TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda bih ti preporucila ovaj hotel gde sam ja bila, jer se nalazi na samoj plazi, i u okviru celog tog Marhaba kompleksa je predivan vrt. Hotel je imao i animatore za decu, mada mislim da je to slucaj i sa drugim hotelima. Plaza je u ovom delu najbolja, jer je prema Susu dosta lokalnog stanovnistva, a prema Portu se suzava, pa kad dodje plima skoro da je i nema. Mada ako izaberes i Port kao destinaciju neces pogresiti, meni se mnogo svideo Marhaba palace, na lepom je mestu, mada ni Hanibal nije los, ali on je malo stariji hotel. Jedino za Hamamet ne znam kako je jer tamo nismo bili. Ali s obzirom da ides sa decom, onda ti je Port-Sus bolje resenje zbog toga sto je aerodrom blizi. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.

Izbegavajte hotel Marhaba Club u Susu !!!!
 
Argus je dobar.Ima varijante i busom i avionom.Busom su obicno bas povoljne.I ljudi su u globalu zadovoljni sto se ne moze reci za Grand turs.Bila sam posle 8.marta,2012.sa njima u Budimpesti.Nekome su nudili polu pansion,a svega 5 ljudi nisu.Onda su istima,kad su pitali mogu li da doplate veceru(koju nemaju usled zaborava Grand tursa),ista im je naplacena Duplo neko ostalima.I to je navodno vodič stavio novac u džep.Tako kažu u agenciji,a on tvrdi da radi samo šta mu se kaže,jer mu je to posao.Menjali su plan putovanja nekoliko puta u toku samog putovanja.Uplacen je dobar hotel sa 4* mesto kao u ugovoru piše sa 3*,što nije ispalo dobro!Hotel je em na kraju grada,em što su putnici Grand tursa bili izolovani u posebu salu gde im je dato za doručak pola jajeta itd,dok su drugi imali svašta.Kao nižoj rasi.Naravno da to hotel nikad ne bi radio da mu Grand nije platio tako.Kašnjenje je bilo u startu.Trebalo je da se krene u 6,kasnila je agencija,ne putnici.I još se u Novom Sadu čekalo navodno pola časa,ali se to odužilo.Vodič je isto kasnio kada smo stajali po Madjarskoj.Nudio je šarene laže.Razočarali smo se svaki put.Nije hteo da vodi turu u Beč.Navodno nije bilo dovoljno prijavljenih,a verujte da nas nije ni pitao.Posle je pomenuo da se ide mesto u Beč u Višegrad u Madj.Verujte da je to samo usput pomenuo,iako su mu ljudi tražili da popriča sa ostalim putnicima,da vidi ko bi išao i da skupi novac,rekao je da će to odmah da uradi,i nije hteo.
 
A kakva je agencija Aqua travel? Da li da uplatim preko njih Grcku....kakva su vam iskustva?


Bio ja preko njih u Grčkoj, na Tasosu. Sve ispoštovali, vodič ( koji godinama živi na ostrvu, Zorica, odličan ) bio dostupan po ceo dan, imali organizovan i izlet oko ostrva. Takođe, preporuka i za Argus što se tiče Grčke. Ima li neko iskustva sa agencijom Viva travel iz Beograda i aranžmanima u Grčkoj?
 
Sa Argusom su ljudi zadovoljnji,ali ja nisam sa Grand tursom ni najmanje.Varaju ljude,potpuino su neprofesionalni.Za ljude koji ulaze u Beogradu,posto agenc.nije iz BG,naplacuju 10e dodatno.Menjaju planove u toku putovanja,nekima nude polupansion,meni i mojima samo nocenje sa dorucom.Svi su u hotelu imali normalan dorucka,samo mi sa Grand tursom smo izolovani u drugu prostoriju i nismo imali suhomesnato,jaja,razne dzemove itd.Ves samo pahuljice i tost sa kackavaljem i dve vrste dzema.Nista od mesa.Kada se ode u agenciju,oni sve to prebace na vodica,a vodic tvrdi da radi samo sto mu se kaze.Ne naplacuju ni isto za sve putnike!
 
Da li bi mogao moderator ovde da uredi ovu temu i eliminise ove likove koji se jave sa prvim postom i ispljuju (konkurentsku) ili pohvale (svoju) agenciju i vise se nikada ne pojave? Hvala.

