Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zdravo laraa. ne znam kako ti je odvojene materica,da li je imas ili ne? ako je imas,jajnici su u redu,sperma kod momka ok,onda nebi trebalo biti problema.mada ako zelis na ivf svakako moras da radis razne nalaze.ne znam sta si konkretno htela da pitas? pozz
 
interesuje me dali za vantelesnu postoje neki uslovi..Konkretno u nasem slucaju-12 godina smo u braku,pre par godina ustanovljeno je da bi muz trebao da da operise venu.da je operisao venu verovatno bi nasli jos nesto.Mi bi hteli da preskocimo sva maltretiranja oko operacija,insemenacija,pijenja cajeva,lekova i iscekivanja dali ce uspeti prirodnim putem ili ne.Dali je neophodno da se prodje kroz sve ovo da bi nas primili u program vantelesne oplodnje u Sloveniji ili je dovoljno da najsvezije rezultate posaljemo za Maribor pa sta bude :)
 
interesuje me dali za vantelesnu postoje neki uslovi..Konkretno u nasem slucaju-12 godina smo u braku,pre par godina ustanovljeno je da bi muz trebao da da operise venu.da je operisao venu verovatno bi nasli jos nesto.Mi bi hteli da preskocimo sva maltretiranja oko operacija,insemenacija,pijenja cajeva,lekova i iscekivanja dali ce uspeti prirodnim putem ili ne.Dali je neophodno da se prodje kroz sve ovo da bi nas primili u program vantelesne oplodnje u Sloveniji ili je dovoljno da najsvezije rezultate posaljemo za Maribor pa sta bude :)

Boldovani deo mi nije jasan.
 
I opet mi nije jasno zasto ne bi operisao varikokelu?
Da li ste vi uopste nesto radili od ispitivanja?
Kakav je kvalitet njegove sperme?
Ova tema ima 33 strane i toplo Vam preporucujem da je procitate od prvog posta , mislim da ce vam onda neke stvari biti daleko jasnije.
 
dr:
I opet mi nije jasno zasto ne bi operisao varikokelu?
Da li ste vi uopste nesto radili od ispitivanja?
Kakav je kvalitet njegove sperme?
Ova tema ima 33 strane i toplo Vam preporucujem da je procitate od prvog posta , mislim da ce vam onda neke stvari biti daleko jasnije.

Procitala sam sve strane i vidim da su svi prosli puno toga,potrosili puno vremena a na kraju opet isli na vantelesnu,zato sam i postavila konkretno pitanje dali je to sve neophodno da bi se prijavilo za vantelesnu.Naravno da smo radili ispitivanja.Moji nalazi su svi u redu a kod supruga je spermogram los zbog varikokele.Sad zasto on nebi operisao varikokelu je druga tema.
 
U redu , to je vasa stvar no nije mi jasno zasto sebe izlagati ne bas prijatnim metodama a pri tome jedna operacija varikokele moze itekako da popravi nalaz sperme i da do trudnoce dodje na uobicajen nacin, ako je vec kod vas sve u redu.
 
Ima li neko predlog kod kog lekara ici? Bila sam kod Save Micica i Ivana Tulica ( problem je kod supruga), gubljenje vremena, novca a najvise zivaca...6 inseminacija i nista. Pre toga operacija kod supruga i ugradnja neke kesice iz koje se navodno punkcijom vade spermatozoidi.Svaki put celokupan proces prodje idealno(bar kako oni kazu), a od zaceca nista. Posle 4 izgudbljene godine otisli smo kod dr. Radulovica i uradjena je kontrolna punkcija iz te kesice i tu nema ni traga ni glasa od spermatozoida!!!!!!!! Kod Radulovica sam radila dve vantelesne i nista.... Spremam se da ponova krenem, ali gde? Pomoc, hvala unapred i izbegavajte Micica i Tulica u sirokom luku
 
zdravo ivonna.toplo bih ti preporucila da odes u NS na gak Betnija oni su extra.kod dr Kopitovic ili dr.Trninic-Pjevic ili u priv kliniku Genesis jer i tamo rade pa da se posavetujes ubedljivo su tim sa najvise uspeha.ja sam isla kod njih i da mi nije(a hvala bogu i njima iz prvog)uspelo isla bi ponovo.sve sto te konkretno zanima pitaj.pozz
 
