Turska

U toj ulici ima stvarno puno hotela i to zakupljenih od nasih agencija.
Dias, Santur, Deniz... Svi su tu negde sto se tice kvaliteta. Ja sam bio super zadovoljan Deniz-om. Cak sam dobio trokrevetnu sobu (1 dupli i 1 obicni krevet). Drugovi su bili u hotelu pred Santur i bio je losiji. Kupatilo je bilo malo izdignuto od sobe pa im se voda slivala u sobu. Ali su imali mozda malo bolju veceru.
Za sve se treba cenkati, i uvek je druga cena. Pa cak i vede.
U hotele ne smete nista da unosite, tj barem da oni ne vide.
A sto se tice puta ja sam putovao nekih 26 sati a najveci je problem bio sto je sam Argus pravio guzvu na granici. Iz Beograda je krenulo 14 autobusa pa samim tim ko je bio u zadnjem dosta se nacekao. Ja sam isao pocetkom avgusta kada je inace velika guzva.
Dok su neki u septembru dosli iz Kusadasija za manje od 20h

Ja na zalost nisam isao ali sam cuo i gledao slike sa Pamukala tako da preporucujem obilazak.
Isli smo na krstarenje koje je organizovao Argus, traje oko 1 sat, malo te provozaju oko kusadasija, obilazak fabrike koze gde stvarno moze da se kupi ok stvari ali opet cenkanje.
 
Bili smo u Kusadasiju preko Odeona 2004.g. Sve je bilo super, prevoz avionom. Hotel Grand Oscelik 4*, odlican za porodice sa decom, na samoj plazi, cisto. Ne propustiti izlet do Pamukala (ako izvori do sada nisu presusili!) i Efesa - prelepo! Obavezno- voda za pice u rancu i sesir! Za mladje nova plaza svakog dana- dolmusi zvrje svakih par minuta, nije skupo.
Naravno, ne propustite Aqua Fantasy vodeni park, prezivecete jedan dan na fast-food meniju, ali zabava je vrhunska. Napomena-jeftinije je da idete preko agencije (vodica), nego da sami platite ulaz i prevoz do Aqua Fantasy!
Ima sta da se vidi. Najvise mi se svidela cistoca- svuda, kao i to sto na prolaznoj plazi mozes da ostavis stvari i da znas da nece niko da ih pipne i kad se vratis posle popodnevne dremke!
Jednom recju, preporucujem!
 
Bezbednost i cistoca su zaista na zavidnom nivou. Treba odvojiti pare za lezaljke i suncobrane jer se pre svega ne guras i udobnije je, a i stvari mozes slobodno da ostavis i odes u vodu ili na rucak ( i moze da te ne bude i po dva sata) i niko ti nista nece uzeti, postoji obezbedjenje koje sve nadgleda kao i kamere koje sve snimaju. Znaci potpuno ste opusteni i mirni, i to apsolutno vredi para koje date.
 
Bio sam 2002 sa autobusom(i zarekao da vise nikada necu) i 2003 sa avionom.2002 hotel Berdi 4* bio je max. ali na brdu,2003 po preporuci u Santur3* i zajbo se.Promenio se gazda pa sam se vise hranio van hotela.Nikad vise u taj hotel zbog klope.Obavezno posetiti Efes,nacionalni park,Aqua fantasy i ici na krstarenje.Mi smo sve organizovali u svojoj reziji sa turskim agencijama kojih imas pogradu milion.Sto vise vas to je manja cena.Skupljali smo se po hotelu i prosli fenomenalno
 
Ej ljudofi Kusadasi je EKSTRA!!!!
Ja sam tamo bila 2003. i stvarno mi je to ostalo nezaboravno letovanje,da li zbog drustva ili zbog samog kusadasija ne znam.Izlasci su super!Imaju neki kafici na plazi u kojima konobari prave show,a mogu misliti kako je posle 3 godine.Svi koji su bili tamo dosli su zadovoljni.Jedino ne bi preporucila "hotele" sa ** posto smo mi trebali da odsednemo u nekom koji je bio katastrofican,pa smo se pobunili i prebaceni smo bili u hotel sa **** koji je bio super.Ne bi pominjala agenciju preko koje smo isli posto je medju poznatijim,ako ne i najpoznatija kod nas,posto su kako vidim sad u njihovoj ponudi sve pristojni hoteli.Ali treba voditi racuna pre rezervisanja aranzmana sta vam napricaju u agenciji da se ne bi iznenadili kad dodjete u smestaj.
Eto,toliko od mene.
 
