Turska

Па рецимо Бодрум, Саримсакли... Ја у Кушадасију стварно не приметих ту траву када сам био пре пар година.

Na nekom forumu sam procitala da je u Sarimsakliju voda toliko hladna da moze da ti se desi da ti kupanje bude svedeno na minimum........ima li neko iskustva sa tim....a u Kusadasiju sam bila pre dve godine bila smestena na Kustur plazi...i u vodi je bilo toliko mulja i trave da smo seli u dolmuse i vozili se redom po plazama na zalost uglavnom je svuda bilo isto jedino si na Ledis beach mogao da nadjes jedan mali deo koji nije bio pod travom ....ja to ne volem
 
Odgovorila poodavno na to pitanje.

Znam da jesi odgovorila, ali koliko sam mogao da zaključim ti nisi zadovoljna Kušadasijem jer šta?

Jer je Kušadasi najlošiji od Turske zbog toga što ti nisi bila informisana o gradu u kojem letuješ, nisi znala ime hotela u koji odsedaš kao ni ulicu/e (bar one najbitnije)??? Mislim, klasična histerija razmaženih... Treba li da napomenem i to da si rekla da si letovala davne 2001. kada je sa Turskom poslovalo koliko agencija iz Srbije? 2-3, izuzev Kontikija?? Verujem da se za 9 godina mnogo toga izmenilo na bolje.

Ne razumem samo šta si htela reći loše u vezi tolike količine kafića i radnji? Opšte poznata činjenica jeste ta da zdrava konkurencija dovodi do uspešnog poslovanja a mi ćemo vala, imati izbor gde i šta kupiti a i po dobrim cenama :)

Da su Turci slobodni da dobacuju, to čujem samo od solo devojaka koje su prolazile same ili sa drugaricama pored Turaka. Ni naš narod nije ništa bolji kad su strankinje u pitanju. Bio sam prisutan kada je jedna zgodna crnka strankinja počela da vređa u sred Kneza neke naše "frajere" jer su joj dobacivali na ne baš prijatan način. Možda to ide s nasleđem, šta znaš...ipak su njihovi preci 5 vekova "opštili" nad većinom naših pretkinja....

Pun sam neophodnih informacija, i pozitivnih i negativnih te mogu da skrojim preliminarni stav. Konačni će biti kada se vratim s mora. Za sad je to ovako:

Najbolje mesto u Turskoj na Egejskom moru jeste upravo Kušadasi.
Turci su ljubazni u izuzetnoj meri kad su usluge i trgovina u pitanju.
210€ košta full PP paket-aranžman i imam informaciju da za te pare, hotel Dias sa ** je dobar, čist, uredan, osoblje ljubazno iako hrana nije za pohvalu ali dobro, tu su restorani pa ćemo uzeti tu slobodu sebi da se nekoliko puta počastimo u istim.
Znam i tačnu lokaciju hotela, kao i informacije o najvažnijim ulicama u gradu, dolmuš stanicama, policijskoj stanici, bolnici, plažama....orijentiri su postavljeni tako da su šanse minimalne da se izgubimo, ali ako i dođe do toga, hej, tu je GPS.

P.S. i da, povrh svega, od svih mesta gde naše agencije vode naše ljude na letovanju u Turskoj, verujem da je najbolji Egej u Kušadasiju jer nije zatvoreni zaliv poput Bodruma, Marmarisa, Fetijea.. Talasa se ne bojim a otvorenost volim kod mora jer obećava čistoću vode, za razliku od ustajalosti u Zalivima.

Naravno, imaću i svoje iskustvo ali, ponavljam, na osnovu svih priča, verujem da će nam biti i više nego ekstra. :) Tako da, optimism to the max!

Pozdrav!
 
Kao maldi par mislim da ste odabrali dobro mesto ali imajte u vidu da je Kusadasi ipak najlosije od Turske. Bila sam 2001. godine vodjena istim sistemom kao i vi , nas je islo 4-oro mladih i to autobusom :dash: i proveli smo se mi korektno al sam ja posle toga ipak rekla da se tamo vise necu vracati. A evo i zasto :

Ne znam gde je hotel u kome ste smesteni , ja sam bila u nekom na S koji je bio u samom centru grada , tacno kod gradske plaze. Tu se naravno kupaju ljudi al ja nisam smela ni nogicu da spustim jer je to zapravo luka i tu na 50 m levlje pristaju oni ogromni turisticki brodovi tako da mi je bilo bzvz i delovalo mi je prljavo.

