Umro Kim Džong Il

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Glupi Ameri. Citam komentare na netu i ne mogu cudom da se nacudim ljudskoj gluposti. Ali nisu oni krivi, krivi su mediji koji ispiraju mozgove i oni koji kontrolisu te iste medije. Ali sve ce to jednog dana doci na svoje.
 
mucenici :(
mislim da nijedan drzavnik nije imao takav kult licnosti kao sto on ima, ma nijedan bog nije toliko obozavan kao Kim... isprani su im mozgovi
Severna Koreja je u ratnom stanju vec 60 godina, Amerikanci im sve vreme vise nad glavom, tako da ne cudi to sto zive u nemastini
nadam se da ce im krenuti na bolje, posten je to narod

I posten, i radan, i sve... nisam bas siguran koliko zive u nemastini, mislim ne moze se poreci da ima siromasnih ali ima i siromasnih u Americi pa ne vidimo da se dize neka frka tamo zbog narusavanja ljudskih prava. Vise mislim da je to "siromastvo" rezultat americke propagande.

Ne mozemo reci ni da su bogati. Ali to je takva drzava, takav sistem gde znas na cemu si, zavrsis skolu, dobijes posao, osnujes porodicu, i imas taman za pristojan zivot. Ni manje ni vise. I sto je najvaznije, znas da si slobodan covek, a ne kao ovde gde mi Ameri odredjuju sta jedem, sta pijem, koliko ce mi vojska biti jaka (ili bolje reci slaba), gde strane sile odredjuju ko je na vlasti, i kakva politika se vodi, i unutrasnja i spoljna.
 
I posten, i radan, i sve... nisam bas siguran koliko zive u nemastini, mislim ne moze se poreci da ima siromasnih ali ima i siromasnih u Americi pa ne vidimo da se dize neka frka tamo zbog narusavanja ljudskih prava. Vise mislim da je to "siromastvo" rezultat americke propagande.

Ne mozemo reci ni da su bogati. Ali to je takva drzava, takav sistem gde znas na cemu si, zavrsis skolu, dobijes posao, osnujes porodicu, i imas taman za pristojan zivot. Ni manje ni vise. I sto je najvaznije, znas da si slobodan covek, a ne kao ovde gde mi Ameri odredjuju sta jedem, sta pijem, koliko ce mi vojska biti jaka (ili bolje reci slaba), gde strane sile odredjuju ko je na vlasti, i kakva politika se vodi, i unutrasnja i spoljna.

hm, nemastina je izgleda velika
malo malo, pa glad, a i to zavrsis skolu i dobijes posao... nije to bas tako
doduse ako bismo im poslali Dinkica, oni bi Kimovo vreme slavili kao zlatno doba (kako drugacije objasniti da ovde neki pate za devedesetima?)
 
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/1011248/Umro+Kim+Džong+Il.html

Vojska S. Koreje je odmah stavljena u stanje pripravnosti.

Šta očekujete u eri posle "Velikog vođe"? Da li će se S. Koreja dozvati pameti ili će dobiti novog psihopatu na vlasti?

article-2075987-0F38F7DC00000578-380_964x814.jpg

Histerično žaljenje u Severnoj Koreji
 
Управо сам брзојавом обавештен да је Ким Јонг Ун добио титулу Велики Наследник
Иначе Ким Ил Сунг је имао титулу Велики Вођа
А Ким Јонг Ил Драги Вођа
 
Secam se scene na TV sa severno-korejskim navijacima prosle godine na svetskom prvenstvu u fudbalu... bilo mi je istovremeno i smesno a i zao da ih gledam onako zabarikadirane iza nekog transparenta, kao da svakog trenutka ocekuju da ih neprijatelji iz celog sveta napadnu. Da su mogli da dovezu tenk na tribine, verovatno bi i to uradili, jadni. Nadam se da je neki od tih nesrecnika uspeo da dobije azil. Ako nije, hebiga... bar su nakratko mogli da vide i nesto van svog logora od drzave.
 
Nasledice ga sin znaci vodice istu politiku
kao i otac sto nije dobro za odnose izmedju
Juzne i Severne Koreje.Jedan je to narod
porodice zive podeljene u dve zemlje vreme
je da se to spoji i da zive u jednoj drzavi.
 
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/1011248/Umro+Kim+Džong+Il.html

Vojska S. Koreje je odmah stavljena u stanje pripravnosti.

Šta očekujete u eri posle "Velikog vođe"? Da li će se S. Koreja dozvati pameti ili će dobiti novog psihopatu na vlasti?
Genetika je to. Dali tebi njegov sin izgleda normalno? :hahaha: Koja je to medijska izolacija. Jesi vidio tko sve tamo nariče . Sve dužnosnici. Nitko nije intervjuirao većinu stanovnika koji umiru od gladi. :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top