Quantcast

U Srbiji FRAPANTNO veći broj umrlih od rođenih

Tenkre

Elita
Poruka
22.746
Има једна занимљива ствар у односу наталитета и религије.Од када су се Срби вратили вери и од када имамо попове на сваком ћошку, наталитет је драстично опао.До 1990 године fertility rate је био мало изнад 2 детета, а сада је око 1.5 детета.
Šta ćemo sa činjenicom da je natalitet opao i u evropskim zemljama koji se nikada nisu odricali svoje religije?To mi zvuči kao ona priča o spavanju na klupi u Jugoslaviji,kao dokaz javnog reda, mira i bezbednosti u zemlji.No,ko se malo više intresovao je mogao da nađe podatak da se u Parizu nisu zaključavali automobili '70.-ih,te da se i tamo "moglo spavati na klupi" (iako nisu imali Tita),a da je danas tako nešto suludo i zamisliti u jednom Parizu

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
32.798
Има једна занимљива ствар у односу наталитета и религије.Од када су се Срби вратили вери и од када имамо попове на сваком ћошку, наталитет је драстично опао.До 1990 године fertility rate је био мало изнад 2 детета, а сада је око 1.5 детета.
Odakle tebi ideja da su se Srbi "vratili veri" ?
Razlika je samo sto su do 90te morali da budu clanovi jedne Partije, a danas moraju da budu clanovi raznih stranaka istih onih lopova iz Partije.
Dovoljno je da upalis TV ili uzmes neke novine i vidis da zamlacivanje Srba nikad nije prestalo, samo su u pitanju nove tehnike i teme.
Tu postoji cela lepeza problema, od ovog sto sam naveo, nezdravog zivota (cigarete, alkohol, droga) i prehrane, povecanje raznih kancerogenih bolesti, iseljavanje stanovnistva, losa ekonomija, tema "abortusi" u abnormalnom broju (sto bi trebalo da je greh kad smo vec kod povratka "srpstvu/hriscanstvu") itd.

Nisu popovi krivi sto politicari prave debilanu od drzave i sludjuju narod za laksu pljacku i bogacenje.

Poruka
7.615
За 30 година доћи ће до значајног прилива становништва. Већина оних који сада одлазе на рад у странство, када догура до пензије вратиће се овде. И донеће доста лове. За 20 година враћаће се они који су отишли деценију раније. Сада се враћају они који су отишли пре 30 година, али тад је исељавање било мање.
Moram.da te razočaram.

Iz Bosne su otišli mnogi u ratu i sad su prispjeli u penziju.

Ni puškom ih nećeš vratiti nazad!

Stanovništvo će se zamijeniti doći će neki drugi ljudi.

Droid

Buduća legenda
Poruka
33.634
To je odlicno ako ima vise umrlih. Ja bih voleo da ovi 65+ umiru sedam puta brze. Voleo bih da ih umre milion. Nebitno je sto cemo imati 5.9 miliona stanovnika ali bar nece biti starci koji mahom nista nisu radili ceo zivot a sada traze i penzije. Penzije treba dati ljudima koji su radili u liberalnom kapitalizmu.

AleksaJ

Poznat
Poruka
8.701
To je odlicno ako ima vise umrlih. Ja bih voleo da ovi 65+ umiru sedam puta brze. Voleo bih da ih umre milion. Nebitno je sto cemo imati 5.9 miliona stanovnika ali bar nece biti starci koji mahom nista nisu radili ceo zivot a sada traze i penzije. Penzije treba dati ljudima koji su radili u liberalnom kapitalizmu.
Пензије социјално здравство школство .. све треба укинути .... Бацање пара .....

AleksaJ

Poznat
Poruka
8.701
Све изнад 55+ треба протерати из Србије.. тако је јефтиније

Нека буду клошарке и клошари другима на терет а не младој клеро либеро ројало Србској држави Срба

Poruka
7.615
Neće da se vrate u bosanski raj?

Čudo... :per:
Ja pričam iskreno, onako kako jeste.

Lično poznajem više porodica koje su se u zadnjim godinama iselile i svi su imali sve riješeno što se tiče finansija, ali ovaj naš javašluk i mentalitet je ono što tjera vrijedne i pametne ljude.

A ti penzioneri su sve stariji i bolesniji, Švabo ih penzionira onda kad nisu nizašta, i kako će se on liječiti u nekoj pripizdini?

pivosok

Elita
Poruka
20.720
izvor je naravno imaginaran. Posto je vec 60tih pao na ispod dva deteta po majci.

Poruka
23.064
Ja pričam iskreno, onako kako jeste.

Lično poznajem više porodica koje su se u zadnjim godinama iselile i svi su imali sve riješeno što se tiče finansija, ali ovaj naš javašluk i mentalitet je ono što tjera vrijedne i pametne ljude.

A ti penzioneri su sve stariji i bolesniji, Švabo ih penzionira onda kad nisu nizašta, i kako će se on liječiti u nekoj pripizdini?
Неће више бити пензије. Има да се ради до смрти. Ко неће да ради добија неку основну социјалну помоћ, и наравно, са годинама могућност да смањи број радних сати без већег финансијског губитка, наравно да не може са 70 и 40 да се понуди исто прегалништво, али генерално, неку врсту посла ћеш морати да обављаш док те више не буде.

Како се пензионисати? Направити троје успешне деце, али баш успешне, која ће те помагати са пар стотина евра месечно (појединачно), па са социјалном помоћи изађеш на 1000ак, што је довољно за пристојан живот,

ИЛИ

уложити у некретнине, па живети од ренти,

ИЛИ

уложити у акције, али добре акције

ИЛИ

купити добар удео у неком добром старт апу па живети од дивиденди.

Дакле поента, мораш да инвестираш у успешну децу, добар старт ап, добре некретнине или скупе и стабилне акције

или да ринташ до 78.

Poruka
7.615
Неће више бити пензије. Има да се ради до смрти. Ко неће да ради добија неку основну социјалну помоћ, и наравно, са годинама могућност да смањи број радних сати без већег финансијског губитка, наравно да не може са 70 и 40 да се понуди исто прегалништво, али генерално, неку врсту посла ћеш морати да обављаш док те више не буде.

Како се пензионисати? Направити троје успешне деце, али баш успешне, која ће те помагати са пар стотина евра месечно (појединачно), па са социјалном помоћи изађеш на 1000ак, што је довољно за пристојан живот,

ИЛИ

уложити у некретнине, па живети од ренти,

ИЛИ

уложити у акције, али добре акције

ИЛИ

купити добар удео у неком добром старт апу па живети од дивиденди.

Дакле поента, мораш да инвестираш у успешну децу, добар старт ап, добре некретнине или скупе и стабилне акције

или да ринташ до 78.
To što si ti pobrojao su stvari kako su se ljudi osiguravali kroz vijekove. Početkom 20. vijeka se krenulo na mrskom Zapadu sa boljim životom pa smo se i mi kroz geografsku blizinu okrznuli o te dobre stvari ali sad se opet vraćamo na ono kako su stvari tekle hiljadama godina.

Mene što se tiče i neka bude tako, jer dok sam ja radio i učio i sa ženom djecu odgajao i učio i sam se borio u mom životu da stvorimo nešto, neki temelj, 90% mojih jarana se zayebavalo i hodalo.

Zato i jeste pošteno da oni rade u sutonu života kad nisu htjeli u podne kao ja...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.