Vas razlog na podforumu religija - Zasto ste ovde? Sta ste naucili?

U sudnici se zaklinju u Boga da će govoriti istinu a ovi naši ateisti bi da nas pojedu.

Verovatno zato imaju ljudi u zatvoru vise od bilo koje drzave, koja ima daleko vise stanovnika od njih. Imaju SEDAM miliona ljudi na korekcijskim sankcijama, zatvor, uslovna, pritvor... cisto za informaciju.
Mnogo neka moralna nacija, hriscanska, puno im biblija znaci...

Vidis, ja sam kao Srbin ponosan jednim Djokovicem, koji maze patos sa ostalim imenima tenisa, al kad se setim Kacavende, i kako Srbija cuti, nije mi dobro nesto, povraca mi se od cutanja... ako me razumes, ako ne, ne

Ispocetka ni samom meni nije bilo jasno sto sam se udaljio sa jedine teme zbog koje sam ovde i dosao.
Vremenom nasao svrhu u proucavanju i ucenju psihologije ljudi kroz prakticne primere.Sad sam jednostavno tu sto mi zestoko raste samopouzdanje.I naposletku.Necu jos dugo biti tu.Bice ovo sve u svemu edukativno i produktivno iskustvo.Ko bi reko.


Pa iskustvo i jeste cela poenta ;)
 
Verovatno zato imaju ljudi u zatvoru vise od bilo koje drzave, koja ima daleko vise stanovnika od njih. Imaju SEDAM miliona ljudi na korekcijskim sankcijama, zatvor, uslovna, pritvor... cisto za informaciju.
Mnogo neka moralna nacija, hriscanska, puno im biblija znaci...

Vidis, ja sam kao Srbin ponosan jednim Djokovicem, koji maze patos sa ostalim imenima tenisa, al kad se setim Kacavende, i kako Srbija cuti, nije mi dobro nesto, povraca mi se od cutanja... ako me razumes, ako ne, ne

Ja bih volela da i naši zatvori budu puniji a ne da mnogi šetaju slobodno i ako se zna šta rade.
I ja se stidim jednog Kačavende ali i mnogih drugih ljudi koji su uradili loše stvari i ateisti su.
Ali se ponosim i sportistima i košarkašima koji se prekrste pred utakmicu i svoje srpske tradicije i kulture i običaja koji su usko vezani sa našom verom.
 
Vazi, eto, daj jednog. Za pocetak. A da se izjasnjava da je ateista.

Samo bez uvaljivanja verskih otpadaka..

Da se izjasnjava da je ateista???????????Pa masovni ubica se izjasnjava da je nevin.Ali mu dela pokazuju ko je.Ateizam je neverovanje u Boga i taj isti je automatski ateista.A imena navodi sam redom.Pa Kacavenda je ateista.Pop koji je bio u mojoj kuci i zagovarao klanje odredjenje nacionalne manjine je cist ateista.Ne moze takav da mi propagira Istinu o Bogu.Ko ima oci i razum vidi.Ono sto ja licno zameram vama nekolicini je sto ne znate razliku izmedju Boga i crkve.U crkvi bilo kojoj imas jako dobrih ljudi odanih Bogu,svestenstva a isto tako imas i onih koji nemaju veze sa ucenjem Bozijim a isto svestenstvo.Ali to je ljudska tvorevina.Bog iza toga ne stoji,iza takvih ljudi.Ne znam kako da ti objasnim.Ljudi su ljudi.Ima svega.I da se odmah ogradim da ne bi izvrnuo iz konteksta,posto si sklon tome.Uopste ne govorim da su ateisti samim tim sto su ateisti losi.A vernik nije svako ko kaze da je vernik.Vec onaj koji doslovce postuje Bozju rec.Ili deset Bozijih zapovesti recimo.
 
Vladika ateista koji radi u crkvi...sorry brate, al to ni pas s maslom ne moze da proguta. Ne znam u ojoj to paralelnoj dimenziji ateisti rade u crkvi ko vladike.
Lepo sam rekao bez verskih otpadaka...

Ono sto ja licno zameram vama nekolicini je sto ne znate razliku izmedju Boga i crkve.

Ono sto ti ne razumes jeste da ja nisam vernik, posto ne odlazim u crkvu, oni koji odlaze su vernici. Tako da ako neko ne zna razliku a bitno je za njega, onda to nisam JA.

Interesantno je to da kad pitam koji su to ateisti kriminalci, odma svi okrenete pricu da su ljudi ljudi... Znaci, ljudi su ljudi kad je Kacavenda u pitanju, a nisu ljudi ljudi i ima mali milion kriminalaca ateista. Ili je to samo podvaljivanje vernickih ostataka, klasicna verska ogradjivanja od losih verskih produkata? Mislim, kad koljes svinju, i razdvajas delove, oni ne pocnu da pripadaju kravi zato sto se tebi ne svidjaju? Ili vi svi iz istog razloga mislite da to funkcionise tako i ne smatrate da treba da ga udavite u pljuvacki od pljuvanja?

Ja ne znam ni za jednog od njih da su se izjasnili kao ateisti, vec kao vernici.
Zato i rekoh, da nabrojis jednog, koji se izjasnio kao ateista a da je zasluzio zatvor, odma da ga zajashem..
 
Poslednja izmena:
Vladika ateista koji radi u crkvi...sorry brate, al to ni pas s maslom ne moze da proguta.
Lepo sam rekao bez verskih otpadaka...



Ono sto ti ne razumes jeste da ja nisam vernik, posto ne odlazim u crkvu, oni koji odlaze su vernici. Tako da ako neko ne zna razliku a bitno je za njega, onda to nisam JA.

