ubistvo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakav dokaz ocekujes? Kakav dokaz bi priznao kao validan?


kad tvrdiš da čovek ima želudac, onda se pozoveš na odgovarajuće znanje koje postoji u oblasti anatomije. naravno, ni to ne može biti stopostotan dokaz da lično ti imaš želudac, ali biću zadovoljan ponuđenim procentom verovatnoće


Ne mogu, osim statisticke vecine.


kako znaš da onaj ko je lišen pomenutih stvari nije sledeći stepenik u evoluciji a ne anomalija?
 
ti baš ne kontaš, zar ne? koga briga za tvoj superego osim tebe? takođe i za empatiju. više puta sam ponovio, emocije na stranu. hoću tehnički crno na belo uzročno posledično objašnjeno zašto je u redu da lav ubije lava a nije u redu da čovek ubije čoveka

Op stop, čekaj malo...:lol:..odakle ti ideja da je uredu da lav ubije lava?
Lavovi imaju svoj etički i moralni kodeks i ako posmatraš ponašanje lavova u savani i tražiš moral i etiku u njihovom ponašanju, pronaći ćeš ih...
..s tom razlikom što je to kod njih instinkt a čovek naravno, uz sve sličnosti može i verbalno da definiše i analizira svoje ponašanje..
 
Poslednja izmena:
kad tvrdiš da čovek ima želudac, onda se pozoveš na odgovarajuće znanje koje postoji u oblasti anatomije. naravno, ni to ne može biti stopostotan dokaz da lično ti imaš želudac, ali biću zadovoljan ponuđenim procentom verovatnoće





kako znaš da onaj ko je lišen pomenutih stvari nije sledeći stepenik u evoluciji a ne anomalija?
Ne zna,ali neće da evolucija evoluira kretene od ljudi-psihopate su kretenasti inteligentni kučkini sinovi!
 
Ne zna,ali neće da evolucija evoluira kretene od ljudi-psihopate su kretenasti inteligentni kučkini sinovi!



ništa nisi reko
mada ne mogu da ne primetim izvesnu dozu divljenja koju imaš prema psihopatama :lol:

- - - - - - - - - -

Op stop, čekaj malo...:lol:..odakle ti ideja da je uredu da lav ubije lava?
Lavovi imaju svoj etički i moralni kodeks i ako posmatraš ponašanje lavova u savani i tražiš moral i etiku u njihovom ponašanju, pronaći ćeš ih...
..s tom razlikom što je to kod njih instinkt a čovek naravno, uz sve sličnosti može i verbalno da definiše i analizira svoje ponašanje..



barbara, lav ubija mladunce ženke koju osvoji. jesi sigurna da želiš da ideš u tu priču?
 
Poslednja izmena:
kad tvrdiš da čovek ima želudac, onda se pozoveš na odgovarajuće znanje koje postoji u oblasti anatomije. naravno, ni to ne može biti stopostotan dokaz da lično ti imaš želudac, ali biću zadovoljan ponuđenim procentom verovatnoće

Neko se bavi istrazivanjem duse, kopanjem po sakrivenom, trazenjem duplog dna. Adleru verujem zato sto se njegovi odgovori uklapaju u sablon u mojoj glavi, u logiku.



kako znaš da onaj ko je lišen pomenutih stvari nije sledeći stepenik u evoluciji a ne anomalija?

Ne znam. Ni ja ni bilo ko. Ali ako je psihopata sledeci korak, onda se on ne treba zvati covekom.
 