A zasto smatras da misljenje onog ko je ostavio samo jedan post je manje vazno, pa cak i neistinito od onoga sto visi ovde godinama? Iskreno: vrlo retko ucestvujem na forumima ali kada me neka agencija do te mere iznervira, onda sam u stanju cak i da se registrujem zarad jednog posta kako bih rekao sta mislim to toj agenciji da se i drugi ljudi ne bi zeznuli. I nema potrebe da stvaram ovde neku "reputaciju" jer nemam interesovanja da ucestvujem u daljem radu foruma. Rekao sam sta sam doziveo i to je to. A ostali mogu da mi veruju ili ne.
 
Da li bi mogao moderator ovde da uredi ovu temu i eliminise ove likove koji se jave sa prvim postom i ispljuju (konkurentsku) ili pohvale (svoju) agenciju i vise se nikada ne pojave? Hvala.

Moderator nadgleda...kad budem smatrala da treba da reagujem i uredjujem,ja cu to svakako uraditi
a sva misljenja su dobrodosla,pa makar bila sažeta i u jednom jedinom postu :aha:
 
Pa postoje dva objasnjenja za agencije koje niknu kao pecurkice posle kise ... ili je to vlasnik neke propale vec agencije pa je covek lako registrovao novu ili je neko pranje novca u pitanju u smislu da je novac zaradjen od nekog sasvim drugog posla investiran u kampanju i da se lepo kroz turizam i placanje inopartnera opere

evo mene posle duzeg vremena ... prosle je godinu dana a mislim da ce me administratorka tek sada shvatiti za ozbiljno kada sam rekla indirektno da ce se desiti prevara kao sto to bi sa united agencijom i o onome sto sam pricala da je sumnjivo da neka nepoznata agencija sa ogromnim kapitalom za marketing dodje da bi zaista nudila jeftine aranzmane nasim ljudima ... i niko tu nije odgovarao niti je vracen novac ljudima koji su pokradeni tako da ivanab10 nije bila u pravu kada je rekla da ce tu zakon sve regulisati ... nece zakon nista regulisati jer niste ni svesni koliko su zvucne agencije zaduzene kod inopartnera ... zato sam se i pitala ko stoji iza agencija tipa balkan fun, go2travel koje se kriju iza 100 imena i ogranka ... te max travel, te eurojet ... tu nisu cista posla ... pa vi budite ovce pa dajte tim agencijama svoj novac da se neko bogati a ovamo te iste agencije rade na crno, vrbuju studente sa turizmologije da im rade marketing po internetu i fakultetima jer ozbiljni ljudi i porodice sigurno nece putovati preko takvih agencija koje nude smestaj za 10oro i gdevode ture klinci od 18god koji pojma sa zivotom nemaju :) ali svako ima izbor dok se ne desinesto slicno kao sa unitedom pa im je posle kriv djavo :)
 
Da li bi mogao moderator ovde da uredi ovu temu i eliminise ove likove koji se jave sa prvim postom i ispljuju (konkurentsku) ili pohvale (svoju) agenciju i vise se nikada ne pojave? Hvala.

potpuno se slazem sa tim ali pocnite malo da se bavite i istrazivanjem pa da mi neko objasni ovo. agencija ski bus koja na sajtu kaze da je to udruzenje skijasa i neprofitabilna agencija pa me zanima kako onda to da sada nude i letovanja? vrlo zanimljivo i smatram da je oblast turizma totalno jedna neuredjena oblast i da ima puno prostora za zloupotrebe. isto tako cosmopolit iz NS agencija koja je blokiranagde se moze proveriti na sajtu narodne banke za prinudnu naplatu, blokada na 10 000 eur i to vec viseod godinu dana ,otvara novu agenciju, isti vlasnik sa nazivom cosmopolit agency i nesmetano dalje radi ... vrlo zanimljivo ...
 
potpuno se slazem sa tim ali pocnite malo da se bavite i istrazivanjem pa da mi neko objasni ovo. agencija ski bus koja na sajtu kaze da je to udruzenje skijasa i neprofitabilna agencija pa me zanima kako onda to da sada nude i letovanja? vrlo zanimljivo i smatram da je oblast turizma totalno jedna neuredjena oblast i da ima puno prostora za zloupotrebe. isto tako cosmopolit iz NS agencija koja je blokiranagde se moze proveriti na sajtu narodne banke za prinudnu naplatu, blokada na 10 000 eur i to vec viseod godinu dana ,otvara novu agenciju, isti vlasnik sa nazivom cosmopolit agency i nesmetano dalje radi ... vrlo zanimljivo ...

