Uvoz Automobila iz Amerike

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.778
Nema tu nikakve razlike sem u kočnicama tj diskovima i eventualno klještima.
Bar tu ne bi trebalo da bude razlike ali pouzdano znam da je na nekim starijim modelima bila razlika u struji i elektronici. Cak su isle i drugacije svecice kod benzinaca a oni imaju i one katadioptere na branicima koji ne znam da li se mogu skinuti bezbolno ili se moraju staviti evropski da bi auto izgledao evropski.

mario80

Buduća legenda
Poruka
35.851
Da i svetlosna grupa je malo drugačija tj recimo kod mog auta vw sećam se da je samo staklo bilo drugačije far je bio isti. Američko staklo je imalo drugačije linijice. Sada su plastični farovi pa je pitanje ima li toga uopšte. Žmigavci su drugačiji i pozicija. Nekada su i branici bili masivniji za američko tržište.

Najbolje je poslati mejl nekom dobrom špediteru. Ima ih puno neodgovornih i neznalica ali bi rado da probaju time da se bave pored lubenica iz makedonije i paradajza iz albanije.

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.431
Dobar Dan postovani,

Imam ideju da uvezem auto iz Amerike do Bosne, preko Crne Gore. Ne, ne da se kuricm kako sto sam vec cuo od nekih na nekim drugim mrezama. Golf Wagon nije bas za te stvari.. :) Auto bi bilo za tatu da ima automobil da ide i rubu kad dodje u posetu..

Sta bi bio najlaski i najeftiniji nacin da se ovo izvede? Da li se isplati? Auto nema kredit, i po mom nekom misljenu 1000 dolara da se prebaci nije puno, ali sta nas ocekuje u crnoj gori i na bosanskoj granci?

Hvala Puno!
Sasha
Radim špediciju, isključivo uvoz i carinjenje vozila u Srbiji. Reći ću ti kako stvari stoje u Srbiji, a pretpostavljam da nije ništa drugačije ni u BiH.

Prilikom uvoza mora da se radi kontrolni pregled tzv. saobraznosti, odnosno usklađenosti sa domaćim, tj. EU standardima.
Nijedno auto koje je rađeno za američko tržište ne može da se kao takvo uveze i registruje. U nekim zemljama EU je moguće izvršiti prepravku i homologovanje na EU standarde. U Srbiji nije, i zahteva se da je isključivo fabrički urađen po evropskim standardima.
Znači, jedine su ti šanse da BiH, kao npr. Hrvatska, dozvoljava prepravku i homologovanje. U suprotnom, mrka kapa.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
172.688
Radim špediciju, isključivo uvoz i carinjenje vozila u Srbiji. Reći ću ti kako stvari stoje u Srbiji, a pretpostavljam da nije ništa drugačije ni u BiH.

Prilikom uvoza mora da se radi kontrolni pregled tzv. saobraznosti, odnosno usklađenosti sa domaćim, tj. EU standardima.
Nijedno auto koje je rađeno za američko tržište ne može da se kao takvo uveze i registruje. U nekim zemljama EU je moguće izvršiti prepravku i homologovanje na EU standarde. U Srbiji nije, i zahteva se da je isključivo fabrički urađen po evropskim standardima.
Znači, jedine su ti šanse da BiH, kao npr. Hrvatska, dozvoljava prepravku i homologovanje. U suprotnom, mrka kapa.
Ali viđao sam neke koji su uvezeni iz Amerike i registrovani ovde. Od kada je to uvedeno?

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.431
Ali viđao sam neke koji su uvezeni iz Amerike i registrovani ovde. Od kada je to uvedeno?
Otkad je počelo ovo sa AMSS pregledom i uverenjem ABS-a za svaki auto iz uvoza.
Znam ljude koji su uvezli Harley Davidsone za koje je slobodan uvoz po uredbi vlade Srbije, jer se vladina uredba odnosi samo na automobile i na euro3 normu, a koja se za motocikle ne traži, ljudi platili sve uredno ne malu carinu i pdv, i onda im ovi indijanci iz ABS-a kažu da ne mogu da dobiju uverenje i da registruju motocikle, jer su rađeni za američko tržište, i ne odgovaraju našim i EU standardima.
Užas živi! Zamisli, jedna državna institucija ti dozvoli uvoz, naplati uvozne dadžbine, a onda ti druga ne dozvoli upotrebu toga što si uvezao! To samo u Srbiji može da bude.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
172.688
Otkad je počelo ovo sa AMSS pregledom i uverenjem ABS-a za svaki auto iz uvoza.
Znam ljude koji su uvezli Harley Davidsone za koje je slobodan uvoz po uredbi vlade Srbije, jer se vladina uredba odnosi samo na automobile i na euro3 normu, a koja se za motocikle ne traži, ljudi platili sve uredno ne malu carinu i pdv, i onda im ovi indijanci iz ABS-a kažu da ne mogu da dobiju uverenje i da registruju motocikle, jer su rađeni za američko tržište, i ne odgovaraju našim i EU standardima.
Užas živi! Zamisli, jedna državna institucija ti dozvoli uvoz, naplati uvozne dadžbine, a onda ti druga ne dozvoli upotrebu toga što si uvezao! To samo u Srbiji može da bude.
Budalaštine. Ma video sam pre nekog vremena neki Golf sa onim četvrtastim za tablice, očigledno tamošnji. Onda je verovatno uvežen pre te igranke. I Mustang jedan kojeg viđam s vremena na vreme.

