Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
12 dan et stomak je poceo malo vise da me boli. 13 dana et betaHCG 17,330. Pozitivna,ponoviti za dva dana. Braonkasti iscedak je i dalje tu, jutros ponovim betu 16 dan et rezultat 141. E popodne cu otici do svoje doktorke jer i dalje ima ovo braonkasto curenje. Stomak isto bolucka, temperatura od 37-37.3. Jedem na silu. Utrogestan vise ne stavljam vaginalno vec ga pijem .
 
12 dan et stomak je poceo malo vise da me boli. 13 dana et betaHCG 17,330. Pozitivna,ponoviti za dva dana. Braonkasti iscedak je i dalje tu, jutros ponovim betu 16 dan et rezultat 141. E popodne cu otici do svoje doktorke jer i dalje ima ovo braonkasto curenje. Stomak isto bolucka, temperatura od 37-37.3. Jedem na silu. Utrogestan vise ne stavljam vaginalno vec ga pijem .

Lijepo se uduplala, s tim da je za 13.dan bila mala, ali ne mora ništa da znači. Možda dobiješ i progesteron depo, ne bi bilo loše. Od srca ti želim da je to-to, da se beba čvrsto uhvatila. Javi šta je dalje bilo, šta ti je dr rekla.
 
12 dan et stomak je poceo malo vise da me boli. 13 dana et betaHCG 17,330. Pozitivna,ponoviti za dva dana. Braonkasti iscedak je i dalje tu, jutros ponovim betu 16 dan et rezultat 141. E popodne cu otici do svoje doktorke jer i dalje ima ovo braonkasto curenje. Stomak isto bolucka, temperatura od 37-37.3. Jedem na silu. Utrogestan vise ne stavljam vaginalno vec ga pijem .

Bravo jelena. Ja mislim da je to to. Nema razloga za sumnju beta je trocifrena. Javi sta kaze dr
 
Jelena, šta ima novo? Kakva je beta? Ja sa
m u istom problemu, u par navrata mi se pojavljuje smeđe pa stane, pa opet tako. Danas 8 dan od transfera, 25.dan ciklusa (meni ciklusi traju najduže 26-27 dana) i večeras procurilo malo roza. Boli me stomak kao da ću da dobijem i donji dio leđa, mislim da sam otpisala i ovaj pokušaj.
Od terapije: Eutirox, Clexane 0,4 dvaput dnevno, Medrol (Pronizon), Utrogestan 3x200mg i Femibion. Kako što kaže doktor, pucali smo iz svih topova, ali izgleda ništa.... Nemam više snage...
Javi šta je bilo kod tebe :zag:

Kako tako negativno mislis. Mlada zena nema snage. Sta god da se desi nema padanja. Zapravo i ako se desi padanje mora da se ustane i jos snaznije da se bori. Mozda ti to i nisu simptomi ciklusa. Znas kako se kaze trudna si dok se drugacije ne dokaze
 
E ja izgubljena otisla juce kod ginekologa zbog toga sto i dalje ovo curi. Doktorka me je pogledala na UZ,vide se dva lepa meska,stoje jedan iznad drugog u zasebnim kesicama,velicine 9mm i 10mm. Doktorka mi kaze da je to super. A to sto curi da me ne brine,znate meni je prilikom ETvraceno tri embriona,ali doktorka jedan ne vidi pa mi rece da je verovatno taj treci resio da izadje i neka izadje,bolje je tako. Rekla mi je da mirujem i betuHCG da ponovim 9.11. pa cemo se dogovoriti kada radimo glavni UZ. Stomak me i dalje bolucka,i dalje nemam neki apetit,temperatura 37- 37.3, samo mi se drema,i drema,i drema
 
E ja izgubljena otisla juce kod ginekologa zbog toga sto i dalje ovo curi. Doktorka me je pogledala na UZ,vide se dva lepa meska,stoje jedan iznad drugog u zasebnim kesicama,velicine 9mm i 10mm. Doktorka mi kaze da je to super. A to sto curi da me ne brine,znate meni je prilikom ETvraceno tri embriona,ali doktorka jedan ne vidi pa mi rece da je verovatno taj treci resio da izadje i neka izadje,bolje je tako. Rekla mi je da mirujem i betuHCG da ponovim 9.11. pa cemo se dogovoriti kada radimo glavni UZ. Stomak me i dalje bolucka,i dalje nemam neki apetit,temperatura 37- 37.3, samo mi se drema,i drema,i drema

Super, super, super !!!! Dakle, to je to :) Pa čestitam i želim ti bezbrižnu trudnoću! A kažu da to curenje može da traje cijeli prvi trimestar, nadam se da neće :)
 
