Улица Бобија Фишера?

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
POSTOJI neka gotovo sudbinska povezanost Bobija Fišera sa Beogradom. Zbog nas je izgubio državljanstvo i nije mogao da se vrati u svoju zemlju. Nikada nije krio naklonost prema Srbiji, a ulica s njegovim imenom je jedan od načina da sve to zabeležimo. I, da se nikada ne zaboravi.
Zoran Alimpić, vršilac dužnosti gradonačelnika Beograda, ovim rečima u sredu je podržao inicijativu "Večernjih novosti" da se velemajstoru Robertu Fišeru dodeli ulica u glavnom gradu.
- Šahovskom šampionu treba da se nađe odgovarajuća ulica. Ne mora to baš da bude bulevar, ali nikako ni neki zabiti sokak - naglašava prvi čovek Beograda. - Bitno je i da se stanovnici te buduće, Fišerove ulice, slože sa nazivom.
Legendarni Bobi Fišer bio je inadžija, pomalo arogantan, često previše samouveren i tvrdoglav, ali uvek do kraja - pošten. Neki bi rekli: krasile su ga baš sve osobine jednog prosečnog Srbina. Možda je baš to onaj usud koji ga je, bez obzira na to gde se nalazio i šta je radio, decenijama, kao magnet - vukao Beogradu.
Srpski šampioni šaha - kako Bobijevi "saborci", tako i mlađi asovi - nemaju nedoumice: Beograđani bi mogli samo da se diče ulicom nazvanom po neprevaziđenom majstoru drevne igre.

наставак на:
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=114865&datum=2008-01-24
 
Ma koliko me taj covek nervirao,i ma kolika budala bio sto se drustvenih pitanja tice,imam neku slabost prema svetskim sampionima u sahu,tako da bih podrzao taj predlog :)

Задовољио би све:

- Био је американац
- Одличан шахоста
- Пријатељ Срба
- Јевреј
- Антициониста.

Мислим да немам ко не би подржао овај предлог:)
 
POSTOJI neka gotovo sudbinska povezanost Bobija Fišera sa Beogradom. Zbog nas je izgubio državljanstvo i nije mogao da se vrati u svoju zemlju. Nikada nije krio naklonost prema Srbiji, a ulica s njegovim imenom je jedan od načina da sve to zabeležimo. I, da se nikada ne zaboravi.
Zoran Alimpić, vršilac dužnosti gradonačelnika Beograda, ovim rečima u sredu je podržao inicijativu "Večernjih novosti" da se velemajstoru Robertu Fišeru dodeli ulica u glavnom gradu.
- Šahovskom šampionu treba da se nađe odgovarajuća ulica. Ne mora to baš da bude bulevar, ali nikako ni neki zabiti sokak - naglašava prvi čovek Beograda. - Bitno je i da se stanovnici te buduće, Fišerove ulice, slože sa nazivom.
Legendarni Bobi Fišer bio je inadžija, pomalo arogantan, često previše samouveren i tvrdoglav, ali uvek do kraja - pošten. Neki bi rekli: krasile su ga baš sve osobine jednog prosečnog Srbina. Možda je baš to onaj usud koji ga je, bez obzira na to gde se nalazio i šta je radio, decenijama, kao magnet - vukao Beogradu.
Srpski šampioni šaha - kako Bobijevi "saborci", tako i mlađi asovi - nemaju nedoumice: Beograđani bi mogli samo da se diče ulicom nazvanom po neprevaziđenom majstoru drevne igre.

наставак на:
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=114865&datum=2008-01-24
Cuj da je tebi ponudio JEZDIMIR VASILJEVIC milince da odigras nekoliko partija kad si
u zaboravu i bankrotstvu i ti bi verovatno ucinio isto sto i on..
Nije on voleo Srbiju nego pare..
 
bobby-fischer-life-nov-12-1971.jpg
 
Cuj da je tebi ponudio JEZDIMIR VASILJEVIC milince da odigras nekoliko partija kad si
u zaboravu i bankrotstvu i ti bi verovatno ucinio isto sto i on..
Nije on voleo Srbiju nego pare..

a i ti me iznenadjujesh svakim danom sve vise... das reko za bilo kog drugog da je alav ali za njega.... procitaj malo o bobiju kakav je bio kao chovek i koliko mu je bilo stalo do love i samo love...
 
ima jedna izreka... kaze se nije bitno sta je receno nego ko je to rekao.. ako je odbio dve ponude basnoslovnih razmera da igra a prihvatio ponudu ludog jezde i jos se stavio na nasu stranu u ratu pametnom coveku je to dovoljno. ako mislis da su islandjani qreteni da po cenu diplomatskog skandala pruze gostoprimstvo nekom alavom sahisti ili jednom geniju i pre svega choveku, onda psiho....
 
ima jedna izreka... kaze se nije bitno sta je receno nego ko je to rekao.. ako je odbio dve ponude basnoslovnih razmera da igra a prihvatio ponudu ludog jezde i jos se stavio na nasu stranu u ratu pametnom coveku je to dovoljno. ako mislis da su islandjani qreteni da po cenu diplomatskog skandala pruze gostoprimstvo nekom alavom sahisti ili jednom geniju i pre svega choveku, onda psiho....
Svasta si uvideo iz moje recenice..
Pitanje je u kakvoj je situaciji bio kad je odbijao ponude i zbog cega je odbijao ponude?
Ja to znam ali cu iostaviti tebi da se bolje upoznas na netu...
Stavljanje na nasu stranu nema nikakve veze sa odbijanjem basnoslovnih ponuda..
To su dva razlicita perioda njegovog zivota..
The end na ovu pricu..
 
ma ok... svako od nas u zivotu radi stvari sa nekim razlogom. razumem to kao i tvoj stav. isto mislim da nije samo "patriotizam" bio to sto je prevagnulo kod bobija, ali vise volim da vidim neku javnu licnost da makar i iz nekog svog privatnog razloga ma koliko bio benigan podrzi pravu stvar nego da iz istog podrzi pogresnu i nakaradnu. kao npr. kad je britni spirs podrzala bombardovanje srbije sve vreme zvacuci zvaku i mljackajuci.
 
Odlicna ideja.

Treba obavezno pozvati americkog ambasadora da uvelica svecano preimenovanje svojim prisustvom.

Dal' ce da odbije ili ce da se kiselo smesi?

Ovo bi bila najjaca fora, zamislite da lokalna vlast odluci da u cast Americkog velikana promeni ime neke ulice, a da ambasador iste zemlje odbije da prisustvuje hahahaha :P
 

Back
Top