Uvoz Automobila iz Amerike

без обзира на препуцавања Немаца и Јапанаца, ми стим немамо ништа него сами себе заплићемо

Одлука да се не дозволи увоз половњака из Америке јер немају еур стандард је веома чудна нарочито ако ти од произвођача увек можеш да набавиш цертификат за тај и тај VIN-број
 
Automobili u Americi nemaju EUR standard jer to je evropski standard. E sad, recimo zmislimo neki BMW koji je u Americi i nema EUR standard ti mozes da zoves BMW i da ti na osnovu VIN broja kazu to je taj i taj EUR-o.

Ali koliko sam obavesten u Srbiji priznaju EUR standard za auto samo ako ga je on imao u momentu kad je proizveden.

Poslednje sto sam cuo da u Nemackoj ima neki centar za homologaciju vozila iz Amerike gde im se odredjuje EUR i onda Srbija to prihvata.

Zna li neko nesto o tome ?
Postoji to svugde u EU. Ti i danas bilo gde u EU možeš da izvršiš prepravke svetlosne grupe i ostalog što se ne slaže, izvršiš homologacioni pregled, nešto kao atest, i dobiješ dozvolu da ga registruješ, odnosno pruzna ti se i upiše kao euro3 ili koji god euro. U Srbiji to ne može, niti se u Srbiji priznaju takvi koji dolaze iz npr. Nemačke. Te izmene i homologaciju koju je izveo i potvrdio Švaba Srbine ne priznaje kao euro normu. Uči sin oca kako se prave deca. :D

Интересантно је са том Еуро стандардизацијом. Имам утисак да је урађена не само за заштиту тржишта ЕУ, него и за заштиту продаје половњака из других земаља.
На далеком истоку Русије највећи број половњака је из Јапана. Тамо су изузетно јефтини а Русија, која има ЕУ стандарде не прави проблем јер признаје и јапанске стандарде који су далеко строжији.
Управо сам јуче гледао за супругу, мали градски ауто Даихатсу, по габаритима као фолцвагенов лупо али опремљен са аутоматским мењачем, аутоматском климом, мултимедија од 10", паљење на дугме, камера задњег хода, прешао 55.000....и све то за 2.500€. Једино што је волан са десне стране и супруга каже да она не може да се привикне. Ја га провозао и одушевио
се. У граду троши до 5 литара бензина, идеалан за паркирање...
Тако нешто у Европи није могуће купити за те новце.
Rusi imaju svoj standard, ali prihvataju i druge standarde koji su u toj normi.
 
Управо и ја кажем исто. Направили су то због свог монопола. Докле су ишли, сети се афере са дизелима и WV.
По мом мишљењу, јапански аутомобили су квалитетнији од немачких!
Tako je.
Mene često kontaktiraju naši ljudi iz Emirata i Katara koji tamo rade. Kupuju besna kola za male pare, jer Arapin kada ga izgustira daje ga budzašto, da mu ne smeta, pošto kupuje sledeći. I ti naši ljudi ostaju u šoku kada im kažem da ne mogu da uvezu npr. Poršea, i ne veruju mi da ga je Švaba za arapsko tržište pravio tako da mu se emisija gasova ne razlikuje od Yuga. :D
Švaba je bitanga, za svako tržište proizvodi drugačija vozila, a pošto Arapi ne brinu o ekologiji, za njihova tržišta ide bez ikakvih euro normi, odnosno bez ikakve zaštite od zagađenja.
 
Ja Amerikanca ne bih uzeo upravo zbog problema s delovima i buduće glavobolje oko nabavke istih.

Ja sam vozio takvo vozilo nema problema sa delovima uopste sve se nadje, u celoj Evropi imas gomilu takvih vozila a svi nasi lageri su naslonjeni na njihove lagere.

Sada treba zbog pada rublje uvoziti vozila iz Rusije. Nego se mora prvo sacekati da Rusija pobedi i oslobodi Ukrajinu pa tek onda ce opet moci da funkcionise teretni saobracaj izmedju nas i Rusije.
 
Kad bude gotov rat opet će rublja biti skuplja, ali ruska vozila ovde više niko neće ni kad su najmirniji uslovi. To nema veze sa politikom nego sa sumnjom u kvalitet istih. Nivu poneko uzme zbog terenskih sposobnosti i tu je kraj.
Nisam pričao o američkim kolima uopšte nego o onima koja su pravljena za njihovo tržište. To nije isto.
 
Postoji to svugde u EU. Ti i danas bilo gde u EU možeš da izvršiš prepravke svetlosne grupe i ostalog što se ne slaže, izvršiš homologacioni pregled, nešto kao atest, i dobiješ dozvolu da ga registruješ, odnosno pruzna ti se i upiše kao euro3 ili koji god euro. U Srbiji to ne može, niti se u Srbiji priznaju takvi koji dolaze iz npr. Nemačke. Te izmene i homologaciju koju je izveo i potvrdio Švaba Srbine ne priznaje kao euro normu. Uči sin oca kako se prave deca. :D


Rusi imaju svoj standard, ali prihvataju i druge standarde koji su u toj normi.