sokisole:
Nesto mi bezbednost u Turskoj i Egiptu nije bas na zavidnom nivou....
Kad sam rekla bezbednost mislila sam na ono sto sami Turci mogu da ucine da bi se turisti koji tamo letuju osecali bolje, a teroristi su nesto drugo, tu se ne moze nista. Ako tako posmatramo onda ni Engleska, ni Spanija, ni Amerika nisu bezbedne zemlje...Prve godine kad smo bili po jednog Turcina je bukvalno dosla zandarmerija koju je pozvalo obezbedjenje na plazi jer je pokusao da kaze nesto jednoj nasoj devojci i povukao je za ruku, ona se cimnula i nesto mu rekla, to videlo obezbedjenje i odmah reagovalo, iako je u pitanju bio nesporazum. Bezbedan si u smislu da uvek ima obezbedjenja i policije ako iskrsne neki problem i oni odmah reaguju, u hotelu je bezbedno jer slobodno mogu da se ostavljaju stvari i makar nama nikad nista nije falilo, mozes slobodno da setas, ja sam cak i sama setala i niko mi nista nije rekao i nisam imala nikakvih problema. Naravno, ovo je moje iskustvo, sto ne znaci da se to nekom drugom nije desilo nesto lose. Isto iskustvo imam i sa Egiptom. Jednostavno, ljudi iz Evrope, pa samim tim i Srbi, su malo sumnjicavi prema muslimanskim zemljama, pa se oni jako trude da budu gostoljubivi, usluzni i srdacni kako bi turisti bili zadovoljni i ponovo dosli tu, jer na kraju krajeva, oni od toga zive.Tamo je, da iskoristim vec izlizanu frazu, turista svetinja koji tu dosao da potrosi jako, jako puno evrica, dolara..... :-D
 
zenazmaj:
Najvise mi se svidela cistoca- svuda, kao i to sto na prolaznoj plazi mozes da ostavis stvari i da znas da nece niko da ih pipne i kad se vratis posle popodnevne dremke!
!

jau istina je za stvari, doslovce možeš gde hoćeš da ih ostaviš...to je TAKO opuštajuće :)
 
Englezi i Nemci nek skakuću s animatorima oko bazena, a ti u život :D (nikad nisam razumela ljude koji dođu na more da bi se kupali u bazenčini u hotelčini :lol: )
Ma...mislim koliko je realno plašiti nečeg što ne znap da li će te ikada strefiti? To se zove paranoja. S druge strane, koje bi ZAPRAVO bile mere opreza? :roll:
 
Imamo zelju da krajem avgusta idemo sa bebom starom 10 mes u Kusadasi. Izabrali smo hotel OMER HOLLIDAY VILLAGE :p Da li je neko boravio u njemu ? Da li je neko iznajmljivao auto i kakve su cene ? Hvala
 
Mi planiramo u Kusadasi, hotel OMER HOLLIDAY VILLAGE. Nismo bili u Kusadasiju, ali ja sam po obrazovanju turizmolog i dOOOOsta sam proucavala sto nase sto strane sajtove i nadam se da ce sve biti kako sam se informisala. U Kusadasiju i okolini ima svasta da se vidi pa mislim da ce nam odmor biti ispunjen. Zavisi sa kojom namerom ides na more ( da li da izlazis i da ludujes, da se odmoris ili da nesto vidis)?
 
Da, zavisi sta trazis od letovanja, i to ne samo kad je u pitanju samo mesto boravka, vec i hotel jer neki su extra, a udaljeni, drugi blizu a skromniji...... Preporucujem Marmaris, Kusadasi, Fetije, Alanju, Antaliju. Svaki od njih moze da bude i za mirniju i za ''ludju'' varijantu odmora. Sto se tice Alanje, biraj hotele na Kleopatrinoj plazi, u Antaliji je dobra i jaaako duga Konjalti plaza, sam Marmaris nema nesto dobru plazu ali je blizu Icmeler, u Fetijama ili Calis plaza (kazu najelpsi zalazak sunca u Turskoj je tamo) ili cuvena Oludeniz plaza, mada su Fetije generalnao za mirniju i porodicnu varijantu, a u Kusadasiju, tj. njegovoj okolini ima nekoliko dobrih plaza pored Ladies Beach - Long beach, Green beach, Nacionalni Park..
 
