Quantcast

U Srbiji FRAPANTNO veći broj umrlih od rođenih

Poruka
7.615
То треба питати магове актуелне политике

Званична статистика каже следеће:
Избори за народне посланике 2007 год. бирачки списак броји 6.653.851 бирача
Избори за председника Србије 2017 год. бирачки списак броји 6.724.949 бирача

А у међувремену свих тих 10 година просек негативног прираста од 35.000 годишње

Математика достојна оних који су дипломе стицали по аутоматизму кад и партијске књижице
Whatever, ali u Čipuljiće ga ne primamo nazad!

zaluđenik

Ističe se
Poruka
2.487
Uvesti zabranu abortusa osim u slucajevima silovanja, incesta i zdravstvene opasnosti po porodilju ili dete.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/u...sto-se-zena-odluci-na-prekid-trudnoce/3r34h13

Evo ga podatak da su Srbi tesko mentalno oboleli.
Izgleda da je cifra oko 25.000 tačnija od 250.000, ali naše novine...
Slazem se sa onim sto si napisao, ali Srbi su velikim delom divljaci po ovom pitanju i abortus vide kao nacin kontracepcije.
Divljaci reaguju samo na zabranu.
Ima i drugih zemalja u svetu koje su siromasnije od Srbije pa imaju veliki natalitet, jer ne ubijaju bebe.
Ne vide samo Srbi abortus kao sredstvo kontracepcije. Ako si već u Kanadi, blizu si SAD gde je bila gomila tih protesta u kojima su se razne feministkinje uz pomoć nekih javnih ličnosti (Alisa Milano, Ejmi Šumer...) borile za pravo abortusa (zanimljivo je da je Šumer podržavala abortus, ali svoje dete nije ubila, rodila ga je).
Zabrana abortusa nije resenje, samo bolja edukacija da se smanji broj nepotrebnih abortusa.

Vise dece ce se radjati kada ljudi osete da mogu cuvati vise od troje dece, a to nece biti uskoro. :(
Finansijska situacija možda ima značaj u Srbiji, ali već je napisano da i tamo gde ima mnogo više para nema mnogo više dece.
Tačnije, gologuzija ima mnogo više dece od lovatora.
Tako je, samo Srbinu treba dva soma eura da bi imao decu, a vidimo na raznim primerima zapadnog sveta gde su primanja najveca da je natalitet u opadanju, za razliku od siromasnih gde je u porastu.
Samo su Srbi anomalija, fukara finansijski i mentalno sto za posledicu ima ovo o cemu pisemo.

Srbin ce pre da ubije bebu, nego da se odrekne radze i cigara.
Mislim o cemu mi pricamo, bebe su kao skupe.
Daj zahebi me te price, evo bas sam gore naveo taj podatak za natalitet u bogatim i siromasnim zemljama.
Slažem se.
Poksavaju medijskom kampanjom da povecaju broj dece. :lol:

Ima zena koje jednom godisnje idu na abortus. :( One dizu cifru, a ne "prosecna" Srpkinja.
Video sam jednu vest pre par meseci, jedna žena u SAD je za 6 (šest) godina imala 17 (sedamnaest) abortusa. (stavio sam brojke u zagradama da ne mislite da sam pogrešio u kucanju).
То треба питати магове актуелне политике

Званична статистика каже следеће:
Избори за народне посланике 2007 год. бирачки списак броји 6.653.851 бирача
Избори за председника Србије 2017 год. бирачки списак броји 6.724.949 бирача

А у међувремену свих тих 10 година просек негативног прираста од 35.000 годишње

Математика достојна оних који су дипломе стицали по аутоматизму кад и партијске књижице
Negativan priraštaj znači manje maloletnih građana... možda?

