Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovim putem bih zelela malo vise informacija da dobijem,od ljudi koji imaju iskustva u vezi vantelesne oplodnje,jel i sama zelim da uradim isto,svaka informacija i savet su dobrodosli.Nadam se da ce te mi pomoci,jel zaista mi znaci da cujem svacije misljenje,unapred zahvalna!
 
drage moje zanima me da li neko ima blize informacije o klinici kalli u segedinu bila sam na njihovom sajtu ali su tamo informacije veoma slabe i naravno zanima me kakvo iskustvo ima sa tom klinikom.
Puno vas sve pozdravljam.
 
Ovim putem bih zelela malo vise informacija da dobijem,od ljudi koji imaju iskustva u vezi vantelesne oplodnje,jel i sama zelim da uradim isto,svaka informacija i savet su dobrodosli.Nadam se da ce te mi pomoci,jel zaista mi znaci da cujem svacije misljenje,unapred zahvalna!

Sve što ti treba od papirologije možeš da pogledaš na RZZO,dokumentacija je preobilna.Ne moraš sve da radiš u državnoj službi ,ali u državnim ustanovama je besplatno.Postoje neke analize koje ćeš morati da radiš privatno.Želim ti puno sreće i da bude uspešna!!!!!!
:super:
 
Samo napred Jelena, i ja čekam supruga da odradi briseve, pa ću nadam se sledeće nedelje i ja na komisiju!
Kako si Pazarkice, zlato malo?

Sta mislite koliko dugo se sad ceka od odobrenja komisije do poziva odabrane klinike da dodjete? Da li sad to ide brze? Ja isto upravo prikupljam papirologiju za VTO o drzavnom trosku i nesto se razmisljam, ako se bas ceka godinu dana da pokusamo i o nasem trosku, nesto sam nestrpljiva
 
Jelena mb hvala ti i za ovoliko informacija puno mi znaci obziroom da sam na samom pocetku i nisam uopste upucena u proceduru, i dalje bih zamolila da ukoliko je neka bila u segedinu ili ima bilo kakve podatke da mi se javi.
 
Sta mislite koliko dugo se sad ceka od odobrenja komisije do poziva odabrane klinike da dodjete? Da li sad to ide brze? Ja isto upravo prikupljam papirologiju za VTO o drzavnom trosku i nesto se razmisljam, ako se bas ceka godinu dana da pokusamo i o nasem trosku, nesto sam nestrpljiva

Pozdrav svim trudnicama i trudilicama...ako prodjete Komisiju (a prolazite sigurno, samo da imate svu potrebnu dokumentaciju)....od odabrane klinike zavisi za koliko ce vas pozvati....mi smo radili u Specijalnoj ginekoloskoj bolnici "Beograd:"..kod dr.Radulovica i zvali su nas posle 30-40 dana..na konsultacije....
Mi polako napredujemo i rastemo....tatina mezimica se praca, rita i ostalo:D, danas imamo UZ da vidimo koliko smo porasli i ulazimo u 7 mesec, kao sto rece moja supruga, "bebica jedan gram a ja kilogram"..:D.........svim trudilicama i trudnicama sve najbolje i da sto pre stignete do svog cilja:ok:
 
Sve što ti treba od papirologije možeš da pogledaš na RZZO,dokumentacija je preobilna.Ne moraš sve da radiš u državnoj službi ,ali u državnim ustanovama je besplatno.Postoje neke analize koje ćeš morati da radiš privatno.Želim ti puno sreće i da bude uspešna!!!!!!
:super:

Pogledala sam na RZZO i tamo su samo obavestenja za one parove koje ce finansirati drzava a meni su potrebne informacije za samofinansirajucu VTO
 
(Nadin muz)Maki ima svega na forumu pa i to sto trazis,samo treba malo izlistati forum.Mi smo dobili sina pre 13 meseci uz pomoc KALI klinike iz Segedina (na VTO smo isli 2008 septembra meseca i sve je hronoloski napisano sta se desavalo na ovoj temi)Dzeni75 je trudna uz pomoc njih.ZSUKI ide kod Zadorija u KALI i ona je takodje SVE do detalja ispisala unazad pola godine,cak i cene.....samo prelistaj ,nemoj biti lenja.Ja sam "orao" po internetu nekoliko dana i noci kad sam saznao za nas problem steriliteta i BAS nasao tu kliniku za koju se raspitujes.Ukucaj reci KALI SEGEDIN u google i sve ce ti naci!!! Pozdrav i mnogo srece u daljem lecenju!
 
