Vaša istorija vozila

Marko_smt

Aktivan član
Poruka
1.083
Šta ste sve imali porodično, koje vozilo vam budi najlepše uspomene, na čemu ste naučili da vozite?
Nećemo nabrajati vozila koja smo samo probali.
U obzir dolaze i motocikli i mopedi.

Kod mene ide ovako:

- Fića 750, prvi auto koji je ćale kupio, otišao sa njim na polaganje :D nisam je vozio jer sam bio mali ali dobro se sećam vožnje u njoj i brujanja motora iza mene.

- Zastava 101, na njoj sam naučio da vozim, nemam posebne uspomene.

- Opel suza 1.3s sa plinom, nisam imao lepa iskustva sa njom, često se kvarila i brzo je produvala, ćale se zaleteo kad je kupovao.

- Golf 2 1.6 običan dizel, najlošije iskustvo sa autom, ćale se isto zaleteo, motor u njemu je bio od Golfa 1, kao urađena generalna ali čulo se da nije dobro uzupčen i trošio je ulje, maska od Džete, sedišta rasparna, prefarban samo preko postojeće farbe, hauba bila zelena, krilo plavo, vrata gepeka siva, haos.

- Astra G, već 7 godina kod nas, 150.000 sam prešao sa njom, ja je uglavnom vozim i isključivo ja održavam, pouzdana i najviše je volim, ako matorom treba odvezem ga da ne s*ebe nešto jer stvarno ne ume sa menjačem.

Imam i tri Tomosa automatika, sa jednim sam se baš navozao, Kymco Agility 125 2006. kupljen nov, i njega sam dosta vozio, prešao nešto preko 50.000.
I Suzuki Bandit 600, skroz slabo vožen, skuplja prašinu u garaži, jednostavno sam prestao da volim dva točka.
 
Југо корал 55. Први, узео га покојни ћале. Кварио се до зла Бога. Ај у њему сам скинуо мрак, па ми је остао у ту и тамо лепом сећању. После њега ауди 80, исто ћале кеширао, њему сам душу извадио. Остао у лепом сећању. После тога Алфа Ромео 147, само кад сам се решио беде. И сад јариса возим. Четри аутића за 27 година.
 
Baka vozila Renault 4
To mi je omiljeni auto
Vozili me baba i deda u Grčku 2 puta tim autom

Ćale vozio bube, nisam ih voleo
Posle prešao na Golfove
Te sam voleo i dvojku crvenu kad sam dohvatio posle položenog, vozio sam ga samo tako (po ćaletovim rečima, tretirao sam ga kao maćehu)

Posle mi ćale kupio Opel Astru karavan
Voleo sam je
Ali sam je istrošio
Sad vozim Daciu crvenu Logan koju sam kupio
Ne znam dal ću uspeti da je registrujem
Ako ne budem imao love, prodajem je pa idem busom
 
Baka vozila Renault 4
To mi je omiljeni auto
Vozili me baba i deda u Grčku 2 puta tim autom

Ćale vozio bube, nisam ih voleo
Posle prešao na Golfove
Te sam voleo i dvojku crvenu kad sam dohvatio posle položenog, vozio sam ga samo tako (po ćaletovim rečima, tretirao sam ga kao maćehu)

Posle mi ćale kupio Opel Astru karavan
Voleo sam je
Ali sam je istrošio
Sad vozim Daciu crvenu Logan koju sam kupio
Ne znam dal ću uspeti da je registrujem
Ako ne budem imao love, prodajem je pa idem busom
Или продаш и узмеш пежоа сакса? :)
 
Ne znam dal saxo može za tu lovu
Jel preporučuješ taj auto?
Slabo se razumem u pežoe
Bojim se da je nizak, ja imam 190cm otprilike ne znam dal mogu da uđem tamo?
Моја бивша га возила, ако сам могао ја двометраш (197) , можеш и ти.. Не знам колико се Логан креће? Нек је и 1000 евра, добро је. Сакса можеш наћи за 600,700 у возном стању.
 
Šta ste sve imali porodično, koje vozilo vam budi najlepše uspomene, na čemu ste naučili da vozite?
Nećemo nabrajati vozila koja smo samo probali.
U obzir dolaze i motocikli i mopedi.

Kod mene ide ovako:

- Fića 750, prvi auto koji je ćale kupio, otišao sa njim na polaganje :D nisam je vozio jer sam bio mali ali dobro se sećam vožnje u njoj i brujanja motora iza mene.

- Zastava 101, na njoj sam naučio da vozim, nemam posebne uspomene.

- Opel suza 1.3s sa plinom, nisam imao lepa iskustva sa njom, često se kvarila i brzo je produvala, ćale se zaleteo kad je kupovao.

- Golf 2 1.6 običan dizel, najlošije iskustvo sa autom, ćale se isto zaleteo, motor u njemu je bio od Golfa 1, kao urađena generalna ali čulo se da nije dobro uzupčen i trošio je ulje, maska od Džete, sedišta rasparna, prefarban samo preko postojeće farbe, hauba bila zelena, krilo plavo, vrata gepeka siva, haos.

- Astra G, već 7 godina kod nas, 150.000 sam prešao sa njom, ja je uglavnom vozim i isključivo ja održavam, pouzdana i najviše je volim, ako matorom treba odvezem ga da ne s*ebe nešto jer stvarno ne ume sa menjačem.

Imam i tri Tomosa automatika, sa jednim sam se baš navozao, Kymco Agility 125 2006. kupljen nov, i njega sam dosta vozio, prešao nešto preko 50.000.
I Suzuki Bandit 600, skroz slabo vožen, skuplja prašinu u garaži, jednostavno sam prestao da volim dva točka.
Znaš kako je jedan prodavac rekao mom ujaku, imate vi mnogo godina da bi vas neko svaki put prevario :mrgreen:

Što se tiče teme, stojadin. Na njemu naučio i najslađe se navozao. Ovo sve posle konfekcija.
 
Banditi traže da radiš tehnički svake godine... a normalno bi bilo jednom kad izađe iz fabrike, i posle gotovo... ali živimo u banana državi, šta da se radi.
A jesi vido,nema vise za dz da se ore njiva nego koliko shicer odredi zita po glavi i traktor na registraciju,nema deda da vozi vise zastavu staru 50 godina 40/h da usporava one biznismene u zurbi sto preticu preko pune linije,nema bez dpf filtera da se zagadjuje vazduh u najzagadjenijem gradu na svetu,nema buba da se vozi bez pojasa iako nikad nijedna nije ucestvovala u sudaru,nema starih kola bez air bagova to je za nasu bezbednos bre,deda dide na sajam automobila u 80im da se apdejtuje novim androidom i winom 16,nema podrske za stare i mladi naucnici mehanicari da rade starija vozila od 15 god,sve je to za nase dobro,nema deda ni puma patike da nosi vise iz 80ih jer nemaju vazdusni djon za koji nema reklamacije ako pukne posle 5 dana,nije deda znao kako se koriste
 
Jedino zaeb postaje registracija,smradovima ne odgovara to nego samo novi troskovi,milion i po km presao golf 1 i covek mora da ga menja a ne bi
Neka ubaci drugi motor ,barem to dozvoljavaju sada.

Tačno. Realno, tehnički nije ni potreban. Valjda svaki vozač zna da li mu je auto ispravan i šta je sve u kvaru.
Nisam ja to rekao da ne treba uopste nego na novom autu ne treba .
 

Back
Top