Vaši nestašluci iz detinjstva

Ja sam imala obicaj da se ujutru probudim pre roditelja i otvorim komodu u kojoj nam je stajala posteljina, udjem u nju, zatvorim je,cekam da se neko probudi i slusam paniku a onda kad neko otvori tu komodu iskocim iz nje i kazem "ta daaaaaaa..." Nekoliko puta mi je to uspevalo ali sam svaki put dobijala batine zbog toga sto ih preplasim svaki put... Ili recimo ovo: skoro uvek se moja vecera poklapala sa crtacima pred dnevnik i nikad nisam stizala da ih odgledam... Sine meni ideja kako cu moci da ih odgledam tako sto veceru strpam medju ciste tanjire i kazem kako sam sve pojela... Par veceri sam lepo gledala crtace a onda je jedno vece moja mama otkrila plan...
 
Mom mlađem bratu, roditelji su kupili neki plastični pištolj igračku, koji je izbacivao neke raketice (metkiće). Uglavnom, meni je dunulo, da isprobam taj pištolj i to na tati, koji je pomno pratio, zavaljen u fotelju, neku važnu fudbalsku utakmicu... Pogodim je tatinu cigaru (kako sam samo bila precizna), cigara padne na fotelju, tata uzme cigaru i nastavi da prati utakmicu. Nakon jedno 5-10 minuta nešto počne da se dimi, ja i brat se igramo, tata i dalje prati utakmicu, iako se "puši" fotelja na kojoj sedi i da mama nije u pravom trenutku došla iz kuhinje, verovatno bi izbio požar većih razmera... Ovako se sve dobro završilo, osim što je fotelja bila poprilično nagorela, a ja dobila batine...
 
Jednom sam na rekreativnoj, dok smo imali ručak u restoranu, uzela so, biber, čaj, mleko i još neke začine i sve to sipala u veliku šerpu u kojoj je bila supa...sve sam promešala, a ostala deca su počela da pljuju u nju...posle smo zvali konobara i tražili novu šerpu i tako smo isto ponovili još jedanput...tad su nas provalili...
 
AKHENATON:
Kad sam imao 4 godine, rasformirao kasetofon da vidim šta ima unutra i zakopao ga u bašti iza kuće...:lol. Nema kasetofona i nema, pretpostavili da ga je neko ukrao. Na proleće baba da posadi cveće, iskopa kasetofon u parčićima...:lol:

Ne znam zašto, ali svi dečaci u svom odrastanju "rasformiraju", ili bolje rečeno, rasture, neku stvar... Budući majstori... :lol:
A baka u celoj priči dođe k'o neki arheolog. :wink:
 
Mislim da smo imali neki pismeni ili nesto sl.pa sam ja odlucila da jednog dana ne odem u skolu(mislim da sam bila prva srednje)I tako ti lepo ja uzmem vokmen,sok sendvic i iza kauca(oni trosedi)i prelezim ti tu ceo dan,e sad stos je u tome sto su moji bili tog dana kuci ,sedeli ljudi na tom istom kaucu i glrdali tv a ja iza njih celo vreme.
Svojoj najboljoj drugarici iz osnovne pred vratima sam ostavila kutiju cipela punu mrtvih zaba(prethodno sam se igrala na ulici sa drustvom i bila neka kisa pa se pojavile zabe a mi kamenjem po njima)Nista je nisam pitala ,kad ona meni par nedelja kasnije kaze ima nesto vazno da mi kaze,kao pre neki dan rano jutro njem brat otvori vrata kad kutija puna zaba,njene majka ne bude lenja nego ode kod neke zene sto "gleda"a ova joj kaze to su joj madzije napravljene od komsike od preko puta pa ako hoce da ih ponisti mora te zabe da spali i zena zapali one mrtve zabe.Naravno usled ozbiljnosti situacije nikada joj nisam priznala da sam to bila ja. :roll:
 
nogolino:
Mislim da smo imali neki pismeni ili nesto sl.pa sam ja odlucila da jednog dana ne odem u skolu(mislim da sam bila prva srednje)I tako ti lepo ja uzmem vokmen,sok sendvic i iza kauca(oni trosedi)i prelezim ti tu ceo dan,e sad stos je u tome sto su moji bili tog dana kuci ,sedeli ljudi na tom istom kaucu i glrdali tv a ja iza njih celo vreme.
Svojoj najboljoj drugarici iz osnovne pred vratima sam ostavila kutiju cipela punu mrtvih zaba(prethodno sam se igrala na ulici sa drustvom i bila neka kisa pa se pojavile zabe a mi kamenjem po njima)Nista je nisam pitala ,kad ona meni par nedelja kasnije kaze ima nesto vazno da mi kaze,kao pre neki dan rano jutro njem brat otvori vrata kad kutija puna zaba,njene majka ne bude lenja nego ode kod neke zene sto "gleda"a ova joj kaze to su joj madzije napravljene od komsike od preko puta pa ako hoce da ih ponisti mora te zabe da spali i zena zapali one mrtve zabe.Naravno usled ozbiljnosti situacije nikada joj nisam priznala da sam to bila ja. :roll:

heh. :lol: :lol: opasno
 
Ja sam uglavnom bio mirno dete, ali evo da se setim par nestašluka:
Jednom sam ceo zid ižvrljao, i rekao da sam nacrtao babu, a ono neka škrabotina,
Bacao sam stalno komšinici cigare u kantu za smeće,
Promenio sam dedi ne primetno brzinu u vožnji i onda se čovek pitao šta se dešava,
Plašio sam stalno komšinicu sa lažnim zmijama:D
 