Uredba o uvozu motornih vozila clan 4. kaze:

Član 4

Vozilo može da se uveze ako je proizvedeno u skladu sa uslovima propisanim normom "Euro 3", i to da:

1) izduvna emisija vozila zadovoljava granice emisije definisane pravilima UN/ECE i to Pravilnikom br. 83, serija amandmana 05, nivo A, odnosno direktivom Evropske unije 70/220/EEC, sa izmenom 98/69/EC, nivo A, ili pravilima UN/ECE Pravilnikom br. 49, serija amandmana 03, nivo A, odnosno direktivom Evropske unije 88/77/EEC, sa izmenom 1999/96/EC, nivo A, i

2) nivo buke vozila zadovoljava granice definisane pravilima kojima je propisan najviši dozvoljeni nivo buke, i to UN/ECE Pravilnikom br. 51, serija amandmana 02, odnosno direktiva Evropske unije 70/157/EEC sa izmenom 92/97/EEC.

Kontrolu ispunjenosti uslova iz stava 1. ovog člana, vrši nadležni carinski organ u sprovođenju odgovarajućeg carinskog postupka, i to:

1) pregledom vozila;

2) uvidom u njegova prateća dokumenta, i

3) upoređenjem vozila i pratećih dokumenata sa tehničkom specifikacijom za taj tip vozila.

Ako se u kontroli u skladu sa odredbom stava 2. ovog člana ne može utvrditi da vozilo ispunjava uslove propisane normom "Euro 3", kontrola ispunjenosti tih uslova vrši se u skladu sa uslovima koje utvrdi Agencija za bezbednost saobraćaja.

Kontrolu ispunjenosti uslova iz stava 3. ovog člana obavljaće Institut za standardizaciju Srbije do početka rada Agencije za bezbednost saobraćaja.

E sad:

nije mi jasno kako da posaljes auto na homologaciju Agenciji kad auto uopste ne moze da udje u zemlju jer ga carina ne pusta.

Da li je zakonopisac NORMALAN ?!
 
Nikad nisam razumeo te ljude koji zive u Americi i koji kazu kako je tamo samo med i mleko a onda hoce da uvezu auto iz Amerike jer je jeftiniji od istog u Evropi.
Pa jel vam nisu novcanici nabubreli u toj Americi pa da mozete sebi da priustite vozilo za koje ce biti i delova i servisa?
Jeste da je ovde Golf ali i tu ima razlike u odnosu na evropski model a i eko norma je drugacija.
nisi razumio jer ne zivis u americi
ovdje 50% ljudi ce kupiti novo auto odrzavace to isto auto
nakon nekog vremena odluci se vratit na balkan i ako mozda ga dode auto skuplje nego da kupi dole barem zna ko je vozio auto i kako ga je odrzavao tako da...
 
Dobar Dan postovani,

Imam ideju da uvezem auto iz Amerike do Bosne, preko Crne Gore. Ne, ne da se kuricm kako sto sam vec cuo od nekih na nekim drugim mrezama. Golf Wagon nije bas za te stvari.. :) Auto bi bilo za tatu da ima automobil da ide i rubu kad dodje u posetu..

Sta bi bio najlaski i najeftiniji nacin da se ovo izvede? Da li se isplati? Auto nema kredit, i po mom nekom misljenu 1000 dolara da se prebaci nije puno, ali sta nas ocekuje u crnoj gori i na bosanskoj granci?

Hvala Puno!
Sasha
sve ovisi gdje si u americi
mislim ovisi o cjeni
slanje iz s.luisa npr do centra bosne kosta 2400 dolara za neko normlano auto
mozes ga vozit na americkim koliko hoces nije tacno 6 mjeseci
samo sto moras uzimat dole ti njihovo osigurnje koje kosta nekig 69KM mjesecno
isplati se uvesti auto po mom misljenju ako si ti prvi eventualno drugi vlasnik i ako znas u kakvom ti je stanju auto
da bi izbjego porez ako zelis prevesti auto dole na nase tablice mozes to odraditi kao povratnik
sto se tice granice nije previse komplikovano samo moras pripremit nekoliko papira i to je to
 
U agenciji za registraciju automobila sam pričao sa čovekom koji je došao da kupi osiguranje za amerikance. Za 800 evra godišnje tera neku alu na usa table ima strani pasoš može bilo koji. Mora i dozvola vozačka da bude usa. Ja bi se manuo uvoza.
 
Radim špediciju, isključivo uvoz i carinjenje vozila u Srbiji. Reći ću ti kako stvari stoje u Srbiji, a pretpostavljam da nije ništa drugačije ni u BiH.

Prilikom uvoza mora da se radi kontrolni pregled tzv. saobraznosti, odnosno usklađenosti sa domaćim, tj. EU standardima.
Nijedno auto koje je rađeno za američko tržište ne može da se kao takvo uveze i registruje. U nekim zemljama EU je moguće izvršiti prepravku i homologovanje na EU standarde. U Srbiji nije, i zahteva se da je isključivo fabrički urađen po evropskim standardima.
Znači, jedine su ti šanse da BiH, kao npr. Hrvatska, dozvoljava prepravku i homologovanje. U suprotnom, mrka kapa.
Mene interesuje samo uvoz. Ne moram ga nikad cariniti niti registrovati. Da li je to moguce?
 

Back
Top