Da bi isla na plazu bilo je potrebno da se vozimo njihovim dolmusima , sto je svojevrsna avantura.
Kupali smo se na dve plaze jedna je Ladies beach ( ako se dobro secam ) drugoj se ne secam imena , znam samo da se ide u kontra pravcu od ove prve.

Plaze su bile korektne, suncobrani i lezaljke su se placali podnosljivo, kafici na plazi su bili ok.
More je popodne bilo puno talasa.
Cesto tolikih da se nije moglo kupati.

Vece smo provodili u centru setajuci kroz pesacku zonu gde ima 1001 radnja i kafic.
To je bilo "zabavno" nama plavusama.
Turci u Kusadasiju su vrlo slobodni da dobace nesto , to sam dozivela samo tamo i nigde drugo u Turskoj.

Sve u svemu , to je jedno mladalacko letovanje i za te pare je bilo stvarno dobro.
Ne znam kakve prohteve imate od letovanja al mislim da cete ako ne budete ocekivali bog zna sta - generalno biti zadovoljni
.

Znam da jesi odgovorila, ali koliko sam mogao da zaključim ti nisi zadovoljna Kušadasijem jer šta?

Jer je Kušadasi najlošiji od Turske zbog toga što ti nisi bila informisana o gradu u kojem letuješ, nisi znala ime hotela u koji odsedaš kao ni ulicu/e (bar one najbitnije)??? Mislim, klasična histerija razmaženih... Treba li da napomenem i to da si rekla da si letovala davne 2001. kada je sa Turskom poslovalo koliko agencija iz Srbije? 2-3, izuzev Kontikija?? Verujem da se za 9 godina mnogo toga izmenilo na bolje.

Ne razumem samo šta si htela reći loše u vezi tolike količine kafića i radnji? Opšte poznata činjenica jeste ta da zdrava konkurencija dovodi do uspešnog poslovanja a mi ćemo vala, imati izbor gde i šta kupiti a i po dobrim cenama :)

Da su Turci slobodni da dobacuju, to čujem samo od solo devojaka koje su prolazile same ili sa drugaricama pored Turaka. Ni naš narod nije ništa bolji kad su strankinje u pitanju. Bio sam prisutan kada je jedna zgodna crnka strankinja počela da vređa u sred Kneza neke naše "frajere" jer su joj dobacivali na ne baš prijatan način. Možda to ide s nasleđem, šta znaš...ipak su njihovi preci 5 vekova "opštili" nad većinom naših pretkinja....

Pun sam neophodnih informacija, i pozitivnih i negativnih te mogu da skrojim preliminarni stav. Konačni će biti kada se vratim s mora. Za sad je to ovako:

Najbolje mesto u Turskoj na Egejskom moru jeste upravo Kušadasi.
Turci su ljubazni u izuzetnoj meri kad su usluge i trgovina u pitanju.
210€ košta full PP paket-aranžman i imam informaciju da za te pare, hotel Dias sa ** je dobar, čist, uredan, osoblje ljubazno iako hrana nije za pohvalu ali dobro, tu su restorani pa ćemo uzeti tu slobodu sebi da se nekoliko puta počastimo u istim.
Znam i tačnu lokaciju hotela, kao i informacije o najvažnijim ulicama u gradu, dolmuš stanicama, policijskoj stanici, bolnici, plažama....orijentiri su postavljeni tako da su šanse minimalne da se izgubimo, ali ako i dođe do toga, hej, tu je GPS.

P.S. i da, povrh svega, od svih mesta gde naše agencije vode naše ljude na letovanju u Turskoj, verujem da je najbolji Egej u Kušadasiju jer nije zatvoreni zaliv poput Bodruma, Marmarisa, Fetijea.. Talasa se ne bojim a otvorenost volim kod mora jer obećava čistoću vode, za razliku od ustajalosti u Zalivima.

Naravno, imaću i svoje iskustvo ali, ponavljam, na osnovu svih priča, verujem da će nam biti i više nego ekstra. :) Tako da, optimism to the max!

Pozdrav!

Ne vidim cemu taj ton i potreba da se odbrani Kusadasi :confused:
Jasno sam napisala svoje vidjenje grada i svoj utisak posle letovanja , ne razumem sto si se nasao pogodjen cinjenicom da se meni tamo nije dopalo. :roll:

Pitao si kako je , ja sam napisala kako je MENI bilo , dodala za kraj da je to letovanje bilo po sistemu koliko para toliko i muzike i pozelela ti srecan put i dobar odmor.

