Учење страних језика

Ja govorim sve jezike i ne bih se slozila sa tobom.

"Kod" prvog nesme postojati nista drugo. Dakle, kreni sa ucenjem jednog jezika, potpuno se posveti njemu, jer ako ucis plus jedan strani jezik, tesko da ces ga "zbilja" govoriti. A da ne govorim o tome da ucis kao sto si ti rekla, nekoliko jezika odjednom, tako mozes nauciti ono osnovno, ali ne i ceo jezik, i vremenom ces zaboraviti to sto si i naucila, to ti je gubljenje vremena i bacanje para.

Ja mislim da je za pocetnika bolje da se fokusira samo na jedan jezik . Pod pocetnikom podrazumevam nekog ko zna najvise 2 nesrodna jezika . Recimo Francuski i Ruski :lol: Ukoliko taj neko zeli da nauci jos neki onda bi trebalo da se fokusira samo na jedan jezik , da se ne uplice u vise njih . Dok osobe koje govore po 5-6 jezika i zele da nauce jos neki bi po meni vec mogli da uce neke jezike zajedno , naravno ukoliko je srodan sa nekim koji vec zna .


A ono tipa, ucim engleski, francuski, nemacki, ruski i sve to zajedno (ni jedan ne znam ali ih ucim) nema pojma ....
 
Hocu da kazem da to nije vazno. Vazno je uciti jezik. Nekim ljudima ide teze, nekim lakse, a neki kao Hriscanin.hriscanin se zaplete kao pile u kucine i ne zna sta prica o jezicima.

Nemoj me zasmejavati, po tebi je ok sto je neko ko je poceo da uci jezik npr u skoli da uci nekoliko jezika u isto vreme sa tim da nece ni jedan nauciti za vreme koje bi mogao da je ucio jedan po jedan, naucio!
 
Ja mislim da je za pocetnika bolje da se fokusira samo na jedan jezik . Pod pocetnikom podrazumevam nekog ko zna najvise 2 nesrodna jezika . Recimo Francuski i Ruski :lol: Ukoliko taj neko zeli da nauci jos neki onda bi trebalo da se fokusira samo na jedan jezik , da se ne uplice u vise njih . Dok osobe koje govore po 5-6 jezika i zele da nauce jos neki bi po meni vec mogli da uce neke jezike zajedno , naravno ukoliko je srodan sa nekim koji vec zna .


A ono tipa, ucim engleski, francuski, nemacki, ruski i sve to zajedno (ni jedan ne znam ali ih ucim) nema pojma ....

Tako je brate, dobijas reputaciju za to! To mislim, a ne da neki tamo "fotomodel" govori drugacije.
 
Znaci, da bi neko trebalo da pocne da uci na primer engleski u 1. razredu osnovne i skole i ne uci nijedan vise.

Ne nego kad dodje do stadijuma da moze da se sporazumeva na engleskom tecno to znaci da ga zna . Posle su sve pitanja finesa, vokabular, nacin izrazavanja i sl .... Kada dostigne taj nivo tecnog govorenja jezika tada prelazi na drugi , treci , peti ....
 
Mislim da je engleski neophodan, ali da je glupo studirati engleski, prvo jer ga svi znaju, a i bez veze je biti nastavnik u prosveti...

Rekao bih da je najbolje kineski, japanski, arapski ili tako nesto... Sta vi mislite?
Древносрьбьски, латински, руски, немачки, старогрчки.
А што се тиче далекоисточних језика прво кинески па онда корејски и јапански.
 
Aj sad i obrazlozenje za to i bicu ti zahvalan :)

Svaki od ovih jezika je dobra osnova za jezik iz te grupe u kojoj potice. Dakle, kada naucis sopanski, lakse ucis portugalski i italijanski, a francuski onda dodje sam od sebe. Norveski - pise se kao danski, izgovara se kao svedski i ceski/slovacki, a pretpostavljam da znas srpski ce ti omoguciti da lakse ucis poljski i ukrajinski, beloruski i ruski.

E, nadam se da si zadovoljan objasnjenjem, posto se ti jos patrgas sa srpskim, a MENE, koja govorim sve jezike prozivas.
 
