U Britanskoj arhivi pronađen dokument o streljanju Draže

Тежак издајник,сарадник партизана и Совјета!Слабост пуковника Михаиловића била је у томе што он није видео, ни схватио, да његов смешни став неутралности, у ствари је био баш оно што треба комунистима, и то са два разлога: Први разлог је у чињеници да комунисти покрећу револуцију. Њен точак је сувише тежак да би комунисти могли да га покрену, ако би се други одупрли, јер је комуниста сасвим мало, а других огроман број. Зато је потребно и довољно да последњи седе неутрални, да не сметају ничим комунистима. Кад се точак револуције пак покрене, кад добије замајну снагу, онда ће и сви остали, који седе скрштених руку сад, имати или да играју како им се свира, или ако покушају точак револуције зауставити, онда ће их револуција смрвити. Други разлог је у чињеници, да се код народних маса комунисти нису могли ни смели показати у почетку у правој светлости и с правим својим лицем. Они су зато себе назвали „партизанима"" и објаснили народу да су „све српске партије уједињене”. Њима је било потребно да се у својој акцији могу да огрну националним плаштом. Без тога им не би било успеха. Није им било потребно да их пуковник Михаиловић огрће тим плаштом. Било је довољно да им тај огртач не скине. И он је на то пристао. Комунистима је то било довољно. Негде с тробојком и Краљевом сликом, негде с петкораком звездом, они су успеавли да се народним масама представе као ослободиоци, јер су грдили оне које је грдио и пуковник Михаиловић. И људи пуковика Михаиловића и комунисти били су за народ „шумски људи”, и народ није видео неку страшну разлику међу њима.
'Ајде, више, чибе, с том љотићевско-фашистичком жваком.
:roll:
 
6eafc61a3e.jpg
 
..šta ti je..a četnici nisu..kako surađivali s Nacistima&Fašistima...jeeeeel..:think: :think:
Како где, и како који.

На неки начин сурађивали су - сви у појединим тренуцима, јер је на терену све то било много компликованије.

Али је у озбиљним историографским, а и политичким круговима, глобоално говорећи, антифашистичка борба призната једино Титовим партизанима и четницима Драже Михаиловића, његовој ЈВуО.

Усташе, љотићевци, недићевци, рупниковци, балисти, хортијевци... Зна се где спадају
 
Ne, stvarno nisam. I ne bežim od toga da u ratu ništa nije crno-belo. Ja sam, žao mi je ako to vređa druge, zauzeo ovaj stav isključivo emotivno. Činjenice koje sam usvojio od najbližih su verovatno vrlo subjektivne , ali, dalje i kroz školu se učila jedna istorija koja je bila u skladu s tim.
Nisam kompetentan da istorijski raspravljam o tome, ali sam sebi dao za pravo da ponekad ovako emotivno učestvujem ... Izvini, znam da istoriju pišu pobednici, i da uvek ima "šupljina".

Iskreno, izbegavam i ovakvo učešće ali toliko se više (za moj ukus) čačka po Draži da je prosto iritirajuće. Otud ja opet na temi :dash: ye80 me pas, nakuckam, pustim pa se pokajem ...

Знам... у праву си... ево ја сам сада накуцао дугачак одговор па сам га обрисао... исто и ја западнем у емотивне фрустрације...

п.с. Било их је... лично ми се поверио један члан тројке, неколико година пре своје смрти... ма, неважно...
 
Како где, и како који.

На неки начин сурађивали су - сви у појединим тренуцима, јер је на терену све то било много компликованије.

Али је у озбиљним историографским, а и политичким круговима, глобоално говорећи, антифашистичка борба призната једино Титовим партизанима и четницима Драже Михаиловића, његовој ЈВуО.

