Turska

Na sta da obratite paznju ?

- ne menjati pare na ulici
- ne menjatiih ni u hotelu
- pretresti dobromenjacnice i citati dobro sta pise jer neki uzimaju proviziju neki ne
- poneti jak zastitni faktor tamo je u avgustu 50 stepeni
- ne igrati se sa suncem i vrucinom, zaista je jako toplo
- uplatiti minimum polupansion jer cete u protivnom biti u problemu za hranu , njihova hrana je specificna i meni je bila bljak. ( mislim van hotela) jeli smo 10 dana u burger kingu
- ne dajte da vas vuku za rukav i uvlace u radnju jer onda morate da kupite nesto
- cenkajte se
- trazite da vas vode u fabriku koze da kupujete jakne ako planirate taj shoping
- vodite racuna sta pricate na ulici mnogi znaju srpski
 
Pozdrav ljudi.Kao sto mozete videti nov sam na forumu.Planiram da idem na more u Kusadasi preko studentske pa me zanima da li je neko ostao u neka od ova 3 hotela: Sun,Yekta i Kotur(svi su hoteli **).Nasao sam neke info.na Internetu i kazu da Kotur i nije dobar.O Sun-u i Yekti nisam nista uspeo da nadjem.Ako neko ima info.o ovim hotelima bio bih zahvalan kad bi podelio samnom ;) Pozdrav!
Ja sam bila u hotelu Yekta i nije nista posebno, ali sasvim ok, s obzirom da smo mi tamo samo spavali, nije nam ni trebalo nista posebno. Imas sve sto ti je potebno: kupatilo, garderober, krevet i terasu :)) Gazda je ok, imas zenu koja ti sredjuje sobu... Ne treba bacati pare na hotele sa 5*, bolje te pare potrositi pametnije, recimo u Soke ;) U centru je, odakle polaze svi dolmusi, bice ti lakse da se snadjes ako si tamo prvi put, i tako.. :)
 
Poslednja izmena:
Prvi pozdrav svima!

Uplatili smo, devojka i ja, letovanje u Kušadasiju. Uzeli smo u obzir skoro sve agencije (sve lokalne i skoro sve beogradske), skoro sve ponude....odbili smo Hrvatsku i Grčku jer su preskupe zemlje ove godine, Crnu Goru zbog prljavštine na svakom koraku (izvor nam je preko 50 nezadovoljnih duša koji više ne letuju od prošle godine u CG) i tako smo se sveli na Tursku. Najjeftiniji a najbolji aranžman smo uspeli da nađemo upravo u Argusu, preko lokalne (Smederevo) turističke agencije Korona.

Letujemo od 7-18. avgusta, u hotelu Dias**.
Prema slikama i malobrojnim komentarima u vezi Kušadasija i hotela Dias, mogu da zaključim da tamo ima mnogo naših ljudi, da su Turci ljubazni (da su izmislili turizam maltene), da je Kušadasi pravo mesto za jeftine pare..
Zahvaljujem se MajiVA na opisu u kratkim crtama.

Nikad nismo bili u Turskoj a zanima nas još na šta bi smo trebali sve da obratimo pažnju.

Shvatili smo do sad da je kurs fixno-fiktivni odnosno uvek je 2 lire za 1€ tako da ne mogu da nas prevare u menjačnici.

Unapred zahvalni na još informacija.
Pozdrav iz Smedereva.
I idite u Efes obavezno!
 
Hvala vam na informacijama :)

Polu-avanturističkog smo duha i rekli smo jedan drugom da želimo da obiđemo sve koliko nam je to u mogućnosti (vreme i novac). Volimo antičku istoriju i geografiju (posebno ja, kome je životni cilj detaljni obilazak CELOG Egipta uzduž i popreko....ali mislim da će to biti i ostati samo san, želja... :( )

p.s. vidim da su pamukale preko 200km udaljene od kušadasija....to znači čitav dan samo pamukale, jel da? :)

Jel info tura obavezna? Cenkanje na pijaci na kom jeziku? Na kom jeziku da krenemo uopšte tamo u konverzaciju sa Turcima?
Da ne bude kao kod "naših" kineza: "kusur? nema kusur, ne razume ne razume.." :)))

Pozdrav! :)
 
Da,za Pamukale treba ceo dan.Obidjite Efes,onda Prijenu,Milet i Didim.

