Тужилаштво САД утвдило да Настићи нису злостављали кћерку и сина

Poruka
22.423
108293_1005-nastici_f.jpg


САКРАМЕНТО - Канцеларија америчког државног тужиоца је након увида у фотографије, због којих су Вук и Верица Настић оптужени за сексуално злостављање своје деце Настасије (5) и Дамијана (8), упутила писмо Министарству за социјална питања и навела да су Настићи невини. Државни тужилац покренуо је истрагу да ли је према Настићима прекршен закон, а америчке власти су допустиле оцу да након неколико месеци коначно види своју децу.


Канцеларија америчког државног тужиоца у Сакраменту, главном граду Калифорније, прегледала је фотографије и упутила писмо Министарству САД за социјална питања. У писму тужилац је навео да је очигледно да је проблематичне фотографије снимио син, односно Дамјан Настић, а не родитељи, како је то наведено у оптужници Агенције за заштиту деце. Писмо је касније прослеђено и Министарству правде у Вашингтону.

- И канцеларија окружног тужиоца у Сан Хоакину и ова канцеларија одустале су од тужбе против родитеља, јер су закључиле да је фотографије снимило једно дете. О томе је обавештена и Агенција - написао је амерички државни тужилац Бенџамин Вагнер, који је проследио случај федералној полицији.

- Покушавамо да утврдимо да ли је у овом случају прекршен савезни закон и да ли су Настићи третирани на погрешан начин - изјавио је портпарол ФБИ, а изјаву и текст писма државног тужиоца пренело је 90 америчких медија..

Извор: http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/22...lo-da-Nastici-nisu-zlostavljali-kcerku-i-sina
 
Da čujem ostale koji su pljuvali po američkom sistemu :lol:

Одличан.
Прво истраумираш децу без разлога, отмеш их од родитеља, родитељи попију отказе...па се извиниш. Нису хтели. Омакло се. Sorry...
Упуцај ти то, па ћемо да тражимо документа касније...
 
Nazalost ta vest je pogresno prenesena.


"Ništa novo u slučaju Nastića“
18. januar 2011. | 22:56 -> 11:02 | Izvor: B92
Beograd -- Ambasador Srbije u SAD Vladimir Petrović kaže da informacija da je državno tužilaštvo utvrdilo da Nastići nisu krivi za zlostavljanje dece nije novost.

19855485024d130c5b5cadd370968902_450x259.jpg

Vuk Nastić sa decom (Foto: Blic)
Ambasador Petrović kaže za B92 da je ta odluka tužilaštva stara 6 meseci i da pravna bitka za povratak dece Vuku i Verici Nastić tek predstoji.

Da podsetimo, Vuk i Verica Nastić su optuženi u Kaliforniji da su seksualno zlostavljali i zanemarili svoju decu.

"Blic" je ranije objavio da je američko državno tužilaštvo u Sakramentu utvrdilo da Vuk i Verica Nastić nisu krivi za seksualno zlostavljanje svoje dece, za šta su bili optuženi.

"Odluka o kojoj pričamo je stara odluka. Kada su roditelji optuženi za navodno zlostavljanje dece, javni tužilac u Kaliforniji je utvrdio da slike koje su nađene nisu bile slikane od strane oca nego od strane sina. Tako da to nije nikakva novost“, kaže Petrović.

Vuk Nastić u izjavi za B92 kaže da je njemu i njegovoj supruzi konačno dozvoljeno da se vide sa decom, ali pod nadzorom. Nemaju pravo da govore o slučaju, a sa decom moraju da komuniciraju isključivo na engleskom.

"Deca su već isfrustrirana jako tako da i ne pomišljaju na to. Deca ne smeju da kažu ništa šta im se dešava, ne znamo šta je njima rečeno. Samo vidimo tu reakciju što nas opet vide zajedno i što su oni zajedno, deca su presrećna. Ali šta se stvarno dešava mi to ne znamo, šta se dešava u njihovim dušama mi ne znamo i šta njima ko priča ne znamo i ne smemo da pitamo“, kaže Vuk Nastić.

Damjan i Nastasija Nastić, do daljeg ostaju razdvojeni u hraniteljskim porodicama. Preliminarno ročište u ovom slučaju biće održano 25. janura, a glavni pretres 14. februara.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=18&nav_category=206&nav_id=486487
 
Nazalost ta vest je pogresno prenesena.


"Ništa novo u slučaju Nastića“
18. januar 2011. | 22:56 -> 11:02 | Izvor: B92
Beograd -- Ambasador Srbije u SAD Vladimir Petrović kaže da informacija da je državno tužilaštvo utvrdilo da Nastići nisu krivi za zlostavljanje dece nije novost.

