TURSKA ILI S. ARABIJA KAO SILE BROJ 1?

Sta bi se desilo da su Turska ili S. Arabija bili na mestu Amerike 1999?

  • Bombardovali bi nas isto kao i Amerikanci

    glasova: 6 17,1%
  • Sravnili bi nas sa zemljom

    glasova: 20 57,1%
  • Ne bi nas bombardovali

    glasova: 3 8,6%
  • Ne znam

    glasova: 6 17,1%

  • Ukupno glasova
    35
  • Anketa je zatvorena .
60099440.jpg
 
Posto vidim da je tema Izrael-Turska vrlo aktuelna i privlaci veliku paznju, palo mi je na pamet nesto vrlo zanimljivo. Vidim da neki jedva cekaju da opletu po Izraelu i tu odmah prikace i Ameriku, cionisti bla bla bla...


U redu, da razmotrimo situaciju. Amerika u prethodnim sukobima (1990-2000) nikad nije bila na nasoj strani, stalno nas nesto *ajebava (bar tako misli velika vecina u Srbiji), NATO (Amerika) nas je bombardovao 1999 godine (mada neki zli jezici tvrde da smo i mi dosta doprineli tome) i u svakom slucaju, vecina ljudi smatra da nam nisu prijatelji (sa cim se slazem).

Da kazemo da smo mi bili 100% u pravu u vezi Kosova, ali sila je na pogresnoj strani i nju ne zanima sto smo mi u pravu, i resili su da nas bombarduju. E sad, sta da Amerika nije bila ta sila koja je "Tata" u svetu i koja odlucuje, nego da su resili da nas bombarduju Turska ili S. Arabija. Dakle, da je na primer, neka od ove dve zemlje bila tako mocna kao Amerika, dakle da su bili na mestu Amerike, kakav bi bio scenario tada, sta bi u tom slucaju bilo sa nama? Mislim da je ovo vrlo bitno pitanje.


I jedni i drugi bi nas sravnili sa zemljom jer znam kakav je arapsko-persijski mentalitet. Englezi to rade mnogo sistematicnije i prefinjenije ali i mnogo vise su prljavi od ovih dveju prvih drzava.
 
Ja mogu donekle da opradam ponašanje nekih koji priželjkuju da nas uvek neko napada i da je to zaista u skladu sa našom istorijom u kojoj smo se oduvek branili i bili napadani.

Ali ne mogu da shvatim toliku poniznost, pa čak je tako i danas i da smo uvek na strani napadanih kada se zna da je napad najbolja odbrana.

Oduvek je onaj što je znao šta hoće to i dobijao.

Mi smo u zadnjih 70 godina generacijama vaspitavani da nam je Jugoslavija tata i mama i tako smo se ponašali i na kraju smo totalno i podlegli toj propagandi. Kada je došla 1990.g. neki su shvatili svoju zabludu dok je jedan deo i dalje ostao sa totalno ispranim mozgom da bi danas u vidu DS-a i sličnih nakaradnih tvorevina i dalje propagirao bratstvo-jedinstvo i dalje se trudeći da budemo ponizni i sluganski okrenutu prema svim drugima pa čak i prema današnjim "vodjama" ove države.

I kada je ta SFRJ nestala onda je napravljena SRJ i opet smo imali neki cilj i opet Jugoslavija i opet jednio veliko ništa. A onda nesta i to veliko ništa i danas imamo Srbiju, ali sa nestankom SRJ narod osta bez svoje države a to je i bio cilj jer nju će da zameni partija!?

A to je i bio cilj DS-a da nam pokaže i dokaže da kada više nemamo države, jer nam i ne treba, oni su tu i da dalje imamo njih. DS je danas naša majka, tata, baba i deda.....

A sada kada je taj isti DS ukinuo vojsku Tadić uništio državu i psihološki pokazao da nama netreba ništa osim njega on i njegova seljačka-kriminalna partija nas plaše i zastrašuju čak i SAUDIJSKOM ARABIJOM.

Ajde bre Srbi malo se sagnite više da vam bar malo bolje uleti .....

