Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo drage moje vama cu sapnuti,moja beta je 12 dan 187 a 14 dan 355.
Kazu u Ge super,javljam se detaljno kad potvrdimo da je sve ok na UZ.
Inace ovaj treci put preko fonda sam imala blagu stimulaciju,fostimon,klomifen dobili dve jc i obe se oplodile i vratili ,tako da moja zamrznuta decica ce malo pricekati iz kolekcije.
Sa TIMOM IZ GE SAM ODUSEVLJENA!!!

Zbog tebe virnuh da vidim sta ima novo :cmok: treća sreća, a što kaže Klompa beta je visoka liči na 2x :heart::heart:
:vatromet::orkestar:
 
Evo drage moje vama cu sapnuti,moja beta je 12 dan 187 a 14 dan 355.
Kazu u Ge super,javljam se detaljno kad potvrdimo da je sve ok na UZ.
Inace ovaj treci put preko fonda sam imala blagu stimulaciju,fostimon,klomifen dobili dve jc i obe se oplodile i vratili ,tako da moja zamrznuta decica ce malo pricekati iz kolekcije.
Sa TIMOM IZ GE SAM ODUSEVLJENA!!!

LIBRA EXTRA!!! Gurajte samo napred!!! ????????????

- - - - - - - - - -

E ovaj telefon ne prihvata na forumu aplikacije. Ne znam odakle ovi upitnici
 
Pozdrav devojke ???? Nova sam na forumu i imala bih stotinu pitanja ali polako. Za pocetak ne interesuje sledece da li je potreban vag.sekret i CB pre aspiracije? Moji nalazi su od pe dva meseca i nisu mi trazili nove? Drugo pitanjce je da li je neko stavljao vaginalete pre aspiracije? Ja idem u prirodnom ciklusu i idem u GE. Imacu anestezijicu za asiraciju pa se malo bojim celog postupka. Hvala puno ???? Pozrav Amely
 
Draga Amely mislim da vaze brisevi od pre 2 meseca,jedino ce traziti suprugovu spermokulturu.
Nista nije strasno veruj mi,anestezija je kratkotrajna,bez mucnina,ma videces i budi bez straha,sve je u Ge jako opusteno i prijatno,cak i takve stvari.
Ja sam se igle bojala ali tamo sam se opustila.
Drzim fige.
Klompa ja nemam uopste simptome T,kako je tebi bilo do prvog uz,mene malo grudi bole i to je to,cekam simptome da poverujem a njih nema pa nema.
 
Librice, ni ja nikakve simptome nisam imala, a kao i ti sam ih osluskivala. Cak su mi i grudi bile kao i obicno. Kasnije su pocele da rastu. Cituckala sam po netu, to je sasvim normalno. Ni moje drugarice koje su prirodno zatrudnele, nisu imale druge simptome osim izostanka menstruacije. Ja sam malo braonkasto krvarila i to je prestalo kada su mi u Ge ukinuli estrofem. Zbog tog krvarenja su mi uveli Progesteron depo 250mg, svaki 5i dan, ali nije prestalo od toga. Jednom (u 8oj nedelji) mi se pojavio ugrusak krvi i bila sam ubedjena da se jedna beba otkacila, odjurila u Visegradsku i bebe su bile dobro. Ni mucnine nisam imala, iako mi se nije bas sve jelo. Kada se zavrsio prvi 3mestar mnogo mi se vise stvari jelo. Stomak je znacajnije poceo da raste u16oj nedelji, tako da i to nista ne znaci. A bebe su po uz naprednije 2 i 5 dana. Jos ja i blizance nosim, trebalo bi da su simptomi izrazeniji.
Tako da uzivaj bez simptoma. Oko mene su se pitali da li su bebe dobro, a ja sam im govorila da jesu dok su meni gacice ciste.
Pitaj sta god te zanima. Ako imas problem sa stitnom meri TSH ujutro kad ustanes jer je tada najveca vrednost. Tokom dana TSH dosta varira. Na osnovu jutarnje vrednosti se odredjuje terapija, tako mi je endokrinolog rekao. Meni je istog dana oko 8 ujutro bio 3.5, a u 11 ujutro 1.5.
 