Poslednja izmena:
To spada u specifičnost odredjene vrste..naravno da je anima na mnogo manjem nivou inteligencije od animusa...:mrgreen:



ne postoji specifičnost vrste. postoji samo, kako hakim reče, statistička većina. u svakom slučaju, ponašanje ljudi je previše heterogeno osim što je umnogome kontradiktorno, da bi se izvukla neka zakonitost. pogledaj kroz istoriju i različite kulture. životinjske vrste definitivno imaju mnogo homogenije ponašanje i specifičnosti u okviru vrste. stiči se utisak kao da... kao da čovek uopšte nije životinja :lol: :lol:
 
ne postoji specifičnost vrste. postoji samo, kako hakim reče, statistička većina. u svakom slučaju, ponašanje ljudi je previše heterogeno osim što je umnogome kontradiktorno, da bi se izvukla neka zakonitost. pogledaj kroz istoriju i različite kulture. životinjske vrste definitivno imaju mnogo homogenije ponašanje i specifičnosti u okviru vrste. stiči se utisak kao da... kao da čovek uopšte nije životinja :lol: :lol:
Pa jeste...Neki su skoro biljke...:hahaha:
Ciljaš da ih nije pravio Darvin nego Boža?...
Vidi,meni svejedno:Boža,Marko,Janko-sve to ista banda...Mučo grandes...
Ali ako je Boža sklepao čovu-njega ,definitivno,treba ućorkiti i u Hag da mu se sudi za sve genocide,mamicu mu božiju!:whistling:
 
Ovo je primer zatupljenog verskog fanatizma iz kog izvire ksenofobno mrziteljstvo svega što ne misli verski kao on...:manikir:
A šta ako je zakone prirode osmislio neki Boža i ako je planirao da se tamanimo,a on uživa u gledanju gladijatorskih borbi in vivo?
Šta ako je tvoj Bog hejter i hologramski svemir smislio zarad svoje zajebancije kao videogejm?Hologramsku igru?
A šta ako je...:mrgreen:
Dobro da si ga opomenuo i ustedio meni post. :ok: Inace bi od mene nagrabusio. A i hoce ako nastavi ovako. :evil:
 
naravno, fizicki smo nikakvi da bi bili predatori, bez ijedne fizicke odlike predatora. ali ne bih se bas slozila da je niska inteligencija vezana za predatore...naprotiv predatori jesu inteligentniji u odnosu na one koji predatoriu nisu...ovo vazi i za zivotinje.

- - - - - - - - - -

ukratko mesojedi su pametniji od biljojeda. :lol:
Omasila si ovdje. Zivotinje su mnogo inteligentnije nego sto se mislilo. Ribe su sigurno inteligentne. :lol: A imam utisak da su inteligentne i nize vrste kao napr. insekti.
 
:hahaha:

Pogledaj moj odgovor Dragoljubu pre nego što nastaviš da me zasmejavaš.
http://forum.krstarica.com/showthread.php/770519-ubistvo?p=33210179&viewfull=1#post33210179
Odgovorio ti je Dokta umesto mene...Iskazao si fanatizam ateiste koji je vernički fanatićan i s takvim odgovorima crkvari
argumentuju činjenicu da su zadrti ateisti takođe vernici!
Nisi ti manje vernik od Docte...Ksenofobija karakteriše i jedno i drugo opredelenje...

No,ja sam ubeđen da niste u realu baš tako na krajnostima-više je to poza...:mrgreen:
 
Omasila si ovdje. Zivotinje su mnogo inteligentnije nego sto se mislilo. Ribe su sigurno inteligentne. :lol: A imam utisak da su inteligentne i nize vrste kao napr. insekti.

Inteligenciju imaju i molekuli...Recimo.Voda pamti prisustvo metala...Poznata je "srebrna voda" ,voda u kojoj je duže
držano srebro itd...
(Tako da nismo mi najgluplji:mrgreen:)
 
ne, odgovorio sam tebi. ti si takođe vernik, ali od one talibanske vrste
Neobavešten si,ali to je inače u maniru cvrke koju ti držiš za jedinu na pravom putu...
Agnosticizam nema veze ni s jednom grupacijom ljudi...Mi čak i nemamo cvrke ili neke hramove,sveštenike i
slične primitivizme...I razlikuje se od čoveka do čoveka,ne samo po detaljima,već i po pristupu,a i čak po suštini...
Sloboda verovanja je na prvom mestu!Filozofija samo doprinosi agnosticizmu,baš kao i nauke.
Nekom doprinose,a nekima odnose...:manikir:
 
