Mali problem sa psihijatrom

Не могу да замислим одлазак код психијатра. Одлазак код неког лика пуног ко зна каквих комплекса, предрасуда, злобе, мизерија свих врста. И он сада треба неком да помогне јер је некада давно нешто прочитао.
Та лапрдања твоје психијаткриње о богу јасно показују до којих духовних висина, да тако кажемо, је дотична успела да се попне. И она ће да ти помогне и излечи од алкохолизма.
ovim si mu napravio popločan put zlatnim polugama

To je zato što ti je potreban objektivan, naučni uvid, očišćen verske pristrasnosti. Vera je neodvojivi deo psihe i time utiče na objektivnost psihoterapeuta. Ne bih imala ništa protiv da mi je hirurg vernik ali što se tiče psihoterapeuta imam izrazite predrasude.
Ti imaš, recimo, neki problem i potreban ti je uvid da bi to rešila. Bilo da je terapeut
vernik ili ateista, to je jednako problem koji treba rešiti. Na koji način ćeš ti do uvida
doći, to je samo tvoje. Terapeut ne daje rešenja, načine, već samo postavlja pitanja
i usmerava. Meni su odgovori dolazili kroz snove, kroz sinhronicitete i razna ''čuda'',
jer je to moj način. Psihoterapeut nema veze sa tim.
Kod mene su problem bili panični napadi. I to je rešeno. Ne može sad ona meni da
dokaže da to treba na drugačiji način. Niti joj je to posao, niti bi joj bilo moguće. Kao
što bi bilo potrešno nekog drugog upućivati na snove i sihnronicitete, kad to za njega
ne radi.

Не могу да замислим одлазак код психијатра. Одлазак код неког лика пуног ко зна каквих комплекса, предрасуда, злобе, мизерија свих врста. И он сада треба неком да помогне јер је некада давно нешто прочитао.
Та лапрдања твоје психијаткриње о богу јасно показују до којих духовних висина, да тако кажемо, је дотична успела да се попне. И она ће да ти помогне и излечи од алкохолизма.

Mislim da ne treba da generalizuješ celu jednu profesiju.

Ukoliko ti je potreban psihijatar, ide se prvo u Dom zdravlja. Svaki Dom zdravlja ima psihijatre i to su sasvim korektni, puni razumevanja, bez kompleksa lekari.

Psihijatrica je to spominjanje Boga usput rekla..to je uzrečica i onih koji nisu psihijatri.

Idem kod psihijatra vec par meseci u pokusaju da batalim alkohol , danas smo imali vrh seansu do samog kraja gde je rekla nesto sto mi je duboko zasmetalo , rekla je da me je par puta sam Bog spasio zato sto sam pomesao alkohol i sedative , na sta sam ja odgovorio ako Bog postoji on mi je i dao taj poremecaj i nagone , na sta je ona odgovorila da sam ja kriv za to.
Prvo , kako to osoba bira svoje poremecaje i nagone ? Ako Bog postoji onda sigurno je on taj koji nam podari ta sranja punim srcem , toliko mi je zasmetalo da cu morati da joj spomenem ovo na sledecoj seansi , znaci cak i naucnicima religija ispere mozak u nekim slucajevima.\
Mislim da je ova tema vise za psihologiju da me ne bi napali njeni slicnomisljenici na religiji , sta vi mislite o njenom komentaru ?
To "sam Bog te spasio" ne treba tumačiti doslovno, tako se jednostavno kaže u narodu.
Svog starog kojeg je njegova baba potajno krstila i koji je cijeli život 100/100 ateist, čuo sam sto puta da je tako za nekoga rekao.
Tako da ne mora nužno značiti da izjava ima neku religijsku dimenziju, već meni više izgleda da ti tražiš opravdanje za svoje postupke pa su ti svi krivi.
Što se tiče samog razloga zbog kojeg odlaziš tamo, a to je miksanje alkohola i benzodiazepina, sve što ti mogu reći je da se nalaziš na jako skliskom terenu zbog toga što poznajem nekoliko osoba koje su zbog te kombinacije u životu jako loše prošli.
Sretno.

Tako je , nastavio sam da pratim nagone za cirkanjem jer sa 18-19-20-21 sam bio glup kao tocak i niko me nije ni upozorio na opasnosti zavisnosti , svi pricaju o jetri , pankreasu itd. Niko ne prica o tome da mozes da se navuces.

Vidiš da i sam shvataš da je problem u tebi i da si zapravo ti i uzrok i rešenje tog problema.

Znači, možeš ti da platiš 50 najboljih psihijatara iz struke na svetu, ti ako ne započneš tu promenu i shvatiš da to nije život dostojan čoveka, ne mogu ti oni pomoći.

