Učenja Drevnog Egipta

Ikantacija molitva za spoznaju Tahutija:
" O Ti Veličanstvo Božije, Mudrošću-Krunisani Tahuti, Gospodaru Kapija Univerzuma, Tebe, Tebe prizivam!
O, Ti čija je glava kao Ibis, Tebe Tebe prizivam!
Ti koji držiš u Svojoj desnoj ruci štap Dvostruke Moći i koji nosiš u Svojoj levoj ruci Ružu i Krst Svetlosti i Života, Tebe Tebe prizivam!
Ti čija je glava kao smaragd i čiji je Nemis kao Noćno nebo plav, Tebe, Tebe prizivam!
Ti čija je koža plamteće narandžaste boje kao da gori u peći, Tebe Tebe prizivam!
Gle, Jasam juče, danas i brat sutrašnjice! Rađam se uvek iznova. Moja je neviđena moć koja iz Bogova izvire, koja daje život stanovnicima stražarskih kula Univerzuma. Ja sam onaj kočijaš Istoka, Gospodar Prošlosti i Budućnosti koji vidi vlastitom unutrašnjom svetlošću. Ja sam Gospodar Vaskrsnuća, koji je doaša iz mraka i rodio sam se u Kući Smrti. O Vi dva božanska sokola kojau vašim visinama Stražarite nad Univerzumom! Vi koji pratite mrtvačka nosila u kuću odmora, koji uprasvljate Raovim Brodom uvek se uspinjujući na nebeske visine! Gospodaru svetilišta koje stoji u središtu zemlje!
Gle! On je u meni i ja sam u Njemu! Moj je sjaj tamo gde Ptah jezdi preko svog nebeskog svoda. Putujem visoko! Koračam nebeskim svodom Nu! Podižem svetlucavi plamen svetlošću svoga oka, žureći uvek ka sjaju danju slavljenog Ra, dajući moj život stanovnicima na Zemlji. Ukoliko kažem dođite preko planina nebeske vode će poteći na moju reč . Jer Ja sam otelotvoreni Raa; Kefra stvoren u mesu! Ja sam ejdolon mog oca Tmu, Gospodara Grada Sunca.
Bog koji naređuje u mojim je ustima. Bog Mudrosti je u mome srcu. Moj jezik je svetilište Istine, a Bog sedi na mojim usnama. Moja reč se ispunjava svakoga dana, aželje moga srca se ostvaruju kao želje Ptaha kada stvara. Budući da sam večan sve dela u skladu sa mojim nacrtima i sve se pokorava mojim rečima. Zato dođi u mene iz Tvog staništa u Tišini, Neizreciva mudrosti, Sveluči, Svemoći. Tot, Hermes, Merkur Odin i Tor. Bilo kojim imenom da Te pozovem Ti bezimen za Večnost još. Dođi kažem i pomozi mi i čuvaj me u ovom radu umetnosti.
Ti zvezdo Istoka koja si vodila Magove. Ti koji si isti sveprisutni u Raju i Palu. Ti koji vibriraš između Svetlosti i Tame, uvek se penjući, uzdižujući se menjajući se a opet isti. Sunce je tvoj Otac! Mesec je tvoja majka! Vetar Te je rodio u svojim prsima a Zemlja je hranila nepromenljivu božanstvenost Tvoje mladosti.
Čuj me i učini sve Duhove pokorne meni budu. Tako da svaki duh Neba i Etira; na Zemlji i pod Zemlju; na suvom tlu i u Vodi; Kovitlajućeg Vazduha i Plamtećeg Ognja, da svaka Čarolija i Pošast Boga meni pokorni budu!" Amen!
 
da te dodamo na listu sektasa krstarice :lol:

Pišam ti na sektu. I na sve sekte. I na sve sektaše. Piš, piš, piš...

- - - - - - - - - -

krstarica dot hram :hahaha:

Uh, prdi mi se.
farting_smiley.gif
 
I tebe fascinirao Kamael... zena spava sama?


Da se nadovezemo sa izbrisanim postovima od sinoc koje je neko "prsticima dirkao".... a u vezi razgovora sa SS-om o rukavicama. Ovo da se ne brise. Prijatne trenutke vasem daljem samorazvoju od sveg srca gospodine Serpent.

