У Ватикану откривен тајни документ који потврђује: Папа је знао за холокауст

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Banovan
Poruka
34.895

У Ватикану откривен тајни документ који потврђује: Папа је знао за холокауст​


677z381_Pius-XI-by-Michael-Pitcairn-1951-vikipedija-papa-pije.jpg


Један пожутели лист папира од 14. децембра 1942. године, густо исписан на писаћој машини, недавно је пронађен у Ватиканском апостолском архиву. Он даје одговор на питање о коме се деценијама расправљало: Шта је папа Пије XII знао о злочинима нацистичке Немачке и зашто се томе није успротивио?
https://www.politika.rs/scc/clanak/...ment-koji-potvrduje-Papa-je-znao-za-holokaust

Znaci da je Papa rekao Hitleru nemoj da sprovodis zlocine, Hitler bi rekao - evo sada prestajem zato sto ti kazes ? Ili ko zna sta bi bilo sa papom, posto se zna da je Hitler bio jedna vrlo ''tolerantna osoba'' koje je uvazavao tudje kritike ne svoj racun ?
:think:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Како се иначе откривају тајни документи у Ватикану?

Да ли су доступни истраживачима па истраживачи преврћу архиве? Ако је тако, он није тајни документ, него свима доступан, а сад што га нико није нашао или није наишао на њега или наишао па му није био битан, то је друга прича. Није тајни ако је уредно доступан истраживачима.

А ако је тајни документ, онда је скривен, а ја не верујем да Ватикан не уме да скрива документа, па ми није јасно како је откривен тајни документ у ВАтикану, ако је тај документ тајни?
 
Zar se jos uvek ne zna da je drugi svetski rat orkestriran unapred kao i holokaust?

Ко је и како оркестрирао други светски рат?

Ватикан или Јевреји?

Како су успели тако прецизно да оркестрирају један тако велики и трагичан историјски догађај?
 
Ко је и како оркестрирао други светски рат?

Ватикан или Јевреји?

Како су успели тако прецизно да оркестрирају један тако велики и трагичан историјски догађај?
Odgovor je iole kompleksan da bi se on napisao u jednom postu. To su strane i strane teksta za pročitati, a ne par rečenica.
 
Ко је и како оркестрирао други светски рат?

Ватикан или Јевреји?

Како су успели тако прецизно да оркестрирају један тако велики и трагичан историјски догађај?
Мислим да није оркестриран у смислу 'е сад ће да почне' већ је последица тога што 1. светски рат није завршен, већ је потписано примирје. Ми често заборљавамо то, иако нам је свима позната та чињеница. Сваки рат се завршава, али буквално завршава, тако што једна страна уђе у престоницу противника
 

Back
Top