U Srbiji FRAPANTNO veći broj umrlih od rođenih

Secam se 90tih kada je poceo egzodus. Bili smo mlad bracni par i zena podnese papire za Kanadu, Podnese pre toga i njena sestra i zet i jedno 10tak nasih prijatelja, Jedini se ja napravim pametan i kazem necu da idem ,imam stan ,imam kucu ,imam posao imam prijatelje,roditelje. Svi ovi odose u tu Kanadu ,nekako svi ili u Vankuver ili u Toronto. Interesantno je da su nasi Hrvati odlazili u Australiju. Secam se muke da se pokaze 5000DM tako nesto, Jednom drugaru je novac pozajmio jedan glumac koga sam gledao sada u Svindlerima i to Srbin dao novac Hrvatu. Kako su se snasli .pa kako ko nasa familija bili gologuzija ostali gologuzija i u Kanadi. ALi bogami neki bas su se dobro situirali .Jedna nasa drugarica ima privatnu skolicu pretskolsku i dolazi svako leto . Secam se kada mi je zena rekla da je sluzbenica u Kanadskoj ambasadi pitala ,sta ste do sad cekali? Da jos nesto od njih deset porodica samo dve su opstale u braku ,jedni od ta dva para su nasi rodjaci.

Ауууууу.. а у Канаду има и метро направљен и станови и све иста цена као у Србији .. па шта је проблем ?

У србији није било и нема путева нема инфраструктуре .... па млади немају времена 300 годиан да граде .......

Каоко то да у Канади .. не ради .. Џаба здравство ..... Садће тебе ЦОНСИЛЕРИ да напели што Канађу и то крањевину опањкаваш

Па ми овде у Канаду смо гледали као на запад .. а оно испаде југ ?!
 
Реално те твоје комшије у... где год да си... ни на један могући начин не интересују твоји преци, твоја нација, и твоја вера.

Мада је наравно ласкаво мислити да су похлепни на све те вечне вредности.
Pa tu jesi u pravu, nikoga nista ne interesuje vec se samo radi :). Utopis se u masu bez korena bez icega, nadajuci se da ce neke druge generacije stvoriti novu kulturu. Nekih posebnih vrednosti nema, od cega se zaradjuje to moze da prodje. Ljudi na antidepresivima, svake godine ti dolazi 1% ljudi iz totalno drugih kultura, razliciti se grupisu, drugog komsiju i ne upoznas itd itd. Hriscanstvo i sve ono sto se smatra normalno je konstantno izlozeno napadu. Sve se svede na rad i karijeru, za sada iako zivotni standard konstantno pada. Meni smeta da se moja djeca odreknu nekih vrednosti sto su za mene vrednije od para. Ove sto su izbjegli ajde mogu i razumeti sto su otisli ali ne znam sto vecina ne zeli da se vraca. Za ljudi koji su rodjeni i imaju srecu da jos zive u svojim krajevima Sa bliskim ljudima, sve to odbaciti za vise para hmmm. Mnogo ljudi ce se pokajati ali svako ima pravo da radi sta zeli.

Opet, ako sebe mozes da vidis da nisi Srbin i da ti se djeca odreci svega onoga za sta su ti preci polagali zivote onda samo napred :)
 
Poslednja izmena:
Ауууууу.. а у Канаду има и метро направљен и станови и све иста цена као у Србији .. па шта је проблем ?

У србији није било и нема путева нема инфраструктуре .... па млади немају времена 300 годиан да граде .......