Усташе, љотићевци, недићевци, рупниковци, балисти, хортијевци... Зна се где спадају

..da do 1943..na Teheranskoj konferenciji je bilo tako s... Dragoljubom...poslje toga..,.je odbacen..zbog suradnje s Naci/Fašističikm...prijateljima...mislim da ti je to poznato...:rtfm:
 
Pazi, moj deda je kao kraljev vojnik (čovek seljak) zarobljen na samom početku rata i to dole negde u Makedoniji. Rintao je kod Nemaca svo vreme rata. A njegova žena, moja baba, sa četvoro male dece, jedva ostala živa zahvaljujući Nemcima a četnici hteli da je kolju jer je resto dedine rodbine bilo u partizanima ...

Pa znaš šta, ***** ja njima mater onu koljačku ... Deo familije krvario za slobodu po yu gudurama a deo robovao po Nemačkoj a četnici antifašisti da mi zakolju babu :dash:

Ma deda ti je rintao na Nemicama.Svo musko mobilisano, a seljankama uvalili ratne zarobljenike da rintaju.Drljaj Lazo, drljaj,bas mu je bilo lose:mrgreen:Nije se babe ni setio:heart:
 
..da do 1943..na Teheranskoj konferenciji je bilo tako s... Dragoljubom...poslje toga..,.je odbacen..zbog suradnje s Naci/Fašističikm...prijateljima...mislim da ti je to poznato...:rtfm:
Одбачен, због политичког договора великих сила, а не због сарадње.

Сличан случај имаш и у Грчкој, на пример.
 
Прво ми реци шта је то фашизам. Друго докажи да су Љотићевци били фашисти.
Нема шта да се посебно доказује.
Дела говоре.

Само пример стрељања у Крагујевцу је довољан сваком разумном.

Али, не вреди теби било шта говорити, ти си острашћени навијач.
:roll:

(а занимљиво би било и да кажеш колико ти је година... :whistling: )
 
..da do 1943..na Teheranskoj konferenciji je bilo tako s... Dragoljubom...poslje toga..,.je odbacen..zbog suradnje s Naci/Fašističikm...prijateljima...mislim da ti je to poznato...:rtfm:

Имаш ли неки озбиљан доказ за овако бедне тврдње - или препричаваш историје које су одавно сакривене или уништене и склоњене због тона лажи и неистина у њима и више их нико озбиљан и не помиње.
 
Само пример стрељања у Крагујевцу је довољан сваком разумном.

Sprovodeci dosledno svoje komunisticke ciljeve po principu : Sto gore (po
srbski narod), to bolje (po komuniste), partizani su u zajednici sa
cetnicima i
zvrsavali napad na 3 bataljon 749 nemackog pesadijskog puka, koji
je dobio naredjenje, da se iz Kragujevca probije u pravcu Gornjeg Milanovca
i da oslobodi zarobljenu 6 cetu iz 920 puka, koja se nalazila u rukama
cetnika.
Medjutim, po nacinu kako je izvrsen, napad je imao jedini cilj, da izazove
odmazdu i da, na taj nacin, natera Kragujevcane da dodju u sumu.
Ovaj napad dogodio se 16 oktobra 1941 godine izmedju sela Bare i Ljuljaka.
U napadu su ucestvovali sa cetnicke strane : major Miodrag Palosevic,
kapetani Duja Smiljanic i Milos Glisic, porucnik Stojanovic i potporucnik
Mojsilovic, a sa komunisticke strane : Raja Nedeljkovic, komadant
Kragujevackog partizanskog odreda profesor Dragutin Markovic, student
Radisav Lazarevic, i zemljoradnik Miloje Simovic.
Komunisti i cetnici izvrsili su napad iz zasede, kojom prilikom su pobili 9
i ranili 27 Nemaca, od kojih je, kasnije, jos jedan umro.
Kada su Nemci hteli da ponesu svoje pobijene i ranjene drugove, komunisti i
cetnici su zeleli da im to sprece. Zato su ovi poslednji izisli iza
skrivenih polozaja i otvorili neposrednu vatru na Nemce. Nemci su uzvratili
na vatru, kojom prilikom su poginuli cetnicki komadanti porucnik Stojanovic
i potporucnik Mojsilovic, kao i znatan broj cetnika. Nemci su se morali
povuci ka Kragujevcu, ostavljavajuci svoje mrtve.
Tada su cetnici i partizani izvrsili uzasan MASAKR nad pobijenim Nemcima (!!!).
Otsekli su im polne organe, pa im stavili u usta, izlomili im ruke i noge,
povadili oci i iscupali jezike.

