U Britanskoj arhivi pronađen dokument o streljanju Draže

Хоћу ли имати ту част да ДОЖИВИМ ИСТИНУ:


цитат:




Dokument o streljanju Draže

Tanjug | 23. jun 2010. 07:48 | http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:289616-Dokument-o-streljanju-Draze#
Britanske službe nedavno su po prvi put otvorile svoje tajne arhive srpskoj vladi i tužilaštv



Britanske službe nedavno su po prvi put otvorile svoje tajne arhive srpskoj vladi i tužilaštvu u kojima se nalaze i podaci o tačnom datumu ekzekucije bivšeg generala vojske Kraljevine Jugoslavije Dragoljuba Draže Mihailovića, izjavio je danas državni sekretar u Ministarstvu pravde Slobodan Homen.
"Radi se o obimnoj dokumentaciji koja broji nekoliko desetina hiljada strana o raznim događajima u periodu od 1941. do 1946. godine. Na nekoliko mesta se pominje i sam Draža Mihailović, a pronađen je i dokument koji jasno govori o datumu kada je izvršena smrtna kazna", izjavio je Homen Tanjugu.
Taj dokument je bio pod dvostrukom oznakom poverljivosti, naveo je Homen i dodao da su predstavnici Komisije za utvrđivanje okolnosti pod kojima je streljan Mihailović, koji su prethodnih dana boravili u Velikoj Britaniji, dobili čvrsta uveravanja da će oznaka poverljivosti biti skinuta.
"Očekujem da ćemo u narednih mesec dana ponovo uputiti delegaciju da se upozna sa sadržinom tog dokumenta", naglasio je državni sekretar i dodao da je jedan deo dokumentacije iz britanskih arhiva fotokopiran i donet u Srbiju, kao i da će uskoro biti prezentovan na konferenciji za štampu koju će održati Komisija.
On je istakao da će za naše istoričare dokumentacija iz britanskih arhiva biti vrlo interesantna, jer će baciti neko novo svetlo na događaje iz Drugog svetskog rata.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:289616-Dokument-o-streljanju-Draze
 
О томе се доста зна и како је текло савезништво и како су Енглези окренули леђа Дражи. За то сам Дража сноси огроман део кривице.
.......

Али се не зна шта је у овом фајлу у британској архиви. ;)


Да су ту заиста подаци само о "mestu, načinu i vremenu njegovog streljanja" и да се ти подаци тичу само Србије, не верујем да би тај документ био "pod dvostrukom zaštitom poverljivosti". Разумеш шта хоћу да кажем? :)
 
Хоћу ли имати ту част да ДОЖИВИМ ИСТИНУ:


цитат:




Dokument o streljanju Draže

Tanjug | 23. jun 2010. 07:48 | http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:289616-Dokument-o-streljanju-Draze#
Britanske službe nedavno su po prvi put otvorile svoje tajne arhive srpskoj vladi i tužilaštv



Britanske službe nedavno su po prvi put otvorile svoje tajne arhive srpskoj vladi i tužilaštvu u kojima se nalaze i podaci o tačnom datumu ekzekucije bivšeg generala vojske Kraljevine Jugoslavije Dragoljuba Draže Mihailovića, izjavio je danas državni sekretar u Ministarstvu pravde Slobodan Homen.
"Radi se o obimnoj dokumentaciji koja broji nekoliko desetina hiljada strana o raznim događajima u periodu od 1941. do 1946. godine. Na nekoliko mesta se pominje i sam Draža Mihailović, a pronađen je i dokument koji jasno govori o datumu kada je izvršena smrtna kazna", izjavio je Homen Tanjugu.
Taj dokument je bio pod dvostrukom oznakom poverljivosti, naveo je Homen i dodao da su predstavnici Komisije za utvrđivanje okolnosti pod kojima je streljan Mihailović, koji su prethodnih dana boravili u Velikoj Britaniji, dobili čvrsta uveravanja da će oznaka poverljivosti biti skinuta.
"Očekujem da ćemo u narednih mesec dana ponovo uputiti delegaciju da se upozna sa sadržinom tog dokumenta", naglasio je državni sekretar i dodao da je jedan deo dokumentacije iz britanskih arhiva fotokopiran i donet u Srbiju, kao i da će uskoro biti prezentovan na konferenciji za štampu koju će održati Komisija.
On je istakao da će za naše istoričare dokumentacija iz britanskih arhiva biti vrlo interesantna, jer će baciti neko novo svetlo na događaje iz Drugog svetskog rata.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:289616-Dokument-o-streljanju-Draze

Надам се само да неће избрисати енглеску улогу у свему томе, као и других "савезника". :rtfm:

Доста је више било да они закувавају, ми испаштамо, а на крају они ни лук јели ни лук мирисали. Одлазе у историју "чиста образа". :rtfm:
 
Poslednja izmena:
О Дражи се мање-више зна. Комунисти га убили.. Међутим биуло би веома интересантно знати шта кажу британске архиве о пучу 27. марта. Познато је да су енглески агенти умешали прсте у том догађају.

Ма и не само о пучу, него о свему.

Овде је најмање битан Дража Михајловић, он се само спомиње у тим папирима, не знам зашто је наша елита бацила акценат на тај део овог важног документа?