Каоко то да у Канади .. не ради .. Џаба здравство ..... Садће тебе ЦОНСИЛЕРИ да напели што Канађу и то крањевину опањкаваш

Па ми овде у Канаду смо гледали као на запад .. а оно испаде југ ?!
Pitaj drugare kako ce im djeca kupiti kucu u Vankuveru :). Sve je divno, dok se ne zagrebe 😂😂😂
 
Pa tu jesi u pravu, nikoga nista ne interesuje vec se samo radi :). Utopis se u masu bez korena bez icega, nadajuci se da ce neke druge generacije stvoriti novu kulturu. Nekih posebnih vrednosti nema, od cega se zaradjuje to moze da prodje. Ljudi na antidepresivima, svake godine ti dolazi 1% ljudi iz totalno drugih kultura, razliciti se grupisu, drugog komsiju i ne upoznas itd itd. Hriscanstvo i sve ono sto se smatra normalno je konstantno izlozeno napadu. Sve se svede na rad i karijeru, za sada iako zivotni standard konstantno pada. Meni smeta da se moja djeca odreknu nekih vrednosti sto su za mene vrednije od para. Ove sto su izbjegli ajde mogu i razumeti sto su otisli ali ne znam sto vecina ne zeli da se vraca. Za ljudi koji su rodjeni i imaju srecu da jos zive u svojim krajevima Sa bliskim ljudima, sve to odbaciti za vise para hmmm. Mnogo ljudi ce se pokajati ali svako ima pravo da radi sta zeli.

Opet, ako sebe mozes da vidis da nisi Srbin i da ti se djeca odreci svega onoga za sta su ti preci polagali zivote onda samo napred :)

Па да, али то реално није твоја одлука. Ти можеш да им понудиш твоју културу, језик, шта већ, али на њима ће бити да одлуче да ли им се то свиђа и да ли им је то довољно. Одлучиће онако како се њима свиди.

Јер живот се убрзава. Они чији су очеви вековима живели у стазису у неким брдима, двапут у животу отишавши даље од суседног села или месне паланке, сад такође иду, одлазе, траже друго или више. Иду и не враћају се, и никада се неће нико њихов вратити.

И због тога не вреди плакати.
 
Па да, али то реално није твоја одлука. Ти можеш да им понудиш твоју културу, језик, шта већ, али на њима ће бити да одлуче да ли им се то свиђа и да ли им је то довољно. Одлучиће онако како се њима свиди.

Јер живот се убрзава. Они чији су очеви вековима живели у стазису у неким брдима, двапут у животу отишавши даље од суседног села или месне паланке, сад такође иду, одлазе, траже друго или више. Иду и не враћају се, и никада се неће нико њихов вратити.

И због тога не вреди плакати.
Pa normalno, ali na kraju dana ti mozes da uradis ono sto je u tvojoj moci. Uputis djete kako mislis da je najbolje ali ce biti do njega da to sledi ili odbaci. Tvoja savest je cista :)
 
Tvoja savest je cista :)

То су, да тако кажемо, празне тлапње.

Твој живот данас би био сасвим непрепознатљив неком твој претку пре сто година. Оном пре триста година би ти био нешто ближи од ванземаљца.

И знаш шта? То није проблем.
 
Te prica prodavaj nekome drugome, glavni odlazak za 99% ljudi su pare. Iste probleme imas i na zapadu, medjutim za vecinu ljudi ti problemi “nisu problemi” zbog toga sto ce imati vise para. Ako te zabole za ono sto si, ako si spreman odreci se svoje vjere/nacije/predaka i prihvatiti sve strano onda ce ti biti super, ako nisi nikada neces biti srecan pa makar zaradjivao milione. Malo zvuci bezobrazno ali je istina. Da ne ulazim u dublje probleme zivota na zapadu.

Nisam ja, mačak, ođe prodavac. Kontaš? Ja vidim šta se oko mene dešava, pa prema tome gradim mišljenje. Ako ti se to ne sviđa, izvoli zaobiđi me.
Svako gradi svoju sreću, nije moje da sudim o tuđim odlukama koje me se ne tiču, a nije, bogami, ni tvoje.

I da, zvučiš bezobrazno, ne zato što imaš mišljenje, nego zato što si sebi dao za pravo da ti ocenjuješ i sudiš o motivima drugih ljudi.

Još nešto, da upotrebim tvoj rečnik, tu priču o vjeri/naciji/precima prodavaj nekom drugom.

Čim mi neko u priči koja se tiče svakodnevnog života potegne vjeru/naciju/pretke, ja pogledam gde mi je novčanik.
 