Hvala Kiki, nadam se da ce biti bolje sada. U svakom slucaju, kada cujem da se nekom posrecilo imam volje da krenem ponovo.Inace prvu pripremu sam podnela odlicno, dobijeno je 8 celija, dok sam drugi put imala 18 celija i uopste nije bilo prijatno(blago receno) ni posle punkcije ni sam embriotrasfer.Zbog loseg kvaliteta spermatozoida nisu zamrznute jajne celije, tako da sve moramo iz pocetka. Ostaje jos jedan pokusaj, pa ako nista ne bude idemo na donatora.Nisam sigurna da mi mogu pomoci u NS, jer smo u Frontu skinuti sa programa jer, kako su nam rekli, nisu u mogucnosti da biopsijom dobiju spermatozode.Pozz
 
Ima li neko predlog kod kog lekara ici? Bila sam kod Save Micica i Ivana Tulica ( problem je kod supruga), gubljenje vremena, novca a najvise zivaca...6 inseminacija i nista. Pre toga operacija kod supruga i ugradnja neke kesice iz koje se navodno punkcijom vade spermatozoidi.Svaki put celokupan proces prodje idealno(bar kako oni kazu), a od zaceca nista. Posle 4 izgudbljene godine otisli smo kod dr. Radulovica i uradjena je kontrolna punkcija iz te kesice i tu nema ni traga ni glasa od spermatozoida!!!!!!!! Kod Radulovica sam radila dve vantelesne i nista.... Spremam se da ponova krenem, ali gde? Pomoc, hvala unapred i izbegavajte Micica i Tulica u sirokom luku

Kod Aleksandra Saše Ljubića,i draga moja po mojim saznanjima muškarac nikada nije po sredi što se tiče trudnoće,za VTO, uvek je do žene,ako joj jajnici nisu u redu onda se uzima surogat jajašce.
 
pozdrav svima, procitala sam sve prethodne strane i nisam primetila da se neko susreo sa problemom loseg zdravstvenog stanja u trenutku kada treba da se pocne stimulacujom.Interesuje me da li moras biti idealno zdrav da bi zapoceo postupak ili se tolerisu prehlada i malo povisena temperatura. Inace, u septembru imam zakazanu IVF u Betaniji, trebala sam da 20.avgusta da zapocnem sa Dipferelinom, ali su sve zenice poslali kuci, rekli da nece biti injekcija jer su lekari na godisnjem odmoru te da dodjemo ponovo 01.septembra. Toliko o profesionalnosti i ozbiljnom shvatanju svog posla,...nisu bili u stanju da usklade godisnje odmore
 
zdravo milice99.sto se tice prehlade i temp. to bi ti trebalo proci do stimulacije,ako ne mozda ti traze da uradis neke nalaze,no videces.iskreno se nadam da ce ti proci.a za godisnje odmore kod njih je uvek tako,jul i avg im je vreme.nemoj da brines sto kasnije kreces sa stimulacijom,to nije problem nikakav.jedino ti se malo pomera aspiracija i transfer.inace su extra tim lekara videces tek sada kad krenes.ako te jos nesto interesuje pitaj.pozdrav.
 
hvala kiki78 na odgovoru, zapravo ne krecem kasnije sa stimulacijom samo je izbacen prvi deo tj. preslo smo sa dugacke na kratku semu.Inace jos uvek mi nije jasno sta je presudni kriterijum za odluku o tome ko ce na dugacku a ko na kratku semu. Sto se tice prehlade ne verujem da ce me proci tako brzo, jer traje vec tri nedelje, a umelo je ranije da traje i po mesec dana.Razmisljam da im ni ne kazem za to posto se po meni spolja nista ne primecuje,ne znam sta da radim................
 
cao milice99.sto se tice kriterijuma za seme ne znam kako to ide,verovatno zavisi od rezultata hormona.ja sam bila na dugoj a malo koga sam upoznala na istoj vecina je na kratkoj semi.sto se tice tvoje prehlade bolje reci dr.nego da ti kasnije nesto krene naopako,moj iskren savet.posto mi se cini da malo dugo traje,a imuni sistem treba da je jak.organizam treba da je ful spreman za transfer.ja kad sam pocela da idem vec sam uveliko pila cink,e i c vitamin i folnu kiselinu koju sam prestala piti u 13oj nedelji trudnoce.c vit jos i sada pijem i mnogo voca i povrca jedem.na tebi je da odlucis sta ces.pozzz
 