Svaki od ovih jezika je dobra osnova za jezik iz te grupe u kojoj potice. Dakle, kada naucis sopanski, lakse ucis portugalski i italijanski, a francuski onda dodje sam od sebe. Norveski - pise se kao danski, izgovara se kao svedski i ceski/slovacki, a pretpostavljam da znas srpski ce ti omoguciti da lakse ucis poljski i ukrajinski, beloruski i ruski.

E, nadam se da si zadovoljan objasnjenjem, posto se ti jos patrgas sa srpskim, a MENE, koja govorim sve jezike prozivas.
O oprostite vase visocanstvo nikad mi se vise nece ponoviti ....

Nego , da .... Hteo sam da kazem da te uopste ne prozivam nego da su me zanimali argumenti za onaj post . Jer to bi bilo kao kad bih ja ljudima koji me pitaju da im uradim neki kompolikovan zadatak, ja im dam samo krajnje resenje ali ne i razloge i nacin na koji sam dosao do tog resenja .
 
Svaki od ovih jezika je dobra osnova za jezik iz te grupe u kojoj potice. Dakle, kada naucis sopanski, lakse ucis portugalski i italijanski, a francuski onda dodje sam od sebe. Norveski - pise se kao danski, izgovara se kao svedski i ceski/slovacki, a pretpostavljam da znas srpski ce ti omoguciti da lakse ucis poljski i ukrajinski, beloruski i ruski.

E, nadam se da si zadovoljan objasnjenjem, posto se ti jos patrgas sa srpskim, a MENE, koja govorim sve jezike prozivas.

Moze se to drugacije reci, "kada naucis prvi strani jezik, drugi dodje laksi, treci jos laksi itd"
 
O oprostite vase visocanstvo nikad mi se vise nece ponoviti ....

Nego , da .... Hteo sam da kazem da te uopste ne prozivam nego da su me zanimali argumenti za onaj post . Jer to bi bilo kao kad bih ja ljudima koji me pitaju da im uradim neki kompolikovan zadatak, ja im dam samo krajnje resenje ali ne i razloge i nacin na koji sam dosao do tog resenja .

Nema veze, samo nemoj da pitas ocigledne stvari, jer ja NIKADA ne gresim!
Ta tvoja analogija mi je dosadna i nejasna ne mogu da je pratim do kraja.
 
Nema veze, samo nemoj da pitas ocigledne stvari, jer ja NIKADA ne gresim!
Ta tvoja analogija mi je dosadna i nejasna ne mogu da je pratim do kraja.

Zasto da ne pita? jer ne znas? ili ne znas kako da obrazlosis?
Shvati da i najbolji prave greske, a to sto mene prozivas da sa se zapetljo i nemam pojma sta govorim nije istina, mozda ti jednostavno ne shvatas ono sto pisem i ne zelis priznati cinjenicu da TI nisi nista bolja od drugih, svuda uzvisujes SEBE kao sveznalicu. Govoris o tome kako sam ja taj Moderni Pevac, (a zaista nemam potrebe za tim, iako dobro znam koje taj tip) a na pitanje zasto mislis da sam on nema odgovora, jer si prebrza u svemu, ne upotrebom jednog jezika kako si i sama pisala na PP (low german) isceza, vrati se ali zaboravlja se. I to sto govoris sve jezike je samo tvoja fasada iza koje se krije :rumenko: :besna: devojka, koja ima dosta kompleksa. Jedno moras da shvatis, sve jezike Ne mozes da naucis jednostavno nije nam dano da ih sve govorimo.

Razumem da sa srpskim naucis makedonski pa preko njega bugarski i tako dalje preko norveskog svedski i danski itd....ali opet ne mozes znati sve jezike.

DA LI MOZDA GOVORIS SVYBBSKIE? Ne, ja znam da ga ne govoris jer ga mozes nauciti smo u mome mestu to je nemacko srpski jezik koji ima svoju gramatiku i nacin pisanja. (tochter + kćer = kćechter.)... i da vecina tvojih postova izgleda posebno na sprechen wir deutsch kao da si koristila google translator, a i tvoj facebook i nije bas nesto multilanguage.

NEMOJ OVO SHVATITI KAO NAPAD ILI LJUBOMORU, VEC KAO DOBRONAMERNI SAVET ZA TVOJE PUDJENJE IZ TVOG JA PA JA STAVA.
 
