Upao sam u "pakao" sa svojim stanjem

Lederer95

Početnik
Poruka
46
Pozdrav ljudi.Imam 25 godina i prije smo pricali na raznim temama o raznim problemima,dakle bio sam ukljucen.Pisem ovo jer ne vidim izlaz,nikad mi se nije ovo desilo.Naime,u mozgu mi se vec mjesec dana nesto mjenja,osjecam to,otupjelost,gori,pece,zari,tupa bol u lijevoj strani glave itd.Kad god mi se to desi kao da mi se svijest poremeti.Trenutno me tuce osjecaj depers i dereal.Vise ovaj prvi.Zadnjih 10 god imao sam raznih stresnih situacija,nervirao sam se i gdje nisam trebao,a to znam tek kad prodje.Bukvalno me popadne osjecaj da mi je sve cudno,nerealno,blokira mi mozak,cudni mi ljudi,cudni mi bilo kakvi odnosi plus opsesivne misli mi naviru jer imam OKP.A jedini problem mi je gubitak straha,nesto mi blokiralo u mozgu strah.Volio bih iskreno da mi se vrati anksioznost i strah,inace nisam imao nikad neku paniku i sl.Zatim drugi problem zbog kojeg sam upao jos dublje u ovu situaciju je sto mi je sve cudno,misli tipa ko smo mi,samo kcosturi od krvi i mesa,kako je kratak zivot,zatim misli o zemlji,svemiru ma svakakve gluposti,a mozak mi blokiran.E zbog jedne misli sam totalno potonuo,a to je o meni,a misao koja glasi je gdje sam se nalazio prije rodjenja,zapravo ne mogu podnjeti cinjenicu da nisam postojao,e tu sam pao totalno.Kao da poludim,pa krene naviranje zasto zivimo ovako,zasto moramo tako,po ovakvim pravilima,zasto nisu drugacija pravila,zatim depresivne misli zasto zivjeti i stvarati ako cemo umrijeti(inace nisam neradnik,fino sam vaspitan),zasto praviti djecu ako ce i ona umrjeti.Upao sam direktno u pakao,nezz sta da radim.Mozak mi utrnuo,ne osjecam nista.Sutra idem neurologu,da vidim sta mi to titra po glavi mjesec dana.Imam povisen drasticno holesterol,mozda mi i to skodi.Hranim se nezdravo.Cudan sam sam sebi totalno.Hocu strah,kako da ga isprovociram.Zivim u Banja Luci odem u crkvu da se pomolim,mozak mi u nekoj drugoj dimenziji,ne mogu ni to.Jao boze sve mi cudno nevmogu se sabrati nikako.Cak i suicidalne misli.
 
a opushti se za 15 godina ce ti to biti normalne misli jer ce ti to cemu mislis biti mnogo blize sada ih moras odagnjavati na razne nacine sto nekom fizickom aktivnoscu sto naci djevojku ili radit neki poso sto cete okupirati dakle fora ti je u potiskivanje no svakako ce se one pojavljivati i navirati sve vise kako staris
 
Promeni ishranu i idi da porazgovaraš sa psihijatrom. Tvoje stanje nije neuobičajeno, dešava se to ljudima. Mislim da će ti razgovor sa stručnim licem pomoći. Srećno!
OKP jeste neuobicajen. Ovakva stanja kakva covek opisuje nisu problem ako se pojave ponekad i to ne previse cesto ali da traju mesec dana? Hmmm... Da treba ti strucna pomoc druze.I to pre psihijatra-nije sramota ne osudujem te-na zapadu je psihoanaliza normalna stvar.
 
