U Stambolu,na Bosforu :)

limunada

Buduća legenda
Poruka
32.322
Čini mi se da nije bila tema, a pošto mi je to bilo jedno od najzanimljivijih putovanja, i poslednje "predkoronsko",postaviću mali foto album.:)
Inače.Istanbul je jako zanimljiv,orjentalni i mističan grad...nije čudo što je Agata Kristi tamo imala inspiraciju.
20190928_124926.jpg
 
ja sam išla sa dobročinstvom, što će reći poseta raznim pravoslavnim a i ostalim znamenitostima kojih je istanbul pun
dosta je bio intenzivan program, vodič je bio baš obrazovan, da l se beše zove dragan
lepo je što je istanbul nekako otvoren geografski, i bgd ima tu osobinu zbog ušća, a istanbul je na moru... ok ima još gradova na moru :P
 
ja sam išla sa dobročinstvom, što će reći poseta raznim pravoslavnim a i ostalim znamenitostima kojih je istanbul pun
dosta je bio intenzivan program, vodič je bio baš obrazovan, da l se beše zove dragan
lepo je što je istanbul nekako otvoren geografski, i bgd ima tu osobinu zbog ušća, a istanbul je na moru... ok ima još gradova na moru :P
Mi nismi imali u planu i programu obilazak Patrijarsije,pa smo probali samostalno da odemo.Medjutim,taksista nas je ostavio ispred jedne grcke crkve,da li nije razumio gdje hocemo,ne znam...uglavnom ne vidjesmo.Poslije nije bilo vremena.
Ta crkva je ova:
20190929_164852.jpg
 
e da...sta vredi tamo kupovati?
Sve. :)
Salim se,ali tamo zaista nema sta nema.Nismo bili dugo,pa nisam imala vremena za soping...ali ljudi su uglavnom kupovali kozne jakne i bunde.Iste takve su kod nas tri,cetiri puta skuplje.Uglavnom,mora se znati gdje se kupuje,jer glavna pijaca u koju turisti uglavnom idu, Kapali carsija, nije bas jeftina.
 

Back
Top