:bye: Cao zene, sta je sa vama,jeste li se vratile sa odmora? :D Zna li neko nesto o drugom pokusaju vto.koju bi trebalo da finansira drzava,ali kako sam ja cula samo za one kojima je doslo do oplodnje j.c.Ja sam pitala u mom zavodu,oni kazu da cekaju odluku vlade i da je bilo reci o tome,jer svi znaju da prvi put retko kome uspe vto.Iskreno se nadam da ce ova drzava nesto uraditi i za nas,a ne samo za sebe!Mnogi od nas su se ispucali na koje kakve glup.... ne ocekujuci da ce na kraju zavrsiti na vto.,a godine odose,pare se potrosise,a mi? :think:
 
Danas sam trebala da imam laporoskopsku operaciju u NF zato sto imam samo jedan jajovod koji je prohodan na HSG (pre ovoga dve vanmatericne - jednom odstranjen jajovod drugi jajovod skracen, druga u drugom jajovodu resena Metotreksatom), sperma je kao ok 45% a ne dolazi do zaceca. Medjutim evo me kuci. Lekar koji je odlucuje o tome Dr. Cutura mi je rakao da ne vidi svrhu te operacije (kontrirajuci mom dokoru) i da je na mom mestu da bi odustao. I ja sam odustala.
Posto mi je prohodan taj jedan jajovod on bi radio insemenaciju... Da li neko ima iskustvo sa ovim doktorom?
Pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
Za univerzijadu,
cao, ja sam Marija. imamo slican problem. Ja sam u januaru radila laparoskopiju u N.F.Moj savet je da bezis sto dalje od njih!!! Samo cu ti reci da zbog njihove "strucnosti, profesionalnosti i moralnosti", ja moram da ponovim laparoskopiju u cetvrtak. Od maja se lecim kod dr. Goce Ivanovic, koja mi je zbog potpunog neslaganja rezultata HSG-A i laparoskopije preporucila da je ponovim i to u Valjevu. Zena je fenomenalna i uliva ogromno poverenje a sto je najbitnije temeljna je i odgovorna. Ovi u frontu samo znaju da uzimaju pare, a nista ne rade kako treba, ja sam ti zivi dokaz. Zahvaljujuci njima ponovo moram da prolazim kroz sve, a jos uvek nemam ni dijagnozu.Ne smes im dozvoliti da ti na takve jajovode rade inseminacije, zato si i imala vanmatericne trudnoce. Pricam ti ono sto je meni Dr. Goca rekla. Ne daj da te zavlace, vec odmah zakazi pregled u bolnici Ivanovic!!! Pozdrav
 
zdravo drage zene! samo da vas sve pozdravim i pozelim sve najbolje. imam par pitanja za stare clanove: MASA- zdravo,odavno te nema na forumu?sta ima novo kod tebe? MILICA99:cao,kako napredujes sa programom? dokle si stigla? NADA77:cao i tebi,sta ima novo kod vas? jeste isli u segedin povodom vto? SANDRADJ:pa gde si se izgubila tako dugo?kako si? kako bebe? kakva ti je trudnoca? javi se bas sam se zabrinula za tebe.
 
Pozdrav svima!!
Nekako bas i nisam htela mnogo da se javljam, da ne `izbaksuziram`, mislila sam kad se sve zavrsi da cu vam pisati. Kiki78, imam novosti. Bila sam u Segedinu, dr je bio voljan da odmah po povratku s odmora radimo, medjutim, pojavila mi se neka vodena cista, tako da mi je dao kontraceptivne tablete (1 kutiju), od kojih sam poslednju uzela danas. Idem 26. ponovo na UZ a tad ce mi najverovatnije i dati prvu injekciju Decapeptyl-a (verovatno cu samo to dobijati kao stimulaciju, ne Dipherelin i Gonal F kao u Novom Sadu). Dr je skroz ok, cak sam skroz zadovoljna do sad kako se postavio. Naravno, javicu vam se kasnije sa novim informacijama.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top