Amely, ni meni nisu trazili briseve pred svaku aspiraciju, a ni spermokultura nije bila bas najsvezija. Par ciklusa mi bris nije bio ok (imala sam simptome infekcije) i dok se bris nije sredio pauzirala sam sa aspiracijama, po zahtevu Ge. Pre aspiracija nisam stavljala vaginalete, zovi Ge da pitas da li vaginalete smeju da se stavljaju pre aspiracije. Aspiracije su mi radjene bez anestezije, nije me bolelo, ali se ne usudjujem da to savetujem jer ne osecaju svi bol na isti nacin.
U Ge su svi divni, nista ne brini.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam devojke na odgovoru. Uradili su mi aspiraciju samo jednog folikula i imamo jednu " lepu jajnu celiju". Isla sam sa anestezijom jer kazu da ne boli jako ali da je bitno da se ne mrdnes. E ja sam se zbog toga odlucila na anesteziju i stvarno je kratko trajala ali sam tri sata bila osamucena i sa mucninom. I sada mi jos nije bistro ������. Javice mi treci dan pre zamrzavanja kako stojimo. Meni samo nije jasno kako vrate jedan zamrznuti i jedan odmrznuti embrion������ mislim ovaj odmrznu ali mi to nesto cudno. Zao mi je sto mi nije dr punktirala i ostale folikule bili su od 16 i 14 ali joj se ucinilo da nemaju pravi oblik i da bi bili prazni. Nadam se da ce i u sl.ciklusu biti koji folikul. Drzim vam fige i samo napred.
 
Pozdrav devojke ???? Nova sam na forumu i imala bih stotinu pitanja ali polako. Za pocetak ne interesuje sledece da li je potreban vag.sekret i CB pre aspiracije? Moji nalazi su od pe dva meseca i nisu mi trazili nove? Drugo pitanjce je da li je neko stavljao vaginalete pre aspiracije? Ja idem u prirodnom ciklusu i idem u GE. Imacu anestezijicu za asiraciju pa se malo bojim celog postupka. Hvala puno ???? Pozrav Amely

Ma nista ne brini. Sve ce biti OK. Ja sam preko dve godine kod njih skupljala kolekciju. Ne znam vise broj anestezija i dva puta kod njih sam radila histeroskopiju. Nikad nisam imala problem. Tamo je sve OK, ako nesto bude trebalo da uradis oni ce ti na vreme reci. Samo radi kako ti savetuju i sve ce biti dobro. Drzim ti palceve i samo se opusti.
 
Hvala Klompa na detaljnom izvestaju,sad mi je lakse.
TSH cu uskoro proveravati,oni kazu ne treba ali ja hocu.
Pijem ujutru eurotiroks.
Prednizon do kad si pila?

Na prvom uz u Ge sam bila u 6nedelja0dana, racunajuci po poslednjoj menstruaciji. Tada mi je rekla da pijem pronizon sledecih 7 dana po 1 tabletu od 5mg, onda sledecih 7 dana po 1/2 tablete od 5mg i da onda prekinem. Znaci prekinula sam okvirno u 8nedelja0dana. Estrofem 2x2mg 7 dana, pa sledecih 7 dana 1x2mg i onda prekinuti. Utrogestan ostaje.
Ja proveravam D-dimer (jer imam urodjene trombofilije i primam Fraxiparin 0.3) i TSH (zbog Hashimota).
 
Poslednja izmena:
Jel vam vrućina devojke?
Ja stvarno ne podnosim toplotu, to je užas jedan, moguće da sam blizu klimaksa :dash:

Klompa kako ti izdržavaš sa dve bebice, jel šetaš odmaraš?
Libra kada ideš na Uzv? Jel jedva čekaš da saznaš brojno stanje?
A kako ste se ponašale nakon Et, to me baš interesuje. Koliko dugo i koliko ste mirovale, i da li baš baš ležale ili kako? I jel ste izdržale do bete ili ste radile test da niko ne zna :-) ?
Pišite detalje kada budete imale vremena...
i ako imate neki tajnu mantru samo recite :lol::heart:
Ljubim vas :zag:

vesničice u kojoj si ti fazi?
Ja još pauziram, nisam menjala plan, čekam sept/oct...
 
