TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:? To kao da mu dodje pravilo za Budimpestu....dok sam citala vase dozivljaje-kao da sam bila sa vama u busu,a meni se isto desavalo pre 5-6god!Vozaci i zena"vodic"nisu imali pojma o Budimpesti,lutali smo,vozali nas u krug dok nismo dosli na ideju da uzmemo taxi da ide ispred nas...i u povratku se izgubili pa smo isli nekim uskim seoskim putem na kome dugo,dugo nije bilo ni jednog vozila osim nas...put je potrajao oho-ho.Bese to Autoprevoz Cacak,poslovnica u Krusevcu.Sad kad se setim sve mi smesno dodje,ali tada bas i nije bilo...Pa jos komentar kad smo se pobunili-"sta hocete,pa ne idete peske!?" :?
 
ma srpski kriterijumi za dozvolu rada agencijama nisu na nivou.kakvih agencija ima u ns ,kad sam letos obilazio zbog nekog porodicnog aranzmana brzo sam odustao pa sam isao naslepo i odlicno prosao.za te kratke ture netrebaju agencije.idite sami.ja sam samo jednom isao preko PUTNIKA u Bari na utakmicu.isli smo iz zagreba nas pedesetak i ugovorili sve sa beogradskim Putnikom a oni nam na polasku uvalili nekog sokca za vodju puta koji je jos i poveo nekog svog .koji kreteni .e, svako radi u tur.agencijama.tako i u vasem slucaju.o ponasanju necu nista da pricam dovoljno je ici jat-om pa videti ponasanje stjuarta i stjuardesa.a da ne kazem da su svi za gerontologiju.
 
E, ja sam isla preko Lavlija za Istanbul i putovali smo 24h u odlasku...ali ipak mislim da je ovo sa Budimpestom mnogo gore : )
Autobus je nas bio ok, jedino u zivotu nisam videla vozace i vodica koji prave vise i duze pauze?! Sta da vam kazem kad se svi putnici vrate i cekaju vozaca da krenemo!!!
A u Budimpestu sam isla preko Argusa i putovali smo 9h!!! Krenuli smo u 11 uvece i isto napravili gomilu pauza sve u cilju - vise dana aranzmana! Verovatno zato toliko i provedemo u putu, da bi nam se cinilo da smo dugo bili na putovanju : )
 
Samo par saveta od nekog nazovi turistickog radnika : 4-dnevni aranzman na bazi 3 nocenja sa doruckom u Budimpesti ne bi smeo kostati vise od 120 evra (put, 3 nocenja sa doruckom, licencirani lokalni vodici, razgledanje Budimpeste - Trg Heroja, Centar, Ribarska kula, Gelert, Vaci ..., izlet do Sent Andreje i Visegrada, poseta nekom od velikih trznih centara - Polus, Best Western, Kampona, Ikea ...). Na tu cenu moze se dodati fakultativno razgledanje grada brodom po Dunavu sa vodicem na srpskom jeziku (5-10 evra, zavisi od velicine grupe i termina) i vecera sa muzickim programom u nekoj od brojnih cardi (10 - 20 evra). Put od okruglo 400 km prelazi se za 7- 10 sati obicno (zavisi od guzve na granici) uz 2 do 3 kraca stajanja (Rodic ili Mandic, granica, Kiskunhalas ili Lajosmisze). Podrazumeva se da je u pratnji grupe strucan vodic koji sve vreme puta mora biti sa grupom i ZNATI kako se ulazi i izlazi iz Budimpeste (koja je, inace, sva u polukrugovima koji se sire od Lancanog i Erzsebet mosta na Dunavu prema bulevaru Hungaria i ima jako malo levih skretanja).
Naravno da necu reci gde radim jer bi to bila veoma prosta reklama, kojoj ovde nije mesto ...
Teza o Agencijama i licencama je dobra, ali iz kolegijalnosti ne bih spominjao veci broj istih koje su nekim cudom dobile Licencu (i to "A", koja podrazumeva sopstvene programe !).
Zato, cuvajte se i dobro proucite programe pre nego sto krenete na put !
Pozzz,
GC
:-)
 