*ebo vas tadići i njegova šugava šiptarska parija. Do kada će svako da vas plaši i da zazirete od svoje
senke ?

Vreme je zaista za motku i da se sa tom demokratskom šiptarijom pregradi Dunav.


Zato što ovako pametnu temu možeš samo da postaviš nekom ko misli da nema više nikakvu dalju budićnost i koji još samo živi kao biljčica od tuđe pomoći.

A ko je kriv za to ne treba da se priča i o tome ne treba više ni jedno jedino slovo napisati.


Da plašiš nekog Saudiskom Arabijom ili Turskom koje mole boga da ih ne proguta pesak je više smešno nego žalosno i van svake pameti.


Narodni Tribun Gax

Zbog takvih kao što ste vas dvojica, ovom narodu što pre treba vratiti veru u život i duh slvanih predaka a takvim se zahvaliti sa svilenim gajtančetom i šutem u du-pe.


Igraj neku video igru u kojoj možeš da postaviš takvu strategiju pa onda proveravaj sve moguće opcije.

A sa Saudijskom Arabijom imamo dodira kao i sa Mesecom.

Sa Turskom je nešto drugo ali kako je krenulo oni idu tamo odakle su došli pre VIII vekova.

A nadam se da će sa njima zajedno i svi šiptari, tadićevci i dinkićevci.... pa i vas dvojica kojima je pripao partijski zadatakcilj da zastrašujete i plašite ..... sve koji nisu ostavili pamet pred vratima.


Ma kakve veze ima kome si rekao.

Zatvaraj ovu bajku od teme.


Koliko je inteligentan može da traži i preko reda.

To je i onako najvažniji uslov za administratora.


Baš me interesuje zašto na vratima DS-a piše :
ostavite pamet vi koji ulazite ovde


Kada je ceo svet drhtao pred Turskom Srbija se sa njima ravnopravno nosila 150 godina.

A šta bi to sada mogao da uradi Turski leš ?


Juce nisam bio raspolozen da se prepucavam vise, ali cu ti zato danas sve lepo objasniti, jer mi je dosta vise takvih kao sto si ti..

Neke tvoje nebuloze necu ni da komentarisem, je su besmislene:roll:, skoncentrisacu se na ono glavno. Tema koju sam otvorio te je veoma pogodila, nemam pojma zasto ali ti nisi niko kome ja treba bilo sta da objasnjavam, niti cu ubuduce. Ako krsim neka pravila foruma, prijavi me moderatorima, a ako ti se tema ne svidja pa odjasi sa nje, niko te ne tera da budes na temi koju sam otvorio. Znam da tebe pale teme kao sto su "Da li volite Jevreje", "Da li mrzite crnce" i "Grci su ******", a ti lepo onda budi na ovim divnim temama, a zaobidji moje glupave teme.

Poslednji put ovo govorim, nisam ja glasao za Tadica, niti volim DS, prema tome nemoj meni da prisivas te gluposti "tadicevac" i slicno cim napisem nesto sto se tebi ne svidja. Svoju agoniju i patetiku sacuvaj za sebe. Ako nisi zadovoljan vlascu, idi protestuj ispred vlade, a nemoj da balavis po mojoj temi, ako nemas sta pametno da kazes.

Da mi kaze da sam neinteligentan, neko kome u potpisu pise "Демократским учесницима форума један демократски поздрав :ГРРРОК a za ostale samo POZDRAV", pa to je stvarno smesno. Ako toliko mrzis demokrate, valjda si mogao da smislis nesto bolje od toga, jer to je na nivou prvog razreda osnovne skole.

Sto se moderatora tice, ti prvi treba njihove slike da drzis pored kreveta jer tolerisu takve kao ti, koji ih u svakom trecem postu vredjaju. Zasto to tolerisu, nikada mi nece biti jasno.

I na kraju, onaj svileni gajtan, sa kojim pretis meni, ili bilo kome drugom, mozes da nabijes sebi u dupe.




:hvala::cool:
 
Poslednja izmena:
Juce nisam bio raspolozen da se prepucavam vise, ali cu ti zato danas sve lepo objasniti, jer mi je dosta vise takvih kao sto si ti..