19855485024d130c5b5cadd370968902_450x259.jpg

Vuk Nastić sa decom (Foto: Blic)
Ambasador Petrović kaže za B92 da je ta odluka tužilaštva stara 6 meseci i da pravna bitka za povratak dece Vuku i Verici Nastić tek predstoji.

Da podsetimo, Vuk i Verica Nastić su optuženi u Kaliforniji da su seksualno zlostavljali i zanemarili svoju decu.

"Blic" je ranije objavio da je američko državno tužilaštvo u Sakramentu utvrdilo da Vuk i Verica Nastić nisu krivi za seksualno zlostavljanje svoje dece, za šta su bili optuženi.

"Odluka o kojoj pričamo je stara odluka. Kada su roditelji optuženi za navodno zlostavljanje dece, javni tužilac u Kaliforniji je utvrdio da slike koje su nađene nisu bile slikane od strane oca nego od strane sina. Tako da to nije nikakva novost“, kaže Petrović.

Vuk Nastić u izjavi za B92 kaže da je njemu i njegovoj supruzi konačno dozvoljeno da se vide sa decom, ali pod nadzorom. Nemaju pravo da govore o slučaju, a sa decom moraju da komuniciraju isključivo na engleskom.

"Deca su već isfrustrirana jako tako da i ne pomišljaju na to. Deca ne smeju da kažu ništa šta im se dešava, ne znamo šta je njima rečeno. Samo vidimo tu reakciju što nas opet vide zajedno i što su oni zajedno, deca su presrećna. Ali šta se stvarno dešava mi to ne znamo, šta se dešava u njihovim dušama mi ne znamo i šta njima ko priča ne znamo i ne smemo da pitamo“, kaže Vuk Nastić.

Damjan i Nastasija Nastić, do daljeg ostaju razdvojeni u hraniteljskim porodicama. Preliminarno ročište u ovom slučaju biće održano 25. janura, a glavni pretres 14. februara.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=18&nav_category=206&nav_id=486487

Сада је то читава фртутма..
Има још година да прође да се извуку из система..
 
Ja ne znam zasto nam se poturaju polovicne vesti. (Greska?)

Nastici su priznali optuzbu za zanemarivanje dece, kako bi bile odbacene druge dve tacke optuznice. Ovde uopste nije rec o optuzbi za pedofiliju, vec za

PC 311.11(A) Misdemeanor
POSSESSES/ETC MATTER DEPICTING PERSON UNDER 18
PC 311.11(A)<F Felony
DESCRIPTION NOT AVAILABLE
PC 311.4(C) Felony
USE OF MINOR UNDER 14 TO PERFORM OBSCENE ACT
http://wic.sjsheriff.org/WhosInCust...151900F6BC1A31D33D6FE866CD3967A1B7D82DF1E01FA

Koliko sam shvatila, Nasticu se stavlja na teret to sto je svoju decu doveo u neposrednu opasnost kacenjem njihovih golisavih fotografija na sluzbeni kompjuter. Nije rec o fotografijama beba koje se kupaju u kadi, vec o fotkama dece od 8 i 5 godina.
I mislim da ne treba donositi nikakve pausalne procene na osnovu polovicnih novinskih clanaka, i izjava politicara zarad politickih poena.
 
Ja ne znam zasto nam se poturaju polovicne vesti. (Greska?)

Nastici su priznali optuzbu za zanemarivanje dece, kako bi bile odbacene druge dve tacke optuznice. Ovde uopste nije rec o optuzbi za pedofiliju, vec za

PC 311.11(A) Misdemeanor
POSSESSES/ETC MATTER DEPICTING PERSON UNDER 18
PC 311.11(A)<F Felony
DESCRIPTION NOT AVAILABLE
PC 311.4(C) Felony
USE OF MINOR UNDER 14 TO PERFORM OBSCENE ACT
http://wic.sjsheriff.org/WhosInCust...151900F6BC1A31D33D6FE866CD3967A1B7D82DF1E01FA

Koliko sam shvatila, Nasticu se stavlja na teret to sto je svoju decu doveo u neposrednu opasnost kacenjem njihovih golisavih fotografija na sluzbeni kompjuter. Nije rec o fotografijama beba koje se kupaju u kadi, vec o fotkama dece od 8 i 5 godina.
I mislim da ne treba donositi nikakve pausalne procene na osnovu polovicnih novinskih clanaka, i izjava politicara zarad politickih poena.

Pa da evo sad je bilo na vestima, njih americki sud jos uvek goni.
 

Back
Top