UBIO TROJICU JER SU MU MALTRETIRALI BRATA Mladi pomorac u Splitu izrešetao motocikliste sa DEBELIM DOSIJEIMA

Kakve sad cigarete, nije duhan psihoaktivna supstanca.
Pa nema veze sto nisu psihoaktivne, ali kod nekih ljudi mogu stvoriti vrlo snaznu ovisnost.
Moja mater cijeli zivot vodi rat s tim smradom, ostavlja ih, ali im se opet vraca.
Moj tetak je imao faze da se nocima preznojavao nakon sto ih je ostavio.
S druge strane, nema psihoaktivnije droge na svijetu od psihodelika, koji te na visokim dozama stvarno odvede u neki drugi svijet, a do sada nije zabiljezen nijedan slucaj ovisnosti ikada.
Ja sam ga zadnji put uzeo prije vise od dvije godine (jako visoku dozu), mislim ga uzeti opet, ali kad osjetim da mi je opet vrijeme.
Za sada to jos ne osjecam.
Mislim da je intenzitet ovisnosti kod pravog pusaca podjednak intenzitetu heroinske ovisnosti, uz razliku da su cigarete milijun puta manje razorne po zdravlje, ali osjecaj potrebe za cigaretom kod pravog pusaca kada nema cigaretu u blizini, vrlo je slican osjecaju potrebe za heroinom.
 
Pa nema veze sto nisu psihoaktivne, ali kod nekih ljudi mogu stvoriti vrlo snaznu ovisnost.
Moja mater cijeli zivot vodi rat s tim smradom, ostavlja ih, ali im se opet vraca.
Moj tetak je imao faze da se nocima preznojavao nakon sto ih je ostavio.
S druge strane, nema psihoaktivnije droge na svijetu od psihodelika, koji te na visokim dozama stvarno odvede u neki drugi svijet, a do sada nije zabiljezen nijedan slucaj ovisnosti ikada.
Ja sam ga zadnji put uzeo prije vise od dvije godine (jako visoku dozu), mislim ga uzeti opet, ali kad osjetim da mi je opet vrijeme.
Za sada to jos ne osjecam.
Mislim da je intenzitet ovisnosti kod pravog pusaca podjednak intenzitetu heroinske ovisnosti, uz razliku da su cigarete milijun puta manje razorne po zdravlje, ali osjecaj potrebe za cigaretom kod pravog pusaca kada nema cigaretu u blizini, vrlo je slican osjecaju potrebe za heroinom.

Mogu i kladionice izazvati kockarsku ovisnost, i ne samo da mogu nego i stvaraju teške ovisnike koji potroše sve što imaju i nemaju, zaduže se kod zelenaša, pa ih zelenaši na kraju razaraju, često sa cijelom porodicom koja prodaje sve što ima da izvuče kockarskog ovisnika. Oni što se drogiraju drpe stvar iz kuće pa prodaju, oni što im neko kocka ostanu bez krova nad glavom.
Ima priča kad su rekli begu da mu jedan sin pije po kafanama, drugi ganja žene , a treći kocka. Za prvo dvoje beg reko - ne može na to begluk potrošit, a za treći/trećeg reko - Davi.
Od svih ovisnosti najgora je kocka, psihoaktivno dejstvo i bez medijatora.

Tako da su bezvezna lupetanja oko duhana, naši stari su vijekovima pušili . A sad ova lopovija udarila poreze i prireze i akcize na duhan,
oguliše kožu s leđa pušačima , da se ne bi žalili ubacili ne priču o štetnosti duhana nego digli hampu, bi reko brinu se o zdravlju a ne kako će ogulit pušače.
Sad, često duhan smeta, a nekad i pomogne.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam o svom ocu, koji na dusi ima vise i nego dovoljno utega... ali to ne vidi...

