Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Draga Zvezdice71, ja sam pre 3 godine radila histeroskopiju u Visegradskoj i ne bih ti preporucila da tamo ides, jer nemaju dobru optiku, a to je veoma bitno, bez obzira kakav lekar ce da obavi intervenciju.Dobro se raspitaj gde ces da ides.Ja sam se 3 godine lecila u Visegradskoj i imala sam jako lose iskustvo.Poz.
 
Ja sam u programu vto u Betaniji u N.Sadu, prijem mi je 01. decembra, pri kraju sam prve kutije kontraceptiva, odnosno bila sam u Betaniji, jer sam juce saznala da je klinika za ovu godinu ispunila broj parova kojima ce moci da uradi vto do kraja godine, a ostali ce morati da se odluce za jednu od 6 ponudjenih privatnih klinika. Da li neko ima istu situaciju, i da li neko zna nesto o tome, da li se mozda neko vec izjasnio. Ne znam kada ce da me zovu, ni ko ce da me zove, kolko ja razumem RZZSO. Vrlo sam iznenadjena, smatrala sam da ako sam u programu i prijem mi je 01. decembra, da to znaci da sam usla u broj parova koji su predvidjeni za 2008. godinu, ovako vise i ne znam sta da mislim, a tek za koga da se odlucim.
 
Draga moja VeljkovicS, obzirom na iskustvo koje sam imala u Betaniji, gde ti niko nista ne kaze onako da ti bude jasno, vec se vodis takoreci instinktom i ides gde i svi idu, savetujem te da zoves i pitas bas sve sto ti nije jasno. E sad, posto ce te sestra sigurno pokusati "skinuti" s telefona i sturo ti reci neku informaciju, moj ti je savet da trazis objasnjenje od lekara ili nekog,makar bila to i sestra, ko ce ti dati potpunu i jasnu informaciju. Nas iz grupe od 12 zena niko nijezvao, takoda ne bi bilo lose da ne cekas, vec da sama zoves. Verujem da ces sa tim imati mnogo problema jer se oni ponasaju tako kao da svi mi znamo kako sve to tamo funkcionise... na zalost. Sto se tice "prijema", to znaci da si vec u programu i da ces tog dana doneti sva potrebna dokumenta, zajedno sa uputom (koji ces dobiti od ginekologa iz dispanzera i potom ga odneti u socijalno na overu komisije). Tada ces imati pregled i odredice ti kolicinu i vrstu stimulacije, sto znaci da sigurno pocinjes.
Odavno si na ovom forumu i nije fer da ti bilo ko upropasti trud i poljulja nadu, i zato se bori za to da ti sve dooobro objasne, da ne ostane nista nejasno. Zelim ti puuuuno srece!!!! Veliki pozdrav!!
 
Poslednja izmena:
Kao sto je i red, vi ste drage moje, medju prvima koje saznajete lepe vesti. Da, danas sam uradila bHCG koja mi iznosi 246,9, sto znaci da je VTO uspela i da sam trudna!! :super: Eto, za sad toliko od mene. Veliki pozdrav!!! :bye:
 
DRAGE MOJE DALI JE NEKO BIO U POLIKLINICI UROMEDIKA KOD DR TULICA DR MIĆIĆA, I DA LI ZNA KOLKA JE CIJENA SA TERAPIJOM VANTJELESNIH KOD NJIH I USPJEŠNOST, URADILA SAM SVE NALAZE SAD SE SPREMAM ZA VANTJELESNU PA ME INTERESUJE POSTO MI NISU REKLI.HITNO MI JE.HVALA UNAPRED
 
Hvala svima na cestitkama, zaista podrska mnogo znaci. Danas sam ponovo vadila krv i bHCG mi iznosi 491,7, sto znaci da se "uduplala" i da sve ide kako treba. Ne mogu vam opisati koliko sam srecna i koliko bih volela da i vi dozivite tu srecu sto pre.
Svevas puno, puno pozdravljam!!!
 
moje pp ne prolaze,probacu ovako ali verzija ce biti skracena i manje otvorena.Kad sam ja pocinjala neko mi je rek'o treba da odes kod tog dr i ja sam to prihvatila i ostala 3god, a mislim da na startu treba oslusnuti sta govore ostali parovi i izabrati napr. 2 klinike,otici na razgovor u obe i videti ko ti vise odgovara.Ovo oko izbora dr se vise odnosi na vto nego na histeroskopiju,jer posle te ceka tezak pos'o(znas i sama) u psihickom,fizickom i finansiskom pogledu.Jos da dodam da sam ja dr Vlaisavljevicem odusevljena.Pozdrav
 
