Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ikica75 davno je prošlo vreme kad se smatralo da su debeli zdravi.Svuda u svetu gde je viši standard to se smatra poremećajem.Bitno je da se ti dobro osećaš i da ti je ok.krvna slika,a težina će doći u poslednjem trimestru.Uživaj za sve nas koje se još uvek nismo ostvarile kao trudnice.
 
Padar htela sam da ti napišem moje omiljene destinacije,ali mnoge žene nemaju para za vto,a ja da pišem o putovanjima malo mi bezveze.Bitno je da smo sa nekim koga volimo pa ako je to i dvorište ispred kuće meni je ok. U trudnoći može da se putuje.
 
Padar,

Meni je sestra rekla da se pripremim da ce stimulacija poceti 5, 6, aprila.
Ja vec prokrvarila, i to mi rekla da uzmem dve tablete dnevno al ne vredi. Milica to zna, kaze nista strasno.
A to za putovanja draga, pa ako doktor dozvoli moze se putovati u trudnoci. Ja vec sad pripremam dve opcije. Ako ne uspe idemo na daleko putovanje. Ako uspe, onda nesto jeftino i blizu. Makar u goste kod rodjaka na moru.
 
Padar htela sam da ti napišem moje omiljene destinacije,ali mnoge žene nemaju para za vto,a ja da pišem o putovanjima malo mi bezveze.Bitno je da smo sa nekim koga volimo pa ako je to i dvorište ispred kuće meni je ok. U trudnoći može da se putuje.
pisi nam, sta ima veze...
Ja sam uvek srecna kad neko putuje... Ne moram to biti ja...
I obozavam da gledam slike sa putovanja... I slike destinacija koje zelimo obici...
:D
 
Pariz kako ste?
Padar,odgovor sledi:
Hvala Padar na pitanju,odlično sam!Uživam u lepom vremenu,kad god mogu šetkam i radujem se svakom novom danu.Uživam u prvoj jutarnjoj kafi,zalivanju cveća,pa čak i poslu.Razmišljam o vto u skorije vreme,.Želim ti da se ti opustiš u toku stimulacije koliko je god to moguće i da ti beta bude ogromna.
:D i u globalo to bi bilo to-pravo diplomatski, Padar.
Nego,pravo zboriš,vidovita jesam,ali te svoje sposobnosti ne koristim često:tongue2:
A ciklus ćeš dobiti...subota kasnije ili u nedelju,najverovatnije.
Toliko od mene u ovom javljanju:ok:
 
Danas mi sestra u Jevremovoj zakazala vadjenje krvi u 8 a ultrazvuk u 11.45 u utorak. Tad najverovatnije pocinjem sa stimulacijom. Nije mi jasno kako ce raditi vaginalni ultr. ako dobijem npr. u subotu pa budem krvarila i u utorak. Ja joj rekla da radim u drugom gradu i da li moze ultrazvuk kasnije kad se vratim ona rece u 14h:confused:
Kad sam joj rekla dobro nema veze ionako cu traziti bolovanje od stimulacije ona rece pa to vam je prerano:confused: A posto sutra imam zakazano u 11 u domu zdravlja direktor mi je reako da ni ne dolazim vec da odradim u nedelju. Kako sad da mu kazem da onda ni u utorak ne mogu na posao???
Najlakse bi bilo kad bi mi sutra odmah otvorio bolovanje dr u domu zdravlja pa da se ne nerviram... al ova sestra me sad zbunila...au i iznervirala...grrrr.....pa sto bi od stimulacije bilo prerano?
Jeza me hvata na samu pomisao o odlasku sutra u dom zdravlja i moljakanju za bolovanje...a na poslu guzva...a ljudi kijaju kaslju, sve meni u facu jer radim kao prevodilac pa mi se sve uz uvo primicu...e hocu da poludim
Ova nervoza mi bas nije trebala.
Sorry na smaranju:(
 
Danas mi sestra u Jevremovoj zakazala vadjenje krvi u 8 a ultrazvuk u 11.45 u utorak. Tad najverovatnije pocinjem sa stimulacijom. Nije mi jasno kako ce raditi vaginalni ultr. ako dobijem npr. u subotu pa budem krvarila i u utorak. Ja joj rekla da radim u drugom gradu i da li moze ultrazvuk kasnije kad se vratim ona rece u 14h:confused:
Kad sam joj rekla dobro nema veze ionako cu traziti bolovanje od stimulacije ona rece pa to vam je prerano:confused: A posto sutra imam zakazano u 11 u domu zdravlja direktor mi je reako da ni ne dolazim vec da odradim u nedelju. Kako sad da mu kazem da onda ni u utorak ne mogu na posao???
Najlakse bi bilo kad bi mi sutra odmah otvorio bolovanje dr u domu zdravlja pa da se ne nerviram... al ova sestra me sad zbunila...au i iznervirala...grrrr.....pa sto bi od stimulacije bilo prerano?
Jeza me hvata na samu pomisao o odlasku sutra u dom zdravlja i moljakanju za bolovanje...a na poslu guzva...a ljudi kijaju kaslju, sve meni u facu jer radim kao prevodilac pa mi se sve uz uvo primicu...e hocu da poludim
Ova nervoza mi bas nije trebala.
Sorry na smaranju:(

