umro toni montano! u stanu zatečen šokantan prizor!

Kako navodi izvor za domaće medije, Toni poslednjih godina je kuburio sa finansijama.Tokom poslednjih 10 godina života Toni je prilično kuburio sa finansijama zbog toga što autorskih prava nije mogao da živi, kapalo je tu i tamo, ali nedovoljno da se preskoči granica bede. Ni godine nisu bile na njegovoj strani pa nije mogao da nastupa u meri koja bi bila zadovoljavajuća, a ruku na srce nije bilo ni mnogo poziva za nastupe, neka druga vremena su došla - kako navodi izvor i nastavlja: - Taj stan u kome je živeo prodao je svojoj rođaki i od tih para uspevao da nabavi sve što mu treba za pristojan život. Poslednjih nekoliko meseci često je govorio da želi da se vrati u svoj rodni Bojnik i da tamo živi u miru, dostojanstveno. Govorio mi je: "U Bojniku mi svako ko me sretne poželi dobar dan, dok u Beogradu mi se ne javljaju ni ljudi koje poznajem. Tamo imam sve što mi treba i želim da tamo budem srećan i dočekam kraj" - rekao je izvor blizak Toniju
- Prodao je stan i došao ovde pre dva dana sa velikim torbama da spakuje stvari. Stric i strina mu žive odmah pored i jako su dobri ljudi. Toni nije imao ljubav i pažnju i zbog toga nije bio psihički dobro poslednjih dana. Samoća ga je ubila - izjavila je komšinica.
LINK, LINK <-----
 
, spomenusmo i Tonija kao primer antitalenta...

Није време ни место да анализирамо његов уметнички добац,
али понавља се констатација да је био музички антиталенат.

Да,
није био неки слухиста, нити музички писмен,
али је феноменално капирао моменат !

Ако мислите да то није битно - силно се варате !

Знам пуно музичких генија који уопште нису капирали где су, ни шта су,
ни шта се тражи - и наравно таленат су протраћили свирајући у својој соби !


Па и то што је увек био уз власт, је доказ његове присутности.
Није он то био на силу, неее !
Он је једноставно био у ритму овог народа.
 
Па и то што је увек био уз власт, је доказ његове присутности.
Није он то био на силу, неее !
Он је једноставно био у ритму овог народа.
Nije bio na silu u SPS/JUL ali mozda ima u tome da mu je drugar bio Oliver Mandic. A ko zna, mozda je to bila njegova "juzna pruga" crta, SPS/JUL u dusi... ili jednostavno, tih '90-tih nije imao od cega ziveti pa ko mu je u to vreme nesto mogao ponuditi sem njih.
U sustini, vise nije ni bitno, nema ga vise.
 
Nije bio na silu u SPS/JUL ali mozda ima u tome da mu je drugar bio Oliver Mandic. A ko zna, mozda je to bila njegova "juzna pruga" crta, SPS/JUL u dusi... ili jednostavno, tih '90-tih nije imao od cega ziveti pa ko mu je u to vreme nesto mogao ponuditi sem njih.
U sustini, vise nije ni bitno, nema ga vise.

Kроз његов појавни облик, оно што је давао публици,
види се да је тежио лаким решењима и безбриги,
али сетимо се да је и у глуми најтежа дисциплина - комедија.

Развеселити (а не растужити и уплашити) народ је био његов циљ.
Ја га нисам познавао, али видим то по његовим делима.
 
Miljković je započeo karijeru kao pevač u pank rok bendu Radost Evrope, koji je formiran 1979. godine

Velibor Miljković, poznatiji kao Toni Montano, preminuo je danas, 22.05.2024. godine, javlja Avala radio.

Sestra preminulog umetnika, Snežana, izjavila je da im se Velibor nije javljao na telefon i nije otvarao vrata stana, te da su angažovali bravara koji je otvorio stan, gde je u fotelji zatečeno beživotno telo pomenutog umetnika.