Jel vam vrućina devojke?
Ja stvarno ne podnosim toplotu, to je užas jedan, moguće da sam blizu klimaksa :dash:

Klompa kako ti izdržavaš sa dve bebice, jel šetaš odmaraš?
Libra kada ideš na Uzv? Jel jedva čekaš da saznaš brojno stanje?
A kako ste se ponašale nakon Et, to me baš interesuje. Koliko dugo i koliko ste mirovale, i da li baš baš ležale ili kako? I jel ste izdržale do bete ili ste radile test da niko ne zna :-) ?
Pišite detalje kada budete imale vremena...
i ako imate neki tajnu mantru samo recite :lol::heart:
Ljubim vas :zag:

vesničice u kojoj si ti fazi?
Ja još pauziram, nisam menjala plan, čekam sept/oct...

O gde si drugarice. Pa vidi ja sam zavrsila u junu EEA 3, tu sam dobila onaj konacno rezultat, koji je pokazao da mi je dosta kasnije zreo endometrijum za prihvatanje embriona. To je 17.dc, ali oni tako ne racunaju. Oni racunaju da se pije estrofem 8 dana pa se meri Progesteron pa ako je 1 ili ispod 1 onda dodaju i utrogestan pa onda tek rade ET. U stvari priprema za ET mora biti ista kao za ERU. A i ja sam ostavila ET za septembar. Sad nije tu dr i embriolog do kraja avgusta i ja idem na odmor i svi cemo biti spremni u septembru.
Sto se tice vrucine meni odgovara do 35C, ja kad bih mogla preselila bih se tamo gde je stalno leto i gde je more. Sta cu kad volim

Pozzzz
 
Drage,meni je uz 9.Avgusta.
Posle et nisam uopste lezala,ja sam bila svo vreme na reci u hladu vrba,tu imamo vikendicu i bili neki silni ljudi i zurke pa mi skroz skrenuli misli,ma i cucnem,bila i na plazi,bez kupanja,setkala kroz sumu.
U Ge cak insistiraju da pijes onu najmanju dozu bromazepana i casu crnog vina dnevno.Hi hi ono prvo samo po nekad sam konzumirala ali casu vina obavezno.
Boravak u prirodi je ja mislim najbolja mantra,a i punis se kiseonikom.
Po meni najbolje je negde otputovati,gde ima suma i vode,cak sa vecim drustvom koje ti prija i naravno dragim.☺
Osim bolnih grudi i pi pi po noci nemam nikakve druge simptome.
 
Drage,meni je uz 9.Avgusta.
Posle et nisam uopste lezala,ja sam bila svo vreme na reci u hladu vrba,tu imamo vikendicu i bili neki silni ljudi i zurke pa mi skroz skrenuli misli,ma i cucnem,bila i na plazi,bez kupanja,setkala kroz sumu.
U Ge cak insistiraju da pijes onu najmanju dozu bromazepana i casu crnog vina dnevno.Hi hi ono prvo samo po nekad sam konzumirala ali casu vina obavezno.
Boravak u prirodi je ja mislim najbolja mantra,a i punis se kiseonikom.
Po meni najbolje je negde otputovati,gde ima suma i vode,cak sa vecim drustvom koje ti prija i naravno dragim.☺
Osim bolnih grudi i pi pi po noci nemam nikakve druge simptome.

Bravo libra. Samo opusteno. U prirodi je uvek najbolje
 
Libra sve si u pravu. Kaže nama embriolog kada smo nekom prilikom razgovarali, sve je u glavi..meni to ispočetka zvučalo kao kad lekari nemaju konkretan odgovor pa onda krenu sa izgovorima to vam je od stresa itd..Ali, iskreno verujem da je tako. Opuštenost je baš bitna stavka.
A neizmerno se radujem činjenici da ne mora da se miruje nakon ET, kao i ono za čašu vina. To ću da usvojim :rumenko: pa moram povećati šanse za uspeh jel tako :D ?
Samo kada bi mi se endo malo povećao..koliko mm vam je bio na dan ET - Libra, Klopma?

Vesničice ništa ja ne znam :neutral: šta je EEA 3 i ERU (era??? ) Kada bi se polagao neki ispit iz VTO ja bih pala i na pismenom i na usmenom:rumenko:

A što se vremenskih prilika tiče, uživam ova dva dana, čak sam obukla uže pantalone sa dugačkim nogavicama, mislim da od maja nisam to nosila, samo haljine, suiknje i neke kraće landarave pantalone. Što šire da mi se nigde ništa slučajno ne zalepi..
I najviše volim kad na pregled idem u haljini. Valjda će sept i oct biti za haljinu

ljubim vas sve!
 