Sto ti i dalje zelim ....
Vidim da si dobro uradio domaci , prikupio sve neophodne informacije i da si se naoruzao voljom da se dobro provedes. Samo te moj post iz nepoznatog razloga zulja.

Nepotrebno jer nije napisan da bi pljunuo na tvoje letovanje nego kao odgovor na pitanje kako je u kusadasiju. Citaj ga kao izvestaj sa terena iz avgusta 2001 a ne kao napad na tvoju licnost.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da se turisticke agencije poput Argus tursa reklamiraji preko ovih foruma???
Prezentuju hotel Dias i Kusadasi kao da su Ibica! Na zalost bio sam sa Argusom u Kusadasiju u hotelu Dias i bilo je mnogo drugacije nego sto pise po ovakvim forumima!
Hotel je cist, ali pravila kao u zatvoru, zabranjeno unosenje hrane i pica u hotel, mali menager Husein je spopadao sve sto mu je doslo pod ruku sto zene sto muskarce! Pice mozete da pijete u basti hotela samo ako ga tu i kupite po mnogostruko vecoj ceni nego u prodavnici. Da ne pricam o hrani... Dorucak masline, sir, caj, dzem, maslac(ako ostane). Vecera svako trece vece moze da se jede...
Po drugim hotelima nema toliko cimanja, osoblje je ljubaznije, hrana bolja.

Iskreno nikad vise hotel Dias i Argus tours!
 
кад сам пре неколико година био у Аланји у хотелу било је једно весело друштво неколико Пољака од којих сваки димензије отпр.190цм на 140кг који нису стали уносити у ресторан где је била постављена храна(а био је all inc) огромне овале са донером и шта још не јер им се као храна није свидела.На почетку је особље као реагирало али после извесне расправије главног јунака веселе групе са једним од шефова сале није било ама никаквих проблема,једино су турци имали проблема са гостима који су почели да реагују зашто је храна у хотелу више била на бази свакојаких траветина који турци ионако доста конзумирају.Ја сам следио пример Пољских побратима и (на негодовање супруге)сам почео са уношењем и конзумирањем како хране тако и пива и вина(у хотелу се нудило Мармара пиво и неко катастрофално бело вино од којег ниси могао да саставиш ни шприцер)и јавно се придружио не баш тихом протесту(посебно навече кад би се Пољаци дотанкирали уношеним хајнекеном)...све у свему није било никог брига.
А и у доста јачим хотелима од тог Аланијског(где је све остало сем за нас прождрљивце меса бил апсолутно ок)је било уношења свега и свачега што је сасвим нормално!
 
...ne znam gde si sve putovala, ali u EU stotine hiljada turista unose flashiranu vodu, cugu i bilo shta drugo iz Supermarketa u hotele...bez ikakvog problema...;)

kazem po pravilu:rtfm:
tako ti pishe u katalogu i programu, moj ogovor se odnosio na prethodno post,
a ovde je rech o turskoj koja nije EU ako cemo cepidlachiti
niko ti ne moze zabraniti da unosih pice, vodu, hranu u hotel iako pishe da je to strogo zabranjeno, naravno podrazumeva se da ne mashesh time gospodinu na recepciji ili menadzeru hotela(u ovom sluchaju)
kao shto te niko ne moze primorati da pice pijesh u bashti hotela po "mnogostruko vecoj ceni nego u supermarketu"

p.s. bezveze mi da napishem, ali neko ne zna da se snadje...
 
Poslednja izmena:
kazem po pravilu:rtfm:
tako ti pishe u katalogu i programu, moj ogovor se odnosio na prethodno post,
a ovde je rech o turskoj koja nije EU ako cemo cepidlachiti
niko ti ne moze zabraniti da unosih pice, vodu, hranu u hotel iako pishe da je to strogo zabranjeno, naravno podrazumeva se da ne mashesh time gospodinu na recepciji ili menadzeru hotela(u ovom sluchaju)
kao shto te niko ne moze primorati da pice pijesh u bashti hotela po "mnogostruko vecoj ceni nego u supermarketu"

p.s. bezveze mi da napishem, ali neko ne zna da se snadje...

