Uvoz automobila, pomoć i saveti

Fiat Punto 1.2
1242ccm - 44kW
3.vrata
oko 200.000 km
11/2002
Slovenija

Da li se nesto menja pri proceduri uvoza ako je vlasnik vozila sa dvojnim drzavljanstvom SRB/SLO ???

400 € sa tvojim, 450 € sa mojim papirima. AMSS uračunat u troškove.

Razlikuje se to što ti, ako ideš sa tvojim papirima, ne treba nikakav račun ili ugovor, nego daješ na granici izjavu o vrednosti.
 
Uvezao sam automobil iz Svajcarske sve placeno i svi papiri u redu ali su sad problem tablice.Te tablice sa kojima je auto uvezen sam vratio coveku a on mi poslao ponistenu saobracajnu,gde god sam pitao kazu da mogu te tablice da budu problem za neki dan idem u SUP ali ako neko zna sta me ceka neka mi kaze,hvala unapred.
 
Evo i ja da pitam posto sam u potrazi za autom. interesuje me ford fokus hedzbek, 4/5 vrata, godiste kraj 2007 ili 2008 odnosno restajling model, nemacka, kubikaza 1.8 dizel ili 1.6 dizel ali sa 90 KS

1,6 - 720 tvoji papiri, 770 moji

1,8 - 740 tvoji papiri, 790 moji

192,000 km min.

- - - - - - - - - -

za dona,senic 1.5 dci,60kw ,2004g uvoz francuska.

Uvezao sam automobil iz Svajcarske sve placeno i svi papiri u redu ali su sad problem tablice.Te tablice sa kojima je auto uvezen sam vratio coveku a on mi poslao ponistenu saobracajnu,gde god sam pitao kazu da mogu te tablice da budu problem za neki dan idem u SUP ali ako neko zna sta me ceka neka mi kaze,hvala unapred.

Isti problem sam.imao. odneo sam stotinu grama milke, slagao da čoveku hitno trebale table

Žena na šalteru mi je rekla da napisem izjavu: napisao na papiru da sam auto uvezao na kamionu, a ne sa tablicama i to je to.

Tako je. Špediter je trebao da izda potvrdu o prispeću na kojoj piše da su tablice vraćene u zemlju odakle je uvežen. ALi, kao što ima mesra koji ne znaju da iseku tanku šniclu, tako ima i svakakvih špeditera.
 
Bio sam u SUPu jedan lik koji radi na salteru za registraciju nije zna sta treba,zvao drugog on rece treba ti nekakva izjava ili nekakva potvrda to su njegove reci.Onda dodje njihova sefica i pita koji auto,rekoh Reno Clio, i kaze mi ako imas ponistenu saobracajnu moze.Ne zna sad kakve veze ima koji je auto ali dobro.Hvala svima na savetima.
 
Tako je. Špediter je trebao da izda potvrdu o prispeću na kojoj piše da su tablice vraćene u zemlju odakle je uvežen. ALi, kao što ima mesra koji ne znaju da iseku tanku šniclu, tako ima i svakakvih špeditera.

Ako ocariniš auto sa redovnim tablicama, kako mu tog dana izdaš potvrdu da su tablice vraćene, kad nisu?
Problem je u nepismenim/besnim pandurima koji ne umeju/neće da vide da je saobračajna dozvola odjavljena.

- - - - - - - - - -

Bio sam u SUPu jedan lik koji radi na salteru za registraciju nije zna sta treba,zvao drugog on rece treba ti nekakva izjava ili nekakva potvrda to su njegove reci.Onda dodje njihova sefica i pita koji auto,rekoh Reno Clio, i kaze mi ako imas ponistenu saobracajnu moze.Ne zna sad kakve veze ima koji je auto ali dobro.Hvala svima na savetima.

Nema nikakve veze koji je auto. Verovatno je bilo 2-3 "problematična" auta na registraciji, a za taj je znala da je u redu tj. da su njeni zasrali.
 
Ok hvala puno.. jel mozes samo molim te da mi kazes.. vezano za 192000 Km .. to znaci da ispod te kilometraze ne moze da se nadje ili se ne uvozi ispod te kilometraze?

Toliko treba da ima da bi dobio maksimalno umanjenje vrednosti od 10%. AKo nema, treba ga dići pred granicom kod čoveka koji to radi ili platiti veće dadžbine.

- - - - - - - - - -

Bio sam u SUPu jedan lik koji radi na salteru za registraciju nije zna sta treba,zvao drugog on rece treba ti nekakva izjava ili nekakva potvrda to su njegove reci.Onda dodje njihova sefica i pita koji auto,rekoh Reno Clio, i kaze mi ako imas ponistenu saobracajnu moze.Ne zna sad kakve veze ima koji je auto ali dobro.Hvala svima na savetima.

Nema nikakve veze koji je auto, nego su oni tamo bilmezi. Niko ne zna svoj posao.
 
Ako ocariniš auto sa redovnim tablicama, kako mu tog dana izdaš potvrdu da su tablice vraćene, kad nisu?
Problem je u nepismenim/besnim pandurima koji ne umeju/neće da vide da je saobračajna dozvola odjavljena.

- - - - - - - - - -

Pa, mora li da se uskladišti pre carinjenja? Ja kada ga stavim na sažetu, nigde ne piše da tablice ne mogu odmah da se skinu. Posle carinjenja ga stavi na šlepku i tera kući ili vadi probe ili vozi neregistrovanog. Šta to briga šalteruše u SUP-u.
Meni se x puta desilo da čovek dotera nekome auto, smesti ga u skladište, i odmah skine tablice da vrati nazad u zemlju odakle dolazi.

- - - - - - - - - -

Ima veze. Da je rekao da je Mercedes E klasa 2 godine star, onda biga zvao u kancelariju da mu sve to lično sredi za 300 eura.
Pošto rekao Reno Klio, pomislio 'službenik': eee serotinjo, uvek tebi nešto fali

hahahahahha.... Ima nešto u tome. :D
 
Pozdrav svima, planiram da uvezem auto iz nemacke, u pitanju je Alfa Romeo 156 1.9 jtd (karavan) 2001 god. 202000km 81 kW 160g/km da li ga je moguce uvesti, koliko bi otprilike kostalo, dovezao bih ga licno.... Hvala unapred :super :super:

Može se uvesti do Nove godine. Posle toga verovatno neće moći.

Sve do registracije 530 sa tvojim, odnosno 580 sa mojim papirima.
 
Može se uvesti do Nove godine. Posle toga verovatno neće moći.

Sve do registracije 530 sa tvojim, odnosno 580 sa mojim papirima.

Druze, izvini ako sam malo naporan ali ja se slabo razumem u ove stvari.. Sta ti znaci sa mojim i sa tvojim papirima? :hahaha:
Ja sam mislio licno da odem u nemacku kod burazera pa da nadjem neki autic, sredim tamo sta treba od papira pa polako za Srbiju.. Koliko bi me otprilike kostalo carinjenje i po tvom misljenju da li se isplati to raditi? Pozz
 

Back
Top