E nasmejala si me sa suknjama i haljinama. Ja se isto nadam za septembar i oktobar da ce biti topli bar od 25 do 35C. A ono sam ja pogresila u kucanju. U pitanju je ERA, ali zaboravi, nije vazno bolje i da ne znas. To je za nas sa malo vise staza u ovom projektu kako ga ja zovem.
Uzivajte devojke u letu!!!
Pozzzz
 
Damajante, nas troje smo dobro, hvala na pitanju. Doktor nam je naredio da se izlezavamo, kako grlic zbog 2 bebe ne bi bio pod opterecenjem. Za sad mi nisu stavili serklaz, duzina grlica je 40mm bila na poslednjem pregledu, ako se bude smanjivala duzina stavice mi serklaz. U Ge stavljaju serklaz svim devojkama sa 2 bebe. Inace, ja idem u Beogradu na trudnicke preglede, jer mi je cimanje putovanje u NS. Samo sam na prvi uz isla u Ge.
Radila sam amnio i nalaz je ok, moji blizanci su decaci. A ja potajno zelela kikice da pletem. U svakom slucaju, jedino sto je stvarno bitno je da su deca ok. Osecam ih da se mrdaju od 17e nedelje, kad porastu to ce zurka non-stop biti.
Sto se tice endometrijuma kod mene je hronologija sledeca:
Dobila 28.3. Taj dan racunaju kao nulti.
Pocela da pijem estrofem 30.3-2dc u 8 ujutro.
4.4-7dc endometrijum je bio 7.1 i progesteron 0.6
7.4-11dc je uveden Utrogestan.
Transfer je radjen 10.4-14dc. Ne znam koliki je bio endometrijum, ali je od vrednosti 7.1, 7dc imao jos 3 dana da raste do uvodjenja Utrogestana. Tako da verujem da je bar do 8mm dogurao. Meni je bilo bitno da uz lekove stignem bar do 7mm, koliko mi je u prirodnom ciklusu. Sve preko toga je bio cist car.
Nisam ni ja mirovala previse, izlezavala se, setala, sve kao i obicno. Nisam se previse nervirala oko ishoda, bila sam na godisnjem te 2 nedelje i resila da necu odmor da provedem u losem raspolozenju. Jedan dan sam iskrizirala, otisli smo da prosetamo i posle toga sam bila ok.
Srecno!

- - - - - - - - - -

Drage moje,imamo jedan mesak ,srce treperi
Idemo korak po korak

Bravo Libra! Neki opasan mesak, cim je onoliku betu pravio. Sad vise nema razloga da strahujes sto ne osecas simptome trudnoce. Uzivaj!
 
Draga Klopma, hvala na detaljnom izveštaju za endo :cmok2:
A što se dečaka tiče, meni lično su mame dečaka uvek nekako više cool tako da si za mene već cool mama, a pletenice uvek možeš krišom dok spavaju da im ispleteš onako samo za svoju dušu da niko ne vidi...za početak, a sledeći put ko zna možda ti se u stomaku nađe neka dugokosa devojčica, ili dve (tako si nas navikla molim lepo :-) )
 
Drage zene pozdrav svima!
Da li ima neko ko je predao za Nis, pa trenutno ceka? Nisam sigurna kako to ide kad se krene sa stimulacijom i sa svim tim, koliko je neophodno da se bude u gradu u kom se izvodi vto? Dr mi je naglasio na konsultaciji da nem apotrebe da se iznajmljuje smestaj u Nisu, kad recimo terapiju mogu da primam u svom gradu. Nesto mi je tu cudno bilo...Ako neko moze neka napise ako izgleda taj proces od dana prijema do aspiracije.
 
Draga Klopma, hvala na detaljnom izveštaju za endo :cmok2:
A što se dečaka tiče, meni lično su mame dečaka uvek nekako više cool tako da si za mene već cool mama, a pletenice uvek možeš krišom dok spavaju da im ispleteš onako samo za svoju dušu da niko ne vidi...za početak, a sledeći put ko zna možda ti se u stomaku nađe neka dugokosa devojčica, ili dve (tako si nas navikla molim lepo :-) )

Damajante, bas si me nasmejala. Da znas, bez 2 bebe ja ne racunam da sam trudna. Nas troje ti drzimo palceve!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top