V for Vendetta

Pa da, u filmu se dosta stvari asocira na 1984. Nisam jos dovrsio 1984, al sad cu da nastavim :D
Mnogo snazan film, dugo nisam gledao tako neki film koji me je ostavio da dugo razmisljam posle toga...
 
Konacno dobar film o super-heroju koji ima tezinu i pouku pravog filmskog remek-dela.
Pored Sin sitija najbolja ekranizacija stripa ikada. svidja mi se sto je upotrebljeno Orvelovo delo 1984 da predstavi buducnost jer to nas u buducnosti i ceka ali najvise mi se svidjaju njegovi citati Wiliama Blejka pri svakoj egzekuciji.
Film je odlican i ima jakih scena i dobrih poruka.
A i naucili smo nesto o Gay Foksu
 
V For Vendetta (^_^)

27.jpg


We are the Anonymous!
Vive la révolution!
 
opet bi ga gledala
borba protiv autoritativne drzave.. to je divna tema :D

V: Would you... dance with me?
Evey Hammond: Now? On the eve of your revolution?
V: A revolution without dancing is a revolution not worth having!


hehe :D
 
Odličan film,na jednu stranu mi je i odličan kraj sa njegovom smrću a na drugu mi je krvo što je umro.
Dobro je na kraju kad ih sve pokolje pre nego što repertiraju.
You cannot kill me for beneath this mask there is not flesh and blood but an idea and ideas are immortal.
 
Уопште не могу да се сетим неког филма који ме је дотакао на сличан начин као овај.
Не филм, не, већ идеја, исцртана у круг као слово А или V, небитно је.
Идеја која означава слободу, а „слобода је свест о складу несклада несавршених људи“.
Оно што нам филм поручује је нешто што не смемо никад заборавити, а заборављамо врло често.
И те идеје постоје у нама, одувек, али их потискујемо потчињавајући се себи, другима... систему.

 

Back
Top