Umete li?

Ja nikada nisam mogao u lice da raskinem nego preko telefona ili poruke kao neki slepac. Teško mi je bilo uvek da gledam plač i suze. Da nema čovek vezu kada treba da raskine. Gledam ove zapadnjake raskidaju opušteno, kod mene je uvek bila neka drama u pitanju. Ponekad im zavidim koliko ih baš briga za sve.
 
Nisam nikada direktno raskidao,vec,jednostavno prestanemo da se vidjamo,a i sam sam na takav nacin ostavljan.Imao sam jednu devojcisu,mladju od mene 2-3 godine.Koju jednostavno nisam hteo da povredim i rekao joj da ja nisam tip za nju i da zasluzuje bolje.
 
Nisam otvoreno nikom do sad rekla da ne želim da nastavim poznanstvo. To je za mene bilo pitanje lične odluke. Zaćutala bih prosto, i vrlo brzo bi bilo jasno šta je u pitanju. To nisu bile veze, već faze upoznavanja. Konkretno ne bih ni znala šta da im kažem, jer ih još uvek nisam dovoljno poznavala, ali sam sa sobom bila načisto da to ne vodi nikud, bar nikud za moj pojam.
Ti ljudi danas prosto smatraju da sam "čudnjikava", to im se očitava u pogledima kad se negde slučajno sretnemo, ali mislim da nemaju neko loše mišljenje o meni. Nemam ni ja o njima. Nešto nije bilo kako treba, i to je sve.
Dečko za kog sam bila otvoreno, iskreno i romantično zainteresovana mi je na jednom susretu srušio iluzije rečima:
"Ja sam baraba, nisam crkva u kojoj treba da se moliš. Ti si lepa, dobra, draga... bla-bla-bla..."
Nije mi bilo prijatno, ali... nismo bili u vezi. Prosto je i to bilo nešto kao "faza upoznavanja".
Bre, na silu, niko nikog ne treba da pokušava da zadrži pored sebe.
 
pa ni u moje
covek je mlad koliko se oseca a ne koliko mu pise u krstenici :D
Moje ćutanje u to vreme bi danas bilo prosto "ignore", ili ono "seen" bez odgovora.
Znam da nije lepo, ali lepog prekida komunikacije tj. veze nema. Jedno želi, drugo ne.
Smatrala sam da osoba prema kojoj "ćutim" dobija vreme da me prezre, omrzne, kaže da sam "čudna" negde, ali konačno nastavi sa svojim životom kao da se ništa nije ni desilo. Kad sretne ono pravo za sebe-više nema loša osećanja za mene.
"Povukla se? Ma, briga me..., idemo dalje!"
Ne volim konfrontacije i objašnjavanja. Jednostavno mi je to sve... višak u životu.
 
Ja nikada nisam mogao u lice da raskinem nego preko telefona ili poruke kao neki slepac. Teško mi je bilo uvek da gledam plač i suze. Da nema čovek vezu kada treba da raskine. Gledam ove zapadnjake raskidaju opušteno, kod mene je uvek bila neka drama u pitanju. Ponekad im zavidim koliko ih baš briga za sve.
...Јер, ја када остављам, то су крв,сузе и зној...
 
Ghosting - suddenly ending all communication and avoiding contact with another person without any apparent warning or explanation and ignoring any subsequent attempts to communicate.

Užasno.. jednom sam to doživela. Mislim, niko to ne zaslužuje. Osim ako je neko bio baš agresivan i uradio nam nešto jako ružno, pa je sve jasno.

Inače, kukavički.
 
Ne moraš da raskidaš, ako nikad nisi u vezi.

Screenshot_20240117_211021_Google.jpg
 
Ghosting - suddenly ending all communication and avoiding contact with another person without any apparent warning or explanation and ignoring any subsequent attempts to communicate.

Užasno.. jednom sam to doživela. Mislim, niko to ne zaslužuje. Osim ako je neko bio baš agresivan i uradio nam nešto jako ružno, pa je sve jasno.

Inače, kukavički.
Мислио сам на навођењен разговора.
А оно цинизам.
 
Nikad ali bukvalno nikad nisam raskinuo preko telefona interneta i slicno vec uvek oci u oci sa jasnim razlozima,argumentovano. I nikada se nisam pomirio nakon raskida. Smatram da kad je kraj nek bude kraj,vise nikada i to je to. Bilo je slucajeva da ni ne pomislim na tu bivsu a bilo je i slucajeva gde sam svoje odluke preispitivao,bilo je tesko ali nikad se nisam vratio...trpim strahovito mnogo,sugerisem da se neke stvari menjaju ali nepopravljive stvari ne mogu se popraviti. Neke kozmeticke promene su moguce ali sustina ipak ostaje...prema tome uvek pogled u oci i pruzena ruka na rastanku....ne bih mogao sebe pogledati da raskinem preko poruka...
 
ali ljudi vi ne razumete. osoba bukvalno sutra može nestati, promeniti identitet i odseliti se za Portugal, mene bi naprosto bolelo uvo za nju istog sekunda

mislim da osoba koja to uradi automatski gubi privilegiju da te boli uvo. ne dajte im to zadovoljstvo
 

Back
Top