mmonica:
E, ja sam isla preko Lavlija za Istanbul i putovali smo 24h u odlasku...ali ipak mislim da je ovo sa Budimpestom mnogo gore : )
Autobus je nas bio ok, jedino u zivotu nisam videla vozace i vodica koji prave vise i duze pauze?! Sta da vam kazem kad se svi putnici vrate i cekaju vozaca da krenemo!!!
A u Budimpestu sam isla preko Argusa i putovali smo 9h!!! Krenuli smo u 11 uvece i isto napravili gomilu pauza sve u cilju - vise dana aranzmana! Verovatno zato toliko i provedemo u putu, da bi nam se cinilo da smo dugo bili na putovanju : )

Ma Lavli je smesan. Bio sam i ja sa devojkom u Istanbulu i mnoge stvari koje su recene za Budimpestu vaze i za nase putovanje. Doduse, hotel u kojem smo bili smesteni je odlican, ali je vodic katastrofa (sada vec cuvena Katarina), a ni put nije bio nista bolji.
 
Istina ziva! Moram da se prikljucim ovoj kritici, zato sto sam totalno pod utiskom.. Ja sam se vratila pre nedelju dana iz Istanbula gde sam bila upravo posredstvom ove "agencije". Ljudi nisu mogli da veruju sta se desava. Autobus je bio sasvim pristojan, kao i smestaj, zaista. Sto se dugog putovanja tice (trajalo je 22h u dolasku, i 18h u povratku) ni za to ne mogu da ih krivim- guzve na granicama su neminovne i van njihove moci. Ali sve ostalo, citava organizacija je katastrofalna.
Pre nego sto smo uopste i krenuli na putovanje imali smo sa sobom plan i program koji je podrazumevao da cemo svakog dana u Istanbulu imati razgledanja znamenitosti kao sto su Aja Sofija, Plava dzamija, Cisterne, Topkapi, krstarenje Bosforom...i mnogo toga drugog..ko je bio u Istnbulu zna da su to ogromna zdanja i da iziskuje jako puno vremena i napora da se sve to obidje, pa je upravo iz tih razloga i bilo predvidjeno da se sve ovo obilazi svakog dana po malo, jer je tako jedino izvodljivo. Medjutim po dolasku tamo, nas vodic (inace jedna nesretna devojka koja se ne sastavlja sa mozgom, i koja ne samo da nam nije davala nikakve informacije, nego nam je cak davalo pogresne informacije!) rekla nam je da je zbog Bajrama sve zatvoreno i da nista zivo nece raditi narednih dana (sto je potpuna laz, sve je radilo, grad je bio pun turista, videli smo mnoge druge normalne agencije iz Beograda, poput Argusa ili Falcona koje su svojim ljudima omogucile obilazak grada, za koji smo mi bili uskraceni) pa ce videti nesto ipak da nam organizuje tamo za poslednji dan. Tako su odlucili sve da stave u jedan dan, sto je sumanuto,i na sta su svi poludeli, pa je vecina ljudi, kao i ja pocela u sopstvenom aranzmanu da se dovija i organizuje sebi razgledanje grada. Saramota.
A ta devojka, ta nesretnica, nakon sto nam je odvalila takvu glupost kako nista nece raditi, i u nastavku naseg boravka tamo bila je potpuno nekonstruktivna. Ja mislim da ona nikada ranije nije ni bila u Istanbulu.Nista nije znala i uglavnom je nismo ni vidjali, ona se za svo vreme putovanja jurila sa nekakvim ino-partnerima.
Sve u svemu, da ne davim vise, doveli su nas u Istanbul,a zatim nam rekli kako nista ne radi i pustili nas da se tri dana smaramo, u potpunosti prepusteni sami sebi, bez vodica.. Strasno..pa ne vodi se tako agencija. Ne mozes da dovedes 3 autobusa ljudi, i samo ih tako izbacis i posle nas potrpas nazad u autobus i vratis..Pa nismo mi neki krompiri za utovar i istovar.. Dosli smo tamo da zapravo nesto i vidimo.
Gradom sam naravno odusevljena, Istanbul je prica za sebe, i mislim da sam ja i nekolicina drugih izvukla maksimum iz te glupe situacije. Jednostavno sami smo se organizovali i cunjali okolo. Bilo mi je lepo zbog grada i drustva, i pamticu prvenstveno lepe stvari, samo mi je zao i iskreno bih volela da se nekako stane ne put ovakvim kvazi agencijama. Istanbul svima preporucujem, a o Lavliju sve najgore, i nadam se da ce ova ekipa iz Budimpeste uraditi nesto sa tom tuzbom.
 