Tako da ne mora nužno značiti da izjava ima neku religijsku dimenziju, već meni više izgleda da ti tražiš opravdanje za svoje postupke pa su ti svi krivi.
Niko drugi nije kriv , ja sam kriv , ali mi nije jasno da psihijatar ne vidi rupu u logici tu , Bog te je spasio kad si bio u govnima ( a sam taj Bog je stvorio situaciju koja te je dovela u govna ).

'Imao si sreću što si se izvukao iz gowana i ostao živ'
Da li bi ova rečenica drugačije delovala na tebe, ili bi ovde raspravljali o sreći umesto o Bogu?
Ta recenica bi bila cinjenica i ne bi bilo problema uopste.
OPet ponavljam , njena recenica " Bog te je spasio " nije bila problem , nego sledeca recenica u fazonu nije ti Bog kriv nego si sam sebe uvukao u ovo je bila problem , standardno pravdanje Boga za sve lose stvari a hvaljenje za sve dobro , i to od osobe sa doktoratom.

Ta recenica bi bila cinjenica i ne bi bilo problema uopste.
OPet ponavljam , njena recenica " Bog te je spasio " nije bila problem , nego sledeca recenica u fazonu nije ti Bog kriv nego si sam sebe uvukao u ovo je bila problem , standardno pravdanje Boga za sve lose stvari a hvaljenje za sve dobro , i to od osobe sa doktoratom.

Vidi, doktorat ne znači nužno da je osoba osvešćena na svim poljima. Znam ljude sa velikim školama koji pričaju velike gluposti.

Kao što i ja kad pitam "ok, ako Bog dopušta da neko pati za nedela ili da bi se iskupio ili šta god, zašto neko malo dete u svojoj sobi u Siriji, npr, strada od rakete? Kome je ono šta krivo i čime je zaslužilo?" i na to uvek dobijem odgovore koji su jako glupi i besmisleni, jer nema mi doslovno niti jednog opravdanja zašto projektil treba da raznese dete od 6 meseci.

Moraš da shvatiš da neko može da ima širinu u psihijatriji, ali da je za druge stvari u životu ograničen.

Niko drugi nije kriv , ja sam kriv , ali mi nije jasno da psihijatar ne vidi rupu u logici tu , Bog te je spasio kad si bio u govnima ( a sam taj Bog je stvorio situaciju koja te je dovela u govna ).
Ma pusti sada što on lupeta, nego spominješ anksioznost.
Nije mi jasno zbog čega ne piješ antidepresive, umjesto što se truješ benzodiazepinima?
Benzodiazepini su tu kao prva pomoć da te pokrpaju dok antidepresiv ne proradi, druga stvar što je danas postalo popularno piti ih na lopate, ali to ne znači da je ispravno.

Poznajem izvrsnog inženjera strojarstva koji je završio u roku s kojim možeš pričati jedino o strojarstvu i klubu Dinamo.
Toliko o nekome tko je završio jedan od najtežih fakulteta.

Upravo tako. To što je neko stručan u svom segmentu i domenu ne znači da se razume u sve ostalo.

Veruj mi slušao sam jako ozbiljne ljude i školovane koji isto tako padnu pod uticaj medija, ljudi okolo, pričaju neke gluposti.

Šta da se radi.

Zar se alkoholizam ne leci onom tecnoscu koju popijes pa posle ako popijes alkohol onda ti se povraca, tj oduzima ti slobodu volje da pijes alkohol...

Ima ista stvar za cigarete....

Ima i za drogu , samo se ne secam da li povracas ili umres od zastoja srca....pa se ti zaebavaj..ako ti je bas stalo kazi daj da se urokam za minut i da umrem....

Tj eto vam dileme, daj da se urokam svojim kako se kaze slabost.....porokom, pa da umrem...

Ovo za narkotike, stvarno ima neka supstanca ako posle toga uzmes drogu , bilo koju vrstu , ima da ti izazove zastoj rada srca...
Tako da vidis da li ti se isplate metadoni ili ces direkt pa posle cao...

Zar se alkoholizam ne leci onom tecnoscu koju popijes pa posle ako popijes alkohol onda ti se povraca, tj oduzima ti slobodu volje da pijes alkohol...

Ima ista stvar za cigarete....

Ima i za drogu , samo se ne secam da li povracas ili umres od zastoja srca....pa se ti zaebavaj..ako ti je bas stalo kazi daj da se urokam za minut i da umrem....

Tj eto vam dileme, daj da se urokam svojim kako se kaze slabost.....porokom, pa da umrem...

Ovo za narkotike, stvarno ima neka supstanca ako posle toga uzmes drogu , bilo koju vrstu , ima da ti izazove zastoj rada srca...
Tako da vidis da li ti se isplate metadoni ili ces direkt pa posle cao...

Мислим да тако нешто не постоји, али би био интересантан експеримент који би показао да ли је нечија зависност од наркотика јача од воље за животом? Не знам да ли бих смео да се кладим да није? Вероватно би се зависници фиксали и тада.

Back