Mala pina, meni je dr rekao da prva 2 dana strogo mirujem, sto znaci da jedino odlazak u toalet dolazi u obzir. Poslusala sam ga, 3 dana strogo mirovala (higijenu odrzavala vlaznim maramicama), a 4. dan se tusirala, 5. dan prala kosu, kasnije malo setkala, ali i dan danas mnogo odmaram. Lagana setnja ti nece skoditi ni od onog 4. dana, ali ni slucajno ne raditi nista tesko. Svakako da ces prestati sa nekim poslom koji ti predstavlja teskocu, telo ce ti vec dati signal. Obzirom da koristim Utrogestan 3xdnevno, potrebno je posle toga lezati bar 2 sata. Jako je vazno da se pije flasirana voda bar 2,5 litre dnevno (ja pijem i po 3 litre). Ako imas mogucnosti, odmaraj sto vise. I da, spavanje na strani, nikako na stomaku. (pomoci ce i malo jastuce koje ces staviti izmedju nogu, da te ne bole kukovi).
Pozdrav svima!!
 
cao mala pina.ja sam nakon transfera mirovala 7 dana ostalih 7 sve po starom.nisi bolesna pa da se vezes za krevet ali treba da se pazis tj. lagan tempo,nista fizicki tesko i naravno bez nervoze.draga nado77 od srca cestitam i zelim ti sve naj naj i javi se na pp.
 
zaboravila sam vam reci da pijete folnu kiselinu najmanje do 12te nedelje trudnoce.to je jako vazno i dosta voca najbolje na prazan stomak,pa muzli kao dorucak,rucak,voce,vecera i sto vise jogurta puno je bolji nego mleko.ja bas nisam ljubitelj ali svaki dan najmanje 1/2l ga popijem.pozz za sve vas.
 
Hvala svima na misljenjima u vezi sa histeroskopijom.
Zakazala sam histeroskopiju u Visegradskoj.
Inace, potpuno je drugacije u Visegradskoj i privatno. U privatnoj klinici u kojoj sam prvo mislila to da odradim, rekli su mi da se od prvog dana ciklusa pije microgynon, a da se histeroskopija radi 9,10,11 dana, dok mi u Visegradskoj uopste nisu dali kontraceptive i rekli mi da dodjem u cetvrtak, a radice mi u petak /7.dana ciklusa/, pa sam malo zbunjena zbog svega toga...............
Ali, valjda ce sve proci kako treba
Pozdrav svima, narocito trudnicama
 
Svetlana, moja prijateljica iz Nisa se raspitivala o uslovima i svemu ostalom. Rekla je da prednost imaju pacijentkinje iz Leskovca i okoline, da sve kosta 3.000 evra. Takodje, sto je neobicno, dr Stojkovic ima svog kolegu koji radi pripreme sa zenama za VTO, a da on i njegova zena budu tamo samo kad treba raditi aspiraciju i embrio-transfer. To su jedine informacije koje ja imam.
 
Zvezdice 71, ja sam cula da se histeroskopija radi ranije, znaci kao sto su ti rekli oko 7 dana, kada endometrijum jos nije "narastao" sto je i logicno.
A sto se tice Leskovca, mislim da im je zaista visoka cena, za taj novac moze da se ode u Segedin, Maribor...ipak oni jos uvek nemaju konkretne rezultate...
 
DRAGE MOJE DALI JE NEKO BIO U POLIKLINICI UROMEDIKA KOD DR TULICA DR MIĆIĆA, I DA LI ZNA KOLKA JE CIJENA SA TERAPIJOM VANTJELESNIH KOD NJIH I USPJEŠNOST, URADILA SAM SVE NALAZE SAD SE SPREMAM ZA VANTJELESNU PA ME INTERESUJE POSTO MI NISU REKLI.HITNO MI JE.HVALA UNAPRED

iz licnog iskustva te savetujem da u sirokom luku izbegavas Micica i Tulica. Pet godina sam se kod njih vrtela u krug, tako da to sto ti nista nisu rekli nista nije iznenadjujuce. Uostalom pogledaj po netu komentare vezane za njih, sve ce ti se reci.Nadam se samo da sam te upozorila na vreme.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top