PA MI SMO GOSTI HOTELA, A NE NEKI STRANCI KOJI SU SLUCAJNO ZALUTALI U HOTEL SA SVOJIM PICEM. GLUPO I NEPRISTOJNO JE STO IMAJU OBRAZA DA NAS OPOMENU! Ako su stavili nizu cenu to sigurno ne znaci da zelim da se odnose prema meni kao prema stoci. Vec da ne mogu za vece pare da prodaju aranzman.

Nikad vise ARGUS TOURS i hotel DIAS!
 
stjuarte, probaj da sednesh u bashtu nekog hotela i ovde u srbiji i da donesesh svoje pice
pa da vidish da li ce reci, moze, sedi i cirkaj svoje pice za nashim stolom...no problem:)
svako ima za cilj da zaradi, i nerealno je ochekivati da ce vam dozvoliti da kupite pice u prodavnici i da sedite u bashti, restoranu i da cirkate:roll:
a i niko te nije primoravao da pijesh picence bash tu, zar ne?
pun grad kafica:whistling:
 
kazem po pravilu:rtfm:
tako ti pishe u katalogu i programu, moj ogovor se odnosio na prethodno post,
a ovde je rech o turskoj koja nije EU ako cemo cepidlachiti
niko ti ne moze zabraniti da unosih pice, vodu, hranu u hotel iako pishe da je to strogo zabranjeno, naravno podrazumeva se da ne mashesh time gospodinu na recepciji ili menadzeru hotela(u ovom sluchaju)
kao shto te niko ne moze primorati da pice pijesh u bashti hotela po "mnogostruko vecoj ceni nego u supermarketu"

p.s. bezveze mi da napishem, ali neko ne zna da se snadje...

...ovako...u svim hotelima u kojima sam, u pomenutoj zemlji ( Turskoj ), boravio, a svi su bili 5*, niko, nikada mi nije jednu rech uputio protiv unoshenja...chak ni mrk pogled...;)...i nikada se nisam ni trudio da sakrijem...nego sa kesama pravac na recepciju po kljuch (karticu)...iako su bili All incls ponude, u jednom mi se nije dopala ponuda negazirane vode, u drugom sokicci za dete itd...

stjuarte, probaj da sednesh u bashtu nekog hotela i ovde u srbiji i da donesesh svoje pice
pa da vidish da li ce reci, moze, sedi i cirkaj svoje pice za nashim stolom...no problem:)
svako ima za cilj da zaradi, i nerealno je ochekivati da ce vam dozvoliti da kupite pice u prodavnici i da sedite u bashti, restoranu i da cirkate:roll:
a i niko te nije primoravao da pijesh picence bash tu, zar ne?
pun grad kafica:whistling:

...u hotelima, koji su na bazi PP-a ili BB-a, za ochekivati je da te niko necce mrko pogledati shto kupujesh u SuperM i unosish kupljeno u hotel...ali, za ochekivati je da kupljeno ne konzumirash u njihovim restoranima...nego u sobi...na spratu ( ako postoje sedecca mesta ) ili u lobby-ju...
 
...ovako...u svim hotelima u kojima sam, u pomenutoj zemlji ( Turskoj ), boravio, a svi su bili 5*, niko, nikada mi nije jednu rech uputio protiv unoshenja...chak ni mrk pogled...;)...i nikada se nisam ni trudio da sakrijem...nego sa kesama pravac na recepciju po kljuch (karticu)...iako su bili All incls ponude, u jednom mi se nije dopala ponuda negazirane vode, u drugom sokicci za dete itd...



...u hotelima, koji su na bazi PP-a ili BB-a, za ochekivati je da te niko necce mrko pogledati shto kupujesh u SuperM i unosish kupljeno u hotel...ali, za ochekivati je da kupljeno ne konzumirash u njihovim restoranima...nego u sobi...na spratu ( ako postoje sedecca mesta ) ili u lobby-ju...


ovako:)
meni nije cilj da se sa nekim raspravljam ovde niti da izmishljam toplu vodu,
gospodin koji je pocheo ovu raspravu je boravio u hotelu sa 2*
i ovo boldovano je sushtina, znachi ne u hotelskom restoranu ili bashti, kaficu nego u sobi
hotelski restoran, kafic nudi svoje proizvode koje te niko ne primorava da konzumirash van pansiona
ne znam zashto ne kontash da se slazemo:think:

poenta priche ,kako li mu je nik... je da on zeli da kupi pice u prodavnici jer je naravno jeftinije:mrgreen:(koliko sam skontala) i da ga pijucka u bashti, resoranu hotela
ako sam dobro razumela, ako nisam ispravi me pa da zavrshimo ovu jalovu diskusiju:lol:
 
Poslednja izmena:
Unosenje hrane i pica je, po pravilu, zabranjeno u svih hotelima.Pa nije hotel lud da ti pruza uslugu- pijes pice u basti- a da nista ne zaradi.