Viza se dobija na granici, mislim da su hoteli sa 3* sasvim OK, bilo koji. Mozda najbolje u Aksaraju, zato sto ti je odatle sve blizu (shoping, turisticke destinacije - Aja Sofija, Plava dzamija, ...). A sta videti, pretrazi po netu. Mi kad smo isli pre 5 godina, kupili smo plan grada i polako, peske po celom gradu. Stvarno je fenomenalno, videces.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Isli smo prosle godine, vozom, viza na granici, hostel smo nasli na licu mesta, i to sasvim pristojan, u delu gde su vecinom hosteli, blizu Plave dzamije, mozes da rezervises preko neta, ali mi smo hteli prvo da vidimo. Ostali smo 8 dana i preshpartali grad uzduz i popreko, obilato koristeci gradske autobuse, tramvaje i brodove, a i taksije koji su zaista povoljni. Bili smo u svim delovima grada, gde turisti obicno ne zalaze, cak smo i 1 dan proveli na morskoj plazi. Istambul je ogroman i fenomenalan, kupi kartu grada i izadji malo van uobicajene rute, pogledaj stare vizantijske crkve, predji na azijsku stranu, uzivaj u pogledu na bosfor, kupi neverovatnu suknju u prodavnicama gde se oblace njihove zene... :)
 
Obavezno obiđi Aja Sofiju, Plavu džamiju, Hipodrom, Topkapi (to je sve jako blizu jedno drugog), zatim Vaseljensku Patrijaršiju, idi preko Bosfora u azijski deo na njihovo izletište....To je ono što se ne sme propustiti, a ima još mnogo toga, ali ti biraš...Taxi zaista nije skup, pa možeš da odeš u Taksim, to je moderan deo grada sa skupim hotelima i extra radnjama, sa puno turista iz celog sveta....Grad je ogroman i predivan, vredi otići, ali ne na manje od 7 dana....
 
Ja sam bio prošle godine u Istanbulu i išao sam preko Argus-a.Bili smo smešteni u hotelu sa 3* i bio je super za svoj nivo. Sve naše agencije koje vode za Istanbul odsedaju na Aksaray-u, to je recimo centralni deo i sve je blizu, i Plava džamija, Topkapi palata, Aja Sofija, Kapali čaršija ....čak su neki iz naše grupe išli samostalno u obilazak mada moj ti je savet ako si prvi put u Istanbulu idi sa Agencijom.
Što se tiče koliko dana da ostaneš, to je veoma teško reći jer da si tamo i mesec dana malo je jer je toliki grad (20 miliona stanovnika) da ga je teško videti i obići sve lokalitete.
A što se tiče izleta, obavezno ove gore pomenute lokalitete obiđi, i još krstarenje Bosforom, Tursko veče koje je stvarno nezaboravno.Obavezno ponese dobar fotoaparat ili kameru, jer ima šta da se snimi ili slika.
Vizu dobijaš na granici i košta 10 dolara ili 15 eura. Put traje oko 15 sati, od toga u pauzama i čekanju na granici 5-6 sati. Cene po Istanbulu su niže od beogradskih, tako za dvoje večera košta 10 -ak eura, sve je jeftinije od naših cena, platne kartice primaju svugde, u banci možeš podizati ili eure ili lire sa kartice (Master) a za druge kartice raspitaj se koje su međunarodne.SRETAN PUT I DOBAR PROVOD
 
Danas sam preso tursku granıcu, nonşalantno, pesaka, svı se sazalili pa mi prtljag nisu gledal. Sve sam zavrsio za 10mın, ukljucujuci ı pesaçenje.
Ne znam gde da idem, danas sam setao tri sata ı nigde nisam stigao, stvarno je prevelık ı zbog brda je nepregledan, trenutno ubıjam sate na autobuskoj stanici, u net kafeu, a ujtru... mozda , ostanem
Dajte nekı predlog!
 

Back
Top