Priznajem... krenem u njegovom prisustvu pripremati drogu, iako mi ponekad ne pada na pamet konzumirati je, mozda cu je uzeti tek za tri-cetri dana, najvjerojatnije cu taj sasuseni joint na kraju baciti zato sto plivam u vutri, pojma nemam, mozda cu se tek nadroksati za mjesec dana, ali to cinim samo da vidim njegovu uznemirenu facu... da ga vidim kako uznemireno bjezi i odvrce pogled od pisljivog jointa.
 
evo izjave narkomana...znaci mali smrda pokusava sa sebe da skine krivicu, navodno nije zbog njega taj filip ubio trojcu dilera, nego je navodno filip imao problema sa dilerima, iako filip nije narkoman.

toliko o bratu zbog kog je prokockao svoj zivot.

Stanislav Zavadlav kaže da to što se piše nije tačno. Tvrdi da je njegov brat imao problema s Marinom Bobanom i Juricom Torlakom i da su oni iznuđivali novac od njega i da je postojao sukob među njima, ali da on sam nije znao sve detalje.

https://www.novosti.rs/vesti/planet...i-ispricao-detalje-iz-Doma-za-nezbrinutu-decu
 
Mogu i kladionice izazvati kockarsku ovisnost, i ne samo da mogu nego i stvaraju teške ovisnike koji potroše sve što imaju i nemaju, zaduže se kod zelenaša, pa ih zelenaši na kraju razaraju, često sa cijelom porodicom koja prodaje sve što ima da izvuče kockarskog ovisnika. Oni što se drogiraju drpe stvar iz kuće pa prodaju, oni što im neko kocka ostanu bez krova nad glavom.
Ima priča kad su rekli begu da mu jedan sin pije po kafanama, drugi ganja žene , a treći kocka. Za prvo dvoje beg reko - ne može na to begluk potrošit, a za treći/trećeg reko - Davi.
Od svih ovisnosti najgora je kocka, psihoaktivno dejstvo i bez medijatora.

Tako da su bezvezna lupetanja oko duhana, naši stari su vijekovima pušili . A sad ova lopovija udarila poreze i prireze i akcize na duhan,
oguliše kožu s leđa pušačima , da se ne bi žalili ubacili ne priču o štetnosti duhana nego digli hampu, bi reko brinu se o zdravlju a ne kako će ogulit pušače.
Sad, često duhan smeta, a nekad i pomogne.
Ko ima mnogo para moze biti narkoman a da ne propadne finansijski.Sve i da se ceo zivot svaki dan bode.A kockar moze da ostane bez icega iako je milijarder.Bilo je slucajeva.
 
Ko ima mnogo para moze biti narkoman a da ne propadne finansijski.Sve i da se ceo zivot svaki dan bode.A kockar moze da ostane bez icega iako je milijarder.Bilo je slucajeva.
Zato što kockar kocka do kraja, kad ima 5 želi 50, kad ima 50 želi 500, kad ima 500 želi 5000, itd. , ne radi kočnica, ne može se zaustaviti dok ne izgubi sve.
 
U vezi djeteta...to roditelj sazna zadnji.
Dakle, treba otvoriti cetvere oci kada su klinci u pitanju!
Dobar roditelj se, u pravilu, nikada ne nadje u situaciji da ubija!
U pravilu, kazem.


Treba se naci u takvoj situaciji da bi se moglo proceniti sto bi covek napravio.
Ja se nadam da se necu naci jer znam sto bi napravio.
 
Treba se naci u takvoj situaciji da bi se moglo proceniti sto bi covek napravio.
Ja se nadam da se necu naci jer znam sto bi napravio.
Ne znas dok se ne nadjes, ne dao Bog, u takvoj situaciji!
Zato treba djelovati preventivno..svaku slicnu mogucnost zakonom ograniciti, poduzeti mjere, ograditi djecja igralista, postaviti cuvare koji brinu o djeci u slobodnom vremenu, posjecivati stare komsije da se vidi zive li i treba li im hljeba i mleka iz trgovine...jednostavno, biti covjek...sto na internetu necemo naci.
Kapitlizam nas je otudjio...ali smo, valjda, jos uvijek sinovi, kceri, roditelji, komsije...ljudi?
 

Back
Top