Clooney:
Samo par saveta od nekog nazovi turistickog radnika : 4-dnevni aranzman na bazi 3 nocenja sa doruckom u Budimpesti ne bi smeo kostati vise od 120 evra (put, 3 nocenja sa doruckom, licencirani lokalni vodici, razgledanje Budimpeste - Trg Heroja, Centar, Ribarska kula, Gelert, Vaci ..., izlet do Sent Andreje i Visegrada, poseta nekom od velikih trznih centara - Polus, Best Western, Kampona, Ikea ...). Na tu cenu moze se dodati fakultativno razgledanje grada brodom po Dunavu sa vodicem na srpskom jeziku (5-10 evra, zavisi od velicine grupe i termina) i vecera sa muzickim programom u nekoj od brojnih cardi (10 - 20 evra). Put od okruglo 400 km prelazi se za 7- 10 sati obicno (zavisi od guzve na granici) uz 2 do 3 kraca stajanja (Rodic ili Mandic, granica, Kiskunhalas ili Lajosmisze). Podrazumeva se da je u pratnji grupe strucan vodic koji sve vreme puta mora biti sa grupom i ZNATI kako se ulazi i izlazi iz Budimpeste (koja je, inace, sva u polukrugovima koji se sire od Lancanog i Erzsebet mosta na Dunavu prema bulevaru Hungaria i ima jako malo levih skretanja).
Naravno da necu reci gde radim jer bi to bila veoma prosta reklama, kojoj ovde nije mesto ...
Teza o Agencijama i licencama je dobra, ali iz kolegijalnosti ne bih spominjao veci broj istih koje su nekim cudom dobile Licencu (i to "A", koja podrazumeva sopstvene programe !).
Zato, cuvajte se i dobro proucite programe pre nego sto krenete na put !
Pozzz,
GC
:-)
Vidim da si iskren i korektan a i skroman sto se tice tkz proste reklame. Zivo me zanima za koju agenciju radis ili sta radis. Vrlo lako je provaliti ok osobu !
 
Moj brat je sa devojkom bio takodje na toj turi u Budimpesti preko Lavli-a tj. Unidea Tursa. Pricao mi je sta se sve desavalo. Kaze da mu je neko pricao, ne bi verovao. Vozili su ih od pocetka neispraznim autobusima, bacajuci im zivot u torbu. U autobusu su svi nosili jakne, kape, rukavice i salove i opet se smrzavali, kao u filmovima strave i uzasa. Smestili su ih u hotel koji je 30km udaljen od grada, a nisu cak ni videli ni nista sta je bilo po programu. Jedan vozac je vozio 13 sati bez prekida, nisu imali potrebnu opremu (dizalicu, prvu pomoc...) u autobusu cak... Sve u svemu jedna veoma neozbiljna agencija, sa neprofesionalnim vodicem (Marijom), inace cerkom gazde, koja nije htela ni da se izvini za sve to. Za ovo bi trebali da idu u zatvor. Sa njima je rizik putovati. Ima o tome i clanak u danasnjim novinama (Politika 11.01.2007.) na strani 10.
 