Nije nase da ovde,na ovom forumu radimo israzivanja i objasnjavamo sta radi ova ili ona agencija,zar ne?
Nase je da podelimo svoje iskustvo sa ostalima...da ukazemo na ono sto se nama,ili nama bliskim osobama desilo,kako drugi ne bi dosli u slicnu situaciju...za ostalo bi trebalo da budu zaduzeni neki drugi ljudi :aha:
 
NIKAKO, ALI NIKAKO ne organizujete prevoz ili neki odmor preko JUMBO TRAVEL. Najgora usluga ikada, osoblje u samoj agenciji jezivo, imao sam velike probleme sa njima, prica je tipa - u poslednjem trenutku trazis nesto online od agencija sto bi mogla da izgleda kao ok varijanta ,iako je neproverena, nadas se da ce sve biti u redu i naravno nista se ne zavrsi tako..naprotiv..novac jos uvek cekam da mi vrate, iako je proslo vise od tri meseca..misterioznog gospodina direktora nema nigde kada zelim da mi upravo on da odgovor sta se desava sa mojim novcemt..sve u svemu jedna VEEEEELIKA KATASTROFA..i iskreno se nadam da cu ovim komentarom nekoga spasiti iskustva koje sam ja imao sa njima i tom katasrofom od agencije zvanom JUMBO TRAVEL!!!...istina je da nude prevoz, popuste ali ljudi imate hiljadu proverenih agencija cije cete usluge platiti mozda 10 evra vise ali znate tacno sta vas ceka.jos jednom napominjem da je jumbo travel za mene u tom trenutku bila jedina opcija, naravno u suprotno se nikad ne bih odlucio na nesto tako neprovereno..ali eto, covek se uci dok je ziv.. nadam se da ce mi vec jednom vratiti novac, postop nameravam da ih tuzim a i predati su inspekciji turizma, tako da nemojte da se zacudite da prosto u jednom trenutku ispare sa njihove web stranice, ili prosto ostanete bez nopvca kao ja...u svakom slucaju, dok se to ne desi, ja cu ipak nastaviti da ih pljujem gde stignem posto su olos od agencije. pozdrav
 
A zasto smatras da misljenje onog ko je ostavio samo jedan post je manje vazno, pa cak i neistinito od onoga sto visi ovde godinama? .
Postoji razlog zasto ljudi koji se pojave jednom na forumu da popljuju agenciju ostavljaju utisak nekog ko to radi iz nekog drugog interesa (konkurencija il sl.). Ljudi koji su na forumima duze ipak u meni bude vise poverenja, jer ih kroz postove upoznas. Licno, ako mi se pojavi tako neki padobranac sa jednim postom da mi kaze "ova agencija je super, putujte sa njom" ili "ovo je najgora agencija, zaobidjite je" , a vrlo cesto pri tom i ne opise detaljno razlog, ja takve likove samo zaobidjem, smesni su mi jer sam 100% sigurna da su tu iz sopstvenog interesa (vec sam navela kojih) , a ne zato sto su sami imali iskustva sa agencijom.
 
potpuno se slazem sa tim ali pocnite malo da se bavite i istrazivanjem pa da mi neko objasni ovo. agencija ski bus koja na sajtu kaze da je to udruzenje skijasa i neprofitabilna agencija pa me zanima kako onda to da sada nude i letovanja? vrlo zanimljivo i smatram da je oblast turizma totalno jedna neuredjena oblast i da ima puno prostora za zloupotrebe. isto tako cosmopolit iz NS agencija koja je blokiranagde se moze proveriti na sajtu narodne banke za prinudnu naplatu, blokada na 10 000 eur i to vec viseod godinu dana ,otvara novu agenciju, isti vlasnik sa nazivom cosmopolit agency i nesmetano dalje radi ... vrlo zanimljivo ...

