Vash kultni film

gladiator_ver1.jpg
oceans11636220.jpg
 
добар филм само је језив за гледање.

кад погледаш овај филм јасна је она: убићу Бога у теби.

позз:cmok2:

Istina jeziv je, ali se veoma razlikuje od svih dosadašnjih koji su snimani na temu Stradanja Isusovog...
Mislim da je Mel Gibson ovim filmom prevazišao sve reditelje do sada, pa čak i sebe samog....:klap:


:cao: :cmok2:
 
Wanted.. Nevjerovatno da tako bezumna akcija ostavi tako snazan utisak na mene kad god ga odgledam. Uvjek me baci na razmishljanje iz nekog nepoznatog razloga. Mozda zbog "What the f... have you done lately?" :)

Wanted_film_poster.jpg
 
Rasomon ,- Kurosava je uradio sve sto film moze i to u vrijeme kad je japanski film trazio sebe kako kod sebe, tako i kod nas ...visestruko tj.politopolosko gledanje na jedan dogadjaj a da se ne razvlaci i bez psiho-filosofiranja previseg .

Rasomon !!!
 
"Tesna koža" Miće Miloševića iz 1982. godine, po meni najbolji domaći film, jedan od najkompletnijih i najzrelijih, slika i prilika tog vremena, kojoj bi čak i Nušić, Domanović i ostali pozavideli, da ne spominjem komercijalni bum koji je izazvao.
"Mediterraneo" Gabriela Salvatoresa iz 1991.godine, prvi među mojim omiljenim filmovima. U njemu sam "prepoznao" sebe i ljude iz mog okruženja. :)
 

Back
Top