Postovani g. Jerotije,
Hvala za lepe reci, samo bunarim delove svog svakodnevnog posla ...
Ne bih, zaista, (ne zameri...) zeleo da time sticem jeftine poene te da na ustrb neukih i neprofesionalnih kolega privlacim ljude u moju firmu ...
Ovde sam samo (kao i vecina vas...) da se malo zabavim i upoznam interesantne ljude (i vec jesam ...) ...
Ako usput mogu i nesto od svog skromnog znanja poditi sa vama, zadovoljstvo je samo moje ...
Pozdrav ovog lepog suncanog dana ...
Vas,
GC
:-)
 
Upravo sam se vratio sa zimovanja na koje sam isao preko perla tours agencije. Mogu da izrazim pohvale na rad kolega i koleginica u beogradskoj poslovnici, spretni su, izlaze u susret zahtevima, ljubazni Inace isao sam na Jahorinu, 7 dana, vreme je bilo odlicno, snega dosta, cene nize nego u Beogradu. Hotel Bistirica je dotrajao, hrana je bila ok.

Pozdrav
 
lanset:
Upravo sam se vratio sa zimovanja na koje sam isao preko perla tours agencije. Mogu da izrazim pohvale na rad kolega i koleginica u beogradskoj poslovnici, spretni su, izlaze u susret zahtevima, ljubazni Inace isao sam na Jahorinu, 7 dana, vreme je bilo odlicno, snega dosta, cene nize nego u Beogradu. Hotel Bistirica je dotrajao, hrana je bila ok.

Pozdrav
Sve si to mogao i sam, bez tih majmuna iz Perle.
I bilo bi jeftinije.
Ovako, bacio si pare.
 
Dobro, KonTiki je brend naseg turizma, van svake kategorije i uporedjivanja.
Zna se dobro da su ga osnovali ljudi koji su i u velikoj staroj Jugoslaviji NESTO znacili u turizmu.
Isto kao i beogradski Odeon, novosadski Kompas. To je kadar koji je naucio posao, u Yugotursu, Putniku, Kompasu. Sto se ono kaze : "stara garda ". Ne moze se preko noci nauciti ono sto znaju Branko Borisavljevic, Slobodan Micic, Vlada Macedonic, Obren (Misha) Rovic.( molim da se ne naljuti neko koga sam preskocio ) Pa oni su to pekli decenijama od iskusnijih od sebe. I to u mnogo boljim vremenima, kada je program za Havaje bio prodat obicno u roku od dva dana od objavljivanja. Turizam je zanat. Bez iskustva, NIKAKVA pamet ne vredi. To je TO !

A ove manje agencije, mogu samo da se trude. Da sto manje zabrljaju, jer JOS uvek uce.
Ima tu vrednih i talentovanih...ali polako....
 
hm.
ja išla preko perle u olimpic.
valjda 2004 (još se navikavam na novonastalu godinu:lol: )
bilo sve ok. smeštaj ok, cena...imali i mi frku sa pijanim klincima, ali jbg nije agencija zza to kriva.
ja lepo ujutru oko 7 kada se moja deca bude otišla na vrate tog apartmana, kuća preko puta naše...
zvonila, lupala..i rekla...fireeeeee....poskakali su, popadali po onim stepenicama, izlupali se....
to veče su opet pravili frku, ja sam ponovo lupala.....rekla da ih hitno traži rep da dođu u agenciju....
nisu više pravili probleme.
nekada sam radila za Jugoturs London...svašta sam videla i doživela...nisu bre agencije svemoguće!
letosa sam doživela takav stres sa kontikijem....ali jbg nismo mi ono što smo nekad bili, srbija je mala, samim tim ni kao turisti nismo više, kao nekad, poštovani.
o razlozima nema potrebe.
em smo postali, ko da smo SVI sišli sa planine,
em smo jadni i bedni, ljudi nose bre paradajz u tursku!!!
i tako....mene blam da kažem odakle sam kada putujem.....
kažem samo jugoslavija, pa nek se misle....da me ne trpaju u isti koš sa "jetijima" sišlim pre 15 tak godina sa planina:roll: pa arapi koji su sa kamile i iz šatora seli u rovere i lux kuće se ne ponašaju tako...
 