E ja izgubljena otisla juce kod ginekologa zbog toga sto i dalje ovo curi. Doktorka me je pogledala na UZ,vide se dva lepa meska,stoje jedan iznad drugog u zasebnim kesicama,velicine 9mm i 10mm. Doktorka mi kaze da je to super. A to sto curi da me ne brine,znate meni je prilikom ETvraceno tri embriona,ali doktorka jedan ne vidi pa mi rece da je verovatno taj treci resio da izadje i neka izadje,bolje je tako. Rekla mi je da mirujem i betuHCG da ponovim 9.11. pa cemo se dogovoriti kada radimo glavni UZ. Stomak me i dalje bolucka,i dalje nemam neki apetit,temperatura 37- 37.3, samo mi se drema,i drema,i drema

Da, da to je to jelena. Znala sam da je to to. Samo napred i sa srecom sto laksu i lepsu trudnocu ti zelim!!! :super:

- - - - - - - - - -

Super, super, super !!!! Dakle, to je to :) Pa čestitam i želim ti bezbrižnu trudnoću! A kažu da to curenje može da traje cijeli prvi trimestar, nadam se da neće :)

Sta se desava kod tebe mr2014?
 
U četvrtak idem kod Kopitovićke na konsultacije u Feronu. Odlučila sam se za još 2 pokušaja ali iz prirodnih ciklusa, ako se ona slaže. Dva pokušaja zato što jedan finansira grad ns a jedan pokrajina. i onda sam završila sa svojom borbom za potomstvo. I mogu ti reći da mi je u neku ruku laknulo.
Mislim da sam se svojski potrudila i da je vreme da svoju energiju usmerim na druge aspekte života. Prija mi to saznanje i odluka. A vama dvema navijam iz srca!
 
Draga mr2014, radujem se i kod tebe je to to. 100% sam ubedjena da ce u petak biti pozitivna beta. Bledunjava druga crta, iscedak ma da to je trudnoca. Navijam bice dobro :ok:

Hvala na pozitivnim mislima draga vesnicice :) I ja se nadam da će biti u redu. Bojim se samo da ne bude opet biohemijska. Prošli put beta bila 347 (12dnt), a 15dnt= 240 i sve pade u vodu. Nadam se da ovaj put neće biti tako :)
 
Rezultat prve vto kod dr Zadori na punkciji nije bilo jajne celije.Njegovo objasnjenje mozda je trebalo raditi odmah stimulaciju bez kontraceptivnih pilula inace AMH 1,52 radjen u julu

Moguće. Ali ja sam u ovom postupku išla bez kontracepcije (drugi dan ciklusa počeli sa stimulacijom) i dobila manje jajnih ćelija. Osim toga, nisu bile jednake veličine, neke su pred punkciju bile 19mm, neke 17, a neke samo 12. Tako da kontracepcija to ipak malo ureduje, a opet možda umirivanje jajnika pred stimulaciju ne funkcioniše kod niskog Amh..
 
e pa drage devojke moje....mislila sam da ovo nikad u životu neću napisati JA SAM TRUDNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BETA 646,8

TRESU MI SE RUKE, SUZE CURE, SAMO BULJIM U TEST TRUDNOĆE I U REZULTATE BETE.... kasni mi menstruacija već nedelju dana, ali mislila sam da ću dobiti na 35 dana kao i obično....međutim ništa. na dan kada sam trebala da dobijem mecu, imala sam neke tačkice, ali ne i krvarenje. I lepo ja ti danas ujutro uradim piš piš test kad ono dve linije. tanjušne ali dve. sat vremena nisam mogla da ustanem sa wc-a. i onda otišla da vadim betu i progestreon. I beta 646 progesteron 20,64 ng/mol

drage moje ko može nek cugne rakijicu za moje čudo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pošto sutra idem kod Kopitovićke na konsultacije, tražila sam po temi moje ranije postupke, kako bih imala tačne podatke o broju ćelija, ET i tako kad nabasah na ovu moju poruku....
sva sam se raznežila i opet se tresem ko kad sam dobila rezultate taj dan. iskreno se nadam da ću još bar jednom doživeti takvo čudo...što i vama želim...
 
Evo da vam javim. Beta 182,6 (13dnt). Izgleda opet biohemijska. Smeđi iscjedak se nastavlja. Tačno ono čega sam se i bojala. J**em ti život!

Pa mr2014 nemoj da ocajavas toliko i da malerises negativnim mislima. Pa beta ti je trocifrena. U pravu je zsuki, to uopste nije losa beta. Bitno je da raste. Malo optimizma unesi molim te. Ne odustaj od trocifrene bete odma na keca. Pozzz
 
Pa mr2014 nemoj da ocajavas toliko i da malerises negativnim mislima. Pa beta ti je trocifrena. U pravu je zsuki, to uopste nije losa beta. Bitno je da raste. Malo optimizma unesi molim te. Ne odustaj od trocifrene bete odma na keca. Pozzz

Da ne poznajem svoj organizam, ne bih bila pesimistična, vjeruj mi. Kamo sreće da već nisam iskusila gorak okus biohemijske... Evo danas opet iscjedak prelazi iz smeđeg u roza i imam povremeno žiganja sinoć i danas s desne strane stomaka.
Ipak, hvala ti što si tu i što me ohrabruješ :zag:
 
