Vasi i Nasi Trofeji - galerija slika

U subotu sam izašao na vodu prvi put ove godine. Išao sam na štuku, ali nije radila. Jednog pampura mi je potapalo nekoliko puta, i nosilo 20-tak metara, ali kada sam kontrirao ništa. Verovatno neki bandar, premalen da proguta kedera.

Zato je bodorka lepo radila na direktaš pored obale.
 
Malo ti je sarkasticno rekao ali jedino tako ne bi bila u zabrani, jer kad kazes:"Kod nas je zabrana na štuku od 01.01. do 01.03.", a u Srbiji je zabrana do 01.04. i onda... ;)
Kad sam mogao ja da istrpim 5 meseci za pastrmku, mogao si i ti da se strpis jos desetak dana, odnosno sada jos 2!
Pozdrav :cool:
 
Evo par slika, pecano u septembru na jednom jezercu u Austriji. Kao mamac sam koristio hranu za pse, kukuruz sa ukusom vanila i jos neke boilije i slicno. Najveci je imao oko 11kg, ostali izmedju 5-9 kg.


Schacherteich 06211.jpg
Schacherteich 03811.JPG
Schacherteich 07211.JPG
 
Poslednja izmena:
Sve je to meni poznato.
Nije u Srbiji bajno, ali daleko od toga da smo Eskimi, pa da zivimo od ribolova i da cemo umreti od gladi ako ne uzmemo i ne ponesemo 15 sarana umesto dva komada. Radi se o prokletstvu, nista drugo. Ja sam pecaros, koji se ne bavi iskljucivo sportskim pecanjem. Na vodama, na kojima pecam je uglavnom dozovoljeno poneti dve ribe. Ako na brzinu upecam dva komada, jednog ili vracam ili dajem nekom kolegi, kako bih mogao nastaviti da pecam dalje.

Pored toga, tim dinamitom, mrezama i ostalim s*anjima dosta reka/jezera je unisteno i istrebljeno, pa nije ni cudo da nema ribe. Stoka.
 
Vidi,samo cu ti sad objasniti i nikad vise.Pecano je u subotu uvece i nedelju ujutro.Riba je bila u vodi do slikanja,pecali smo moj drugar i ja,znaci po tri ribe po izlasku(ustvari 11 kom).Vise ne trazi od mene nikakva objasnjenja ili bilo kakvo obracanje,svoje vreme tebi namenjeno je potroseno
 
Vidi,samo cu ti sad objasniti i nikad vise.Pecano je u subotu uvece i nedelju ujutro.Riba je bila u vodi do slikanja,pecali smo moj drugar i ja,znaci po tri ribe po izlasku(ustvari 11 kom).Vise ne trazi od mene nikakva objasnjenja ili bilo kakvo obracanje,svoje vreme tebi namenjeno je potroseno

Ma pusti ga taj nema pojma vidiš da živi u drugom svetu.A kad dođe ovde sigurno prodaje jaja za bubrege,pa kaže kod nas tamo znaž to ti je drugačije .Pa onda i diskutuje, za kod vas tamo a ovde su uslovi sasvim drugačiji.
 
Ma pusti ga taj nema pojma vidiš da živi u drugom svetu.A kad dođe ovde sigurno prodaje jaja za bubrege,pa kaže kod nas tamo znaž to ti je drugačije .Pa onda i diskutuje, za kod vas tamo a ovde su uslovi sasvim drugačiji.

Hahahahaha...koji si nesrecnik, Boze me sacuvaj. Naravno da je ovde gde ja zivim drugacije. Hvala Bogu sto je tako. Hvala Bogu sto je sve regulisano i sto se pazi da lopovi, bacaci dinamita i ostala gamad ne mogu da se sire kao tu u tvom svetu gde ti zivis. Stvarno su znalci i pecarosi do jaja likovi, koji se bave tim stvarima. :roll:

@paradizosm: nek´ si mi rek´o. :zcepanje:
Ne moras nikom nista da objasnjavas. Lepo ti je rekao jedan drugi clan. Treba prvo razmisliti pa onda kaciti slike. ;)

U zdravlje... :bye:
 
Evo od mene, koji pojma nemam, jos dva komada od proslog leta. Pecao sam na Dunavu, nedaleko od Beca. S´obzirom da je par dana pre toga doslo do poplava, nisam se ni nadao necemu (a i vetar je picio nenormalno). Jedan je imao 10 kg, a ovo "krme" oko 13 kg - njega sam vratio nazad, dok sam ovog od 10 kg sredio kuci (ni grama masti nije imao).

fisch_1.jpg
fisch 2.jpg
 
Nego, da se opet uozbiljimo malo. 2009. godine, pecanje u mestu Zeutschach u Stajerskoj. Gazda ima tri jezera. Uglavnom se lovi na sarana i kecigu. Evo par slika i trofeja (koji su mi valjda sami doplivali u ruke da se slikam sa njima) :mrgreen:

Kako bi Srbin unistio ovu cistocu i prirodu, dok si rek´o keks. Bombe, mreze i ostala g*vna da ne spominjem. ;)

Zeutschach_Juni 2009_5.jpg
Pogledajte prilog 171330
Zeutschach_Juni 2009_4.jpg
Pogledajte prilog 171331
Zeutschach_Juni 2009_3.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top