Ha Ha, ovo za jetije mi je ulepsalo vece ! Stojim juce u redu u banci, i tip se prilepio iza mene, kao da je homoseksualac, ja ga dva puta mrko pogledam, ali NE VREDI. Pridje tip iz obezbedjenja i ujudno mu saopsti da to nije uredu, da stane iza zute linije, a tip mu odbrusi : " a DJE to pise ?"
' Ebiga, Jeti vlada ! Uskoro ce poceti i da nas jedu.

Ipak, ovo je samo uvod, pisem zbog toga jer smatram da su nasi turisti R A Z M A Z E N I !!!
Pa video sam na Halkidikiju kako nase agencije prenose kombijima prtljag do apartmana, iako je u pitanju cca 300 metara, a Thomsonovi/ Tui putnici, uglavnom stariji ljudi SAMI nose kofere. Bus ih izbaci na magistrali, objasne im gde je apartman i ZDRAVO !
Englezi u cca 80 % slucajeva imaju apartmane IZNAD magistrale, a nasi su nezadovoljni ako im jedna kuca ispred njihove zaklanja vidik do mora. Jednom sam isao u Grcku autobusom Neoplan N117 ( mislim da se komercijalno zove Skyliner) i par putnika, je komentarisalo da je autobus kao iz filma "Ko to tamo peva" . Pa jel" ste videli krseve od autobusa koji voze za grcki KTEL.? I to medjugradske linije od stotinak kilometara. NEVEROVATNO !

Nasi turisti misle, da, ako su platili aranzman, mogu otprilike, da prostite, i da vas 'EBU !

http://images.google.com/imgres?img...m=10&hl=en&rls=GGGL,GGGL:2006-40,GGGL:en&sa=G
 
Putovala sam preko Perle više puta na Halkidiki,u Olimpic beach,Krf i svaki put je sve bilo OK.Naročito mi se sviđa što imaju odlične kataloge sa fotografijama mesta,vila čak i rasporedom prostorija i nameštaja u apartmanima.Uvek smo dobili baš onaj apartman koji smo uplatili a i što se tiče uslova plaćanja su solidni.Zameram im na nekim krutim pravilima,npr.prošle godine smo uplatili Pefkohori, a kada im je izašao katalog za Krf promenili smo destinaciju(to se desilo u februaru a aranžman je bio u avgustu) uzeli su nam 5% od vrednosti aranžmana(oko 40 evra).Uz sve moje priče da smo im godinama putnici,da smo im doveli 10-tak porodica itd,ništa.Drugo,vodiči su im poprilično nezainteresovani i usredsređeni su samo na prodaju preskupih ekskurzija,što nama nije mnogo smetalo jer idemo svojim kolima pa smo sve obilazili sami,ali ljudima koji putuju autobusom nije baš sve jedno.
 
@nađa..bezobrazluk vodiča i usredsređenost da prodaju samo ono od čega ONI imaju zaradu, nema veze sa agencijom;)
a to što su vam u februaru uzeli procenat je lopovluk! jesu li i čarape na glave stavili? CCcc
a ti Diabolo :mrgreen: su u pravu za razmaženost turista, ali moram da to poredim i sa sveopštim vaspitanjem, opet jeti generacije, koja u stvari bogom dana, samo ti to još nisi znao.
vidim nisi obavešten:lol:
e, ja sam putovala sa busom od soluna do krfa...u kojem su se svi poizuvali, isukali pečeno mesište a bogami i dve koke su se vozile sa nama u svojim jednoosobnim kavezima:lol: a?
pazi,kad me šlog nije strefio..8 sati....a buzuki piči preko radija:lol:
jetijima bi to bilo do yaya, jer je baš autentično...
a u lux busevima ih žulja grašak.
užas...žalila sam se na engleze kao turiste, pojani, prljavi..nevaspitani, a onda sam jednu sezonu radila za tomson u grčkoj...a dolazili naši gastosi......qq.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top