Pozdrav ljudi.Imam 25 godina i prije smo pricali na raznim temama o raznim problemima,dakle bio sam ukljucen.Pisem ovo jer ne vidim izlaz,nikad mi se nije ovo desilo.Naime,u mozgu mi se vec mjesec dana nesto mjenja,osjecam to,otupjelost,gori,pece,zari,tupa bol u lijevoj strani glave itd.Kad god mi se to desi kao da mi se svijest poremeti.Trenutno me tuce osjecaj depers i dereal.Vise ovaj prvi.Zadnjih 10 god imao sam raznih stresnih situacija,nervirao sam se i gdje nisam trebao,a to znam tek kad prodje.Bukvalno me popadne osjecaj da mi je sve cudno,nerealno,blokira mi mozak,cudni mi ljudi,cudni mi bilo kakvi odnosi plus opsesivne misli mi naviru jer imam OKP.A jedini problem mi je gubitak straha,nesto mi blokiralo u mozgu strah.Volio bih iskreno da mi se vrati anksioznost i strah,inace nisam imao nikad neku paniku i sl.Zatim drugi problem zbog kojeg sam upao jos dublje u ovu situaciju je sto mi je sve cudno,misli tipa ko smo mi,samo kcosturi od krvi i mesa,kako je kratak zivot,zatim misli o zemlji,svemiru ma svakakve gluposti,a mozak mi blokiran.E zbog jedne misli sam totalno potonuo,a to je o meni,a misao koja glasi je gdje sam se nalazio prije rodjenja,zapravo ne mogu podnjeti cinjenicu da nisam postojao,e tu sam pao totalno.Kao da poludim,pa krene naviranje zasto zivimo ovako,zasto moramo tako,po ovakvim pravilima,zasto nisu drugacija pravila,zatim depresivne misli zasto zivjeti i stvarati ako cemo umrijeti(inace nisam neradnik,fino sam vaspitan),zasto praviti djecu ako ce i ona umrjeti.Upao sam direktno u pakao,nezz sta da radim.Mozak mi utrnuo,ne osjecam nista.Sutra idem neurologu,da vidim sta mi to titra po glavi mjesec dana.Imam povisen drasticno holesterol,mozda mi i to skodi.Hranim se nezdravo.Cudan sam sam sebi totalno.Hocu strah,kako da ga isprovociram.Zivim u Banja Luci odem u crkvu da se pomolim,mozak mi u nekoj drugoj dimenziji,ne mogu ni to.Jao boze sve mi cudno nevmogu se sabrati nikako.Cak i suicidalne misli.
OKP misli samo ignoriši. Svi su ih imali bar nekad ali ne obraćaju pažnju na njih. Kod tebe se verovatno često javljaju jer te uvek zgroze, uplaše ili iznerviraju to jest tu su jer im daješ pažnju. Jedini lek za OKP je ignorisanje takvih misli. Jednostavno prepoznaš misao kao OKP i ne baviš se uopšte njome.
Gubitak straha isto ne treba da te brine. U normalnom životu obično nema realnih razloga za strah.
Za to što te boli peče žari u mozgu što pre kod doktora da snime mozak i vide da nema nekakvog tumora ili nečega.
Što se tiče panike oko toga gde si bio pre rođenja i misli o uzaludnosti života ako je na kraju smrt najbolje rešenje je biti religiozan. Tako veruješ da smrt nije kraj kao što verovatno i nije. Ja sam pravoslavac ali verujem u reinkarnaciju i u to da je život škola za duše. U svakom slučaju još si isuviše mlad da se opterećuješ mislima o smrti. O suicidu nikako ne razmišljaj, najbolji deo tvog života je tek pred tobom.
Povedi malo više računa o zdravom životu. Nauči da voliš sebe i brineš o sebi. To će pomoći.
Obavezno idi i kod psihijatra da popričaš o svemu ovome. Misli su ti malo konfuzne, i imaš derealizaciju tako da to možda može da bude i neka početna faza psihoze. Ne brini ništa danas postoje dobri antipsihotici koji uklanjaju simptome.
 
Imas par opcija. Da odes i snimis glavu da budes siguran da nemas neki tumor, itd. Da se zdravije hranis, vise biljno i nepreradjeno. Da si fizicki aktivan i da se bavis pametnim stvarima. I tri da odbacis poroke koje lose uticu na tvoje mentalno stanje.
E sad si coveku rekao kako da promeni zivot u 3 prosta koraka-samo sto put do toga jeeee DUUUUG. Znas li koliko? ZNaci ako nije ziveo pre tako-dok stekne naviku da-bude aktviniji, zdravije se hrani itd...Uff bre..Pa ljudi ne mogu igarete da ostave. Mnogi NECE da setaju, da se bave sportom...A kamoli da se urad odjednom to + zdrav zivot i ishrana. + da se"bavi necim pametnijim" Sve je to u teoriji jako lepo-ali decku ce trebati priclicno jaka volja i resenost da to proba i da istraje. I I verovatno ce mu trebati godine ako ne i vise za sve to. Dane bude da mracim SVE NAJBOLJE DRUGAR TI ZELIM!
 
Auf momci,bukvalno mozak kao da mi je izgorio,kao da fali gornji dio,sta bi dao da mi se samo strah vrati.
Ajd javi šta ti neurolog rek'o. Inače mogao bi pisati. U filmu I'm not there postoji jedna scena kad mlada insinuacija na Dilana pogleda kroz prozor limuzine i među ljudima - fanovima vidi jednu kojoj gori glava, mozak, taj gornji deo. Kapiram da je to to što ti osećaš. :)))
 

Back
Top