Quantcast

Vantelesna oplodnja

Nada77

Zainteresovan član
Poruka
142
Veliki pozdrav svima.
Trenutno sam u fazi odmaranja i iscekivanja. U sredu, tj prekosutra treba da radim betu, pa se iskreno nadam da cu imati lepe vesti. Obzirom na to kakvo iskustvo imam od proslog puta, ovaj put sam obazrivija, ali i opustenija - posto se stalno odmaram (lezim), glavni program na TV mi je Animal planet, a to doprinosi mom dobrom raspolozenju. Takodje, prosli put sam imala treci dan jake bolove a osmi prokrvarila, sto ovaj put nije slucaj pa zato vise verujem u uspeh.
Sto se tice tretmana koji sam imala u Segedinu mogu samo da ih hvalim do neba i da vama koji birate gde cete ici na VTO od srca preporucim da se njima obratite. Moje iskustvo je potpuno isto kao iskustvo svakog para koji je bio tamo, a naravno sve cu vam opisati. U kontakt sa dr sam stupila putem e-maila, koji sam nasla na forumu.Nisam cekala ni mesecdana da odemo na konsultacije, gde smo poneli sve papire koje imamo vezane za VTO. Ljubazna sestrica (a sve su ljubazne)je prvo porazgovarala sa nama i postavila nam mnostvo pitanja vezanihza zdravlje. Usledio je razgovor sa dr koji je posebno pristupacan i ima potpuno razumevanje za sve, kao i vremena koliko je vama potrebno da saznate sve, obavite UZ koji se nalaziu sobici pored,a nakon toga razgovor sa njim i njegove prognoze. Mene je pitao kad zelimo: u septembru, oktobru (sto je bilo zaista brzo). U medjuvremenu sestrica fotokopira sve nalaze, pravi dosije i vraca ti original. Svaka sledeca poseta je takva da se javis sestricama, sacekas u cekaonicida ti ona javi kad da ides u toalet, a onda ulazis na UZ. Posle kod dr na razgovor. Svaki put odstampa sliku, kaci u dosije i pise komentar. Jednom sam htela da ga podsetim na to kad sam uzela tabletu, a on me samo pogledao i rekao da zna sta radim - nikad ga nisam podsecala ni zasta jer je uvek znao u kojoj sam fazi i sta treba dalje, pa mi je govorio sta je bitno da radim samo do sledece posete, a onda dalje. Inekcije sam davala sama sebi, tako da nisam morala da se zamaram po domovima zdravlja. Devet dana sam primala stimulaciju. Tri puta sam bila na folikulometriji (svaki drugi dan pred kraj stimulacije), ataj dan pocinje tako sto ti prvo vade krv da provere estradiol, sacekas rezultate da odnesu doktoru, ides na UZ i razgovaras sa dr gde ti on napise dalju terapiju. Od pocetka stimulacije pila sam vit.C, folnu kis. i Gravida tbl., a kasnije je dosao i Utrogestan (koji i dalje koristim vaginalno), vitamin B6, i jos sto-sta. Dan aspiracije nije tako strasan, a nista ne treba ni nositi, samo keksic i mineralnu vodu. Muskarci daju uzorak tek nakon sto izvade j.celije. Ja sam ih imala 6. Lezis tri i po sata posle zahvata, tako da nisam imala jake bolove, samo nesto malo, a onda opet kod dr na razgovor. Sutradan sam ga zvala da pitam koliko ih se oplodilo (meni 4), a sledeci dan da ti kaze kog su kvaliteta (sva 4 su odlicna). Narednog dana smo otisli na ET koji dr radi tako da prvo UZ proverava, meri, odredjujekoordinate ili sta vec, a zatim ubaci na odr. mesto. Nakon toga sam dobila slicicu sa moje dve male tackice :heart::heart: Nisam odsetala do kreveta kao u Betaniji, vec me je dr odgurao na krevetu u sobu,gde sam lezala neko vreme (oko 2h). I pre i nakon aspiracije, kao i ET, bili smo na razgovoru sa dr.
Znaci, drage moje zene, od prvog e-maila pa do posle tansfera uvek sam bila u kontaktu sa svojim dr licno, nije bilo zamenika ili bilo kog drugog ko bi me preuzeo, sto mislim da je od jako velikog znacaja. Osecala sam se tako dobro i sigurno jer sam osetila da neko zaista brine o meni, sto mi neizmerno mnogo znaci, obzirom na sve stresove koje dozivljavamo na ovom putu. A dr je kao "lek na ranu".
Ono sto sve nas zanima je cena. Ni manje ni vise nego 2.100 eura. Zvuci neverovatno, ali to je iznos koji smo potrosili i na lekove, inekcije, transfer, aspiraciju i zamrzavanje. (samo odrzavanje zamrznutih embriona godisnje kosta 80 eura, sto je sve sto se placa - nema onih gluposti "zamrzavanje toliko, odmrzavanje toliko novaca" kao kod nas.)
Iskreno se nadam da ce se neko od vas opredeliti za ovu opciju i da sam na ovaj nacin nekome od vas pomogla, kao sto je i menipomoc dosla sa foruma.
Veeeliki pozdrav svima!:bye::bye::bye:

mala pina

Početnik
Poruka
40
Draga Nado,radujem se sto si vesela,znam iz iskustva da je lezanje dosadno,ali izdrzacemo.sigurna sam da si napravila dobar izbor sto se tice bolnice a nadam se da cu i ja biti zadovoljna tretmanom u Mariboru,javljaj nam dalje kako si. Pozdrav za sve

smiljana1

Početnik
Poruka
7
Draga Zvezdice71, ja sam pre 3 godine radila histeroskopiju u Visegradskoj i ne bih ti preporucila da tamo ides, jer nemaju dobru optiku, a to je veoma bitno, bez obzira kakav lekar ce da obavi intervenciju.Dobro se raspitaj gde ces da ides.Ja sam se 3 godine lecila u Visegradskoj i imala sam jako lose iskustvo.Poz.

veljkovics

Početnik
Poruka
9
Ja sam u programu vto u Betaniji u N.Sadu, prijem mi je 01. decembra, pri kraju sam prve kutije kontraceptiva, odnosno bila sam u Betaniji, jer sam juce saznala da je klinika za ovu godinu ispunila broj parova kojima ce moci da uradi vto do kraja godine, a ostali ce morati da se odluce za jednu od 6 ponudjenih privatnih klinika. Da li neko ima istu situaciju, i da li neko zna nesto o tome, da li se mozda neko vec izjasnio. Ne znam kada ce da me zovu, ni ko ce da me zove, kolko ja razumem RZZSO. Vrlo sam iznenadjena, smatrala sam da ako sam u programu i prijem mi je 01. decembra, da to znaci da sam usla u broj parova koji su predvidjeni za 2008. godinu, ovako vise i ne znam sta da mislim, a tek za koga da se odlucim.

Nada77

Zainteresovan član
Poruka
142
Draga moja VeljkovicS, obzirom na iskustvo koje sam imala u Betaniji, gde ti niko nista ne kaze onako da ti bude jasno, vec se vodis takoreci instinktom i ides gde i svi idu, savetujem te da zoves i pitas bas sve sto ti nije jasno. E sad, posto ce te sestra sigurno pokusati "skinuti" s telefona i sturo ti reci neku informaciju, moj ti je savet da trazis objasnjenje od lekara ili nekog,makar bila to i sestra, ko ce ti dati potpunu i jasnu informaciju. Nas iz grupe od 12 zena niko nijezvao, takoda ne bi bilo lose da ne cekas, vec da sama zoves. Verujem da ces sa tim imati mnogo problema jer se oni ponasaju tako kao da svi mi znamo kako sve to tamo funkcionise... na zalost. Sto se tice "prijema", to znaci da si vec u programu i da ces tog dana doneti sva potrebna dokumenta, zajedno sa uputom (koji ces dobiti od ginekologa iz dispanzera i potom ga odneti u socijalno na overu komisije). Tada ces imati pregled i odredice ti kolicinu i vrstu stimulacije, sto znaci da sigurno pocinjes.
Odavno si na ovom forumu i nije fer da ti bilo ko upropasti trud i poljulja nadu, i zato se bori za to da ti sve dooobro objasne, da ne ostane nista nejasno. Zelim ti puuuuno srece!!!! Veliki pozdrav!!

