"turizam" u loznici

Ta kuca mislim da pripada opstini Mali Zvornik, jer je poslednji lik koji je kupovao to zemljiste dolazio u katastar Mali Zvornik da trazi potrebne papire (u katastru mi radi otac, tako da odatle znam).
Inace kuca se nalazi tacno pored tabli 'podrucje opstine Mali Zvornik' i 'Grad Loznica', tako da do skora nisam znao kome pripada.
Ono sto sam video kada sam zadnji put tuda prolazio da se pravi nova kuca i to odmah pored rusevine, sa druge strane potocica (koji bi trebao da deli podrucje opstine M. Zvornik i Grad Loznicu).

Ono sto mi se ne svidja u Loznici je saobracaj koji je uzasan. Jos kad sam cuo da hoce da prave kruzni tok (zna li neko dokle se stiglo sa tom idejom) u centru, totalno sam se zaprepastio.
Pesacka zona je, iako je dobra ideja, takodje napravila vise problema nego koristi , jer je najprometnija ulica (koja vodi do suda i SUPa) totalno zatvorena za saobracaj i PRVI put na bivsoj raskrsnici je apsolutno nepotrebno postavljen semafor (niti je toliko siroka ulica, niti neki enorman protok ljudi i vozila) kojeg nije bilo dok se tuda odvijao saobracaj i cak autobusi gradskog prevoza su prolazili tuda.
Posle toga parking u toku radnog dana (za vreme radnog vremena, naravno) je skoro nemoguce pronaci. Iako su poceli da naplacuju parking (sto je veoma pametna stvar, a i cena je voma pristupacna) i dalje je u centru nemoguce pronaci isti, cak i po jednosmernim ulicama (jos ako ste 'srecnik' kao ja da vozi Skodu roomster koja nema zadnje prozore, onda vam je jasno zasto ovoliko kukam). Problem je naci parking cak i god bolnice, iako je taj parking zaista ogroman (cesto sam bio u situaciji da se parkiram skroz na kraju, pa onda 500m pesaka do bolnice).
 
Pa to je vise politicki problem grada.........Mislim na pesacku zonu......
a odnosi se na jedan poslovni poduhvat kojim j vlasnik 80% lokala u toj zoni postao jedan covek, te je posle preko nevladinih organizacija prakticno on dao vecinu para da se uradi pesacka zona......
Zatro je ispalo tako nakaradno......Inace je bilo mnogo logicnije i svakako bolje da je pesacka zona postala Pasiceva ulica, koja je kao stvorena za to.
 
naravno da bi pasiceva ulica bila najbolja za pesacku zonu u loznici....ali....gospodin covek dao pare za pesacku zonu,pa je tako zatvorena jedna od glavnih ulica i bespotrebno je napravljena guzva.......a i pitanje je da li gradu poput loznice uopste i treba pesacka zona:confused:
 

Back
Top