Takodje i iznosenje hrane iz restorana.
Ali ljudi to ipak rade.

edit- druga stvar je mogucnost trovanja od unete hrane u hotelu, a za koje oni mogu snositi posledice.
 
Poslednja izmena:
stjuarte, probaj da sednesh u bashtu nekog hotela i ovde u srbiji i da donesesh svoje pice
pa da vidish da li ce reci, moze, sedi i cirkaj svoje pice za nashim stolom...no problem:)
svako ima za cilj da zaradi, i nerealno je ochekivati da ce vam dozvoliti da kupite pice u prodavnici i da sedite u bashti, restoranu i da cirkate:roll:
a i niko te nije primoravao da pijesh picence bash tu, zar ne?
pun grad kafica:whistling:

Sve je to ok! Ali ja nisam zalutao u neki restoran vec sam seo u bastu hotela Dias u kome sam odseo. Platio sam im da provedem vreme tu.
Logicno je da u kafic ili restoran ne donesem svoje pice, ali ovo je basta mog hotela koji sam platio da uzivam. Apsurdno je da svoje goste tretiraju tako. I opet kazem u drugim hotelima nisu imali takvih neprijatnosti kao mi u hotelu Dias...
 
ovako:)
meni nije cilj da se sa nekim raspravljam ovde niti da izmishljam toplu vodu,
gospodin koji je pocheo ovu raspravu je boravio u hotelu sa 2*
i ovo boldovano je sushtina, znachi ne u hotelskom restoranu ili bashti, kaficu nego u sobi
hotelski restoran, kafic nudi svoje proizvode koje te niko ne primorava da konzumirash van pansiona
ne znam zashto ne kontash da se slazemo:think:

poenta priche ,kako li mu je nik... je da on zeli da kupi pice u prodavnici jer je naravno jeftinije:mrgreen:(koliko sam skontala) i da ga pijucka u bashti, resoranu hotela
ako sam dobro razumela, ako nisam ispravi me pa da zavrshimo ovu jalovu diskusiju:lol:

Ispravka dolazio sam u hotel sa limenkom koju vec pijem. Seo sam u bastu hotela, ne u hotelski restoran koji vi pominjete! Da bih popio sok do kraja kako ga ne bih uneo u hotel, jer je to zabranjeno. Tada menager hotela "Dias" Husein dolazi i pocinje da se dere kako sam smeo da unesem pice i da odmah napustim bastu hotela da predjem na drugu stranu ulice itd...

Ako je to vama prihvatljivo ugostiteljsko ponasanje SAMO IZVOLITE U HOTEL DIAS!
 
Sve je to ok! Ali ja nisam zalutao u neki restoran vec sam seo u bastu hotela Dias u kome sam odseo. Platio sam im da provedem vreme tu.
Logicno je da u kafic ili restoran ne donesem svoje pice, ali ovo je basta mog hotela koji sam platio da uzivam. Apsurdno je da svoje goste tretiraju tako. I opet kazem u drugim hotelima nisu imali takvih neprijatnosti kao mi u hotelu Dias...

Ispravka dolazio sam u hotel sa limenkom koju vec pijem. Seo sam u bastu hotela, ne u hotelski restoran koji vi pominjete! Da bih popio sok do kraja kako ga ne bih uneo u hotel, jer je to zabranjeno. Tada menager hotela "Dias" Husein dolazi i pocinje da se dere kako sam smeo da unesem pice i da odmah napustim bastu hotela da predjem na drugu stranu ulice itd...

Ako je to vama prihvatljivo ugostiteljsko ponasanje SAMO IZVOLITE U HOTEL DIAS!

ok stjurate:mazi:
trebao si sve lepo tako da napishesh
to stvarno nije u redu
sad ce drugi znati za ubuduce da ukoliko biraju kushadasi, da zaobidju hotel dias

a na stranu to sa huseionom i hotelom,
kako si se proveo na letovanju:)
 

Back
Top