Neobavešten si,ali to je inače u maniru cvrke koju ti držiš za jedinu na pravom putu...
Agnosticizam nema veze ni s jednom grupacijom ljudi...Mi čak i nemamo cvrke ili neke hramove,sveštenike i
slične primitivizme...I razlikuje se od čoveka do čoveka,ne samo po detaljima,već i po pristupu,a i čak po suštini...
Sloboda verovanja je na prvom mestu!Filozofija samo doprinosi agnosticizmu,baš kao i nauke.
Nekom doprinose,a nekima odnose...:manikir:



drugim rečima gomila slepaca koji se sudaraju glavama :lol:
 
jel može neko da mi objasni zašto je loše/pogrešno, iz ateističke perspektive bez subjektivnih momenata tipa 'pa jel bi ti voleo neko tebe da ubije', znači strogo objektivno

rekla ti je red na pocetku - nije prakticno
objasnio je i neko koje potegao termin - genocid
a ovo s lavovima...moze i tako;
zenke lavova ulaze u estrus kad nemaju mladunce
muzjak koji je upravo preuzeo copor zeli inicirati parenje
kako bi dobio priliku da napravi sto vise potomaka
to je najednostavnije postici tako sto se kotarishes tudjih tj postojecih mladunaca
medjutim, lavovi imaju brojnija legla od ljudi i znatno krace djetinjstvo...kao i rok trajanja

covjek ima jedno od najduzih djetinjstava
to je,kao i asistirani porodjaj, danak nasim velikim glavama
koje su, kao sto vidimo iz prilozenog, ponegdje ipak samo ukras ili stalak
za sve rjedju frizuru

nije prakticno ici okolo i ubijati druge ljude bez zadrske, dakle, iz nekoliko razloga:

prvo, ako si dovoljno efikasan istrijebices vlastitu vrstu prilicno brzo
jer ubijati, tehnicki, mozes brze nego uzgajati nove jedinke

drugo, covjek mozda nije dobio fizicku snagu pomenutog lava, al je dobio tu veliku glavu
i sposobnost da razmislja...da, neki je koriste
kao i sve zivotinje koje zive u coporima, pa i lavovi, jedinke se pred ozbiljnim prijetnjama
najcesce brzo udruze i otklone prijetnju
tako recimo lavice nerijetko svrgnu jednog muzjaka i postave drugog...
a ljudi khm...sklone pomahnitale homicidalne diktatore u momentu kad shvate da im ipak donose vise stete nego koristi
recimo tamaneci i pripadnike vlasitite zajednice, a ne samo kojekakve dushmane...

trece, sto je pripadnika zajednice manje to je ona laksi plijen za druge zajednice
i manje su jos sanse za opstanak

u svakom coporu ili krdu, nebitno, haos je znak ozbiljne krize - prevelik broj jedinki, premala teritorija, nedostatak hrane...
onda se obicno broj ekscesa te vrste tipa nasilja, ubistava, seksualnih devijacija i slicno poveca....i tako ostane dok se ravnoteza opet ne uspostavi
(nadji na netu ima lijepo objasnjeno na primjerima s majmunima u zoo vrtovima)
to se moze desiti na nekoliko nacina - migracijom, smanjenjem broja jedinki na odrziv, ali moze i tako sto se pojedini clanovi zajednice jednostavno izopste
ili ubiju stetocinu...kao sto to recimo rade ljudi i neke druge zivuljke
 
Mislim da tema može i da se zaključa-na primitivan način o primitivnim porivima je i inače...
Samo može da izazove trvenja,a nešto mudro i vredno da nauči-nema govora.Govor mržnje
nije primeren Krsti,a posebno filozofiji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top