Van Gogh

Fantastičan, harizmatičan oduvek, tekstovi pesama su višeslojni, duboki i atraktivni. Đule i prateći bend godinama, bolje reći, decenijama, prave sjajne žurke na svojim gostovanjima po svim gradovima u Srbiji, toliko znam.
Ako bih morala da biram ko je veći dasa, Đule ili Petar Jelić... uvek bih odabrala Đuleta.
Ima to nešto zvezdano, i da je bio, npr. neko u Americi ili Britaniji, njegovo ime bi znala cela planeta, nebitno da li pojedinci slušaju tu vrstu muzike ili ne.
Divna je, bar meni, grupa Van Gogh.
Od harizme nema ništa, meni je lično iritantan, dobar je tekstopisac , pevač i nije nešto. Moje skromno mišljenje.

А Ђулета памтим како уредно ради у породичној фотографској радњи на Булевару, тад Револуције, а сад Краља Александра.
Деловао је као приземан тип.

Vidim, ovde ga ladno respektuju, čak ima i zaljubljenih, bez obzira na to što je epohalni plagijator koji čak nije uspeo ni da se odluči koga će da kopira, pa je tako "bio" najpre Ekatarina, pa posle Mano Negra, pa onda neki indijski bend kome je maznuo u originalu ceo spot (pa kad je provaljen, izvinjavao se, sve sam pratila)
Verujem da bi Đule bio roker da je imao šta da pruži. Ovako je lepo mogao da bude univerzalni kaver bend i da svira kvalitetne tezge, al kompleksi brate i sujeta i pokvarenost...

Back