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.431
Budalaštine. Ma video sam pre nekog vremena neki Golf sa onim četvrtastim za tablice, očigledno tamošnji. Onda je verovatno uvežen pre te igranke. I Mustang jedan kojeg viđam s vremena na vreme.
Da, sigurno pre, ali i onda je morao da bude prvo uvežen u EU, dobije njihovu saobraćajnu, pa tek onda da se uveze kod nas kao Švaba, Italijan i sl., jer je i tada bio zabranjen uvoz iz neevropskih država. U stvari, nije bio zabranjen uvoz, nego je bila obavezna homologacija koju ABS nije hteo da izda za vozila iz tih zemalja.

igi192

Elita
Poruka
21.248
Svaki put se iznanadim oko birokratije u Srbiji .. Kao da zaposljavaju totalne idiote u tim ministarstvima .. Od tih skladistenja pregleda 1 2 3 dozvola kao sa smisljaju da bide sto teze ljudima .. kao da im ti isti ljudi ne uplacaju u kasu ..
Znate li ksko je lako uvesti auto ovdd kod mene .. samo ga prijavis na carinjene odes na tehnicki i ako prode dobijes kvalifikaciju los , ok i dobar i na osnovu toga ti posalju uplatnicu na meil ....Uplatis dignes table i to je to .. auto moze stajati i bez carine na privatnom posedu .. Znaci trgovci ne moraju da carine pre nego prodaju sto im daje vise prostora

GIDEON

Domaćin
Poruka
4.758
Pocetkom 2000tih. Ja sam vozio Cherokee koji je uvezen iz Amerike, mada jos tada su znali da te zajebavaju na tehnickom sto su veliki brojevi na tabli u miljma , a mali u kilometrima. Dao Bog covek uvek moze da se sa njima dogovori. ;)

Sranje je pocelo kada su oveli o Euro 3 standard, a automobili izvan Evrope nisu certifikovani bez obzira sto motori ispunjavaju zahteve. Kao sto sam vec rekao, covek ciji je brat tamo ziveo i odakle je uvozio , morao je da prekine jer su mu trazili da dokaze kako auto ispunjava standarde, a to je valjda radio samo neki institut, gde si morao debelo da platis i cekas pitaj te Bog koliko dugo. Na kraju je ustanovio da mu se vise ne isplati odande da ih donosi, a steta. Secam se da je poslednji uvezao Mercedes s320 90 i neko godiste za nekih $6000 plus dazbine. U Nemackoj takav auto je bio skoro duplo vise.

Hix

Poznat
Poruka
8.418
Automobili u Americi nemaju EUR standard jer to je evropski standard. E sad, recimo zmislimo neki BMW koji je u Americi i nema EUR standard ti mozes da zoves BMW i da ti na osnovu VIN broja kazu to je taj i taj EUR-o.

Ali koliko sam obavesten u Srbiji priznaju EUR standard za auto samo ako ga je on imao u momentu kad je proizveden.

Poslednje sto sam cuo da u Nemackoj ima neki centar za homologaciju vozila iz Amerike gde im se odredjuje EUR i onda Srbija to prihvata.

Zna li neko nesto o tome ?

zx16

Veoma poznat
Poruka
10.013
Интересантно је са том Еуро стандардизацијом. Имам утисак да је урађена не само за заштиту тржишта ЕУ, него и за заштиту продаје половњака из других земаља.
На далеком истоку Русије највећи број половњака је из Јапана. Тамо су изузетно јефтини а Русија, која има ЕУ стандарде не прави проблем јер признаје и јапанске стандарде који су далеко строжији.
Управо сам јуче гледао за супругу, мали градски ауто Даихатсу, по габаритима као фолцвагенов лупо али опремљен са аутоматским мењачем, аутоматском климом, мултимедија од 10", паљење на дугме, камера задњег хода, прешао 55.000....и све то за 2.500€. Једино што је волан са десне стране и супруга каже да она не може да се привикне. Ја га провозао и одушевио
се. У граду троши до 5 литара бензина, идеалан за паркирање...
Тако нешто у Европи није могуће купити за те новце.

Hix

Poznat
Poruka
8.418
Интересантно је са том Еуро стандардизацијом. Имам утисак да је урађена не само за заштиту тржишта ЕУ, него и за заштиту продаје половњака из других земаља.
На далеком истоку Русије највећи број половњака је из Јапана. Тамо су изузетно јефтини а Русија, која има ЕУ стандарде не прави проблем јер признаје и јапанске стандарде који су далеко строжији.
Управо сам јуче гледао за супругу, мали градски ауто Даихатсу, по габаритима као фолцвагенов лупо али опремљен са аутоматским мењачем, аутоматском климом, мултимедија од 10", паљење на дугме, камера задњег хода, прешао 55.000....и све то за 2.500€. Једино што је волан са десне стране и супруга каже да она не може да се привикне. Ја га провозао и одушевио
се. У граду троши до 5 литара бензина, идеалан за паркирање...
Тако нешто у Европи није могуће купити за те новце.
ti zivis u Vladivostoku ?!

zx16

Veoma poznat
Poruka
10.013
Nije moguće jer ti euro standarde u EU kroje nemci i nemačka auto industrija.
Управо и ја кажем исто. Направили су то због свог монопола. Докле су ишли, сети се афере са дизелима и WV.
По мом мишљењу, јапански аутомобили су квалитетнији од немачких!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.