Hej Nadin muzu! pa gde ste vi? kako su Nada i Djordje? On je veliki momak vec ima godinicu, jer planirate skoro fet kod Zadorija?
Sukice javi se!!! Mislim na tebe!
Pazarkice trudnjaco mazi mrvicu.
Maki najbolje je da pozoves kliniku u kojoj planiras da radis, oni ce ti reci, ali ono najosnovnije je potrebno spermogram, spermokultura, hormonski status kod zena, brisevi sa tebe i muza, ostalo ce ti Dr reci.
 
Pozdrav svim trudnicama i trudilicama...ako prodjete Komisiju (a prolazite sigurno, samo da imate svu potrebnu dokumentaciju)....od odabrane klinike zavisi za koliko ce vas pozvati....mi smo radili u Specijalnoj ginekoloskoj bolnici "Beograd:"..kod dr.Radulovica i zvali su nas posle 30-40 dana..na konsultacije....
Mi polako napredujemo i rastemo....tatina mezimica se praca, rita i ostalo:D, danas imamo UZ da vidimo koliko smo porasli i ulazimo u 7 mesec, kao sto rece moja supruga, "bebica jedan gram a ja kilogram"..:D.........svim trudilicama i trudnicama sve najbolje i da sto pre stignete do svog cilja:ok:

:klap: Bas mi je drago zbog vas, pratila sam tvoju pricu od pocetka
Nadm se da ce nas isto tako brzo zvati, mi planiramo u Jevremovu
 
Hej Nadin muzu! pa gde ste vi? kako su Nada i Djordje? On je veliki momak vec ima godinicu, jer planirate skoro fet kod Zadorija?
Sukice javi se!!! Mislim na tebe!
Pazarkice trudnjaco mazi mrvicu.
Maki najbolje je da pozoves kliniku u kojoj planiras da radis, oni ce ti reci, ali ono najosnovnije je potrebno spermogram, spermokultura, hormonski status kod zena, brisevi sa tebe i muza, ostalo ce ti Dr reci.

U tome i jeste problem sto ne znam na koji nacin da stupim u kontakt sa klinikom koju sam izabrala, iz tvoje poruke vidim da je Nada bila kod br. Zadori u Segedinu to je klinika na kojoj bih pokusala pa bih je molila da mi posalje bar neku kontakt adresu kao bih najbrze sa njima stupila u kontakt.
 
(Nadin muz)Maki ima svega na forumu pa i to sto trazis,samo treba malo izlistati forum.Mi smo dobili sina pre 13 meseci uz pomoc KALI klinike iz Segedina (na VTO smo isli 2008 septembra meseca i sve je hronoloski napisano sta se desavalo na ovoj temi)Dzeni75 je trudna uz pomoc njih.ZSUKI ide kod Zadorija u KALI i ona je takodje SVE do detalja ispisala unazad pola godine,cak i cene.....samo prelistaj ,nemoj biti lenja.Ja sam "orao" po internetu nekoliko dana i noci kad sam saznao za nas problem steriliteta i BAS nasao tu kliniku za koju se raspitujes.Ukucaj reci KALI SEGEDIN u google i sve ce ti naci!!! Pozdrav i mnogo srece u daljem lecenju!

Hvala Nadinom muzu, tek sam pocela da "orem" po internetu pa sam pocela odavde, drago mi je sto ste i vi imali uspeha u toj klinici to mi puno znaci za ubuduce, nadam se da ce me sreca posluziti!
 
