Учење страних језика

Ja se stvarno mucim vec duze vremena da nadjem nesto tako. Meni bi konkretno trebalo za nemacki jezik. Čak sam sama našla na netu istu knjigu na nemackom i prevedenu na srpskom, ali ovo što si ti naveo je mnogo efikasnije. Lakše je listati jednu nego uporedo dve knjige

Imam ja jednu na njemackom ne znam kako je mogu postaviti na forum ovdje(da li je to dozvoljeno uopce) radi se o Alhemicaru
 
Ako neko ima knjiga na nekom jeziku a za njih ima i prijevod nek ovdje okaci pa cu ja pokusati napraviti dvojezicne, s tim da ne budu neki jezici atraktivni do kraja :) ..ove evropske i mogu pohvatati koliko toliko da to napravim da lici na nesto..nesto je april23 spominjala da ima jednu takvu..posebno bih bio zahvalan ako neko ima knjige na norveskom, ne mora imati ni prijevoda za njih snaci cu se nekako :)
 
Da li je neko pokusao da uci Irish Gaelic (Gaeilge) jezik? Koliko je tezak? Ja sam malo cituckao o irskoj gramatici na wikipediji, i preslusao sam Pimsleur Irish od 8 lekcija, i mogu reci da me je neprijatno iznenadilo to sto se za razliku od drugih jezika kod kojih se glagoli i imenice menjaju na kraju reci, u irskom jeziku se u puno situacija menja i prvi glas u reci. :zroll:

Ako neko ima iskustva u ucenju ovog cudnog jezika, molio bih da to podeli.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ustvari zasto vi ne biste sami sebi pravili paralelne knjige nadjete izvorni tekst i tekst na nasem i samo uz pomocu hrpu free programa preklopite..naravno morate imati znanje iz jezika za koji pravite paralelnu knjigu da bi mogli poravnati tekstove..jer nista ne vrijedi knjiga ako tekstovi u jednoj i u drugoj koloni ne odgovaraju jedan drugom
 

Back
Top