Klasični bend za koji je Riči Blekmor mislio da su "idioti"

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.669
Kada su ga pitali o muzičkim ukusima, Riči Blekmor je priznao da nikada ne bi rekreativno slušao The Stones, rekavši: „The Stones? Mislio sam da su idioti. Bio je to jednostavno nick iz rifova Čaka Berija. Chuck Berri je bio u redu. Ponekad sam otvoren, ali nemam vremena za Stounse. Mogu da vidim zašto se poštuju; njihovi ritmovi su veoma dobri i dosledni na zapisu. Poštujem ih, ali ih ne volim.

1706981937520.png


Da li je Riči u pravu ili je fulofšit?
 
Kada su ga pitali o muzičkim ukusima, Riči Blekmor je priznao da nikada ne bi rekreativno slušao The Stones, rekavši: „The Stones? Mislio sam da su idioti. Bio je to jednostavno nick iz rifova Čaka Berija. Chuck Berri je bio u redu. Ponekad sam otvoren, ali nemam vremena za Stounse. Mogu da vidim zašto se poštuju; njihovi ritmovi su veoma dobri i dosledni na zapisu. Poštujem ih, ali ih ne volim.

Pogledajte prilog 1493258

Da li je Riči u pravu ili je fulofšit?
Niti jeste niti nije. Stvar ukusa.
 
Kada su ga pitali o muzičkim ukusima, Riči Blekmor je priznao da nikada ne bi rekreativno slušao The Stones, rekavši: „The Stones? Mislio sam da su idioti. Bio je to jednostavno nick iz rifova Čaka Berija. Chuck Berri je bio u redu. Ponekad sam otvoren, ali nemam vremena za Stounse. Mogu da vidim zašto se poštuju; njihovi ritmovi su veoma dobri i dosledni na zapisu. Poštujem ih, ali ih ne volim.

Pogledajte prilog 1493258

Da li je Riči u pravu ili je fulofšit?
U pravu je ,dobri su i to je to.
 
ako ne računam one hit wonders, i imaj u vidu da je sve to pre mog rođenja, ali gotivim recimo
led zeppelin, Beatles, hendrix, ac/dc, Pink Floyd, Police....
(imaju monogo dobrih pesama,)
Hoću da kažem ovo:
Stonsi su snimili 434 pesama
Cepelini 108
Pink FLoyd 222
Police 72
itd

Ako bi sveli Stonse na stotinak pesama, onda bi priča bila drugačija
 
Hoću da kažem ovo:
Stonsi su snimili 434 pesama
Cepelini 108
Pink FLoyd 222
Police 72
itd

Ako bi sveli Stonse na stotinak pesama, onda bi priča bila drugačija
To da. postoje još malo pa 100 godina :mrgreen:
Slažem se Ričijem, poštujem ali nisu moj fazon.

fora - treba da razmislimo kakvu ćemo planetu da ostavimo Kit Ričardsu :D
 
Svakako Stonsi imaju dosta više hitova od Dip Parpla.
Imaju ali ni jedan nije na nivou Cepelina ili Parpla ,ako cemo na taj nacin gledati Bitlsi su daleko isped svih jersu u veoma kratkom periodu napravili veliki broj hitova ne mogu ni zamisliti sta bi sve napravili da je bend 50 godina postojao kao Stonsi. Pogledaj i starije np Suspicious Minds od Elvisa je legendaran takav hit nemaju Stonsi.
 
Poslednja izmena:
nije tačno
Tvoj problem je verovatno što Stonsi naginju ka pop roku (koji ti možda nije omiljen žanr) dok su druga dva više hard rok
Satisfaction od Stonsa je u rangu popularnost sa bilo kojom pesmom ova druga dva benda
Popularnost je nesto drugo, pogledaj sta Bitlsi napravise za nekoliko godina. Naveo sam i primjer Suspicious Minds od Elvisa ne samo Cepelin i Parple. Stonsi su dobri ali ne postoji ni jedan numer da kazem fantasticno isto kao i za Queen. Angie je dobra balada ali Metalika ili Skorpionsi imaju bolje.
 
Poslednja izmena:
Popularnost je nesto drugo, pogledaj sta Bitlsi napravise za nekoliko godina. Naveo sam i primjer Suspicious Minds od Elvisa ne samo Cepelin i Parple. Stonsi su dobri ali ne postoji ni jedan numer da kazem fantasticno isto kao i za Queen. Angie je dobra balada ali Metalika ili Skorpionsi imaju bolje.
Zavisi od ukusa. Meni je recimo metal bezveze, a metal balade još gore
 
Kada su ga pitali o muzičkim ukusima, Riči Blekmor je priznao da nikada ne bi rekreativno slušao The Stones, rekavši: „The Stones? Mislio sam da su idioti. Bio je to jednostavno nick iz rifova Čaka Berija. Chuck Berri je bio u redu. Ponekad sam otvoren, ali nemam vremena za Stounse. Mogu da vidim zašto se poštuju; njihovi ritmovi su veoma dobri i dosledni na zapisu. Poštujem ih, ali ih ne volim.

Pogledajte prilog 1493258

Da li je Riči u pravu ili je fulofšit?

Pazi kad je Dio, koji je bio duša od čoveka, rekao za Ričija da je smrad.

Što se umetnosti tiče - genije, ali svi koji su imali neku saradnju sa njim su rekli da je jako težak čovek.
 
Da ali se hitovi Stonsa ne mogu porediti sa stairway to heaven ili child in time itd po meni , dobri su ali ne legendarni.

Dobro, to su i strukturalno drugačije pesme od svega što su Stonsi pravili, i plus nemaju oni takve virtuoze na instrumentima kakve su imali Cepelini i Parpl.

Ni ja nešto ne otkidam na njih, ali ne mogu da negiram da su dobar bend.

Uh, u stvari ima jedna stvar na koju otkidam... Gimme shelter
 

Back
Top