Baš sam bila malecka kada sam se u vinogradu (koji je bio blizu dvorišta) najela grožđa i zaspala pored čokota . I tako je po ko zna koji put nastala zbrka gde li sam, traženje, komšije se opet upetljale, i sve bi bilo mirno da se jedna domišljata komšinica ne seti da pita moju majku da li su pogledali u bunar (koji je u samom dvorištu). Mama u nesvest, jedva je došla k sebi, i tek tada primetila odškrinutu kapiju na vinogradu. Našli su me. Ja sam i dalje spavala. :)
 
Mama nam kupila nove trenerice, obukla mene i sestru i poslala kod komšije... Brat i sestra, pored moje seke, svi stariji od mene... Ali ja vođa klana nagoovorim ih da preskačemo nekakav nazovi potok... Treba naglasiti da je pre toga padala kiša i da je bilo blato... Uglavnom, glupaci prihvate, iskakasmo se fes... posle dobismo kolektivne batine od majki... i tako... :)
Onda, zvonila sam sa još tri drugarice po zgradama... Posle sam išla i radila to sa dečacima, oni su imali razređeniji plan... Ono, svud pozvonimo i odemo...

A imam neke nestašluke i u novije vreme, valjda se još uvek osetim kao dete...
Najviše sa sestrom od ujaka... Recimo, trkamo se duž jedne velike ulice... Pa se bose izujemo i igramo po kiši na prometnim ulicama... Skoro beše, ali mnooogooo dooobroo... Ma samo da mi padne neka ideja, društvo mi zagarantovano...
 
Memory:
Nešto što vam je ostalo u sećanju i što Vas nasmeje kada se prisetite svog detinjstva.
Šta ste uradili, pa bili kažnjeni npr.? :evil:
Ja sam imala užasnu osobinu da se ne javim kada me mama zove - a npr. u dvorištu sam ili u kući. Obično radim nešto što ne smem ( pojedem celu čokoladu ) pa se pravim blesava i ćutim, dok nju polako ali sigurno hvata panika, zove me, traži i kreće sa pretnjama. Zatim, ako to potraje 10-15 min. onda kreće očajavanje. Kada su pokrenute već i komšije, tada se pojavim sa nekom nebuloznom konstatacijom, svi su srećni a mami u pogledu vidim šta mi se sprema. :-?
Iako sam bila kažnjavana ( mama nije imala milosti,a shvatila sam i zašto kada je to moje dete prvi put uradilo ) ponavljala sam se vrlo često. A sada kada se prisetim svega toga, bude mi smešno šta mi je sve padalo na pamet i ni dan danas ne znam zašto sam to radila.
E sada nastavite Vi! :D
bogami ja sam iako vazila za mirno dete napravila jednu veliku problematiku mojim roditeljima kao mala...i ne samo ja vec cela ekipa dece iz ulice kad smo dobili ideju da se igramo "bolnice" pa neki od nas su bili pacijenti a imali smo eto i doktore koji donesose neke lekove iz kuce sto im piju bake i deke pa eto da bude prava bolnica...Gutali smo te pilule celo prepodne dok nismo postali pravi "pacijenti" Kad su mame koje su nas cuvale a u stvari pile kaficu jedna sa drugom prmetile da smo svi u maltene komi nastala je panika...doslo je sest ili sedam sanitetskih vozila koji su nas prebacili da dozivljaj bude potpun u pravu bolnicu...Nekako svi prezivesmo a ja sam prva otpustena jer sam se nagutala sedativa srecom....bila sam posle tih lekova ili posle batina koje sam dobila mirna ko bubica....eto bese to jednog leta....ponekad se setim....
 
moj dosije krivicnih dela je vrlo siromasan

U ranom detinjstvu
-sa tavana stambene zgrade gadjao prolaznike flasama, pozvana patrola me srela na stepenicama, ali sam ih ubedio da ima nekoga gore
-obio zajednicku prostoriju u zgradi sa ciljem da napravim disko, posle cale morao da kreci
-komsija priavljivo redovno caletu da setam po krovu zgrade
-ulovio u klopku pevca koji me je napao i udavio ga
-nagovorio mladjeg brata dda strpa pola kila nafte u dzepove
-na zaledjenom kanalu punom vode stojim i lomim led, dok nije puko.posle dsam stajao u vodu.
-nagovorio brata da pojase ovna -zavrsio je katapultiran
-odvezao besnog konja moga dede
-istrugao testerom 2 noseca stuba u ambaru.Srusila se konstrukcija nakon 2 meseca
-propao kroz tavanicu dedine kuce-cerpicara a ja se verao po tavanu
-bezao od kuce nekoliko puta
-pucao iz caletovog pistolja u sobi
-sa nozem za pisma napao `krokodila` na trosedu-tu sam pogubio bas sve igracke, kao odmazdu za materijalnu stetu

