U Beloj Crkvi obeležen 7. jul

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па је л’ су Дражини нападали на жандарме?

Niko nije napao kvislinšku policiju, ona je napala skup an kojem je pozivan narod na ustanak protiv nemačke okupacije.
*******, naleteli na tvrdo - španski borac koji pištoljima rešava problem fašizma. Valjda su glupi švapski žandari mislilid a je grupa seljaka, pa će po običaju, kundacima da ih izudara.
Al *******...
 
Manje gledaj Bulaiceve filmove.:)Cetnici su prvi oslobadjali gradove po Z.Srbiji od Nemaca npr Loznica(Veselin Misita).NE SIRI DEZINFORMACIJE.:D

Mani se ti filmova i Bulajica...Moj otac je progonio cetnike i ustase od Vojvodine do Trsta, pa ja ZNAM kako je bilo i ko je bio ko, ne treba meni Bulajic za to....

Manje ti bato padaj pod uticaj NOVOKOMPONOVANIH nacionalista koji su Srbiju u zadnjih par decenija spustili na niske grane, a sve glumeci velike patriote i nacionaliste.


I izravnili je sa fasistima pred ocima sveta! :evil:
 
Manje gledaj Bulaiceve filmove.:)Cetnici su prvi oslobadjali gradove po Z.Srbiji od Nemaca npr Loznica(Veselin Misita).NE SIRI DEZINFORMACIJE.:D

btaik.jpg


Braća :)
 
Ne znam ja kume šta ti misliš u svojoj glavi, ali za ovu vladu je glasao nerod - a za Aćimovićevu ili Nedićevu - niko.
A tvrdiš da je regularna iako su nemci naredbom stvrili tu vladu.

pa da te ja pitam onda- ti to podržavaš fašiste? Ne znam kako smeš da budeš moderator foruma?

Који народ? :D Овај што сече прсте јер нема да прехрани породице?
 
Niko nije napao kvislinšku policiju, ona je napala skup an kojem je pozivan narod na ustanak protiv nemačke okupacije.
*******, naleteli na tvrdo - španski borac koji pištoljima rešava problem fašizma. Valjda su glupi švapski žandari mislilid a je grupa seljaka, pa će po običaju, kundacima da ih izudara.
Al *******...

Дапаче. И на исти дан се десио сличан догађај:

http://www.kurir-info.rs/oruzani-sukob-albanci-s-kosova-pucali-na-zandarmeriju-clanak-880605
 
Дуле, па управо Александар и Борг подржавају Вучића и Дачића. :lol:

И какве то везе има са чињеницом да Вучић и Дачић данас раде исто што су радили Недић и Љотић? Волео бих да ми то објасниш.

Александар је један од оних српских патриота који су нажалост насели на заблуду звану СНС, јер су мислили да они неће бити издајници попут досманлија. И вероватно ће он некад схватити ту заблуду. А ако те занима став комуниста поводом ове власти комунисти сматрају да је ова власт издајничка и противе јој се.

Мада ја заиста не знам какве везе има то кога Александрар подржава са чињеницом да Вучић и Дачић данас раде исто што и Недић и Љотић некада? Ја сам написао да је лицемерно да они који величају Недића и Љотића, пљују по Вучићу и Дачићу који се понашају исто ко Недић и Љотић.
 
И какве то везе има са чињеницом да Вучић и Дачић данас раде исто што су радили Недић и Љотић? Волео бих да ми то објасниш.

Александар је један од оних српских патриота који су нажалост насели на заблуду звану СНС, јер су мислили да они неће бити издајници попут досманлија. И вероватно ће он некад схватити ту заблуду. А ако те занима став комуниста поводом ове власти комунисти сматрају да је ова власт издајничка и противе јој се.

Мада ја заиста не знам какве везе има то кога Александрар подржава са чињеницом да Вучић и Дачић данас раде исто што и Недић и Љотић некада? Ја сам написао да је лицемерно да они који величају Недића и Љотића, пљују по Вучићу и Дачићу који се понашају исто ко Недић и Љотић.

Иста прича, и онда и сада...
 
Па је л’ су Дражини нападали на жандарме?

Јесу. Читај Самарџића он се уби да докаже како су четници убијали и љотићевце и недићевце и њихове жандаре... Е сад ако верујеш у то онда је и Даража терориста и братоубица?

- - - - - - - - - -

Иста прича, и онда и сада...

Ништа ти не капираш нажалост...
 
Јесу. Читај Самарџића он се уби да докаже како су четници убијали и љотићевце и недићевце и њихове жандаре... Е сад ако верујеш у то онда је и Даража терориста и братоубица?

- - - - - - - - - -



Ништа ти не капираш нажалост...

Meni nikada nije bilo bas jasno kakav je odnos bio izmeju Nedica, Ljotica i Draze???

Moze li neko da mi objasni?
 
Mani se ti filmova i Bulajica...Moj otac je progonio cetnike i ustase od Vojvodine do Trsta, pa ja ZNAM kako je bilo i ko je bio ko, ne treba meni Bulajic za to....

