Tuzno tuzno tuzno

ok tuzhno ... ali ne treba preterivati ... svi ljudi su jednaki .. chovek k'o chovek .. ne vidim zashto svi toliko tugujete.... i taj dan zhalosti mislim da je to sasvim nepotrebno .. bar u srbiji .. u mak. kontm da je ok.
 
Ne mogu ni ja da verujem... ubiste se bre od silne patetike! "Nikada te necemo zaboraviti..." - ma malo sutra, cekaj da prodje koji dan. :roll: Jbt, samo zbog toga sto je javna licnost. Hajde da razumem ako ga je neko od vas licno poznavao, ali ovakvu kuknjavu i zapomaganje stvarno ne razumem.
 
pa,baš zato što je bio javna ličnost...na neki način su ga svi poznavali...
znamo svi da će istinsku tugu doživjeti samo njegovi najbliži,ali to ne znači da ostale nije pogodila vijest o njegovoj smrti i da ne mogu pokazati saosjećanje...zato,mislim da ovde nije ni vrijeme,ni mjesto za raspravu o patetici...
 
Ne mogu ni ja da verujem... ubiste se bre od silne patetike! "Nikada te necemo zaboraviti..." - ma malo sutra, cekaj da prodje koji dan. :roll: Jbt, samo zbog toga sto je javna licnost. Hajde da razumem ako ga je neko od vas licno poznavao, ali ovakvu kuknjavu i zapomaganje stvarno ne razumem.


Zar je bitno dali ga je neko licno poznavao ili ne????:shock: :confused:
Mislim.... pa sasvim je ljudski i logicno da zalimo.... pa decko je imao samo 26 godina
pa ovo je strasan udar i bol!! :cry:
Tose nije bio samo mega zvezda, On je bio pre svega COVEK, covek sa velko srce...

Izvini fibi ali ja tebe ne razumem... :|
mislim da razumes sta hocu reci !?
 
Ako nije patetika, sta je onda? Smrc, jec, plac... :roll:
Naravno, zao mi je svakog coveka kad pogine, ali ovo je stvarno preterivanje. Svakodnevno citamo u novinama o raznoraznim mucenjima i ubistvima, i hajde recite iskreno - da li ste zbog toga plakali, ili ste samo preleteli pogledom preko teksta? I kakve veze to sada ima sto je bio javna licnost? Covek je covek, kao sto je Dule napisao. Pa ni zbog male Kaje se nisu ocas posla napunile dve stranice. Zato sto nije bila javna licnost?!?
 
Naravno da mi e zao kad procitam ili vidim da je neko poginuo-preminuo...
ali, Tose je bio deo nama...
i jasno je da ga necemo prezaliti za dan-dva ili godinu- dve
Tose ce ziveti vecno u nama!!

... da covek e covek ali On je bio ( ne obican covek ) Angjeo na zemji
 
Naravno da mi e zao kad procitam ili vidim da je neko poginuo-preminuo...
ali, Tose je bio deo nama...
i jasno je da ga necemo da prezaliti za dan-dva ili godinu- dve
Tose ce ziveti vecno u nama!!

... da covek e covek ali On je bio ( ne obican covek ) Angjeo na zemji

Nije obican covek, a sta je majke ti? Procitaj jos jednom ovo boldirano - ako ovo nije patetika ja sam Majka Tereza!
Napisala bih jos nesto, ali znam da cu biti pogresno shvacena, kao sto to obicno biva ovde na forumu kada se neko izdvaja sa svojim misljenjem. Ma nema veze.
 
meni je stvarno zao,nisam ga licno ponavala ali iz prica mogla sam da ukapiram da je stvarno bio dobar covek i da za razliku od drugih poznatih licnosti nije dozvolio da ga previse ponese slava,bilo kako bilo zalosno je za bilo kog mladog coveka.a bas skoro je bio intervju na kome su ga pitali kako sebe vidi za narednih 10 godina......:(
 
ma koja patetika sta ti je!?
e fibi necu da se ovde svagjamo pored ovoliki bol
a i nimalo nisam svagjalica.
daj svati da nam je stvarno zao zbog ovoga sto se zbilo
...nikada nisam bila pateticna a najmanje u ovakvim trenutaka
veruj da mi je srce slomeno, veruj mi da sve sto pisem pisem cisto iz srca!
Al ti opet kako hoces tako svati.
pozdrav
 