To su ucinili jedino sa ciljem, da Nemci izvrse sto krvaviju odmazdu nad
nevinim srbskim stanovnistvom.
I, razume se, nisu se prevarili. Usledio je jedan od najvecih pokolja Srba,
koji je Sumadiju, i uopste celu Srbiju, u crno zavio. :bye:
 
ja imam podatke da je odbacen bas zbog suradnje..ako zeliš...:think:...postvit cu ti..:)
Постоје "подаци", и подаци.

Хвала, не треба, знам ја све то, и имам у својим архивама, мегабајте и мегабајте фајлова, и гомилу књига, с разних страна, и разних гледања на ствари.

Ја, за разлику од већине, озбиљно проучавам нашу историју.

(Али исто тако знам, и да је ово само један - форум).
:manikir:
 
Имаш ли неки озбиљан доказ за овако бедне тврдње - или препричаваш историје које су одавно сакривене или уништене и склоњене због тона лажи и неистина у њима и више их нико озбиљан и не помиње.

imam dokaz...ako zeliš..ja ću ti ga postaviti...:D..
 
Sprovodeci dosledno svoje komunisticke ciljeve po principu : Sto gore (po
srbski narod), to bolje (po komuniste), partizani su u zajednici sa
cetnicima i
zvrsavali napad na 3 bataljon 749 nemackog pesadijskog puka, koji
je dobio naredjenje, da se iz Kragujevca probije u pravcu Gornjeg Milanovca
i da oslobodi zarobljenu 6 cetu iz 920 puka, koja se nalazila u rukama
cetnika.
Medjutim, po nacinu kako je izvrsen, napad je imao jedini cilj, da izazove
odmazdu i da, na taj nacin, natera Kragujevcane da dodju u sumu.
Ovaj napad dogodio se 16 oktobra 1941 godine izmedju sela Bare i Ljuljaka.
U napadu su ucestvovali sa cetnicke strane : major Miodrag Palosevic,
kapetani Duja Smiljanic i Milos Glisic, porucnik Stojanovic i potporucnik
Mojsilovic, a sa komunisticke strane : Raja Nedeljkovic, komadant
Kragujevackog partizanskog odreda profesor Dragutin Markovic, student
Radisav Lazarevic, i zemljoradnik Miloje Simovic.
Komunisti i cetnici izvrsili su napad iz zasede, kojom prilikom su pobili 9
i ranili 27 Nemaca, od kojih je, kasnije, jos jedan umro.
Kada su Nemci hteli da ponesu svoje pobijene i ranjene drugove, komunisti i
cetnici su zeleli da im to sprece. Zato su ovi poslednji izisli iza
skrivenih polozaja i otvorili neposrednu vatru na Nemce. Nemci su uzvratili
na vatru, kojom prilikom su poginuli cetnicki komadanti porucnik Stojanovic
i potporucnik Mojsilovic, kao i znatan broj cetnika. Nemci su se morali
povuci ka Kragujevcu, ostavljavajuci svoje mrtve.
Tada su cetnici i partizani izvrsili uzasan MASAKR nad pobijenim Nemcima (!!!).
Otsekli su im polne organe, pa im stavili u usta, izlomili im ruke i noge,
povadili oci i iscupali jezike.

To su ucinili jedino sa ciljem, da Nemci izvrse sto krvaviju odmazdu nad
nevinim srbskim stanovnistvom.
I, razume se, nisu se prevarili. Usledio je jedan od najvecih pokolja Srba,
koji je Sumadiju, i uopste celu Srbiju, u crno zavio. :bye:
По обичају, промашио си поенту.
:roll:
 

Back
Top