Manje ti bato padaj pod uticaj NOVOKOMPONOVANIH nacionalista koji su Srbiju u zadnjih par decenija spustili na niske grane, a sve glumeci velike patriote i nacionaliste.


I izravnili je sa fasistima pred ocima sveta! :evil:

Filmova(Bulajicevih) i partizanske budalastine se ti drzis.Kada se ti filmovi gledaju 50 godina onda se mozak ispira vrlo efikasno,pa se neke cinjenice zaboravljaju.Bolje bi bilo da te ne podsecam na potpisanu saradnju parizana(Mosa Pijade)i ustasa(Mile Budak)o borbi protiv cetnika 1943.Ili o izjavama Druga Tita o tome da ce on Srbima skupo naplatiti ubistvo brace Radic.A Srbiju su od 1945 pa do sada spustili na najnize grane upravo oni koji su Titu davali zakletvu i prosipali po njegovoj direktivi laz o velikosrpskom hegemonizmu.Taj pojam se i dan danas koristi protiv Srba i bio je argument za bombardovanje 1995,i 1999.TOLIKO O ZAOSTAVSTINI CRVENIH.
 
Овај народ би заиста био сумасишавши ако би прихватио да је бегунац од усташког ножа фашиста, а његов убица “јунак и ослободиоц“.

Не објасни ти да ли је и Дража био терориста и братоубица пошто је и он убијао љотићевце и недићевце и њихове жандаре? Дакле?
 
Može da bude i rod rodjeni ali je fašistički sluga onaj koji za pare nosi oružje za njih!

Не реци, тј. напиши, двапут. :D

- - - - - - - - - -

Не објасни ти да ли је и Дража био терориста и братоубица пошто је и он убијао љотићевце и недићевце и њихове жандаре? Дакле?

Дража?
 
Извини Дуле, за који дан се узима почетак борбе Равногорског покрета? Дан кад је Србин убио Србина?

Али зашто ти не схваташ да циљ ових које је предводио Шпанац није био да убију Србина? Јел то тешко да се схвати? Жандар је сам дошао да га ухапси и добио је метак. Јер би у супротном жандар убио Шпанаца.
 
Али зашто ти не схваташ да циљ ових које је предводио Шпанац није био да убију Србина? Јел то тешко да се схвати?

Тема није о томе шта је Шпанац имао у мислима тог момента, већ карактер догађаја који се деценијама представљао као почетак устанка.

Жандар је сам дошао да га ухапси и добио је метак. Јер би у супротном жандар убио Шпанаца.

Да, и?
 
Тема није о томе шта је Шпанац имао у мислима тог момента, већ карактер догађаја који се деценијама представљао као почетак устанка.



Да, и?

Па јесте почетак Устанка јер је испељен метак у слигу окупатора, самим тим нападнут је и окупатор.

Па да ли Шпанац по терби има право да се брани? Да ли би по теби било братоубиство да је жандар којим случајем убио Шпанца? Да ли би и тада причао да је то дан кад је Србин убио Србина?
 
Dan kada je Srbin ubio vojnika okupacione vlade koji je dosao da ga uhapsi.

Nije ubio okupacionog vojnika,vec zandara koji je obezbedjivao vasar zbog Ivanjdana...i to ne zbog ustanka,vec se vam se Spanac zarakijao u kafani..pa krenuo da lomi u pijanstvu.
Kako ste ostali u pamcenju u tom Krupanjskom Kraju...najbolje bi bilo da licno proveris.
I kako ste pod komunistima taj kraj razvijali...da i dan danas nemaju struju pojedina sela.
 
Па јесте почетак Устанка јер је испељен метак у слигу окупатора

I šta kažeš, svaki žandar okupirane zemlje je bio "sluga okupatora"?
Pitam se zašto tako kao jugoslovenski komunisti, ne razmišljaju Francuzi, Belgijanci, Grci, Holanđani itd ?:think:


I u ratno vreme okupacije neko mora da se bori protiv lopova i ostalih kriminalaca i to je zadat policajaca ( žandara). Španca bi svejedno hapsili svejedno da li je rat ili mir, ili je na vlasti srpska Vlada ili američka, nemačka, norveška itd.
Komunisti su u to vreme bili hapšeni zbog svakog prekršaja , a u Americi i Britaniji - dovoljno je bilo i što su komunisti.
Ko je bio popustljiv prema komunjarama - nije dobro prošao.
 
Мало историјског курса.
Дража је за почетак своје борбе узео 15.4.1941. када је са остацима Брзог одреда одбио да се преда у околини Добоја и преименовао одред у Горски одред и повукао се у шуму.
Имам једно питање за другове комунисте.
Зашто и данас прећуткујете велики јунски херцеговачки устанак и почетак првих борби на Космету почетком јуна?
Где сте тада били господо антифашисти да станете на чело тих устанака ако сте још у Априлском рату спремали устанак против окупатора и квислинга?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top