Infotura nije obavezna,al je korisna,i nista se ne placa.

Cenkanje na engleskom.Znaju i srpski(neki znaju padeze bolje od ovih nasih sa juga) i engleski.
 
У Ефесу (као једном од највећих античких градова) итекако има шта да се види, највећа атракција и оно што стварно оставља без даха је велики амфитеатар (који се види још и са пута доле), као и Целзијусова библиотека, Одеон (мањи амфитеатар), Хадријанов и Домицијанов храм итд. У близини Ефеса (у Селчуку) је и Артемидин храм, као једно од 7 светских античких чуда, од кога нажалост осим пар стубова, није остало ништа. Ту се налази и црква (базилика) Св. Јована, једна од тзв. 7 цркава Апокалипсе, која се спомиње и у књизи Откровења, коју је управо апостол Јован написао, а претпоставља се да је и своје Јеванђеље тамо написао. Затим, ту је и црква (кућа) Св. Деве Марије (мало више у брду изнад Ефеса), где се каже да је она након Христовог распећа, своје преостале дане провела управо ту. Памукале су посебна прича и без обзира што су удаљене 200-нак км, вреди их видети и посетити. Прича се да је и сама Клеопатра долазила ту да се купа у тим изворима. Поред Памукалеа се налази и антички град Хијераполис у коме је, како се тврди, покопан апостол Филип... итд. итд.
 
bila, videla, tu nasiroko hvaljenju Alanju i Antalijsku obalu, razocarala se. Hvala lepo ali toliko od mog upoznavanja Turske, nemam ni najmanju želju da idem ponovo.
Ukusi su valjda razliciti.
 
Hmmm, pa moja koleginica je bila u Alanji i ona je vise nego zadovoljna. Takodje mislim da sam ovde videla jako puno slika Alanje od nekog forumas, covek je samo pozitivno govorio.
Valjda je u pitanju samo nase ocekivanje....
 
bila, videla, tu nasiroko hvaljenju Alanju i Antalijsku obalu, razocarala se. Hvala lepo ali toliko od mog upoznavanja Turske, nemam ni najmanju želju da idem ponovo.
Ukusi su valjda razliciti.
Турску не чине Алања и Анталија, кад посетиш и егејску обалу Турске, а она је по мени много лепша и живописнија од медитеранске, онда донеси неке закључке, ипак је то повелика земља да би се свела на та два летовалишта.
 
Hmmm, pa moja koleginica je bila u Alanji i ona je vise nego zadovoljna. Takodje mislim da sam ovde videla jako puno slika Alanje od nekog forumas, covek je samo pozitivno govorio.
Valjda je u pitanju samo nase ocekivanje....

Sta znam mi smo bili u Botaniku nadomak Alanje , plaza je vrlo vrlo losa , pisala sam o tome necu da se ponavljam, to je veliko razocarenje ako volis more i kupanje , ali u botanku je nekako sve to kompenzovano nevidjenim ambijentom i atmosferom.

Licno obozavam Tursku toliko da bi u toj Antalijskoj regiji rado i zivela ali mislim da je pretenciozno govoriti o Turskoj i Antaliskoj regiji na osnovu jednog letovanja.

Posle letovanja u Kusadasiju ja sam mislila da je turska nevidjeno sr.anje ali me je Antaliska regija razuverila. Alanja nije po mojoj meri ali zato Kemer :heart:, Belek, Side.....:zaljubljena: Videla sam 30% od te regije , verujem da ce tu tek da bude iznenadjenja i ne bi bas tako olako napisala da je to sve bzvz.

Al to je moje misljenje ...
 
Sve je stvar ukusa meni licno Antalijska regija bas odgovara i svaki put mi je bilo fenomenalno u Beleku jos nisam bila nadam se da ce mi se svideti, ako je neko bio u hotelu Spice & spa molim da mi kaze utiske.
 