gimnazijski dani
-nagovaranje drustva da sve stolice nakon nastave okacimo na vesalice za kapute, sledeca smena bile medicinarke u gimnaziji
-razzidali kaljevu pec u ucionici-registrovano tek nakon 2 nedelje.
-kolektivno aktiviranje PP aparata pred cas ONO i DSZ
-provala u kancelariju profesora sociologije i kradja ispitne kombinacije

kasnije
-na terenu, kao pozarni, ispoveziivao medjusobno cizme u kojima je ceo vod spavao, unakrst tridesetorici i dao uzbunu
-na radnoj akciji krecio upavane u toku noci /i bio krecen/

skoro
-dao oglas sa ortakovim brojem telefona da se prodaje cigla i crep, reako mu nakon 2 meseca
-ortaku ispovezivao kablove razicitim redosledom na autu
itd

Ali, ne zavaravajte se, Bog postoji.
Ova moje sednja cerka je vec sa 6 godina upela da replicira skoro polovinu mog dosjea.
 
:):):)
Pa ti si bio pravi mali "probisvet", ha, ha, ha - kakav dosije!!!
Podsetio si me za naftu i brata na jedan događaj...
Naime, mama je bila na poslu, čuvala me tetka na selu. Šetala sam tako po dvorištu i ugledala u limenom koritu prerađeno ulje (koje je ujak ispustio iz traktora).
Godišnje doba - zima 1984.- ja imala 4.godine.
Kulturno sednem u to ( bez ičijeg nagovora ), sa sve odelom - jakna, termo pantalone, roze čimice...
Okupam se, čak ne budem lenja,nego i kosu operem. Tražili me i nađu me posle 5.min. - ja KAO CRNAC!!! :)
Dok nije mama došla mislim da su me kupali 9. puta - a tek kada je ona stigla - otprilike su uspeli da me poprave pa da ličim na meleskinju, ne baš na crnca.
Katastrofa.
 
Pentranje po krovu neke stare kuce u kraju,i secam se kada sam isla u prvi razred osnovne skole,da sam posle casova ostisla kod drugarice koja je zivela blizu skole i nikom se nisam javila.Brat me je trazio,angazovao je i baku,a kada su dosli mama i tata sa posla,krenula je prava potraga za mnom.Malo je falilo da pozovu i policuju.Onda sam se nasmejana ni od kuda pojavila,ja jer sam zavrsila sa igrom.To je bilo krvavo.Ove godine sam se nasla u njihovoj kozi.Moja cerka je meni uradila slicnu stvar.Umrla sam od straha,ali je nisam tukla,jer sam protiv batina kada su deca u pitanju,samo sam se smirila i objasnjavala joj satima da to ne sme da mi radi i kaznila je.Ali sam shvatila kako je bilo mojoj mami tada.
Bilo je tu jos nekih nestasluka,ali ih se i ne secam.Bile su te one prave,decije,nevine gluposti.
Sto se tice onih ozbiljnijih kojih sam napravila za izvoz u pubertetu i mladosti........neke nikad nisu ni saznali,za neke jesu kasnije..........ali oni nisu bili bas bezazleni.Srecom,sve se dobro zavrsilo.
 
  • Davala injekcije šestarom...
  • Pela se na krov od kuće, a stabla da i ne pominjem...
  • Šišala i šminkala, hemijskom olovkom, svačiju lutku koja mi dođe šaka...
  • U vrtiću dva puta razbila neke prozore od dva metra, kockama... namerno...
  • Svojevoljno izlazila sa časa u prvom osnovne... mrzelo me da sedim, bilo mi dosadno, pa me vijali kroz celu školu...
  • Vodila "u šetnju", na lancu, 3 lovačka psa kojima je malo ko smeo prići...
  • Sama naučila da vozim bajs, krijući se, jer mi brat od tetke nije dao da mu priđem novom ljubimcu. Koprive su mi ostale u dobrom pamćenju, a o modricama i neću ni da pišem...
  • Kad smo se preselili, glumila u parku da imam sestru bliznakinju, mesec dana me nisu provalili...
  • Šišala mačkama brkove, da ne štrče :hahaha:
  • Progutala bubašvabu za opkladu (užas)
  • Probušila gume komšiji na kolima, u drugom osnovne, zamerio mi se čovek :cool:

Sve u svemu, bila sam jedno mirno i povučeno dete...

I posle se čudim na koga mi je dete :roll:
 
Dok su moji ukućani bili u bašti, ja sam ostala sama u kući i uzmem šibicu sa stola i odem i zapalim kokošinjac, na pitanje zašto sam to uradila ja odgovaram:nisam ja, nego je pijetao, došao na prozor skočio a prozor bio otvoren i uzeo šibicu i zapalio kokošinjac:eek:
 

Back
Top