Izašla je i ekipa SHMP koja je samo mogla da konstatuje smrt, a stan je zapečaćen.

911764_3889470-screenshot-20240522-162510-ff_iff.jpg

Telo je vozilom saniteta prevezeno na ISM, navodi se dalje u saopštenju.

Podsetimo, Miljković je započeo karijeru kao pevač u pank rok bendu Radost Evrope, koji je formiran 1979. godine. Kroz bend je prošao veliki broj muzičara, uključujući Dimeta Todorova koji je kasnije bio član Partibrejkersa i Slobodana Loku Neškovića koji je kasnio bio član benda Urbana gerila. Bend je imao probe i uglavnom nastupao u beogradskom Studentskom kulturnom centru, a uglavnom su izvodili pesme pank rok grupe Ramons, ali i svoje. Bend je prestao sa radom 1985. godine, a deo materijala našao se na Miljkovićevom debitantskom albumu, koji je počeo solu karijeru nakon raspuštanja benda. Toni Montano je 2012. godine okupio grupu beogradskih muzičara, kako bi krenuo na povratničku turneju. U sastavu su se našli Edi Salvatore (ritam gitara), Santos Trafikante (vodeća gitara), Vićenco de Mora (bas gitara) i Emilio Horhas (bubnjevi). Montano i bend su prvi put nastupali na pomenutom pivskom festivalu na kome je i snimljen upravo objavljeni materijal.

https://www.alo.rs/vip/estrada/910208/umro-toni-montano/vest

Baš odavno nisam čuo za njega. Specifičan umetnik. Neka počiva u miru.
 
Pre svega da kažem neka počiva u miru a onda posle toga lik je bio najblaže rečeno čudak više kao neki klovn,cirkuzant ono što je Vulin u politici to je ovaj bio u muzici.Već su mnogi ovde pomenuli da veze nije imao sa pevanjem nije znao ni da svira ali eto voleo je sećam se nekih par detalja vezano za njega recimo za vreme bombarovanja 1999.kada je vlast organizovala one silne koncetre na Trgu republike taj Toni je sa trga govorio kako su skloništa za malu decu,za starije i za one koji se plaše i kako je on tu junački da peva i prkosi i da se ne boji i sl.nebuloze.Takođe se sećam kako je hvalio Šon Pena jer je tukao Madonu dok su bili u vezi jer to tako treba! Sad ni ja baš ne mogu da smislim tu ženu ali ove debile koji pravdaju i navijaju za nasilje nad ženama nikako ne mogu da svarim sve u svemu lik je bio totalni moron nek se ljuti ko hoće ali to je to
 
Ne znam ko je ovo,neka mu je laka zemlja al' ovu pesmu 💔💔💔💔💔💔 znam.Doduse u muskom rodu znacenje,al' kad tekst pesme sve opiše.
Neka mu je slava i hvala,da je jedino ovu pesmu otpevao bilo bi dovoljno.

Bezveze sto nije negde pojasnio kako je dosao do inspiracije za tekst.Jer se mnoge osobe mnogih generacija pronalaze tu.

"Велибор Бора Миљковић, познатији као Тони Монтано (Београд, 1962 — Београд, 22. мај 2024) био je српски рок музичар. Википедија "
 
Poslednja izmena:
Na mene nije ostavio neki posebno lep utisak.
Svojevremeno u "Cveticu" je bas degutantno smarao drugaricu moju i mene da popijemo pice.
To je bio period kad se vratio iz "Tigrova" i tada je vec bio vrlo sklon preteranom alkoholu i nekim pricama o silnim dozivljajima sa komadantom.
Obzirom da nam je od poznanice cerka tamo radila upozorila nas je na njegov nastup i naviku da tada poruci pice z sve ali ga ne plati, vec ceh ostaje na ljudima koju su bili "privilegovani" da posede sa njim. Tuzna jedna osoba je bio koliko sam mogla da primetim.
Ponesen sjajem kratke slave. Ne cudi me kako je zavrsio.
 

Back
Top