Zasto da ne pita? jer ne znas? ili ne znas kako da obrazlosis?
Shvati da i najbolji prave greske, a to sto mene prozivas da sa se zapetljo i nemam pojma sta govorim nije istina, mozda ti jednostavno ne shvatas ono sto pisem i ne zelis priznati cinjenicu da TI nisi nista bolja od drugih, svuda uzvisujes SEBE kao sveznalicu. Govoris o tome kako sam ja taj Moderni Pevac, (a zaista nemam potrebe za tim, iako dobro znam koje taj tip) a na pitanje zasto mislis da sam on nema odgovora, jer si prebrza u svemu, ne upotrebom jednog jezika kako si i sama pisala na PP (low german) isceza, vrati se ali zaboravlja se. I to sto govoris sve jezike je samo tvoja fasada iza koje se krije :rumenko: :besna: devojka, koja ima dosta kompleksa. Jedno moras da shvatis, sve jezike Ne mozes da naucis jednostavno nije nam dano da ih sve govorimo.

Razumem da sa srpskim naucis makedonski pa preko njega bugarski i tako dalje preko norveskog svedski i danski itd....ali opet ne mozes znati sve jezike.

DA LI MOZDA GOVORIS SVYBBSKIE? Ne, ja znam da ga ne govoris jer ga mozes nauciti smo u mome mestu to je nemacko srpski jezik koji ima svoju gramatiku i nacin pisanja. (tochter + kćer = kćechter.)... i da vecina tvojih postova izgleda posebno na sprechen wir deutsch kao da si koristila google translator, a i tvoj facebook i nije bas nesto multilanguage.

NEMOJ OVO SHVATITI KAO NAPAD ILI LJUBOMORU, VEC KAO DOBRONAMERNI SAVET ZA TVOJE PUDJENJE IZ TVOG JA PA JA STAVA.

Ovo jeste tvoj napad i ljubomora. Nema potrebe da budes ljubomoran. Ja sam dokazala i pokazala da govorim sve jezike, a ti posto ne mozes da me stignes, mozes samo da mi zavidis.
 
Ti si 'ladno napravio clanak o tome. E, evo ti ovaj link, pa malo cackaj po recniku. To sto si ti napisao o tom mutant jeziku nema veze sa zivotom. Nemoj neko da te cuje. A ne znas ni sa kim si se uhvatio un kostac. ;)

http://www.schwaebisch-englisch.de/

Dobro ti to shvatas ljubomorom i napadom. neka ti bude ali ja nemam potrebe da budem ljubomoran, a zasto bih? Da te stignem? A gde si ti to dokazala da znas sve jezike? Na krstarici vidim da pises samo indoevropskim jezicima,a a to sto pametujes i kazes pisi mi na post mesto da stavis da i drugi vide pokazuje tvoj sebiclug tvog znanja. A taj clanak nisam napisao ja vec moj komsija, cisto za info. A sa kim sam se ja to uhvatio? jas se ne kacim sa tobom, niti te provociram, nemam nikakve namere za raspravom ili svadjom. Ovaj link sto si ti postavila nije taj jezik. Inace ovaj jezik nije mutant nego se govori od nemacke nacionalne manjine i uci se u Nemackom udruzenju kao i standardni nemacki.

Evo ja priznajem da NE znam Srpski kao svet, ali zato znam Nemacki, Holandski, Englseski, Makedonski, Svedski i Italijanski, na ove ostale se snalazim pomocu ovih.

i opet meni je tvoj stil pisanja na nemakckom cudan kao u poemam i tebi je moj, sto pokazuje koliko ljudi jezik koriste na svoj nacin. Ne zelim ni da pomisljam kakvih fatalnih gresaka imam samo u ovom postu...

npr. Na keltske jezike si samo ostavila komentar ja govorim keltske jezika a nista o njima nisi napisala, kao ni na madjarskom.:dontunderstand:

PONAVLJAM: NEMAM NIKAKVU LJUBOMORU PREMA TEBI I ZSTO BI NIJE MI CILJ DA UCIM JEZIKE DA BIH NEKOGA PRESTIGAO, VEC CINIM TO JER MI macht spass(ne znam kako ovo da kazem na srpskom eto vidis koliko je moje znanje srpskog). Zivi u svojoj zabludi molicu se za tebe...

I slobodno mozes da mi verujes kad kazem da Nisam ponavljam ljubomoran na tebe.
a ako si se ti uvredila na to sto sam rekao da ne znas sve jezike znaj da ISTINA VREDJA I DA JE JACA OD LAZI.
 

Back
Top