Ovcice draga, veruj mi da nije rano da otvoris bolovanje od pocetka stimulacije. Ja sam cak otvorila cim sam krenula sa diferelinom, htela sam da se oporovim fizicki i psihicki od ludnice u firmi. Prijace ti da se malo smiris i opustis pre embriotransfera, jer to je zaista jako vazno. A sestra sta prica to zanemari, a nije ni njeno da komentarise, svako zna svoju situaciju najbolje. Sto se tice uzv, radice ti vaginalno bez obzira na ciklus, i meni je to bilo cudno,a li takva je procedura. U svakom slucaju uzv. traje mozda minut-dva, tako da nista ne brini. A stimulaciju mozda i neces poceti odmah, ja sam recimo pocela 5-tog dana ciklusa. Sve je pod kontrolom, ne sekiraj se nego pravo na bolovanje i uzivaj! CMOK
 
Ikica75 davno je prošlo vreme kad se smatralo da su debeli zdravi.Svuda u svetu gde je viši standard to se smatra poremećajem.Bitno je da se ti dobro osećaš i da ti je ok.krvna slika,a težina će doći u poslednjem trimestru.Uživaj za sve nas koje se još uvek nismo ostvarile kao trudnice.

Mudro zboris, ja sam zadovoljna, doktor takodje, a i beba lepo napreduje, pa smo svi zadovoljni! Jedino babe cantraju-jedi jedi,jedi, al daleko su pa ne mogu da kontrolisu situaciju.A ja se napatila ova dva dana, evo i pored vasih muka da se malo i ja pozalim. Pocelo je da me boli iznad pupka i to nepodnosljivo i da se bol sirila sa desne strane. Ja se uplasila da nije slepo crevo i trk u bolnicu. Pregledao me hirurg, odradii uzv abdomena i kazu ne znaju sta je, sve je u redu i ne vide nista cudno. Bolelo me je i jutros, a sad je hvala Bogu prestalo. A kad cujem recenicu-Pa u drugom stanju ste, mora da boli- dodje mi da poludim.
Jos sam se naravno i rspravljala kad sam otisla na uzv, jer su me upisali u neku svesku i rekli zvace me kad dodjem na red. A namerno nisam htela da odem i odradim privatno. Kaze sestra- Vi niste hitan slucaj! More, kad sam oplela, da vidis kako sam bila hitan slucaj. Rekla sam im da ako ja kao trudnica nisam hitan slucaj, bolje je da stave katanac na bolnicu. Onda je dosla doktorka, uvela me preko reda i sve vreme mi je nesto prigovarala dok je radila uzv, al ja sam cutala. Vazno je da je uradila, cak se na kraju odobrovoljila i slikala Pavlicka. Doslo mi je da joj svasta kazem, al sam se suzdrzala. Da je ona isla na VTO i namucila se ko sto se zene ovde muce i bore, ne bi smatrala da trudnica nije hitan slucaj!
 
Ikice moja draga, ljudi ne razumeju kroz sta mi prolazimo pa se tako ponasaju.Bitno je da je Pavlicak dobro a ostali dr i sestre neka....
Ja sam se vec ufrkala, u ponedeljak treba da dobijem i bojim se da opet betu necu docekati bez krvarenja.Jako sam nervozna.Znam, znam da treba da se opustim ali to je jace od mene.
Bila sam danas sa mm u gradu, dosta sam setala ali nista tesko nisam nosila.
Ljubim vas sve i puno volim.
 
Hej Ovcice,nema veze za krvarenje.I ja sam mnogo krvarila posle prve kutije Mikroginona,ali poucena prethodnom vto,na svoju ruku popila 2 tablete ali nista se nije menjalo.Nista ne brini.
Hej Zvoncice,ja bih i na mesec otisla u toku trudnoce,ali moj suprug je istraumiran i kad bi nesto krenulo po zlu bilo bi,, a ha neces ti da mirujes,,
Milice veliki pozdrav Tebi i Sergeju!
Pariz,hoce li mi sad uspeti?
Ovcice,ja jos ne znam da li u utorak ili sredu imam kontrolu.A zasto vade krv pre stimulacije?
 
Ikice moja draga, ljudi ne razumeju kroz sta mi prolazimo pa se tako ponasaju.Bitno je da je Pavlicak dobro a ostali dr i sestre neka....
Ja sam se vec ufrkala, u ponedeljak treba da dobijem i bojim se da opet betu necu docekati bez krvarenja.Jako sam nervozna.Znam, znam da treba da se opustim ali to je jace od mene.
Bila sam danas sa mm u gradu, dosta sam setala ali nista tesko nisam nosila.
Ljubim vas sve i puno volim.

Setnja je super, samo ti setaj i uzivaj, a na ishod ne mozes uticati, sta je bilo, bilo je. Znam kako se osecas i ja sam bila takva, cas vesela jer sam mislila da je uspelo, a cas depresivna jer sam mislila da cu dobiti. To je sve normalno, i tesko je mirno kroz sve to proci. Mi drzimo fige da uspe! Kad ces vaditi betu? Ja sam vadila 13-tog dana.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top