Uvrede!

od otvorenog verbalnog napada ..preko raznih pogrdnih reci i naziva..pa do suptilnijih metoda..tipa sarkazma..ljudi vredjaju jedni druge..zasto?
zasto covek vredja coveka i da li neko nekog zaista moze uvrediti i proizvestiemocionalnu reakciju..ili taj uvredjeni neko "prima" uvredu i reaguje "uvredjeno"
ja mislim da je uvreda samo onda kada je kao takva i prihvacena..primljena...mislim takodje da covek moze i da odbije uvredu..da je ne prihvati..:think:

dobro pitanje :think:

zasto ?

u svakom slucaju osoba koja vredja ima neki problem u svojoj licnosti...

bilo da je to sebicnost ili nezadovoljstvo...

iskompleksiranost ili nedostatak samopouzdanja...

pa spustanjem drugih zeli uzdici sebe...


u Pravu si covek moze odbiti uvredu, ali najcesce covek reaguje emotivno...

i time i odreaguje uvredjeno... manje, vise...

Ja mogu na primer razumno smatrati da ta osoba ne moze mene povrediti

al mozda moze, moja osecanja, trenutno...

mada, i to se moze iskontrolisati...

Jer ne moze se prevideti cinejnica da taj neko vredja

i Mislim da treba staviti do znanja osobama koje vredjaju, da to rade...

jer su cesto i nesvesne toga

sto ih uopste ne opravdava

ali im moze pomoci da se suoce sa sobom i svojim problemom

bye :cao:



.
 
Poslednja izmena:
od otvorenog verbalnog napada ..preko raznih pogrdnih reci i naziva..pa do suptilnijih metoda..tipa sarkazma..ljudi vredjaju jedni druge..zasto?
zasto covek vredja coveka i da li neko nekog zaista moze uvrediti i proizvestiemocionalnu reakciju..ili taj uvredjeni neko "prima" uvredu i reaguje "uvredjeno"
ja mislim da je uvreda samo onda kada je kao takva i prihvacena..primljena...mislim takodje da covek moze i da odbije uvredu..da je ne prihvati..:think:

Ne odbijanje uvrede ili ne prihvatanje je samo jedan način upravo prihvatanja uvrede....e sad radi se o stepenima uvrede ili tvom emocijalnom sklopu.....odbijanje uvrede, ja bih rađe rekla ignorisanje je moguće samo onda dok se ne preće emocijalni prag boli.....
......također treba praviti razliku između uvrede kao takve namjenjene, nehotice izrečene uvrede, provokacija i sl.
 
od otvorenog verbalnog napada ..preko raznih pogrdnih reci i naziva..pa do suptilnijih metoda..tipa sarkazma..ljudi vredjaju jedni druge..zasto?
zasto covek vredja coveka i da li neko nekog zaista moze uvrediti i proizvestiemocionalnu reakciju..ili taj uvredjeni neko "prima" uvredu i reaguje "uvredjeno"
ja mislim da je uvreda samo onda kada je kao takva i prihvacena..primljena...mislim takodje da covek moze i da odbije uvredu..da je ne prihvati..:think:

.. uvređeni je onaj koji svojom uvređenošću stvara uvredu ..
.. gde nema uvređenog nema ni uvrede ..

(.. vrlo je česta pojava da dolazi do uvređenosti tamo gde nije postojala nikakva namera za vređanjem sa suprotne strane..)
 
Ravnodusnost i smirenost je najveca "uvreda" svim uvredama:)
Ako se covek ne slaze sa tudjim misljenjem,i misli da ga je druga osoba uvredila,moze istoj toj osobi staviti to do znanja,a istovremeno ne spustati se na njegov nivo.Ali opet svi mi reagujemo na razlicite nacine,neki pronadju uvredu tamo gde je nema,neki su impulsivni,neki se zanesu u zelji da drugoj strani objasne sta su zeleli pa preteraju.sve je to relativno...neko jednostavno vredja druge da bi sebi dizao ego,sarkazam moze postati jako privlacan u konverzaciji,ako se naravno ne tretira prostaklukom...
 
od otvorenog verbalnog napada ..preko raznih pogrdnih reci i naziva..pa do suptilnijih metoda..tipa sarkazma..ljudi vredjaju jedni druge..zasto?
zasto covek vredja coveka i da li neko nekog zaista moze uvrediti i proizvestiemocionalnu reakciju..ili taj uvredjeni neko "prima" uvredu i reaguje "uvredjeno"
ja mislim da je uvreda samo onda kada je kao takva i prihvacena..primljena...mislim takodje da covek moze i da odbije uvredu..da je ne prihvati..:think:

potreba coveka za mozda nekom superiornoscu:think:
elem, vredjam se samo onda kada nesto meni licno izgovoreno nije istina, prosto i jednostavno
 
Ma, uvrede nemaju poente.
Kritike treba da se zamene njima.

Zašto "vređamo" kako već kažeš... po meni, oseća nas moćnijim i superiornijim kad povredimo/iznerviramo osobu. U njenom bolu lečimo ili ojačavamo sebe.
 

Back
Top