Da ne poznajem svoj organizam, ne bih bila pesimistična, vjeruj mi. Kamo sreće da već nisam iskusila gorak okus biohemijske... Evo danas opet iscjedak prelazi iz smeđeg u roza i imam povremeno žiganja sinoć i danas s desne strane stomaka.
Ipak, hvala ti što si tu i što me ohrabruješ :zag:

Razumem te skroz. Ja sam isto krenula sad na spontani i sve je na folikulometriji OK. Juce smo bili, ali E2 je mali. Sutra opet radim E2 i ako nije dovoljno porastao verovatno ce se odustati kao i predhodna dva meseca. A predhodna dva meseca sam imala cistu prvo na levom pa na desnom jajniku i eto. Najverovatnije ni ovaj mesec nece nista biti.
Sve znam imala sam 5 neuspelih VTO sa stimulacijama. Sad smo se odlucili za spontane, za skupljanje kolekcije, ali to jako traljavo ide. Imamo samo jedan zamrznut embrion iz jula meseca

- - - - - - - - - -

Ali opet moramo da se nadamo. Ne odustaje mi se jos malo dok imam snage
 
Razumem te skroz. Ja sam isto krenula sad na spontani i sve je na folikulometriji OK. Juce smo bili, ali E2 je mali. Sutra opet radim E2 i ako nije dovoljno porastao verovatno ce se odustati kao i predhodna dva meseca. A predhodna dva meseca sam imala cistu prvo na levom pa na desnom jajniku i eto. Najverovatnije ni ovaj mesec nece nista biti.
Sve znam imala sam 5 neuspelih VTO sa stimulacijama. Sad smo se odlucili za spontane, za skupljanje kolekcije, ali to jako traljavo ide. Imamo samo jedan zamrznut embrion iz jula meseca

- - - - - - - - - -

Ali opet moramo da se nadamo. Ne odustaje mi se jos malo dok imam snage

Ne odustaje se ni meni skroz, i ja sam razmišljala o ICSI iz spontanih ili klomifenskih ciklusa, imam osjećaj da ću oboljeti od ovih silnih hormona koje primamo. Samo se pitam šta mi vrijedi da pokušavam ako u meni postoji nešto što odbacuje te embrione? Uradila sam i NK ćelije (opet na svoju ruku) i u redu je nalaz. Samo mi niko nije tražio ni hsg ni histeroskopiju, a bojim se da baš tu negdje leži problem. A bojim se tih zahvata više nego ičega. A kad mislite pokušati sa tim zamrznutim? Jel treba da se ispune još neki uslovi da bi se mogao uraditi transfer?
 
Ne odustaje se ni meni skroz, i ja sam razmišljala o ICSI iz spontanih ili klomifenskih ciklusa, imam osjećaj da ću oboljeti od ovih silnih hormona koje primamo. Samo se pitam šta mi vrijedi da pokušavam ako u meni postoji nešto što odbacuje te embrione? Uradila sam i NK ćelije (opet na svoju ruku) i u redu je nalaz. Samo mi niko nije tražio ni hsg ni histeroskopiju, a bojim se da baš tu negdje leži problem. A bojim se tih zahvata više nego ičega. A kad mislite pokušati sa tim zamrznutim? Jel treba da se ispune još neki uslovi da bi se mogao uraditi transfer?

Pa ja bih da nakupimo jos malo celija ako je moguce. I hocu da uradim ERA test da vidimo koji je dan naj pogodniji za transfer. Mozda bi sledeci mesec probala sa klomifenom malo da se stimulise, ne znam videcu sutra sta ce da bude pa da razgovaramo i o tome. Znas sa svakom se stimulacijom trose rezerve celija, ali nemam jos puno vremena
 
Pozdrav svima... Upravo sam se registrovala na ovom forumu, ali cesto citam vase porukice... :) U cetvrtak smo saznali da moramo na vantelesnu, razlozi su izostanak ovulacije i los spermogram... Dr Bjelica smatra da treba da preskocimo inseminacije, da ne gubimo vreme vec da se odmah pripremamo za vantelesnu... Dobili smo spisak nalaza koje treba da prikupimo... Prvo smo bili u soku, odna malo tuzni, a sad smo vec u fazi prikupljanja informacija o celom postupku... Evo ja vec 4sata sedim i citam forume... :) Milion pitanja, a trenutno najbitnije koliko je potrebno vremena da se prikupe svi nalazi... Mi bi sto pre da prikupimo sve to i da predamo do Nove godine... S obziorm da moram cekati sledeci ciklus za neke nalaze, necemo moci sve imati do sredine decembra.... I, jos samo jedno pitanjce... :) Koliko vremena je potrebno da prodje od momenta kad predajemo dokumentaciju do momenta kad dobijemo bar taj prvi poziv? Kao sto vidite strpljenje mi nije jaca strana... :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top