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
32.791
Izgleda da je cifra oko 25.000 tačnija od 250.000, ali naše novine...
Ne vide samo Srbi abortus kao sredstvo kontracepcije. Ako si već u Kanadi, blizu si SAD gde je bila gomila tih protesta u kojima su se razne feministkinje uz pomoć nekih javnih ličnosti (Alisa Milano, Ejmi Šumer...) borile za pravo abortusa (zanimljivo je da je Šumer podržavala abortus, ali svoje dete nije ubila, rodila ga je).
Finansijska situacija možda ima značaj u Srbiji, ali već je napisano da i tamo gde ima mnogo više para nema mnogo više dece.
Slažem se.
Video sam jednu vest pre par meseci, jedna žena u SAD je za 6 (šest) godina imala 17 (sedamnaest) abortusa. (stavio sam brojke u zagradama da ne mislite da sam pogrešio u kucanju).
Negativan priraštaj znači manje maloletnih građana... možda?
Bas me briga za Ejmi i Alisu. Feministkinje su samo jos jedan pokret koji sluzi u stalnoj deobi drustva zbog lakseg vladanja istim.

zaluđenik

Ističe se
Poruka
2.487
Bas me briga za Ejmi i Alisu. Feministkinje su samo jos jedan pokret koji sluzi u stalnoj deobi drustva zbog lakseg vladanja istim.
Slažem se. Pomenuo sam to zato što abortus nije srpski specijalitet. Pod geslom "moje telo, moj izbor" postao je sinonim za neodgovornost za svoje postupke. "Uvek mogu da imam nezaštićen seks, ako ostanem trudna, ubijem to i gotovo." Ako dobije neku od STD, naravno. krivi su muškarci...
Realno, mnogo je lakše umreti nego roditi se, ne znam kome to može da bude čudno.
Ima i toga :)

Saliva

Poznat
Poruka
9.490
Више умрлих од рођених више година уназад, хиљаде грађана напушта земљу, само у бирачком списку све више људи ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U Srbiji je u prvih 10 meseci ove godine negativni demografski priraštaj bio oko 40.000 ljudi – rođeno je 53.082 bebe, 585 više u odnosu na isti period prošle godine, a umrlo je oko 93.000, 470 više, pokazali su danas predstavljeni podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).

U prošloj godini negativni prirodni priraštaj bio je 37.680, rođeno je 63.975, a umrlo 101.655, dok je u 2017. taj negativni odnos bio 38.828.

U periodu od 2005-2018. godine prosečan godišnji negativni priraštaj bio je 35.433, a najniži je bio 2006. – 31.887.

Na konferenciji za novinare RZS u materijalima nije bio dat broj umrlih u prvih 10 meseci ove godine, nego samo podatak koliko ih je više umrlo u odnosu na isti period prošle godinhje, ali je broj rođenih preciziran – 53.082.

Tek posle nekoliko insistiranja novinara data je cifra od oko 93.000 umrliih, što pokazuje razliku od 40.000 manje rođenih od umrlih.

https://www.krstarica.com/vesti/srb...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header
Sredice se te cifre, samo da se smeste braca iz Bangladesa, Pakistana i Nambije :lol:

pustos

Veoma poznat
Poruka
12.747
....
Konstantno se gleda kroz pare, ali pare nisu uzrok, one dobro odslikavaju druge faktore koji uticu na prirastaj.
Kad se poredi Afrika i SAD, u Africi su deca jos uvek neophodna radna snaga, a zbog bolje zdravstvene zastite manji broj umire, u SAD to vise nije tako.
Kad se poredi zarada u SAD, ljudi sa nizom zaradom imaju vise dece. To je zato sto krace idu u skolu (pa manje zaradjuju) i ranije imaju decu.

U Srbiji su dva faktora, deca vise nisu neophodna radna snaga i opsta neizvesnost. Niko ne zna, a posebno manje placeni, sta ce biti sutra i da li ce moci da ishrane decu, a posebno ako bi imali petoro-sestoro dece.
....
Takve zene povecavaju ukupan broj abortusa.

GeorgeV

Elita
Poruka
23.202
Ima jedna zvrčka sa SAD...one su uvek imale, i imaju i danas, veći natalitet od većine evropskih zemalja (pogotovo bivših socijalističkih).

Što će reći, dotična sa 17 abortusa je možda već pre tih abortusa rodila 4-5...

Poruka
22.999
Смањење наталитета и раст морталитета је делимично нормална последица демографске транзиције.

Просто- 1950их рађано је 120-150 000 људи годишње, а они су 1970их и 1980их стварали 80-100ак хиљада нових годишње. Ови којих је било 80-100 000, рођени 80их, данас стварају 65 000.