Draga Jelena cini mi se da si potpuno neshvacena i da vecina ljudi ne shvata razlog tvojih primedbi i saveta nego te jos napadaju i prinudjena si da de branis i objasnjavas, meni si puno pomogla i hvala ti. danas sam uplatila u fibuli , Halkidiki, Possidi, hotel
Dolphin beach za smesne pare,, pa sta mi Bog da!!Imam samo jedno pitanje da li mogu da prave sranja i sa hotelima i da izvisimo za smestaj ili je to u slucaju hotela manje verovatno i kakva je po tvom misljenju Fibula....hm to su dva pitanja ali hvala u svakom slucaju.pozzzzzzz::dash:
 
Poslednja izmena:
Draga Jelena cini mi se da si potpuno neshvacena i da vecina ljudi ne shvata razlog tvojih primedbi i saveta nego te jos napadaju i prinudjena si da de branis i objasnjavas, meni si puno pomogla i hvala ti. danas sam uplatila u fibuli , Halkidiki, Possidi, hotel
Dolphin beach za smesne pare,, pa sta mi Bog da!!Imam samo jedno pitanje da li mogu da prave sranja i sa hotelima i da izvisimo za smestaj ili je to u slucaju hotela manje verovatno i kakva je po tvom misljenju Fibula....hm to su dva pitanja ali hvala u svakom slucaju.pozzzzzzz::dash:

Ja mogu reći nešto o Fibuli :D Putovala sam sa njima i bezobzira što sam pročitala neke negativne komentare od pre par godina, ja sam imala odlično iskutvo sa njima. Znam da su za Tursku najbolji jer im je centrala tamo.

Što se tiče Grčke, sa njima sam bila na Krfu i nemam ni jedne zamerke.
 
Може ли се веровати оценама путника на туристичким форумима
Епидемија лажних коментара

Један од најпопуларнијих туристичких сајтова „Трип адвајзер”, кубури са фиктивним рецензијама, а сличне проблеме има и домаћи портал Putovanja.info.

„Под је био прљав, вечера је каснила и добио сам погрешан сос. Сто метара од хотела има места са много бољом храном”, написао је Димитрис из Грчке на популарном сајту „Трип адваjзор” после посете једном хотелу на Златибору. У другом коментару, члан који се потписао као Дукајовић тврди за тај исти хотел да је „најбољи на Златибору, са одличним смештајем и храном” и да је „све изван хотела лоше”.

Једна од многих ствари које је интернет променио је начин на који људи планирају путовања. Ако желите на скијање у Аустрију, а не знате никог ко је тамо био, на располагању су вам утисци путника из целог света на неком од бројних туристичких форума. Међутим, поставља се питање колико су ови коментари непристрасни. Реагујући на притужбе да се лажне туристичке рецензије шире „као епидемија”, британска Агенција за стандарде у оглашавању недавно је наредила „Трип адвајзеру” да скине натпис „коментари којима можете веровати”.

Овај сајт је већ извесно време на мети критика да је постао терен за манипулације.

Администратори тврде да имају начин да открију лажне рецензије, али чињеница је да је тешко одвојити газду хотела који сам себе хвали од корисника који је заиста задовољан услугама. Било је и случајева да су хотели вршили притисак на госте да напишу нешто лепо, али и уцена гостију да ће написати нешто ружно ако им се не одобри попуст.

Са сличним проблемима се сусрећу и администратори популарног домаћег сајта Putovanja.info.

– Дешава се да представници хотела покушају да се промовишу, али им то баш и не полази за руком, јер модератори прате све теме, познају чланове и уколико примете коментар, који потпуно одступа од свих претходно изнесених, налажу администратору да провери члана. Било је и покушаја да се злоупотреби систем тако што су се неке агенције представљале као нови чланови – кажу представници овог сајта.

Независно од форума, посетиоци „Путовања” на истом месту могу оцењивати и хотеле.
– Те коментаре прате и власници хотела и дешава се да траже да неке од коментара обришемо, што до сада нисмо урадили, јер се трудимо да све остане транспарентно.

У агенцији „Биг блу” имају човека који прати расправе на интернету и укључује се у дискусије, али под правим именом. Повремено се и код њих појаве сумње да је нелојална конкуренција умешала прсте.

„Никад нисмо успели да докажемо, али то се види из коментара, јер наводе информације за које знамо да путник не може да има”, каже Предраг Суботић из агенције „Биг блу”.