Више умрлих од рођених више година уназад, хиљаде грађана напушта земљу, само у бирачком списку све више људи ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



U Srbiji je u prvih 10 meseci ove godine negativni demografski priraštaj bio oko 40.000 ljudi – rođeno je 53.082 bebe, 585 više u odnosu na isti period prošle godine, a umrlo je oko 93.000, 470 više, pokazali su danas predstavljeni podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).

U prošloj godini negativni prirodni priraštaj bio je 37.680, rođeno je 63.975, a umrlo 101.655, dok je u 2017. taj negativni odnos bio 38.828.

U periodu od 2005-2018. godine prosečan godišnji negativni priraštaj bio je 35.433, a najniži je bio 2006. – 31.887.

Na konferenciji za novinare RZS u materijalima nije bio dat broj umrlih u prvih 10 meseci ove godine, nego samo podatak koliko ih je više umrlo u odnosu na isti period prošle godinhje, ali je broj rođenih preciziran – 53.082.

Tek posle nekoliko insistiranja novinara data je cifra od oko 93.000 umrliih, što pokazuje razliku od 40.000 manje rođenih od umrlih.

https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

Posledica dolaska bandita 2000-te od kada počinje pad nataliteta
1991. 7.822.915 +1,2%
2002. 7.498.001 −4,2%
2011. 7.253.862 −3,3%
2015. 7.132.862 −1,7%
2016. 7.041.599 −1,3%

"mračnih 90-ih" smo bar imali održavanje priraštaja
Kod Vučića (SNS) pad se smiruje

Pa ništa, Pobednici Tranzicije uskoro neće imati koga da zajebavaju za nazovi platu :kafa:

Ubice srpskog naroda, seme vam se zatrlo prokleto
Iebali vas neoliberalni kursevi kod Homena
Napraviste Novi Jasenovac bez Hrvata

demokratska-stranka-lopovska-banda.gif


Jel Vesela Udovica napustila Tolstojevu 35?
Donela iz Valjeva kapital?
 
Posledica dolaska bandita 2000-te od kada počinje pad nataliteta
1991. 7.822.915 +1,2%
2002. 7.498.001 −4,2%
2011. 7.253.862 −3,3%
2015. 7.132.862 −1,7%
2016. 7.041.599 −1,3%

"mračnih 90-ih" smo bar imali održavanje priraštaja
Kod Vučića (SNS) pad se smiruje

Pa ništa, Pobednici Tranzicije uskoro neće imati koga da zajebavaju za nazovi platu :kafa:

Ubice srpskog naroda, seme vam se zatrlo prokleto
Iebali vas neoliberalni kursevi kod Homena
Napraviste Novi Jasenovac bez Hrvata

demokratska-stranka-lopovska-banda.gif


Jel Vesela Udovica napustila Tolstojevu 35?
Donela iz Valjeva kapital?
Gresis. Nije to prava slika. Ako pogledas imas u tom periodu veci % umrlih nego danas. To su oni starci sto ih je Seseljeva i Miloseviceva politika dovukla u Srbiju oz Krajine. U to vreme su umirali ovde u Srbiji. To su oni sto su 90tih imali 60godina. Oni nisu ni bili rodjeni u Srbiji,ovde su sahranjeni. Znaci nije to Vucic sada popravio vec je to prirodni proces koji je ubrzan kod tih napacenih ljudi. Pojela ih i borba za egzistenciju.
 
То су, да тако кажемо, празне тлапње.

Твој живот данас би био сасвим непрепознатљив неком твој претку пре сто година. Оном пре триста година би ти био нешто ближи од ванземаљца.

И знаш шта? То није проблем.

Ovako komunicira samo jedini izdanak nezavidne familije
Jedini koji obuo cipele i nešto nalik gradskoj odeći, kao putuje al o tudjem trošku a ostalo - na crtu
Čestitam na uspehu!
 