Дакле умиру генерације којих је рођено 100к+, а децу праве генерације којих је рођено 80-90к, и праве 65к деце годишње.

Овде је драстична промена немогућа. Велико опадање становништва у прошлости спречио је продужени животни век и имиграција Срба из околних СФРЈ република, али сада је дошло време за умирање и нема више Срба у суседству.

Ове бројке би могле да буду пристојнијеи мање драстичне, наравно. Да постоји здравствени систем а не уместо њега нека септичка јама, умрло би вероватно 90 000 уместо 105 000.

И да није огромна емиграција младих наталитет би можда био 75 000, па би минус био упола мањи.

Нешто слично имате и у Немачкој или Италији, Мађарској, Русији. У Чешкој рецимо немате, јер се ово догодило пре много деценија, Чеси имају једно-двоје деце већ 100 година, па се број рођенх и умрлих стабилизовао на 90-100к годишње, а број становника на око 10 милиона.

Да рашчистимо једну ствар- као прво, људе је немогуће натерати да праве више деце. Дуго време школовања, женска еманципација, представе о томе како треба да изгледа детињство и менталитет данашњег миленијалца су гурнули време рађања иза тридесете, и због тога можете да киптите, бесните, врређате жене, сањате о томе да као Пол Пот отерате људе у земунице да рађају, СПЦ ће све време да апелује на рађање, наводежи примере многодетних фамилија као позитивне, просечни Срби рођени 1990. ће рећи "Тако је оче, деца, СПЦ, Србија, село наше" и онда ће отићи на Сплав. То је тако.

То не значи, али, да стање у земљи не утиче на број људи у њој. Као што сам већ рекао, ненормално је да оволико људи умире у 50им и 60им годинама живота колико их данас умире, значи здравство тотални фејл.

Што се рађања тиче-Има и оних који би у бољим економским условима направили треће дете, или друго, али овако не могу. То је велики број људи.

Даље, има људи са алтернативним животним стиловима који се на другим местима размножавају, у Срб не могу (нпр. лезбејке).

Треће, огромна је емиграција омладине. То значи да, рецимо, уместо рођених 85 000 људи у мојој генерацији, у земљи је можда присутно, брат-брату, 70 000 максимум.

Онда је бројка од 65 000 рођених заправо скроз ок.

Poruka
7.615
Смањење наталитета и раст морталитета је делимично нормална последица демографске транзиције.

Просто- 1950их рађано је 120-150 000 људи годишње, а они су 1970их и 1980их стварали 80-100ак хиљада нових годишње. Ови којих је било 80-100 000, рођени 80их, данас стварају 65 000.

Дакле умиру генерације којих је рођено 100к+, а децу праве генерације којих је рођено 80-90к, и праве 65к деце годишње.

Овде је драстична промена немогућа. Велико опадање становништва у прошлости спречио је продужени животни век и имиграција Срба из околних СФРЈ република, али сада је дошло време за умирање и нема више Срба у суседству.

Ове бројке би могле да буду пристојнијеи мање драстичне, наравно. Да постоји здравствени систем а не уместо њега нека септичка јама, умрло би вероватно 90 000 уместо 105 000.

И да није огромна емиграција младих наталитет би можда био 75 000, па би минус био упола мањи.

Нешто слично имате и у Немачкој или Италији, Мађарској, Русији. У Чешкој рецимо немате, јер се ово догодило пре много деценија, Чеси имају једно-двоје деце већ 100 година, па се број рођенх и умрлих стабилизовао на 90-100к годишње, а број становника на око 10 милиона.

Да рашчистимо једну ствар- као прво, људе је немогуће натерати да праве више деце. Дуго време школовања, женска еманципација, представе о томе како треба да изгледа детињство и менталитет данашњег миленијалца су гурнули време рађања иза тридесете, и због тога можете да киптите, бесните, врређате жене, сањате о томе да као Пол Пот отерате људе у земунице да рађају, СПЦ ће све време да апелује на рађање, наводежи примере многодетних фамилија као позитивне, просечни Срби рођени 1990. ће рећи "Тако је оче, деца, СПЦ, Србија, село наше" и онда ће отићи на Сплав. То је тако.