Interesantno je to da kad pitam koji su to ateisti kriminalci, odma svi okrenete pricu da su ljudi ljudi... Znaci, ljudi su ljudi kad je Kacavenda u pitanju, a nisu ljudi ljudi i ima mali milion kriminalaca ateista. Ili je to samo podvaljivanje vernickih ostataka, klasicna verska ogradjivanja od losih verskih produkata? Mislim, kad koljes svinju, i razdvajas delove, oni ne pocnu da pripadaju kravi zato sto se tebi ne svidjaju? Ili vi svi iz istog razloga mislite da to funkcionise tako i ne smatrate da treba da ga udavite u pljuvacki od pljuvanja?

Ja ne znam ni za jednog od njih da su se izjasnili kao ateisti, vec kao vernici.
Zato i rekoh, da nabrojis jednog, koji se izjasnio kao ateista a da je zasluzio zatvor, odma da ga zajashem..

Ti nisi ni vernik ni nevernik zato sto odlazis ili ne odlazis u crkvu.Vec si vernik il nevernik zato sto verujes ili neverujes u Boga.Ja sam vernik i kad molim ocenas ne idem u crkvu.Crkvu koristim za druge stvari.Ne mogu da krsti dete bez crkve ili popa a dete krstm zbog Boga a ne zbog crkve.Kacavenda je nevernik i treba ga na robiji drzati do sudnjega dana u nadi da je istina sta robijasi rade sa takvima.Ali Bog ne stoji iza kacavende ne osudjuj Boga zbog budala na ovom svetu.I kacavenda nije dokaz da Bog ne postoji, vec samo da imas puno monstruma medju ljudima u svim sferama zivota.

- - - - - - - - - -

A ko se kako izjasnjava,to je utopija.
 
Fino izvrdavanje svega sto sam napisao i turanje u moja usta reci koje nisam rekao :)
Ajde sad procitaj sta sam rekao, pa odgovori na to, a ne na proizvoljne izmisljene delove.

Jel mogu ja nekoga ko je ateista, i pocini zlocin, da izopstim i kazem za njega da nije ateista, samo zato sto je ucinio zlocin? Ne mogu.
Odakle tebi ideja da ti dajes ocenu vernistva Kacavende, i u sta covek veruje? Vernika cini njegovo razmisljanje i shvatanje boga kao i same religije, a ne tvoje razmisljanje o njemu i njegovim delima. Ako se izjasnio kao vernik, nisi ti bog da kazes da on nije vernik i da ne veruje u boga. On mozda i dalje veruje da je to sto je uradio ispravno, inace ne bi to radio, i i dalje veruje u boga. Znaci, nije na tebi da odlucujes i proglasavas nekoga nevernikom, ako se on sam izjasnjava kao vernik.

Ta famozna ideja da su svi vernici samo najcistiji a svi ostali su ateisti prljavi i pogani, to ces malo da zaebes. Da guras vas prljav ves kod nas, to nece da moze, druze stari. Kad mi navedes nekog ateistu, koji je zasluzio zatvor a da se izjasnio kao ateista, e to zelim da cujem. Takvome da jasem za vrat vise nego kacavendi.
 
Fino izvrdavanje svega sto sam napisao i turanje u moja usta reci koje nisam rekao :)
Ajde sad procitaj sta sam rekao, pa odgovori na to, a ne na proizvoljne izmisljene delove.

Jel mogu ja nekoga ko je ateista, i pocini zlocin, da izopstim i kazem za njega da nije ateista, samo zato sto je ucinio zlocin? Ne mogu.
Odakle tebi ideja da ti dajes ocenu vernistva Kacavende, i u sta covek veruje? Vernika cini njegovo razmisljanje i shvatanje boga kao i same religije, a ne tvoje razmisljanje o njemu i njegovim delima. Ako se izjasnio kao vernik, nisi ti bog da kazes da on nije vernik i da ne veruje u boga. On mozda i dalje veruje da je to sto je uradio ispravno, inace ne bi to radio, i i dalje veruje u boga. Znaci, nije na tebi da odlucujes i proglasavas nekoga nevernikom, ako se on sam izjasnjava kao vernik.

Ta famozna ideja da su svi vernici samo najcistiji a svi ostali su ateisti prljavi i pogani, to ces malo da zaebes. Da guras vas prljav ves kod nas, to nece da moze, druze stari. Kad mi navedes nekog ateistu, koji je zasluzio zatvor a da se izjasnio kao ateista, e to zelim da cujem. Takvome da jasem za vrat vise nego kacavendi.

Iiiiiiiiii nastavak po starom.A ipak je bio samo trenutak.Tacno sam osetio,zato sam se i ogradjivao,ali tvoja jedina misija je da ne zelis da razumes sta ti se govori i sve izvrces kako tebi stima u cilju prepucavanja sa svima.Sad kad procitas bar ovo zadnje sto si napisao,mora ti biti jasno da ti neke stvari i dal;je namerno brkas pored svih objasnjenja.Pobedio si sta god da zastupas,ja se kao porazen povlacim od bilo koje diskusije s tobom.
 
Čega se drugi ponose naši Srbi se stide. Ne postoji Američki film u kome nije ubačena scena sa Američkom zastavom i himnom.
U sudnici se zaklinju u Boga da će govoriti istinu a ovi naši ateisti bi da nas pojedu. Smeta im sve od himne pa do školstva.

jos kad cuju ono god bless america atestirani pokrecu demonstracije sirom usa....:hahaha:
 

Back
Top