Poslednja izmena:

Nada77

Zainteresovan član
Poruka
142
Kao sto je i red, vi ste drage moje, medju prvima koje saznajete lepe vesti. Da, danas sam uradila bHCG koja mi iznosi 246,9, sto znaci da je VTO uspela i da sam trudna!! :super: Eto, za sad toliko od mene. Veliki pozdrav!!! :bye:

zvjerak

Zainteresovan član
Poruka
245
DRAGE MOJE DALI JE NEKO BIO U POLIKLINICI UROMEDIKA KOD DR TULICA DR MIĆIĆA, I DA LI ZNA KOLKA JE CIJENA SA TERAPIJOM VANTJELESNIH KOD NJIH I USPJEŠNOST, URADILA SAM SVE NALAZE SAD SE SPREMAM ZA VANTJELESNU PA ME INTERESUJE POSTO MI NISU REKLI.HITNO MI JE.HVALA UNAPRED

Nada77

Zainteresovan član
Poruka
142
Hvala svima na cestitkama, zaista podrska mnogo znaci. Danas sam ponovo vadila krv i bHCG mi iznosi 491,7, sto znaci da se "uduplala" i da sve ide kako treba. Ne mogu vam opisati koliko sam srecna i koliko bih volela da i vi dozivite tu srecu sto pre.
Svevas puno, puno pozdravljam!!!

mala pina

Početnik
Poruka
40
moje pp ne prolaze,probacu ovako ali verzija ce biti skracena i manje otvorena.Kad sam ja pocinjala neko mi je rek'o treba da odes kod tog dr i ja sam to prihvatila i ostala 3god, a mislim da na startu treba oslusnuti sta govore ostali parovi i izabrati napr. 2 klinike,otici na razgovor u obe i videti ko ti vise odgovara.Ovo oko izbora dr se vise odnosi na vto nego na histeroskopiju,jer posle te ceka tezak pos'o(znas i sama) u psihickom,fizickom i finansiskom pogledu.Jos da dodam da sam ja dr Vlaisavljevicem odusevljena.Pozdrav

Nada77

Zainteresovan član
Poruka
142
Mala pina, meni je dr rekao da prva 2 dana strogo mirujem, sto znaci da jedino odlazak u toalet dolazi u obzir. Poslusala sam ga, 3 dana strogo mirovala (higijenu odrzavala vlaznim maramicama), a 4. dan se tusirala, 5. dan prala kosu, kasnije malo setkala, ali i dan danas mnogo odmaram. Lagana setnja ti nece skoditi ni od onog 4. dana, ali ni slucajno ne raditi nista tesko. Svakako da ces prestati sa nekim poslom koji ti predstavlja teskocu, telo ce ti vec dati signal. Obzirom da koristim Utrogestan 3xdnevno, potrebno je posle toga lezati bar 2 sata. Jako je vazno da se pije flasirana voda bar 2,5 litre dnevno (ja pijem i po 3 litre). Ako imas mogucnosti, odmaraj sto vise. I da, spavanje na strani, nikako na stomaku. (pomoci ce i malo jastuce koje ces staviti izmedju nogu, da te ne bole kukovi).
Pozdrav svima!!

kiki78

Početnik
Poruka
16
cao mala pina.ja sam nakon transfera mirovala 7 dana ostalih 7 sve po starom.nisi bolesna pa da se vezes za krevet ali treba da se pazis tj. lagan tempo,nista fizicki tesko i naravno bez nervoze.draga nado77 od srca cestitam i zelim ti sve naj naj i javi se na pp.

kiki78

Početnik
Poruka
16
zaboravila sam vam reci da pijete folnu kiselinu najmanje do 12te nedelje trudnoce.to je jako vazno i dosta voca najbolje na prazan stomak,pa muzli kao dorucak,rucak,voce,vecera i sto vise jogurta puno je bolji nego mleko.ja bas nisam ljubitelj ali svaki dan najmanje 1/2l ga popijem.pozz za sve vas.

zvezdica71

Obećava
Poruka
84
Hvala svima na misljenjima u vezi sa histeroskopijom.
Zakazala sam histeroskopiju u Visegradskoj.
Inace, potpuno je drugacije u Visegradskoj i privatno. U privatnoj klinici u kojoj sam prvo mislila to da odradim, rekli su mi da se od prvog dana ciklusa pije microgynon, a da se histeroskopija radi 9,10,11 dana, dok mi u Visegradskoj uopste nisu dali kontraceptive i rekli mi da dodjem u cetvrtak, a radice mi u petak /7.dana ciklusa/, pa sam malo zbunjena zbog svega toga...............
Ali, valjda ce sve proci kako treba
Pozdrav svima, narocito trudnicama

Nada77

Zainteresovan član
Poruka
142
Svetlana, moja prijateljica iz Nisa se raspitivala o uslovima i svemu ostalom. Rekla je da prednost imaju pacijentkinje iz Leskovca i okoline, da sve kosta 3.000 evra. Takodje, sto je neobicno, dr Stojkovic ima svog kolegu koji radi pripreme sa zenama za VTO, a da on i njegova zena budu tamo samo kad treba raditi aspiraciju i embrio-transfer. To su jedine informacije koje ja imam.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.