Neke tvoje nebuloze necu ni da komentarisem, je su besmislene:roll:, skoncentrisacu se na ono glavno. Tema koju sam otvorio te je veoma pogodila, nemam pojma zasto ali ti nisi niko kome ja treba bilo sta da objasnjavam, niti cu ubuduce. Ako krsim neka pravila foruma, prijavi me moderatorima, a ako ti se tema ne svidja pa odjasi sa nje, niko te ne tera da budes na temi koju sam otvorio. Znam da tebe pale teme kao sto su "Da li volite Jevreje", "Da li mrzite crnce" i "Grci su ******", a ti lepo onda budi na ovim divnim temama, a zaobidji moje glupave teme.

Poslednji put ovo govorim, nisam ja glasao za Tadica, niti volim DS, prema tome nemoj meni da prisivas te gluposti "tadicevac" i slicno cim napisem nesto sto se tebi ne svidja. Svoju agoniju i patetiku sacuvaj za sebe. Ako nisi zadovoljan vlascu, idi protestuj ispred vlade, a nemoj da balavis po mojoj temi, ako nemas sta pametno da kazes.

Da mi kaze da sam neinteligentan, neko kome u potpisu pise "Демократским учесницима форума један демократски поздрав :ГРРРОК a za ostale samo POZDRAV", pa to je stvarno smesno. Ako toliko mrzis demokrate, valjda si mogao da smislis nesto bolje od toga, jer to je na nivou prvog razreda osnovne skole.

Sto se moderatora tice, ti prvi treba njihove slike da drzis pored kreveta jer tolerisu takve kao ti, koji ih u svakom trecem postu vredjaju. Zasto to tolerisu, nikada mi nece biti jasno.

I na kraju, onaj svileni gajtan, sa kojim pretis meni, ili bilo kome drugom, mozes da nabijes sebi u dupe.




:hvala::cool:

E,neka si mu reko.
 
Posto vidim da je tema Izrael-Turska vrlo aktuelna i privlaci veliku paznju, palo mi je na pamet nesto vrlo zanimljivo. Vidim da neki jedva cekaju da opletu po Izraelu i tu odmah prikace i Ameriku, cionisti bla bla bla...


U redu, da razmotrimo situaciju. Amerika u prethodnim sukobima (1990-2000) nikad nije bila na nasoj strani, stalno nas nesto *ajebava (bar tako misli velika vecina u Srbiji), NATO (Amerika) nas je bombardovao 1999 godine (mada neki zli jezici tvrde da smo i mi dosta doprineli tome) i u svakom slucaju, vecina ljudi smatra da nam nisu prijatelji (sa cim se slazem).

Da kazemo da smo mi bili 100% u pravu u vezi Kosova, ali sila je na pogresnoj strani i nju ne zanima sto smo mi u pravu, i resili su da nas bombarduju. E sad, sta da Amerika nije bila ta sila koja je "Tata" u svetu i koja odlucuje, nego da su resili da nas bombarduju Turska ili S. Arabija. Dakle, da je na primer, neka od ove dve zemlje bila tako mocna kao Amerika, dakle da su bili na mestu Amerike, kakav bi bio scenario tada, sta bi u tom slucaju bilo sa nama? Mislim da je ovo vrlo bitno pitanje.

Zaista ne znam sta na ovo pitanje da odgovorim.

Turska bi nas mozda isto bombardovala kao Amerika (setite se Nisa i da su turski piloti bacali kasetne bombe po pijaci), dok za Saudijsku Arabiju nisam sigurna. Ne znam njihove obicaje, ali da postavim pitanje sada ja: Zasto je ovo relevantno?
 
Za S. Arabiju ne znam ali Turska bi nas napala 100 %, i siguran sam da bi civilne objekte i stanovnistvo mnogo vise napadali nego Amerikanci.

A razlog je motiv, Turci su narod koji mrzi druge, Ameri imaju skroz druge motive.

Турска је 500 година била овде па вечину православних цркви и манастира су ту нетакнути док Американци нису ни знали нити их је интересирало шта бомбардирају.
 

Back
Top