Sta znam mi smo bili u Botaniku nadomak Alanje , plaza je vrlo vrlo losa , pisala sam o tome necu da se ponavljam, to je veliko razocarenje ako volis more i kupanje , ali u botanku je nekako sve to kompenzovano nevidjenim ambijentom i atmosferom.

Licno obozavam Tursku toliko da bi u toj Antalijskoj regiji rado i zivela ali mislim da je pretenciozno govoriti o Turskoj i Antaliskoj regiji na osnovu jednog letovanja.

Posle letovanja u Kusadasiju ja sam mislila da je turska nevidjeno sr.anje ali me je Antaliska regija razuverila. Alanja nije po mojoj meri ali zato Kemer :heart:, Belek, Side.....:zaljubljena: Videla sam 30% od te regije , verujem da ce tu tek da bude iznenadjenja i ne bi bas tako olako napisala da je to sve bzvz.

Al to je moje misljenje ...

Jeste da je Botanik ima losu plazu zbog kamenja u vodi,nisam bila ali su mi rekli oni koji su bili,ali to nije pravilo da su plaze lose u celoj Alanji i okolini ja sam bila u hotelu Joy Pegasus Resort i ta Incekum plaza na kojoj je hotel je prelepa sve je pesak nema ni jednog kamencica ni na plazi ni u vodi,a more je cisto i toplo kao i u celoj Antalijskoj regiji.
 
Poslednja izmena:
Kao maldi par mislim da ste odabrali dobro mesto ali imajte u vidu da je Kusadasi ipak najlosije od Turske. Bila sam 2001. godine vodjena istim sistemom kao i vi , nas je islo 4-oro mladih i to autobusom :dash: i proveli smo se mi korektno al sam ja posle toga ipak rekla da se tamo vise necu vracati. A evo i zasto :

Ne znam gde je hotel u kome ste smesteni , ja sam bila u nekom na S koji je bio u samom centru grada , tacno kod gradske plaze. Tu se naravno kupaju ljudi al ja nisam smela ni nogicu da spustim jer je to zapravo luka i tu na 50 m levlje pristaju oni ogromni turisticki brodovi tako da mi je bilo bzvz i delovalo mi je prljavo.

Da bi isla na plazu bilo je potrebno da se vozimo njihovim dolmusima , sto je svojevrsna avantura.
Kupali smo se na dve plaze jedna je Ladies beach ( ako se dobro secam ) drugoj se ne secam imena , znam samo da se ide u kontra pravcu od ove prve.

Plaze su bile korektne, suncobrani i lezaljke su se placali podnosljivo, kafici na plazi su bili ok.
More je popodne bilo puno talasa.
Cesto tolikih da se nije moglo kupati.

Vece smo provodili u centru setajuci kroz pesacku zonu gde ima 1001 radnja i kafic.
To je bilo "zabavno" nama plavusama.
Turci u Kusadasiju su vrlo slobodni da dobace nesto , to sam dozivela samo tamo i nigde drugo u Turskoj.

Sve u svemu , to je jedno mladalacko letovanje i za te pare je bilo stvarno dobro.
Ne znam kakve prohteve imate od letovanja al mislim da cete ako ne budete ocekivali bog zna sta - generalno biti zadovoljni.

Izvini, a šta ti se sve nije svidelo u Kušadasiju i zašto, kao i reci mi to, šta za tebe predstavlja idealno letovanje?

Pozdrav.


Odgovorila poodavno na to pitanje.
 
Турску не чине Алања и Анталија, кад посетиш и егејску обалу Турске, а она је по мени много лепша и живописнија од медитеранске, онда донеси неке закључке, ипак је то повелика земља да би се свела на та два летовалишта.

Koja mesta ti preporucujes
 
Ako hocete cisto i mirno more bez talasa onda idite u Marmaris. Marmaris je u zalivu, dolaze uglavnom mali turisticki brodici, doduse kada sam bila tamo videla sam i jedan ogroman kao prekookeanski, ali to su oni koji imaju ture po Sredozemlju valjda pa je i tamo svratio. Bio je prelep.
 

Back
Top