Varanje

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.777
Ko više vara ? Ženske ili muškarci ?

Zašto ljudi žive u vezama i braku i idu na stranu ?


I kako možete odlaziti u crkvu kad znate da krsite božiju zapovest

7. ne čini preljube

mysterious-woman-cheating-on-her-partner.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa nije čovek rođen da voli samo jednu ženu,niti žena da ima samo jednog čoveka.
Normalno je da poželite i druge.neki se boje da ostvare te želje,neki ne.
 
Ko više vara ? Ženske ili muškarci ?

Zašto ljudi žive u vezama i braku i idu na stranu ?


I kako možete odlaziti u crkvu kad znate da krsite božiju zapovest

7. ne čini preljube
kao prvo, kako neko moze da ljubi bliznjeg kao samog sebe (a svi smo jedni drugima bliznji na jedan ili drugi nacin) ako smo posveceni samo jednom coveku, uzajamno?
 
Odgovori na temu :))))
P evo, ne idem u crkvu osim kad se to od mene ocekuje od drugih. Tipa eto neka svadba ili sl dogadjaj. E sad kad sam tamo nekako ne razmisljam o tome da sma hebo lre braka. Ili o dr seksualnim nebogougodnim aktivnostima. Ne povezujem toliko crkvu, popove i svu onu pogobojazljivu masu s Bogom. Mislim da bozja ideja nije da ima nekakve ambasade ovde sa sve birokratskom strukturom koja krsi bozju zapovest - ne sudi, jer ce tebi biti sudjeno- na svakom koraku gde stigne i ukaze se prilika. Pogotovu kada se radi o moci u drustvu i Parama. Niti njihove izaslanike ispranog mozga koji misli da bog gleda sta sve radim u krevetu. A koliko vidim i njih to zanima. Kao da nemaju svoju intimu. Kompleks pripadnistva necemu svetom i moralno uzvisenom je veoma opasna. Takvi postanu fanatici. Izgube kompas laku. Sposobni da ubijaju druge i veoma efikasno, lako, izmanipulisana masa.
 
Znas, mene deprimira sto zivim i drustvu koje nije sposobno da sagleda pojam coveka i sve sto ide uz dusevno i drustveno bice a da nije preko religije, koja je u najblazem obliku receno, izuzetno manipulativna i cesto stetna po to drustvo.
 

Back
Top