BEOGRAD - Tri osobe pretukle su jutros u Beogradu ženu vozača tramvaja S.S. (51) dok je pokušavala da odbrani putnika - petnaestogodišnjeg mladića, rečeno je u MUP-u Srbije. Incident se dogodio u 5.10 sati na okretnici tramvaja, na uglu Bulevara kralja Aleksandra i Ustaničke ulice, kada su tri osobe u tramvaju, na liniji pet, počele da biju mladića rukama i šipkama.
 
Kakva je veza danasnjeg HRISCANSTVA sa pricom o Horusu i Ozirisu?

Kakva je veza izmedju Egipatskog dozivljavanja Sunca u Hriscanstvu?

Da li Isus Hrist ima neke veze sa Egipatskim bozanstvima?

Da li su Egipcani postovali Sunce? Koja je slicnost Hrista u tom konteksu sa Suncem?

Au iscrpno pitanje koje zahteva malo duzi odgovor, pa umesto kuckanja pogledaj klipove. Religije se sve svode na mesavinu mitologije, astronomije, psihologije, filosofije i realnosti. Ono sto spaja hriscanstvo sa ostalim drevnim religijama je upravo sve ovo nabrojano a najzanimljivije su zajednicke stvari vezane za astronomiju:

 
Poslednja izmena:
Grobovi Princeva na zapadnoj obali Nila u Asuanu su opljackani od strane naoruzanih bandi

2013-635071851917230415-723_resized.jpg


http://weekly.ahram.org.eg/News/3028/47/Aswan-tombs-attacked.aspx

Na zapadnoj obali Nila u Asuanu gde se Qubbet Al-Hawa (Kupola vetrova) staroegipatska nekropola nalazi, tridesetak pripadnika oruzane bande napali pet grobova i pljackali njihov sadrzaj. Takodje su ilegalno kopali stranice - nekoliko rupa je pronadjeno u blizini.
 
Poslednja izmena:
U drevnom Egiptu svinje su povezivane sa Setom.

Kada je Set zaratio sa Egipcanima, svinjarima je bio zabranjen ulaz u hramove.


...Nebitno da li su Jevreji kopirali ovo sa svinjama od Egipcana ili obrnuto, no mozemo reci da svinje kod Jevreja predstavljaju necistocu posto Jevreji ne veruju u djavola. Nisam siguran ali mislim da egipatski Set bi mogao da se poveze sa djavolom, protivnikom.

Jevreji umesto djavola veruju u Satanu (chalenger, difficulies) a satana nema slobodnu volju, kao i ostali andjeli nego je u Bozijoj sluzbi.
 
Egipatsko -Vavilonska religija je bila elitistićka, a judaizam prelazi u fazu populizma,upotrebe najširih narodnih masa...:mrgreen:
Sociološki je to izvesni napredak,religija zamenjuje silne kohorte koje su silom naplaćivale fiskalije...:mrgreen:
Danas u eri fiskalnih računa I el.bankarstva ,te religije gube svoj fiskalni značaj!:sad2:
Očekuje se nastanak novih religija estradnog ili kosmićkog tipa...:think::manikir:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Judaizam kao sekta Egipatsko -Vavilonske religije koja je bila elitistićka,prelazi u fazu populizma,upotrebe najširih narodnih masa...:mrgreen:
Sociološki je to izvesni napredak,religija zamenjuje silne kohorte koje su silom naplaćivale fiskalije...:mrgreen:
Danas u eri fiskalnih računa I el.bankarstva ,te religije gube svoj fiskalni značaj!:sad2:
Očekuje se nastanak novih religija estradnog ili kosmićkog tipa-ove su se baš neukusno izlizale...:think::manikir:

I danas od svake religije imas deo za elitu, koji nije za narodne mase. Isto je i u drzavnoj vlasti,ima deo koji nije za narodne mase. A to za fiskalije...pa eto, uža elita se bogati preko crkve, ostali su samo crkveni sluzbenici. Tacno je i da drzava daje crkvama (pitam se zbog cega), tako da recimo drzava Srbija pravoslavnim svestenicima placa socijalno i zdrastveno osiguranje. Izgleda da su drzavne i crkvene elite koje su skrivene od sirih narodnih masa, i te kako povezane u jednu celin, tako da ni jedno bitnije udruzenje ne moze biti izvan njihove kontrole.:eek:
 
...Nebitno da li su Jevreji kopirali ovo sa svinjama od Egipcana ili obrnuto, no mozemo reci da svinje kod Jevreja predstavljaju necistocu posto Jevreji ne veruju u djavola. Nisam siguran ali mislim da egipatski Set bi mogao da se poveze sa djavolom, protivnikom.

