Uživo nastupi koji su na vas ostavili utisak

Manu Chao u Nišu 2019.
Toliko pozitivne energije samo uz pomoc akustike.

eto Nis se moze pohvaliti da je ugostio jednog od najboljih muzicara na svetu a ne recimo Bgd (dal je ikad bio u Bgd).da se razumemo -obozavam Bgd....jedino za njegov koncert mi je zao sto nisam bio ,a nisam ni bio obavesten .zivim u okolini Beograda .e,da . na tom snimku je song koji je snimila Mano Negra pa tu kolko vidim nije bilo truba ,trombona,...malo se stiso Jose-Manuel Thomas Arthur Chao za komplet bend .izvini/te na duzem postu
 
Recimo Coolio (R.I.P.) kada je nastupao u Beogradu tamo negde 2006/07 sa kojim sam se i slikao nakon koncerta (ali nazalost nemam vise tu fotku slikanu u ocajnoj rezoluciji na onom starom telefonu iz tog perioda), ono zaista njegova energija na bini je bila neverovatna i to je ja mislim bio prvi put da sam nekog od tih Hip Hop legendi imao priliku da cujem uzivo, vecna mu slava.

Takodje nezaboravno mi je bilo i kada sam imao prilike da cujem Cypress Hill uzivo u Areni, grupa ciji sam zaista veliki fan i na ciju muziku otkidam (i dan danas) i to secam se nekoliko godina pre toga su bili na Exit-u i tad nazalost nisam otisao na taj njihov nastup na Exit-u zbog cega sam se bas smorio ali eto ima pravde pa su opet dosli i nastupali u Areni i eto nakon toliko slusanja njihove muzike, sakupljanja njihovih albuma, rezanja na diskove njihovih spotova bilo mi je bas drago sto sam imao priliku da ih cujem i uzivo.

Isto vazi i za Public Enemy i njihov nastup na Sajmu mislim tamo krajem 2009. ili 2010. , isto zaista veliki fan njih i njihove muzike i zaista mi je bilo drago da sam jos jednu od mojih omiljenih grupa imao prilike da cujem uzivo.
Inace secam se to je bio negde sam kraj Novembra ili pocetak Decembra i vec je bilo dosta hladno i secam se posle koncerta je padala neka ledena kisa a ja i drugar koji smo posle peske presli Gazeli pokisli, promrzli (ono cale bio krenuo kolima po nas posto nije vise bilo prevoza ali nije uspeo da nas nadje jer mimoisli smo se a inace cale umesto nas pokupio onog Macka iz filma 1 na 1 koji je isto bio na koncertu i koji je tad ziveo tu u kraju), ja ono dolazim kuci u 2,3 nocu onako pokiso, promrzao, zubi mi cvokocu, ono brzo pod vruc tus, mama ono kuva mi u 3 nocu supu i caj da se ugrejem malo da se ne razbolim.......bilo je bas ludo i nezaboravno. 😉

Takodje super mi je bio i nastup Das Efx-a inace legendi njujorske underground Hip Hop scene, inace jedan drugar je organizovao njihov nastup ovde a ja sam mu nesto malo i pomagao oko toga.

E da secam se i jednog doceka Srpske Nove godine ispred skupstine i kad su nastupali Sunshine i bese jos mislim i BG Sindikat, Partibrejkersi, Eyesburn, Bajaga, So Sabi i onako bas jaka lista izvodjaca ali tad taj nastup Sunshine-a mi je ostao onako posebno urezan u pamcenje i secam se posle da smo sa jos par drugara i par devojaka posle celu noc blejali po gradu (i otpratili jednu devojku koja nije bila iz BG-a na autobusku stanicu na bus) i dosao dam kuci oko 9 ujutro tek i tad za tu Srpsku Novu godinu sam se proveo bolje nego za bilo koju Novu godinu 31-og.

Inace nazalost dugo vec nisam bio ni na kakvom koncertu, bese poslednji cert vredan pomena na kom sam bio je ja mislim nastup Body Count-a u SKC-u tamo pre korone negde, mislim negde 2018.

Iskreno nadam se da ce mozda ove godine doci neko koga sam zeleo da cujem uzivo a nidam imao prilike ili neko ko je mozda vec bio a na ciji koncert iz ovog ili onog razloga nisam otisao (kao sto su recimo pre svih Wu Tang Clan, Korn, Snoop Dogg ili Onyx-i ali jbga nisam nesto fan Exit-a, em preskupe ulaznice, em se brzo rasprodaju, em prevelika guzva, em mi je sve teze da iscimam nekog ko bi isao samnom.........).
Inace planirao sam da u Septembru 2022. odem u Zagreb na koncert Rage Against The Machine-a ali eto taj koncert je otkazan kao i njihova cela evropska turneja, mada ko zna mozda i bolje, nego zamisli @Straks92 da me Diksi vidi da idem u ZG hahahahah. 😂
 

Back
Top