За Милицу В. подаци са форума су драгоцени мада ниједан коментар не узима здраво за готово.
„Корисне су ми конкретне информације, јер су у агенцијама углавном уопштене. Сазнала сам на пример како се људи сналазе за паркирање у Бечу, па сам после могла да изаберем најповољнији начин”, каже Милица.

Другима су, пак, овакви сајтови потпуно бескорисни.

„Понекад ми се не свиди ни место које су ми препоручили пријатељи, зашто бих веровао потпуним странцима”, коментар је 23-годишњег студента Драгана П.
Тужбе и уцене

На сајту „Трип адвајзер” налази се преко 50 милиона коментара које су посетиоци написали о хотелима, ресторанима и авио-компанијама.
Ако администратори посумњају да неко сам себе хвали, хотел добија црвени узвичник, што значи да су даљи коментари забрањени. То се десило једном пансиону из Енглеске, који је због тога имао огромну финансијску штету, па је тужио сајт.
Пред судом је и случај хотела у Сасексу, који је тужио бившег госта због оцрњујуће критике на „Трип адвајзеру”. Овај је претходно покушао да уцени газде. Тражио је хиљаду евра да не би написао да се у хотелу отровао.

..............

Како читати између редова

– Ако коментар подсећа на туристичку брошуру, сигурно је хотелски или агенцијски пи-ар
– Прочитајте што више мишљења да бисте стекли што бољи утисак
– Одбаците 10 одсто најпозитивнијих и исто толико најнегативнијих коментара и добићете прилично реалну слику
– Ако приложена фотографија личи на професионалну, рецензија је вероватно „лажњак”


Izvor: Politika

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Epidemija-laznih-komentara.sr.html
 
Mi smo se juce vratili iz Italije.Putovali smo preko Travellanda,zelela bi da svakom skrenem paznju na to da niti smo imali valjanog vodica,niti smo bili smesteni u hotelu koji smo platili,nismo adekvatno obisli gradove za koje smo platili a jos kad smo se po povratku pozalili bili su tako neljbazni da sam nakraju podnela tuzbu TURISTICKOJ INSPEKCIJI.Topla preporuka NIKAD SA TRAVELLANDOM jer su neprofesionalni i nepouzdani
 
Nikada ne bih preporučila da bilo kakav kontakt imate sa agencijom CMC GROUP. Prošle godine sam bila na njihovoj promociji i kupila CMC VIP BENEFFIT karticu , koja navodno omogućava razne " popuste" za turističku ponudu . Za godinu dana nisam dobila ni jedan mejl niti bilo kakvu poruku od te agencije. Nisam dobila ni zvaničnu ponudu a da ne spominjem informaciju o nekoj akciji ili popustu. Odeš u sportsku radnju kupiš patike ostaviš podatke i oni te obaveštavaju o svakoj novini , popustima i akciji. Od agencije CMC nikada nisam dobila nikakvu informaciju .Postani njihov član a onda bauljaj po internetu i traži šta ti treba. Pošto je na prezentaciji bilo reči da se , osim za njihovu ponudu, možeš obratiti za popust i kod drugih agencija koje saradjuju sa njima , takodje bauljaj i traži šta je pisac mislio Dakle još jedna prevara u nizu. Sve što je važilo na dan prezentacije više ne važi. Prošle godine , pre rezervacije avio karata za putovanje u Crnu Goru, pozvala sam CMC Agenciju da bih iskoristila popust i dobila sam ponudu koja je za 15% bila skuplja od redovne JAT-ove ponude. Ja mislim da oni i neznaju ko su im korisnici VIP kartica i ko su korisnici njihovih usluga. i ako smo prilikom preuzimanja kartice ostavili sve podatke. Dva puta smo, do sada, dobijali njihovo cirkularno pismo i poziv gde se odmah vidi kakav partnerski odnos sa klijentom " neguju". Savetujem Vam, i ubedjena sam da ništa ne možete da dobijete od nekoga ko nema razvijen dobar poslovni odnos sa klijentom. Loša poslovna politika, loše ophodjenje prema klijentu ne mogu garantovati ni dobro i sigurno putovanje. CMC AGENCIJA nema poslovanje koje štiti svog klijenta , koja se obraća klijentu . Tu se ne radi o lošoj praksi već o ne profesionalizmu . Zato predlažem dobro poznate agencije i raspitajte se pre nego što se odlučite da nekom ukažete poverenje .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top