Jevreji umesto djavola veruju u Satanu (chalenger, difficulies) a satana nema slobodnu volju, kao i ostali andjeli nego je u Bozijoj sluzbi.

Moguce, moguce.

Ko kaze da nema slobodnu volju?
 
Piramide imaju mnogo svrha. Jedna od svrha bila je za inicijacijske i ceremonijalne rituale, kako za ljude tako i za magijske radove bogova. Mnogi hijeroglifi pokazuju bogove kako podešavaju čakre nekakvim instrumentom koji liči na štap. Bog je dao te energijske centre ljudima, poznate su kao dah života, udahnutih u nas od samoga boga. Postoje sedam glavnih čakri i ostatak sporednih. Kuka i mlat bili su oruđa za podešavanje glavnih čakri uz duž kičme. Zidna slika u Abu Simbelu prikazuje Horusa kako drži štap iza Ozirisove glave na mestu gde su primarna vrata za osmu čakru (iznad krune na glavi). Kuka se miče gore i dole na štapu, da podesi čakru. Oziris stoji sa erekcijom. Seksualna energija je glavni komponent u obredu uskrsnuća i besmrtnosti. Kundalini je seksualna, životna energija. Seksualna energija je životna sila, jer može stvoriti život kroz drugo ljudsko biće. Seksualna energija se diže i spušta niz kičmu tokom procesa podešavanja. Egipatski Ankh simbolizuje večni život, a večni život je vezan sa dahom. Ankh je također povezan sa seksualnom energijom.



egypt10.jpg




Jedno od glavnih učenja je prevladavanje straha. Samo kad pojedinac prevlada svoje lične strahove, mogu se postići viši nivoi svesti. Strah je glavni osećaj koji sprečava u duhovnom napretku. Strah, prvo, mora biti prevladan ovde na Zemlji. Da bi dosegli taj cilj, Egipćani su izgradili posebne hramove uz Nil. Bilo ih je 12, a zajedno sa velikom piramidom čine 13.

Hram u Kom Ombou predstavlja drugu čakru, i posvećen je polaritetu/dualnosti; baza seksualnosti i dva boga koja joj se pripisuje - Sobek, krokodilski bog, i Horus. Drevni Egipćani bi u tom hramu stvarali iskustva koja iniciraju prolazak njihovih strahova, da postanu jaki i kompetentni za iskustva nepoznatog. Bila je vodena rupa puna krokodila. Početnik uzima samo jedan dah i roni ispod vode ne znajući šta ga očekuje, a test je pojavljivanje iz vode na nekoj drugoj lokaciji od ulaska. Početnici su nesvesni da su krokodili bili potpuno siti. Trebalo je da ostanu mirni i smireni i da se potpuno kontrolišu pod vodom.

Sarkofazi kraljeve odaje su se koristile za zadnji test učenjacima. Piramide su se gradile tačno za moćnom energijom zemljinih linija (“ley lines”) i korišćene su od bogova za ritualne radove. Ispod velike piramide se nalaze “dvorovi amenti”, materica Zemlje. Učenjak bi legao u sarkofag u tačnom položaju tako da zrak pogodi njegovu čakru trećeg oka. Učenjak tada započinje specifičan tip meditacije i iskustva su ponekad bila toliko blažena, da se neki nisu više vraćali. Deo inicijacije je da se učenjak seti da se treba vratiti u telo nakon iskustva. Zadnja se takođe odvijala u kraljevim odajama. Ova 4-5-minutna ceremonija se radila u središtu sobe. Ankh se crtao na mestu trećeg oka kod učenjaka.



sobek_10.jpg




Stari Egipćani su stvorili Bratstvo Zmije za ljude, da mogu napredovati do višeg nivoa spiritualnosti. Bogovi su bili učitelji. Većinu ih sada znamo kao demone. Neki bogovi, kao Toth i Isis, pobegli su etiketiranju kao demoni. Isis je Astaroth, ali to mnogi ne znaju. Oni pomažu i uče čovečanstvo.

Isis je Astaroth? Istar?
Imam jedno pitanje za Vas. Ko je bila Hathor?
 

Back
Top