То не значи, али, да стање у земљи не утиче на број људи у њој. Као што сам већ рекао, ненормално је да оволико људи умире у 50им и 60им годинама живота колико их данас умире, значи здравство тотални фејл.

Што се рађања тиче-Има и оних који би у бољим економским условима направили треће дете, или друго, али овако не могу. То је велики број људи.

Даље, има људи са алтернативним животним стиловима који се на другим местима размножавају, у Срб не могу (нпр. лезбејке).

Треће, огромна је емиграција омладине. То значи да, рецимо, уместо рођених 85 000 људи у мојој генерацији, у земљи је можда присутно, брат-брату, 70 000 максимум.

Онда је бројка од 65 000 рођених заправо скроз ок.
Pametan post ali bez naroda/broja/glava nema ni države.

Samo bih dodao da će se oni koji vladaju teritorijama pobrinuti da se taj broj nadomjesti onima koji budu tada najpodobniji.

Naši historičari su tolike ku.rve da ne smije niko da se pozabavi brojevima naseljenih ljudi po našim krajevima a najviše su naseljavali Osmanlije u svim pravcima te naravno Austro-Ugarska..

Volio bih samo da dočekam da Kinezi preuzmu ova balkanska plemena i da onda naši nehljebari moraju da rade kod Kineza.

Poruka
22.999
Pametan post ali bez naroda/broja/glava nema ni države.

Samo bih dodao da će se oni koji vladaju teritorijama pobrinuti da se taj broj nadomjesti onima koji budu tada najpodobniji.

Naši historičari su tolike ku.rve da ne smije niko da se pozabavi brojevima naseljenih ljudi po našim krajevima a najviše su naseljavali Osmanlije u svim pravcima te naravno Austro-Ugarska..

Volio bih samo da dočekam da Kinezi preuzmu ova balkanska plemena i da onda naši nehljebari moraju da rade kod Kineza.
Да, констатно опадање становништва уводи земљу у спиралу смрти где се економија контрахује, јер без људи нема економије, а лоша економија тера људе да се збијају у градове где има више посла, чиме они постају загађени и пропали, а лоши услови живота подстичу даљу емиграцију.

То је пут смрти друштва.

Ако буду имали среће, Југословени ће се конзервирати на неком броју (рецимо 4,5 милиона за Србију, 3 за БиХ и Хрватску) и тако ће остати заувек.

Ако не буду, потпуно ће се урушити као творевине.

Видећемо.

Poruka
7.615
Да, констатно опадање становништва уводи земљу у спиралу смрти где се економија контрахује, јер без људи нема економије, а лоша економија тера људе да се збијају у градове где има више посла, чиме они постају загађени и пропали, а лоши услови живота подстичу даљу емиграцију.

То је пут смрти друштва.

Ако буду имали среће, Југословени ће се конзервирати на неком броју (рецимо 4,5 милиона за Србију, 3 за БиХ и Хрватску) и тако ће остати заувек.

Ако не буду, потпуно ће се урушити као творевине.

Видећемо.
U Hrvatskoj će čitavo primorje i ZG da možda stagniraju i da ostanu na istom broju ali ostalo će da nestane.

BiH i Srbija, ako narod ostane ovako blentav, za jedno 200 godina će neko ugasiti svjetlo.

S tim da se to neće dogoditi nego će jednostavno biti naseljeni drugi narod i gotovo.

P.S. Ako do tada ne potrujemo svu vodu i floru i faunu.

Poruka
22.999
U Hrvatskoj će čitavo primorje i ZG da možda stagniraju i da ostanu na istom broju ali ostalo će da nestane.

BiH i Srbija, ako narod ostane ovako blentav, za jedno 200 godina će neko ugasiti svjetlo.

S tim da se to neće dogoditi nego će jednostavno biti naseljeni drugi narod i gotovo.

P.S. Ako do tada ne potrujemo svu vodu i floru i faunu.
Нема ко ту да се насели. Сви хоће да иду на секси места, не у затроване токсичне зоне.

Кинези, Арапи, Црнци, сви воле да обуку уске фармерке, блеје у чопорима од 15 и звижде женама у мини сукњама испред Мекдоналдса.

Не да риљају земљу у Горњем Вакуфу-Ускопље.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.