Hej Nadin muzu! pa gde ste vi? kako su Nada i Djordje? On je veliki momak vec ima godinicu, jer planirate skoro fet kod Zadorija?
Sukice javi se!!! Mislim na tebe!
Pazarkice trudnjaco mazi mrvicu.
Maki najbolje je da pozoves kliniku u kojoj planiras da radis, oni ce ti reci, ali ono najosnovnije je potrebno spermogram, spermokultura, hormonski status kod zena, brisevi sa tebe i muza, ostalo ce ti Dr reci.
Evo nas,pre nedelju dana smo dosli sa (s)mora,letovali smo u Biogradu..."ubi"nas djordje,prohodao je i samo bi negde da ide,sve chachka,brblja i sve sto ide u tom uzrastu.Proslavili smo prvi rodjendan 26-tog juna,danas smo bili kod ortopeda na kontroli kukova i sve je ok.Druga VTO ce biti verovatno sledece godine u ovo vreme.Hoce Nada da odradi jednu skolsku godinu i malo da odmori.U oktobru moramo ici produziti cuvanje 2 embriona na jos godinu dana i to je to...Nismo toliko aktivni na forumu iz prostog razloga sto smo rekli sve sto smo imali u vezi ove teme i na nasu srecu sa pozitivnim ishodom.Sve ono sto bi sad pisali nema smisla, jer bi se islo u offtopic.Kako ste ,kako vi napredujete? :bye:
 
Evo nas,pre nedelju dana smo dosli sa (s)mora,letovali smo u Biogradu..."ubi"nas djordje,prohodao je i samo bi negde da ide,sve chachka,brblja i sve sto ide u tom uzrastu.Proslavili smo prvi rodjendan 26-tog juna,danas smo bili kod ortopeda na kontroli kukova i sve je ok.Druga VTO ce biti verovatno sledece godine u ovo vreme.Hoce Nada da odradi jednu skolsku godinu i malo da odmori.U oktobru moramo ici produziti cuvanje 2 embriona na jos godinu dana i to je to...Nismo toliko aktivni na forumu iz prostog razloga sto smo rekli sve sto smo imali u vezi ove teme i na nasu srecu sa pozitivnim ishodom.Sve ono sto bi sad pisali nema smisla, jer bi se islo u offtopic.Kako ste ,kako vi napredujete? :bye:

Ćao, ćao, baš lepo što ste se javili, baš smo vas se uželeli! Verujem da ste umorni, ali to je najsladji umor na svetu! I mi ostali jedva čekamo da se tako umaramo! Veeeliki pozdrav za vas troje i dajte neke sličice da vidimo kako ste lepi i veliki! Cmok za malog šarmera, sigurno ga već jure devojčice!:bye:
 
Devojke, jedno pitanje. Spremam se za prvu VTO koju cemo raditi u Genesisu u NS-u kod dr Kopitovic. Da li neko ima informacije o tome kakva je uspesnost na ovoj klinici od kada tamo ne radi dr Tabs vec je dosao biolog Balazs iz Madjarske? Bas retko nailazim na devojke koje rade svoju VTO tamo, a i na ono malo postova na koje sam naisla nije bilo uspesno, pa sam se malo : (....
Hvala unapred!
 
Ovo sakupjanje dokumenta za VTO o trosku drzave je pogubno za zivce!
Stalno kasnim na posao a svaki sat mi se skida sa plate, pitanje je koliko ce moj sef dugo da me tolerise :(
Naime, pronadjen mi polip, i pre svega rece mi dr da skinem to u Visegradskoj, dade mi uput i ja zakazem. Danas ih zovem i rekose mi da ja imam samo zakazan pregled a ne skidanje polipa. GRRRRRRR. Sad ce biti pravo cudo da preko tel dobijem svoju dr da mi objasni.
Jel neko radio skidanje polipa pre VTO? Da li se stvarno prvo mora u savetovaliste na pregled. Pa vec sam pregledana u Domu Zdravlja. Zasto opet?
Ultrazvuk mi je prvo radila. Ja je pitam zasto kad nalazi traju 3 meseca a hormoni 6. Kaze, ma radicemo opet! Pa sta opet kasnjenje na posao!!!
Koliko je sve lakse kad se ide pravo na kliniku o svom trosku! Sve na jednom mestu a ne ovo lutanje...
 
ja samo da kazem da smo ja i mm.sa Majrom veoma zadovoljni njemu je sve pogodila meni takodje ozbiljna ali jako prijatna i iskrena sto je meni jako bitno ,ine kaze ma nije to problem sredicemo mi to nego probacemo pa cemo videti za 2 meseca kako napredujemo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top