Gresis. Nije to prava slika. Ako pogledas imas u tom periodu veci % umrlih nego danas. To su oni starci sto ih je Seseljeva i Miloseviceva politika dovukla u Srbiju oz Krajine. U to vreme su umirali ovde u Srbiji. To su oni sto su 90tih imali 60godina. Oni nisu ni bili rodjeni u Srbiji,ovde su sahranjeni. Znaci nije to Vucic sada popravio vec je to prirodni proces koji je ubrzan kod tih napacenih ljudi. Pojela ih i borba za egzistenciju.

Da, sa probnim radom kod Homenovih privrednika demokrata ćeš zasnivaš porodicu, čim prodje probno - nezadovoljni tvojim učinkom.
Dovlačili su se iz istih krajeva i kod Tita pa su se ipak iebavali....

Znaš li koliko ima magaraca od 35+ godina koji pic.ke nisu omirisali?
U SFRJ periodu bi te tretirali kao bolesnu osobu ako do 25-te ne zasnuješ bračnu zajednicu.
Vojnirok se podrazumevalo da siodslužio sa 18-19 godina,da istreseš besne gliste po livadi...
 
Pitaj drugare kako ce im djeca kupiti kucu u Vankuveru :). Sve je divno, dok se ne zagrebe 😂😂😂

Па ... за Попа Ђијижа за навек Козарчанке и Козарчани остати сиротиља која није имала плаити 'талијанима за орућје ...

остаће ,.. за попу мавека неко 300 КМ далеко од огњишта ....

Тако да то што су огњишта зашаена по СФРЈ '91-'99 утрок треба тражити '41-'45 те

Била је добра западна сиса док се пљувало по СФРЈ ....али сиса је изгледа пресхла ..

Ево нема нам БГ5 од Брегзита .. нема тужих пара више да прдецкуљи по форуму ....
 
Nisam ja, mačak, ođe prodavac. Kontaš? Ja vidim šta se oko mene dešava, pa prema tome gradim mišljenje. Ako ti se to ne sviđa, izvoli zaobiđi me.
Svako gradi svoju sreću, nije moje da sudim o tuđim odlukama koje me se ne tiču, a nije, bogami, ni tvoje.

I da, zvučiš bezobrazno, ne zato što imaš mišljenje, nego zato što si sebi dao za pravo da ti ocenjuješ i sudiš o motivima drugih ljudi.

Još nešto, da upotrebim tvoj rečnik, tu priču o vjeri/naciji/precima prodavaj nekom drugom.

Čim mi neko u priči koja se tiče svakodnevnog života potegne vjeru/naciju/pretke, ja pogledam gde mi je novčanik.
Pa vidi se da si pogresno vaspitan ali nisi jedini puna ih je drzava :) ...
 
Па ... за Попа Ђијижа за навек Козарчанке и Козарчани остати сиротиља која није имала плаити 'талијанима за орућје ...

остаће ,.. за попу мавека неко 300 КМ далеко од огњишта ....

Тако да то што су огњишта зашаена по СФРЈ '91-'99 утрок треба тражити '41-'45 те

Била је добра западна сиса док се пљувало по СФРЈ ....али сиса је изгледа пресхла ..

Ево нема нам БГ5 од Брегзита .. нема тужих пара више да прдецкуљи по форуму ....
Auuu ja samo pricam seljacki srpski, pa ovo ne mogu da razumem. :)
 
Globanska kultura pobeđuje inferiorne (SRJ, SSSR)
Која си ти сељанка.Не каже се "глобанска", него глобалистичка или глобална.

Уколико је та "глобанска" култура супериорна, зашто њени припадници изумиру и доживљавају демографски суноврат?Супериорна култура би увећавала народе који су пали под њен преовлађујући утицај.

Можда и даље очекујеш да ће вас размножавати микро-чипови и роботи?

Ах, заборавио сам, није битан квантитет него квалитет.Општепознато је да су "глобанска" старачка друштва врло квалитетна, јер где ћеш већег квалитета него да ти се 50% популације креће са ходалицама за одрасле и врши малу нужду преко катетера.
 

Back
Top