toseta proeskog cjenila sam kao kvalitetnog muzicara koji je svojim glasom mogao da postigne zaista mnogo.prvi je od makedonskih pjevaca srusio neke od barijera koje su pomogle mnogim mladim nadama.Bio je samo covjek i upravo su ga mnogi zato i cjenili, bio je talentovan , ali eto igra sudbine je uplela svoje prste.Jedan blog je posvecen njemu i svi oni koji su ga cjenili kao umjetnika dobro su dosli
 
poshto je ovo zhenski kutak bezhim ja odavde .. samo da podrzhim fibi !!! u pravu je previshe dizhete buku ... i meni je zhao ... ali ne jbt da pochenm da plachem i da kenjam kako ce uvek biti u meni ... on je pevach ... umetnik .. kako god .. obichan chovek za mene .. i kakav dan zhalosti ... chemu to bre ? aj poz svima i zhelim vam lepo kukanje ;)
 
Ako nije patetika, sta je onda? Smrc, jec, plac... :roll:
Naravno, zao mi je svakog coveka kad pogine, ali ovo je stvarno preterivanje. Svakodnevno citamo u novinama o raznoraznim mucenjima i ubistvima, i hajde recite iskreno - da li ste zbog toga plakali, ili ste samo preleteli pogledom preko teksta? I kakve veze to sada ima sto je bio javna licnost? Covek je covek, kao sto je Dule napisao. Pa ni zbog male Kaje se nisu ocas posla napunile dve stranice. Zato sto nije bila javna licnost?!?
Slazem se sa Fibi da ljudi preteruju sa javnim pokazivanjem zalosti u ovakvim slucajevima.
Valjda osecaju da im javne licnosti pripadaju celim zivotom, pa i u smrti.
Ali zaista je malo preterano da se prati prenos njegovog kovcega na tv-u. Treba pustiti ljude da se dostojanstveno sahrane, bez vasara.
Ko tuguje, tuguje sam sa sobom, u sebi.

Meni jeste jako zao, zelela sam da odem jednom na njegov koncert, sada to necu moci.
Ima puno stvari koje odlazemo,a ne bi trebalo.
 
Meni je zao Toseta i nisam pateticna i valjda mogu da napisem sta mi je u srcu.
A to da li cu njega i njegovu muziku pamtiti samo jedan dan ili do kraja zivota, to je samo moja stvar.

I zamisli - Fibi3, prezalim svaku tragediju za koju cujem. A nisam dokona, imam i svojih licnih problema...
I pominjes malu Kaju... O njoj cesto mislim i placem, ako bas hoces da znas, a nisam je poznavala.
 
Ako nije patetika, sta je onda? Smrc, jec, plac... :roll:
Naravno, zao mi je svakog coveka kad pogine, ali ovo je stvarno preterivanje. Svakodnevno citamo u novinama o raznoraznim mucenjima i ubistvima, i hajde recite iskreno - da li ste zbog toga plakali, ili ste samo preleteli pogledom preko teksta? I kakve veze to sada ima sto je bio javna licnost? Covek je covek, kao sto je Dule napisao. Pa ni zbog male Kaje se nisu ocas posla napunile dve stranice. Zato sto nije bila javna licnost?!?

Treba da te je sramota shto si se ovako prosula...
Kao prvo,ove teme nisu nikad otvarane da bi neko doshao i ostavljao ovako bljutave komentare..ako ne saosecash sa ljudima,obidji je...
Drugo,verovala ili ne postoje ljudi koji plachu kad chuju ili prochitaju za neku tragediju.. ja sam npr takva...skoro sam prochitala za jednu devojchicu od 5 god,videla slike i celo popodne plakala...zato,ne lupaj...
Trece...postojalo je nekoliko ljudi koji su ovde pisali... i vishe ih nije bilo.. javljeno nam da su umrli... zamisli chuda,i tad sam plakala....
Pitam se,koliko sam patetichna a koliko emotivna....
 
