Ulje opet poskupelo

Dok ne bude 1000 din. nema smisla uzbudjavati se :D
Не,него док ми као људи нисмо солидарни ништа нам не вреди.На богатом западу људи редовно организују кампање,демонстрације и бојкоте против дизања цена.Кад драстично падне продаја,велики део трговаца спушта цене.
 
Не,него док ми као људи нисмо солидарни ништа нам не вреди.На богатом западу људи редовно организују кампање,демонстрације и бојкоте против дизања цена.Кад драстично падне продаја,велики део трговаца спушта цене.

Kod nas nije razlog trgovacka spekulacija kao na Zapadu.

Kod nas NEMA DOVOLJNO PROIZVODA (ulja)
 
Kod nas nije razlog trgovacka spekulacija kao na Zapadu.

Kod nas NEMA DOVOLJNO PROIZVODA (ulja)

A kako da ima kad su sve izvezli.

Nema sikirancije americke domacice su decenijama uspesno odolevale napadima svih vrsta na njih i nisu htele da prihvate ulje umesto maslaca. Tek sa izbijanjem svetskog rata i drasticnim njegovim slanjem na front (maslaca), pa samim tim i njegovom nestasicom bile su prinudjene da predju na ulje. Kao nagradu su imale enormno povecanje telesne mase ...

Predjimo na maslac.

Nemojte samo reci i da je i on otisao u izvoz. A jeste.

z:((
 
A kako da ima kad su sve izvezli.

Nema sikirancije americke domacice su decenijama uspesno odolevale napadima svih vrsta na njih i nisu htele da prihvate ulje umesto maslaca. Tek sa izbijanjem svetskog rata i drasticnim njegovim slanjem na front (maslaca), pa samim tim i njegovom nestasicom bile su prinudjene da predju na ulje. Kao nagradu su imale enormno povecanje telesne mase ...

Predjimo na maslac.

Nemojte samo reci i da je i on otisao u izvoz. A jeste.

z:((

Maslaca nema u radnjama najmanje 6 meseci.
 

Па то је био ваш изборни слоган, на једним од небројених избора што сте изгубили, јер вас народ неће.
Не знам зашто сада изврћеш руглу сопствени мото изборни.
realno.thumbnail.jpg


Да је СРС сада на власти, цена уља би била: "бесконачно мало." Мислим, пошто га не би било.
 


Па то је био ваш изборни слоган, на једним од небројених избора што сте изгубили, јер вас народ неће.
Не знам зашто сада изврћеш руглу сопствени мото изборни.
realno.thumbnail.jpg


Да је СРС сада на власти, цена уља би била: "бесконачно мало." Мислим, пошто га не би било.

:hahaha::hahaha::hahaha: :hahaha::hahaha::hahaha: :hahaha::hahaha::hahaha: :hahaha::hahaha::hahaha: :hahaha::hahaha::hahaha: :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Економија

Поскупео зејтин – литар 152 динара

Литар сунцокретовог уља према најновијим ценовницима десетак динара скупљи. – У поређењу с прошлом годином цена увећана више од 50 одсто
ulje-foto-L-VULETICH.jpg

Поједини произвођачи сунцокретовог уља подигли су цене ове основне животне намирнице. Зејтин „сунце” и „витал” поскупеo је десетак динара по литру, па сада у супермаркетима стаје више од 152 динара. А како потез једне уљаре увек испрате и други, очекује се да ће цене убрзо подићи и други произвођачи.
Трговци кажу да су им добављачи као главни разлог за повећање цена сунцокретовог уља навели поскупљење сировина.
У поређењу с протеклом годином цена сунцокретовог уља увећана је више од 50 одсто. Лане је литар могао да се купи за 80 или 90 динара, а произвођачи су у протеклих 12 месеци више цене правдали новом ценом сунцокрета.
– Сировина је готово двоструко скупља него пре годину дана. Ту су и увећани трошкови производње, транспорта, али и незаобилазна трговачка маржа. Због свега тога цена није могла да остане иста – објашњавају уљари.
Нове цене јестивог уља последња су карика у ланцу поскупљења која не посустају од почетка нове године. Слаткиши, кафа, средства за личну хигијену, поједини сокови и флаширана вода, цигарете и млеко већ су добили више цене. Недавно су поскупеле цигарете и млеко. За сада мирују једино цене хлеба и свежег меса.
Најновији извештај Градског завода за информатику и статистику показује да су цене у Београду у децембру 2010. увећане готово 11 одсто у поређењу с последњим месецом 2009. године. Храна је скупља 10,6 процената, дуван 14 одсто, комуналне услуге 20, а течна горива и мазива 12,9 одсто.
С. Д.

објављено: 18.01.2011.

************************************************************
************************************************************

Основни проблем је то што оно што продају углавном УОПШТЕ НИЈЕ СУНЦОКРЕТОВО УЉЕ.... једноставно смрди - а ја не знам НА ШТА... то се односи нарочито на уље Витал(смрди на бајату рибу када се загреје)... једино је још подношљиво Сунце-класик... али и оно почиње лагано да смрдуцка... ко зна шта трпају (можда ову ГМО соју)... а ови мангупи за "заштиту потрошача" се праве да не знају.
Ми у нашој кући полако избацујемо уље из употребе - има сада посуда у којима је могуће и печење без масноће у сопственом соку... а ако неко јело баш мора да се запржи, може и мало путера или мало масти...
 
Ово ме много подсећа на :

Таман Цига научио магарца да НЕ ЈЕДЕ,
а магаре ЦРКЛО ....


Е, народе,
гласао си за СОЦИЈАЛНООДГОВОРНУ Владу,
хоћеш Жути Шенген,
па плати онда ...

Мене лично не дотиче ...
 

Back
Top