Уствари, знам - "хлеба и игара" за рају... :roll:
 
О Дражи се мање-више зна. Комунисти га убили.. Међутим биуло би веома интересантно знати шта кажу британске архиве о пучу 27. марта. Познато је да су енглески агенти умешали прсте у том догађају.

Сад ће да им бидне лакше.
Мислим,имају искуства.:mrgreen:
 
Ма и не само о пучу, него о свему.

Овде је најмање битан Дража Михајловић, он се само спомиње у тим папирима, не знам зашто је наша елита бацила акценат на тај део овог важног документа?

Уствари, знам - "хлеба и игара" за рају... :roll:

Чим се Хомен и поред свих комуњара око њега усудио да каже да ће ти папири "БАЦИТИ НЕКО НОВО СВЕТЛО" - ЗНАЧИ ДА ДОСАДАШЊУ ИСТОРИЈУ ОВА БАНДА ЦРВЕНА МОЖЕ ДА РЕЦИКЛИРА И БАЦИ У КЛОЗЕТ...:hahaha:
 
Чим се Хомен и поред свих комуњара око њега усудио да каже да ће ти папири "БАЦИТИ НЕКО НОВО СВЕТЛО" - ЗНАЧИ ДА ДОСАДАШЊУ ИСТОРИЈУ ОВА БАНДА ЦРВЕНА МОЖЕ ДА РЕЦИКЛИРА И БАЦИ У КЛОЗЕТ...:hahaha:

А опет, зависи којим историчарима ће овај документ пасти у руке да га обраде...
 
А опет, зависи којим историчарима ће овај документ пасти у руке да га обраде...

Е па прошла су та времена КАДА СУ МОГЛИ ДА КРИЈУ ДОКУМЕНТА И ДА ШКРАБАЈУ хИСТОРИЈУ... морају сада све фотокопије да ставе на увид и својим послушницима а и опозицији...
 
А опет, зависи којим историчарима ће овај документ пасти у руке да га обраде...
Да. Рецимо један равногорски историчар (нећу да му спомињем име) докопао се архивске грађе једног града у Мачви преко везе и много тога злоупотребио. Не само да је давао погрешне информације и штетио колегама историчарима, већ је и продавао на аукцијама.
 
Е па прошла су та времена КАДА СУ МОГЛИ ДА КРИЈУ ДОКУМЕНТА И ДА ШКРАБАЈУ хИСТОРИЈУ... морају сада све фотокопије да ставе на увид и својим послушницима а и опозицији...

А опозиција много заинтересована... :roll:
 
И наше архиве много тога могу да кажу, али и даље леже под дебелом прашином. Демократама није у интересу да сазна о злочинима комуниста над Србима у току 2. св. рата и после `45.

a tek arhive od 1999. god. možda je to sada u vezi sa suđenjima u hagu?;)
 
А опозиција много заинтересована... :roll:

Не мислим на формалну парламентарну "опозицију" - него на стварну, ону која је у народу, на људе који су жељни ИСТИНЕ... на бројне чланове породица побијених, итд.
 
Не мислим на формалну парламентарну "опозицију" - него на стварну, ону која је у народу, на људе који су жељни ИСТИНЕ... на бројне чланове породица побијених, итд.

Ни парламентарна опозиција ни академска опозиција, па чак ни интелектуална опозиција (де су ти силни интелектуалци и академци?).
А кад ће мали човек успети да уради нешто у овој демокаратској машинерији?

Питаћемо омбудсмана... :lol:
 
уз то си и комуниста,
Опет, прави "аргумент"... :roll:

Кад не знате друго, само лепите етикете, сваком ко мисли другачије.

Значи, по менталитету си много пре комуниста ти.

а добровољци су одговорни за смрт неколико стотина људи,док су партизани побили стотине хиљада,колико си ти госпођо прочитала књига или чланака од Д.Љотића,или С.Кракова,шта ти знаш о љотићевцима?


Знам много више него ти.

Али, није проблем да колико ти знаш, него што свесно одбијаш да прихватиш чињенице, што си загрижени љотићевац
 
Видимо како српскла власт брзо прелиста прашњаву архиву и достави антисрбима у суђењима против Срба. :) Није луд Шешељ који је рекао да је оптужница против њега написана у Београду.

Наравно.

А погледај како сви чувају своје архиве, за разлику од нас:

Берлин улаже жалбу на одлуку да се суду у Хагу доставе документа које Караџић сматра важним за своју одбрану, јер немачка влада оцењује да би тиме били угрожени њени национални и безбедносни интереси.

Кристијан Шварц-Шилинг, који је 1995. био министар за телекомуникације у немачкој влади, рекао је да је "могуће да се у немачкој документацији налазе компромитујући подаци, на пример информација да су Француска или Велика Британија шверцовале оружје у Босну и Херцеговину, а истовремено се јавно, највише противиле укидању ембарга на оружје". РТС
 
Poslednja izmena:
Берлин улаже жалбу на одлуку да се суду у Хагу доставе документа које Караџић сматра важним за своју одбрану, јер немачка влада оцењује да би тиме били угрожени њени национални и безбедносни интереси.

a nasi jedva cekaju da izdaju nacionalne interese i da se dodvore neprijateljima.:evil:
 

Back
Top