Ja skroz razumem ove ljude kojima je zao i koji placu...jer kapiram ,da ne daj Boze umre Amy Winehouse, kako bi se ja osecala...i sigurna sam da bih i sama plakala i bilo bi mi uzasno tesko...jer i ako je ne poznajem , osecam njenu muziku...volim je...
Zato ne treba osudjivati ljude koji placu za Tosem....oni su ga voleli kroz njegovu muziku.
 
Fibi
Moram da se slozim da si svoje misljenje o patetici trebala da zadrzis za sebe.
Svako ima pravo a tuguje za kim hoce , da oplakuje manje ili vise ,
neko na taj nacin izrazava svoje postovanje ..neko ne ume drugacije da se nosi sa vestima , neko tako samo privlaci paznju ...

Tema je otvorena dabi se oplakivalo , a ne da bi se komentarisalo da li je patetika ili ne .
Zato mislim da si neumereno prenaglila i da to nije bilo na mestu .

Da si to napisala u nekoj chat varijanti pa i da razumem , ali na temi gde se place za nekim , gde ljudi iznose svoja osecanja ( ma kakva ) to nije ok.

Usput da kazem i ovo ..i sama sam sinoc gledala donosenje kovcega , ne zato sto volim Tosu ili sam njegov fan ,daleko od toga da sam ga poznavala , nego zato sto mislim da je tuzno da jedan perspektivni mladi zivot bude prerano prekinut. Pa zvao se on Tose , Ledi Dajana , Nebo ...

Nisam poznavala ni Dirka , pa mi je tesko kad se setim da ga nema , sve mi se u stomaku stegne . To je zal za mladosti prekinutoj u nevreme .
 
Evo, čitam ove komentare i zapitah se sad, ali doista, zašto sam se toliko potresla oko Tošeta?
Nisam ga poznavala, nije mi bio rod, ni drug...ali eto, baš mi je bilo krivo kad sam saznala.
Jednostavno, neki ljudi plene svojom pojavom, a on je zaista bio takav- talentovan, pozitivan, delovao je iskreno, bio je pravi showman ( imala sam prilike da ga gledam uživo)...i znate šta, nije mi čudno što ga Makedonski narod toliko žali, jer definitivno, u mraku koji se nadvio nad tom zemljicom, on je bio jedna svetla tačka.
 
Ako nije patetika, sta je onda? Smrc, jec, plac... :roll:
Naravno, zao mi je svakog coveka kad pogine, ali ovo je stvarno preterivanje. Svakodnevno citamo u novinama o raznoraznim mucenjima i ubistvima, i hajde recite iskreno - da li ste zbog toga plakali, ili ste samo preleteli pogledom preko teksta? I kakve veze to sada ima sto je bio javna licnost? Covek je covek, kao sto je Dule napisao. Pa ni zbog male Kaje se nisu ocas posla napunile dve stranice. Zato sto nije bila javna licnost?!?


Svakog čoveka mi je žao koji nesrećom izgubi život, ali moraš praviti razliku izmedju ljudi koji ''obični'' i ''javnih ličnosti'' koje koliko toliko daju neki doprinos kulturi ove naše male zemlje (konkretno mislim sada o ljudima koji se bave umetnošću).
Kada je neka javna ličnost u pitanju, hteo ne hteo u njegov život si upleten samim pojavljivanjem njega u medijima. Shodno tome, možeš da osetiš istinsko i duboko žaljenje nad mladim čovekom koji je izgubio život na taj način, na koji jeste .... ako si bar jednom u životu seo i poslušao njegovu pesmu, čuo neku interpretaciju ili intervju .... Takvog čoveka doživiš na neki način ... nekad ti postane i blizak (i ako ga ne poznaješ) i ne vidim kako onda možeš ostati imun na njegovu smrt.

Čemu toliko sarkazma i kontriranja :shock: Da bi se izdvojila od drugih koji su sasvim otvoreno pokazali svoje zaprepašćenje ovom situacijom? Čemu toliko kontriranja? Prosto tema to ne dozvoljava. Ako drugi patetišu, ti ne moraš ... ali svako ima pravo da na svoj način iskaže ono što oseća po pitanju njegove smrti.
 

Back
Top